Přejít na obsah


Fotka

Cachemapa v GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2013 - 22:09

Ahojky,

 

slo by  do cachemapy pridat funkci "spojnice od rodice" , tak aby se zobrazovala keska a k ní patrící  waypointy. Tato funkce by mohla být volitelná. 


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2013 - 22:39

Slo, neslo... jde vsechno, jen to musi nekdo naprogramovat. (Cachemapa je jediny kus javascriptu, ktery jsem kdy delal, takze nemuzes cekat zazraky na pockani.)

 

Nicmene ktery waypoint k cemu patri, snad vidis i bez toho, ne? Staci na nej najet mysi.


  • 1

#3 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2013 - 23:04

...Nicmene ktery waypoint k cemu patri, snad vidis i bez toho, ne? Staci na nej najet mysi.

No nespecham na to, spís jako námet na vylepsení. To mas pravdu kdyz jsem u pocítace, ale kdyz si mapu s keskama vytisknu tak vtom ztrácím prehled.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#4 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 December 2013 - 16:21

Ahoj, využiju tohle vlákno, abych nemusela zakládat nové. 

Dneska jsem chtěla zase po čase využít geogetí cache mapu, abych měla jakžtakž přehledně waypointy multin v centru Prahy. Dělala všechno jako vždycky. Ikonka nahoře. Povolení ActiveX. Ale místo toho, aby se mi mapa ukázala u domácích souřadnic, ukazuje mi někam do Guinejského zálivu a když se přesunu, kam chci, tak tam nic není. Žádné body. Přesto je v databázi mám. Předtím jsem je tam stahovala jako gpx. Ony tam nejsou ani jiné body. Starší, které mám v databázi dlouho a předtím se normálně na mapě zobrazily. Mám IE 11. a nějaký drobný. GG mám taky aktuální. 

Kde je prosím chyba? Mapa a statistiky jsou jedny z mála věcí, které v GG využívám. Bylo by škoda o ní přijít. Je super.  :( Díky.


  • 0

#5 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 12 December 2013 - 16:23

A hadam, ze od doby, kdy ti mapa fungovala, jsi IE aktualizovala, vid? IE je prave ten problem :( Zkus jinej prohlizec - rozhodne NE Chrome a Operu - tam se musej povolovat nejaky ptakoviny. Za pokus stoji FireFox - tusim, ze ma i verzi, ktera se nemusi instalovat (ale nechci kecat).

 

PS: Tlacitko Refresh nic nedela?


  • 1

#6 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 December 2013 - 16:29

Já IE používám jen na GG mapu. Ale asi jo. Aktualizoval se. On to dělá automaticky.  :( Dá se nějak downgradovat? Nechci si stahovat ještě mozilu. 

Ne, refresh nepomůže.


  • 0

#7 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 12 December 2013 - 16:38

Asi da, ale ja toho fujtabla nepouzivam. Co mas teda jinak za prohlizec?


  • 0

#8 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 December 2013 - 16:43

chrome.  :(


  • 0

#9 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 12 December 2013 - 16:47

Tak si to zkus nastavit podle navodu na araratu.


  • 0

#10 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 13 December 2013 - 8:31

Díky, odkaz pomohl.  :)


  • 0

#11 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 13 December 2013 - 9:48

Super, to jsem rada :)


  • 0

#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 13 December 2013 - 10:27

Z vlastnich zkušeností kdy jsme s HaLuMou bojoval o nefunkční tisk z GeoGetu (to co bylo na obrazovce perfektní vylezlo na papír "roztrhaně") jsem na IE v tomto směru rezignoval a přímo do adresáře "skript" v GeoGetu si nainstaloval přenosnou verzi FireFoxu. Ten jsem v Geogetu nastavil jako defaultní prohlížeč. OD té doby nemám problém.

Chrome jsem zavrhl, protože pro spuštění pro tu mapu jsou zapotřebí parametry které se Chromu dají při prvním spuštění - a já tou dobou měl na nátlak Google nainstalovaný kus Chrome jako součást IE.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 13 December 2013 - 10:29

  • 0

#13 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 13 December 2013 - 10:30

S IE proste byl, je a bude vzdycky nejakej problem - MS ma svoje vlastni predstavy o vsech stadardech, ktery se tykaj webu (a jeho zdrojovejch kodu), takze bych na IE nikdy nesazela. Je neco neskutecnyho, kdyz ma clovek napsat web, kterej by fungoval i vypadal stejne ve vsech prohlizecich. Nejvetsim problemem je vzdycky IE. A s mapou je to stejny - at se snazite sebevic, tak to nikdy nebude takovy, jaky by to melo bejt...


  • 0

#14 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 13 December 2013 - 10:31

Jo tisk mi blbnul i předtím, ale to pro mě není až tak velký problém. Dám printscreen a vytisknu to v malování.  ;) Mně to tak bohatě stačí.


  • 0

#15 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 13 December 2013 - 10:32

Jenze v tom malovani k tomu nedotlacis udaje o keskach :) Ale ted uz ti to pujd v pohode. Teda, pokud budes spoustet Chrome z upravenyho zastupce - jinak mapa naopak nepojede :)


  • 0

#16 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 13 December 2013 - 10:44

Evca.N - to co píšeš tak mi připadá složitější než tam jednorázově přihrát ten jednoúčelový FireFox. Nechci ho propagovat ani nikomu vnucovat pro práci, ale tady prostě funguje a nemusím se o něj starat (jednou za čas akorát povolím aktualizaci).


  • 0

#17 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1748 příspěvků(y)

Publikováno 13 December 2013 - 11:45

padlo tu, ze ty potrebny parametry predava GeoGet Chromu sam? pokud neni Chrome spustenej, a mapa kesi je ta co ho spousti, tak to jde ok.

a kdyz je nejhur, tak proste zavrit chrome a pak pustit mapu, ne? predpokladem je mit v chromu nastaveny ze se spousti posledni relace ;)

toho zastupce jsem uz neupravoval pekne dlouho, ani nevim jestli je jeste upravenej :D


  • 0

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 13 December 2013 - 12:02

mikrom - Jak jsem psal, tak někdy tohle řešení prívě nejde. Pokud se ti Chrome nacpe do IE aby neřval Gmail, tak bys musel nejprve ikonou spustit Chrome, pak pustit IE s normálními okny a pak eventuálně GeoGet. Zavírat haldu oken jen proto aby se dala pustit mapa je dost nešťastná možnost.


  • 0

#19 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1748 příspěvků(y)

Publikováno 13 December 2013 - 13:58

tak s chrome v IE jsem se jeste nesetkal, takovy znasilnovani, fuj :) uz mlcim


  • 0

#20 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 15 December 2013 - 12:42

Petulinka1: přidej prosím tě, do popisu cachemapy, vysvětlení trojích barev waypointů. Má to nějaký význam, a bylo by fajn vědět, jaký. :)

Přiložené miniatury

  • geoget_barvy_waypointu.png

  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama