Přejít na obsah


Fotka

Operace očí - korekce dioptrií


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 EmKu

EmKu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 17 November 2013 - 17:10

Ahoj, uvažuju o operaci očí - nosím čočky a už mě to dost štve. Byl jste někdo v poslední době na operaci v Praze? Některé kliniky nabízejí doživotní záruku, máte s tím někdo zkušenost?

konkrétně se mi líbí nabdka Gemini Praha, mají teď slevu 10tisíc a doživotní záruku.

Na každou firmu, konkrétně i na ně, jsem našla nějakou špatnou reakci, tak už fakt nevím :-(


  • 0

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 17 November 2013 - 19:02

Na operacis ocima jsem nikdy nebyla, ale muzu ti napbidnout pohled z druhy strany. Ve zdravotnictvi je treba pocitat s tim, ze se kdykoliv muze cokoliv stat. A doktor muze bejt sebelepsi, ale i kdyz se udela maximum pro to, aby se nic nestalo, muze se objevit ´treba infekce (ne, ze by to zrone u laserovejch operaci bylo casty). Pak je taky treba pocitat s tim, ze i zdravotnici jsou jenom lidi. A kdyz po tobe nekdo chce kazdejch pet minut, at mu das napit, podas tohle nebo tamto a furt otravuje, tak uz pak nejsi mila na nikoho. Nerikam, ze neexistuje personal, kterej by byl neprijemnej porad, ale pokud prevazujou pozitivni hodnoceni a tech negativnich moc neni, tak bych vybirala podle toho, co se mi nejvic libi/vyhovuje. Vseobecne je to u kazdyho jinak - mne se treba libi, ze me nikdo neotravuje, jinej by zas chtel az skoro osobni sestru, co by u nej porad sedela. 

Vim treba o jednom oddeleni, kde je personal (ted nemluvim o doktorech) neskutecne neprijemnej (osobne bych si tam lehnout nesla), ale doktori tam umej naprosto vyborne lecit, zachranili (hlavne primar) neskutecne nohou (coz je duvod proc bych tam naopak sama sla, kdybych to potrebovala).

 

Je to proste o tvejch preferencich. Negativa se najdou vzdycky - kdo chce, tak je najde i na cisty bily plose ;)


  • 0

#3 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 17 November 2013 - 20:03

Ahoj, já byl na laseru někdy cca před 15 - 17. lety. Byl jsem v Lexumu. Dnes to je na jiné, mnohem lepší, úrovni. Tenkrát jsem byl na každé oko solo, cca po roce atd.  Také jsem to zvažoval a odhodlával se:-)  Ale rozhodně nelituji, je to super a vidím stále dobře:-) Dokonce jsem prý viděl na 120 % :-)) Vždy jsem četl menší písmenka, než jsem měl:-))  I v autě v noci...  Brýle  (na krátkozrakost) jsem nosil od malička, snad od 2 let. Takže jsem na ně byl zvyklý.  Pak, v dospívání, jsem si pořídil čočky ,nejprve vyvařovací, pak ty několika denní, bez vyvařování - měnily se. Což byla naprostá "bomba" proti brýlím i těm vyvařovacím..:-))  Jenže i to byl časem opruz - brát všude s sebou "vercajk", občas mi vypadla atd.  Pak mě rodiče "překecali" na operaci a udělali dobře. I když je to drahá sranda, tak se to vyplatí. Když si spočítáš brýle, čočky, roztoky atd... Za pár let se to vrátí. Nehledě na to pohodlí...  Takže za mě fakt SUPER!!! Já měl tedy málo, cca 3 - 3,5 dioptrie.

Žena měla více dioptrií, tak jsem ji do toho také "ukecal". Proti "dříve bez brýlí" vidí skvěle. Ale stopro to není. Bohužel v autě v noci nevidí moc dobře, dělají se jí kruhy okolo světel. Jedno oko se nesrovnalo jak mělo, takže jí ho "opravovali" v rámci "záruky":-) Ale i tak jí pár dioptrií zůstalo a nevidí tak "skvěle" jako já:-((  Prý se jí to třeba ve stáří zlepší:-)) Fakt je že prostředí, personál a vše kolem bylo profi. Oproti mě kdysi. Dělali mi to v rodinné vilce u magistrály v Holešovicích - možná někdo pamatuje:-) Žena ale měla nějakou slabou rohovku, takže jí to dělali nějakou technikou, kterou snad uměli jen v Gemini, cca před 5 lety.

Když to shrnu:  Já super a paráda! Žena: pokrok, je bez brýlí, ale není to úplně ono.

Asi je to dost individuální. Stát se může cokoli. Ale jsem přesvědčen, že ryziko "průšvihu" je hodně minimalizované. Toho se nejspíš (doufám) není třeba bát. Jen výsledek nemusí být tak perfektní, jak třeba slibují a někdo očekává. Ale "pokrok" k lepšímu to určitě je. Teď už jsou i ty doživotní záruky, což zní dobře:-)


  • 0

#4 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 17 November 2013 - 20:07

Ta fraze "doživotní záruka" má tady dost pikantní příchuť :rolleyes: :rolleyes: . Zkus se podívat sem: http://www.geocachin...l=+operace +oči, tam se to dost řešilo...


  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#5 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 17 November 2013 - 20:19

Jo, a ještě k tomu kde? Když jsme to řešili ohledně ženy, tak jsme zjistili, že ti doktoři dost "putují":-) Jeden doktor operoval v různé dny na různých klinikách. Už si nepamatuji kde, kdo, ale bylo jich víc. Po různých klinikách:-)  Netuším, jak to je teď:-)


  • 0

#6 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1033 příspěvků(y)

Publikováno 17 November 2013 - 20:36

co mám kamarády a co byli u Gemini tak si je velice chválí. Na druhé straně (trošku k zamyšlení) byl jsem na konferenci pro optiky kterou pořádala právě gemini a zaujalo mne kolik Těch doktorů (lidí co denno denně lidem doporučují operace) tam mělo brýle .. čímto že jiným je doporučí a sami si to nenechají udělat :-D .. byli jich tak 2/3 .. je to k zamyšlení


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#7 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 17 November 2013 - 21:50

Tak vis jak to je - kovarova kobyla, sevcova zena....


  • 0

#8 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1044 příspěvků(y)

Publikováno 17 November 2013 - 22:20

Prý se jí to třeba ve stáří zlepší:

Tohle je u krátkozrakosti asi úplně normální a můžu potvrdit, je mi 56 a před dvěma lety jsem si musel nechat přeměřit oči a napsali mi slabší dioptrie.


  • 0

#9 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 18 November 2013 - 18:41

 Pak, v dospívání, jsem si pořídil čočky ,nejprve vyvařovací, pak ty několika denní, bez vyvařování - měnily se. Což byla naprostá "bomba" proti brýlím i těm vyvařovacím..:-))  Jenže i to byl časem opruz - brát všude s sebou "vercajk", občas mi vypadla atd...

 

Jsem se zasmála vzpomínkám. Kontaktní čočku jsem dostala v roce 1990. No jo, vyvařovací vercajk (já pořídila šíleně drahý stroj), roztok jen na předpis, na čočku si člověk musel zvykat, začínalo se na hodině a každý den se přidávala půlhodinka...ale nejvíc 8 hodin v kuse a po roce se musela pořídit nová (tu starou dostal kačer BREBERKY na fyzikální pokusy :)). A co teprve focení! Foťáky tenkrát nebyly ještě na 1 kontaktní čočku naučené, takže s bleskem jsem na všech fotkách vypadala jako jednooký pirát. :))

Každopádně za mě - jsem proti jakýmkoliv operacím očí, které nezachraňují život, protože ze své rodiny bohužel vím, jaké to je, když se oční operace nepovede.

Ale to asi není to, co chce EmKu číst.


  • 0

#10 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 18 November 2013 - 19:48

Jsem dlouholetá věrná pacientka pana doktora Stodůlky (Gemini) a vždy, když dohlédnu na tramvaj si na něj vzpomenu. Musí škytat opravdu často. :)

Každopádně pokud máš pod dvě dioptrie, zákrok nemá význam.


  • 0

#11 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 18 November 2013 - 19:54

Jo, a ještě k tomu kde? Když jsme to řešili ohledně ženy, tak jsme zjistili, že ti doktoři dost "putují":-) Jeden doktor operoval v různé dny na různých klinikách. Už si nepamatuji kde, kdo, ale bylo jich víc. Po různých klinikách:-)  Netuším, jak to je teď:-)

MUDr. Stodůlka založil Gemini a pohybuje se maximálně mezi svými pobočkami. Jak to je u ostatních nevím, nemám důvod přecházet jinam od kvalitních služeb. ;)


  • 0

#12 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 18 November 2013 - 19:56

co mám kamarády a co byli u Gemini tak si je velice chválí. Na druhé straně (trošku k zamyšlení) byl jsem na konferenci pro optiky kterou pořádala právě gemini a zaujalo mne kolik Těch doktorů (lidí co denno denně lidem doporučují operace) tam mělo brýle .. čímto že jiným je doporučí a sami si to nenechají udělat :-D .. byli jich tak 2/3 .. je to k zamyšlení

Jak jsem psala, pod dvě dioptrie se zákrok nedoporučuje. A teď se zamysli. ;)


  • 0

#13 nopek

nopek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 18 November 2013 - 20:03

Doporucuju precist tohle http://laser.pise.cz...peraci-oci.html , prece jenom je operace zraku zakrok, ktery je treba zvazit ze vsech stran. Ja jsem chtel jit loni, nakonec jsem to odlozil na neurcito.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama