Přejít na obsah


Fotka

Podmínky pro schválení a archivaci earthcache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#21 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 21:13

Hele Tiskaři, vím vo jedný earthce, kde je stále v listingu formulka o povinné fotce z místa (!), odpovědi nejdou na mail, ale do formuláře (!) a co je nejhorší, a teď se radši posaď, ty odpovědi VŮBEC NIKDO NEKONTROLUJE!!!

 

Dopátrat se jí nebude pro tebe nic náročnýho, dej tam par NA logů, náš slavnej earthreviewr to archivuje a Aleš si tam bude moc udělat virtuální výlet a založit další pokračování jeho veleslavné earhsérie  :D


  • 0

#22 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 21:57

Hele Tiskaři, vím vo jedný earthce, kde je stále v listingu formulka o povinné fotce z místa (!), odpovědi nejdou na mail, ale do formuláře (!) a co je nejhorší, a teď se radši posaď, ty odpovědi VŮBEC NIKDO NEKONTROLUJE!!!

 

Dopátrat se jí nebude pro tebe nic náročnýho, dej tam par NA logů, náš slavnej earthreviewr to archivuje a Aleš si tam bude moc udělat virtuální výlet a založit další pokračování jeho veleslavné earhsérie  :D

 

A tady je malá nápověda: http://coord.info/GC15GTF


  • 0

#23 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 22:06

Ale notak, Tiskař by přece heknul můj účet a sám se podíval co mám za earthky.

 

Jo a dík za upozornění  B)


Tento příspěvek byl upraven od maaaca: 05 listopad 2013 - 22:06

  • -1

#24 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 22:22

Tak pokud víš že nějaká earthka porušuje pravidla, co ti brání napsat tam ten log sám? ;)
Nevím, co je to tu poslední dobou za zvyky, vědět že něco porušuje pravidla a nechat to "ležet". V době archivace Spirály a HQ tu byla spousta zastánců pravidel, kam to vše vymizelo?
I když kdo ví, on už sem ani ten Alke nechodí, aspoň mi to včera říkal do telefonu :P


  • -10

#25 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 22:33

Pánové, já bych chtěl mít vaše starosti... :P Já se vyjádřím k fotkám - fotky přidávám vždy (klidně mě prolustrujte, nemám bohužel jen jednu fotku - kolega mi ji ještě za ty dva měsíce nebyl schopen poslat) - vůbec mi nevadí přidat fotku. No a jestli s tím má někdo problém, tak budiž. Mě to nijak nevadí a přidám ji rád, i když nemusím a jedná se o dobrovolný úkol. :)

 

A teď doufám, že jsem popudil a upadnu v nemilost... :-D

 

P.S. Alke, pěkný kešky v Žebráku, někdy se ti tam vrátím. ;-)


  • 2

#26 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 22:44

V Tiskarovi se hnulo dite a uz nepodvadi a cti pravidla.
  • 7
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#27 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 23:21

Pokud jakákoli keš porušuje pravidla, tak je podle mě povinností každého kačera, který si toho všimne, zprovodit ji ze světa. Neaktivita ownera je podle mě zcela zásadní. Pokud by to byla krabice, časem by zanikla. Ale earthka by tam mohla strašit klidně dvacet let?


  • -1

#28 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 23:37

Samozřejmě - ten "zákaz" fotek je debilovina nejvyššího řádu, ať si nějakej Tiskař říká co chce. Mne iritujou earthky, kde se autor nenamáhá napsat kde bych se měl vyfotit. Fotka k earthce prostě patří ať si říká kdo chce co chce.


  • 6

#29 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 23:38

Pokud jakákoli keš porušuje pravidla, tak je podle mě povinností každého kačera, který si toho všimne, zprovodit ji ze světa. Neaktivita ownera je podle mě zcela zásadní. Pokud by to byla krabice, časem by zanikla. Ale earthka by tam mohla strašit klidně dvacet let?

 

Vždyť na tuhle upozornil sám owner...


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#30 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 0:20

Pokud jakákoli keš porušuje pravidla, tak je podle mě povinností každého kačera, který si toho všimne, zprovodit ji ze světa. Neaktivita ownera je podle mě zcela zásadní. Pokud by to byla krabice, časem by zanikla. Ale earthka by tam mohla strašit klidně dvacet let?

 

A jaké byly ty zásadní prohřešky ??

 

1. Owner nepřipsal k fotce závorku se slovem nepovinné.

2. Podle názoru některých samozvaných ochránců pravidel owner nedostatečně kontroluje logování.

 

Takže, pokud nedostanu u earth keše potvrzení od ownera, že jsou odpovědi v pořádku, mám tam dát NA log ?

A mám dát NA log i na keši, kde si myslím, že owner nekontroluje řádně logy ?

 

Mimochodem, co si mám představit pod tím, že ta earth keš tam straší ? Je tam občerstvení, zajímavá jeskyně, to není zbytečný výlet ke krabičce na smetiště. Straší jiné keše.

 

Poznámka pod čarou:

Podle mého názoru je tento příspěvek k tématu.


  • 4

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#31 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 7:07

A jaké byly ty zásadní prohřešky ??

 

1. Owner nepřipsal k fotce závorku se slovem nepovinné.

2. Podle názoru některých samozvaných ochránců pravidel owner nedostatečně kontroluje logování.

 

Takže, pokud nedostanu u earth keše potvrzení od ownera, že jsou odpovědi v pořádku, mám tam dát NA log ?

A mám dát NA log i na keši, kde si myslím, že owner nekontroluje řádně logy ?

 

Mimochodem, co si mám představit pod tím, že ta earth keš tam straší ? Je tam občerstvení, zajímavá jeskyně, to není zbytečný výlet ke krabičce na smetiště. Straší jiné keše.

 

Poznámka pod čarou:

Podle mého názoru je tento příspěvek k tématu.

 

Kdyby nebyla zralá na archivaci, tak by ji revírník nearchivoval. Tak nevím, co se řeší. Že na ni někdo upozornil a vzal tak někomu jinému hračku?


  • 1

#32 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 8:25

Kdyby nebyla zralá na archivaci, tak by ji revírník nearchivoval. Tak nevím, co se řeší. Že na ni někdo upozornil a vzal tak někomu jinému hračku?

Tak par kesi co nebyly zraly na archivaci a presto byly archivovany uz jsem zazil. Me na tom prijde nejzajimavejsi, ze archivace probehla jeste ten den, kdy tam padnul NA log. Zadna obvykla vyzva k naprave, kes nema jediny NM log, ze je v listingu pozadovana fotka je smesny (v cizine je toto naprosto bezne a nikdo to neresi, proste kdo nechce tak fotku neda). A ze se owner zaloguje na serveru jednou za 3 mesice? To jako kdyz me prejede auto a tri mesice budu v nemocnici, vratim se a budu mit vsechny kese v archivu?

 

Je mozny ze nekde probehla nejaka neverejna komunikace o ktery nevime, ale pouze z toho co je v listingu videt mi ta archivace docela smrdi. Takhle rychle umi archivovat jedine Paullow. A ted uz i Tiskar. Skoro to vypada jako by to zas hacknul a archivoval sam. Nejak se mi nechce verit ze by reviewer postupoval takhle drsne.


  • 9

#33 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 8:29

Chtěl bych jenom upozornit, že to, že se někdo nehlásí na geocaching.com apriori nemusí znamenat, že nereaguje a nečte maily. Jsou lidi, co už třeba aktivně nekešují, ale o své krabičky se dál starají...


  • 5

#34 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 8:49

Modrak: Výzva tam někde je (21.7.2013) s lhůtou do 22.8.2013. Po uplynutí této výzvy (a třicetidvou dnů navíc) jsem přidal NA log. Jelikož po výzvě už to bylo celkem dost dlouho, reviewer nemusel na nic čekat a mohl rovnou archivovat.
K té nemocnici - možné to samozřejmě je, v takovém případě není problém po návratu požádat odarchivaci. Každý kdo ownera zná však může dosvědčit, že tohle opravdu není případ této earthky.

S pravidly může nesouhlasit jak chce kdo chce, ale v nich to je a pokud o tom někdo pochybuje, může si je přečíst. A pokud si někdo myslí, že neaktivita ownera není důvod pro archivaci earthcache, ať se zeptá třeba rovnou GSA - a potvrdí mu, že je.
  • -2

#35 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 9:09

V něčem je dobré, že jsou naši reviewři přísní - není v našich keších takový bordel jako v zahraničí (tam aby se keš s nastavenými atributy a hintem pomalu lupou hledala). Na druhou stranu to venku berou více s nadhledem. Obdobný problém s duplicitou zeměkeš + normální keš jsem řešil s jedním zahraničním geoaware. Tam to bylo docela markantní - až na detaily shodné názvy i listingy. Poděkoval za upozornění že se toho nevšimnul, ale jak jsem pochopil z dalšího - je zapotřebí to brát s nadhledem.

Nebo jiný příklad: Před několika dny jsem lovil jeden Letterbox. Když jsem se prokousal úkoly, tak jsem v listingu viděl souřadnice keše. Takže to byla vlastně tradička. A ty úkoly byly proč? Po jejich zjištění jsem na hradě mohl dostat levnější vstupenku. U nás by se spustila bouře nadávání na komerčnost a někteří by o tom vydrželi psát hodně dlouho a zásobovat keš NA logy.

Takže by neškodilo trochu nadhledu - a raději vyrazit na lov než sedět u počítače a hledat pitominy.


  • 5

#36 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 9:36

Jak poznáš aktivitu ownera??

Odpovím přes jeho profil, jemu příjde mail do schránky (gmail, seznam,...) a odtu komunikuje s lovci. Na stránky gc.com nepotřebuje vůbec chodit, jelikož neloguje (takových je docela dost) a k tomu, aby mohl lovit má staženou republiku v GSAK / GG.

 

AGT série - jsou to prostě body, který ani od Groundspeakem korunovanýho narcisa nesmrdí. Ale klidně to zaarchivujte, existují daleko lepší keše, než toto.


  • 1

#37 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 10:14

Pokud budeme tak slepě koukat na pravidla, tak budeme muset archivovat tak čtvrtinu keší. Blíží se zima, mnohé série se chystají na zimní spánek a to je podle nových regionálních pravidel zapovězeno (pokud k tomu nejsou závažné důvody). Tak vzhůru do boje rozdavači NA logů, teď se vyřádíte. Ono se musí mnohdy na věc nahlížet s rozumem a ne jen podle toho, co je na papíře.

 

EDIT: A myslím. že earthky klidně můžou strašit na mapě i když je owner neaktivní. Pokud jsou k zajímavému místu, mají zajímavý listing, tak se to spíš k dobru. A ta povinnost fotek - byl jsem v Kanadě a na VŠECH earthkách, co jsem lovil byl bod, že se má vložit fotka k logu.


Tento příspěvek byl upraven od Zagloba: 06 listopad 2013 - 10:50

  • 4

#38 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 10:28

Když budeš slepě ctít pravidla, nepomůžeš ani člověku, který umírá 20 metrů od tebe, protože máš před sebou značku zákaz vstupu!

 

Geokešing je hra a myslím, že pravidla jsou od toho, aby omezovala v případě, že je to potřeba. Zde to podle mě potřeba nebylo. Samozřejmě, můj osobní názor.

 

Neodsuzuji dát NA log na nebezpečné kešce, která ohrožuje život nebo něco podobného, ale u této kešky mi to přišlo zbytečné... Pokud někdo chce zalogovat earth keš, zaloguje ji i když tam nebyl i když je autor aktivní - zjistí si odpovědi jinde nebo tak podobně... Pokud je to normální kačer - zaloguje to poctivě... Já si tuto keš taky nelogoval, protože když jsme tam loni byli, tak zrovna měli v SOBOTU zavřeno, protože už byl listopad... 


  • 5

#39 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 10:49

Taky máte někdy pocit, že pro samá pravidla jsme zlenivěli v přemýšlení? Možná už ty doby jsou ty tam, ale pořád si myslím, že geocaching je něco tak trochu tajemného, co má pravidla jen volná, spíše ve formě geoetikety. Vždyť sama podstata ukrytí něčeho někde, kde většinou nemám ani svolení vlastníka, není tak úplně a stoprocentně správná. A třeba důrazný "uklízeč přírody" by mohl plastovou schránku bez výčitek odklidit a nikdy by nemohl říct ani popel. Proto taky píšeme na cache, že se jedná o "schránku pro hru geocaching". Náhodný nálezce se při nálezu zamyslí, řekne si "Tak jo, nebudu jim kazit hru." a cache nechá ležet v jejím úkrytu. On sám už provedl selekci, zda je to prostředek ke hře nebo odpadek, nemusí nahlížet do žádných pravidel.

Dovolte mi se otázat: Proč nedokážeme to samé? Kvůli čisté mapě? Kvůli tomu, že kolem naší cache musí být volno, aby náhodou někomu nekonkurovala? Nebuďme líní se zamyslet a vcítit se do někoho jiného (ownera, jiného lovce, který by si třeba rád ulovil obě cache), bude nám pak naše hraní příjemnější.


  • 19

#40 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 19:41

Taky připojím svých pár slov: To, co Tiskař píše za zdůvodnění kolem NA, je sice "legálně" vyšňořené jak na bál v opeře, potud mu zde klikacím palcem dolů námitku vyjádřit nemůžu, ale přinejmenším palec pomyslný vzkazuju, nepřesvědčils mě. A hádám že i revieweři, třebas podobné NA kladně vyřídí, protože musejí oficiálně na pravidla dbát, a ne se veřejně vyjadřovat proti nim, si soukromě o takových případech horlivosti myslí svoje.

 

Pravidla jsou ustavena především od toho, aby keše, nás i mudly chránila. A s tím ohledem především se jich máme dovolávat. Před jakou hrozící katastrofou nás zachránila tahle archivace mi jasné není - keš nepředstavovala ani veřejné nebezpečí ani se na ní nehromadily podvodné logy. Ano, u earthky je sice pravda, jak píše Smrk, že oproti fyzické krabici nemá osiřelá onu "samodegradační" vlastnost, ale opravdu se mi nezdá, že by si o téhle geoveřejnost myslela, že je s ní nějaký problém. Na případný odstřel bylo času dost a dost kdykoli v budoucnu. Typ logu NA je dobrá věc, ale je potřeba ho užívat s rozvahou a citem, ne šablonovitě rajtovat po paragrafech, navíc tak trochu ve střetu zájmů. To není jako kočkovat se bezovou puškou pif paf padneš vstaneš - na co namíříte NA, to už nejspíš po zásahu nevstane. Takže říkám:  méně "kdo chce psa bít" a více "nechat brouka žít", penál neuteče.


  • 19




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama