Přejít na obsah


Fotka

Geotrapasy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2013 - 12:07

Znáte to... rozhodnete se pro odlov nějaké kešky, pěkně si to naplánujete, a pak se cestou přihodí něco, s čím jste vůbec nepočítali, co byste si zrovna za rámeček v tu chvíli nedali.

 

Jenže s odstupem času bývají právě tyhle "zážitky" tím správným kořením, na které si člověk rád zavzpomíná a ještě se tomu s chutí zasměje (a v ideálním případě se o ně podělí s ostatními, protože si ze sebe umí udělat srandu).

 

Neváhejte a podělte se s ostatními, pokud možno pouze v souvislosti s odlovem keše (trapasů mimo lovení keší by asi každý vytáhl z rukávu nepřeberné množství).


  • 0

#2 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 10:34

Jeden se mi málem stal včera. Cestou na geoskořápky jsem se rozhodl vyměnit logbook na své tradičce v centru Prahy, protože jsem očekával nával. Jenže jsem deset minut hledal vlastní keš, málem jsem na ní logoval DNF! Už jsem chtěl odejít, když na mě vykoukla.


  • 3

#3 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 0:07

....než jsem včera stihl napsat, stránky se někam odporoučely, tak s menším zpožděním dávám i za sebe do placu (když jsem si to vlákno založil ;) nejlepší je jít ostatním příkladem): 

 

Situace č. 1:

 Hasím si to k jedné nejmenované mikro-keši na lávce přes řeku, kde jsem si předem z logů vyčetl, že zřejmě pro vyndání keše bude nutné nějaké chirurgické náčiní (keš byla docela zastrčená). No, nic jsem si nevzal, v nejhorším jenom obhlídnu situaci. Jsem 20m od keše, na lávce, proti mně jde člověk v maskáčích, zahleděný do mobilu, na krku se mu houpají kleštičky z chirurgické oceli (co se používají při šití apod.). Nemaje v mysli nic jiného než odlov keše  :rolleyes:  byl to pro mě v tu chvíli jasný kačer, řádně vybaven, a po odlovu už v mobilu loguje. Tak na něj zahalekám s úsměvem ve tváři při míjení něco ve smyslu "tak co, už jsi jí zalogoval.....?" :lol:  Kromě zvednutého obočí reakce žádná :blink:  No co, asi se nerad chlubí.... Keš jsem nakonec našel a zalogoval (stačil k tomu klacíček), a při návratu jsem si všiml toho maníka, jak si sedí na kraji břehu, u svých rybářských prutů........... :D (a kleštičky byly na vyndavání háčků z rybích tlamiček)

 

Situace č. 2:

Naplánoval jsem si mikrokeš na magnetu, umístěnou zezadu na tabulce s názvem ulice. Jak jinak, nedaleko poměrně dost frekventované křižovatky, takže jsem chtěl rychle nahmátnout a že si kvůli zalogování poodejdu kousek stranou. Naskytl se vhodný okamžik, zašátrám.... na něco narazím.... a než to stihnu uchopit, od cedulky se "to" odlepí a mizí v zahradě za plotem s vysokou podezdívkou :wacko:  Polilo mě horko, co teď. Odejít a dělat "já nic, já tam nebyl", ať si jí owner po pár DNF obnoví? Po chvíli jsem to zavrhl a šel ke vstupu na zahradu - zamčeno (a přes plot se mi nechtělo - jednak byl dost vysoký, a nehodlal jsem se bavit s policií za nedovolenou návštěvu cizího pozemku - jak to tak bývá, určitě by mě někdo zmerčil :( ). Tak zkusím náhodně pár zvonků, co se bude dít... asi na čtvrtý pokus se otevřelo okno a vykoukla z něj nějaká starší paní, co bych rád... Tak jsem jí vysvětlil, že jsem se na jejich plotě přehraboval v batohu a něco mi spadlo k nim na zahrádku :rolleyes:  Světe div se, asi jsem nevypadal jako pobuda a paní byla milá (a důvěřivá), sešla před dům a odemkla mi. Já doběhl na zahrádku, mezi křovím prolezl zezadu za plot.... a tam jsem našel hned dvě spadlé kešky (někdo to evidentně řešil mojí první myšlenkou na ústup :o) Paní jsem moc poděkoval, na cedulku jsem vrátil dvě kešky s logbooky, a ownera o této historce spravil, ať si rozhodne jestli je tam nechá obě nebo jednu odnese....


Tento příspěvek byl upraven od St&nda: 17 prosinec 2013 - 0:10

  • 6

#4 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 8:17

Z mých odlovů mě nic nenapadá, ale těžko bude něco konkurovat nedávnému příspěvku bella-donny v jiném vlákně:

http://www.geocachin...no/#entry448468


  • 2

#5 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 8:32

Přidám taky jednu klasickou, kterou asi zažil již mnohý.

 

Zaparkoval jsem u nádraží v Ivančicích asi tak tři metry od souřadnic kešky, široko daleko nikde nikdo, kromě dvou přicházejících mladých ve věku mých dětí s baťůžky na zádech. Tak počkám, až přejdou, abych mohl v klidu hledat. Zastavili se ale přímo před mým autem, oba koukali do nějakého přístroje, který držel kluk. Chvilku stáli na místě a po očku koukali na mne, no jasní kačeři, asi by chtěli lovit a nějaký mudla jim v tom brání. Tak jsem to nechtěl natahovat, vyskočil jsem z auta a halekám na ně "Nazdar! Tak jdeme hledat!". A hned jsem se pustil do prohlídky okolí. Když jsem se ale ohlédl, mlčky tam stáli a divně na mne koukali, pak jen poodešli k nedaleké světelné tabuli s odjezdy vlaků. Tak jsem rychle oběhl budovu, skočil do auta a potupně bez nálezu raději odjel.


  • 0

#6 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 8:57

Určitě si pamatujete, jak tu někdo popisoval, jak se chtěl zalogovat a někde v zahraničí na horách požádal o krabku, co držel v rukou jiný turista - a z domnělé keše se vyklubala krabice s řízky! To u mě vede, to bych se asi radši na místě propadla. :D

Někdy koncem léta se mi povedl pěkný trapas na eventu :rolleyes:  - hledala jsem organizátora následné výpravy na noční keše, domlouvalo  se nás poměrně dost přes net, dotyčného jsem ještě neznala....ani nejsem schopná reprodukovat, co jsem natěšená na další noční keš pronesla, ale zřejmě to vyznělo značně jinak než jsem zamýšlela, ozval se neskutečný výbuch smíchu a od známých komentář, že ode mě by tedy podobné návrhy rozhodně nečekali :ph34r: . Mno, organizátor noční výpravy se naštěstí ukázal jako hodně odolný a tolerantní, pár výprav na noční keše v různé sestavě včetně mě od té doby přežil a já doufala, že už se zapomnělo.....jenže jsem byla na eventu 11.12.13 v Táboře a potřebovala najít  mezi padesátkou lidí dalšího neznámého kačera a známá sedící vedle mě mi doporučila, jestli bych to nechtěla vzít stylem "Pňov", že bych rozproudila zábavu.  :wacko:


  • 1

#7 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 11:32

 

Někdy koncem léta se mi povedl pěkný trapas na eventu :rolleyes:  - hledala jsem organizátora následné výpravy na noční keše, domlouvalo  se nás poměrně dost přes net, dotyčného jsem ještě neznala....ani nejsem schopná reprodukovat, co jsem natěšená na další noční keš pronesla, ale zřejmě to vyznělo značně jinak než jsem zamýšlela, ozval se neskutečný výbuch smíchu a od známých komentář, že ode mě by tedy podobné návrhy rozhodně nečekali :ph34r: .

Ty jsi známá srandistka, ale jak jsem se teprve styděl já.... :D

Ale zase to bylo "mezi svejma". :)


Tento příspěvek byl upraven od Pnov: 17 prosinec 2013 - 11:33

  • 1

P%C5%88ov.png


#8 TeamSolaris

TeamSolaris

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 10:57

Tak se s vámi taky o jeden podělím:

Kamarád jezdí každé pondělí na vysokou do Liberce, s tehdejším členem jsme jeli s ním s myšlenkou, že nás vyhodí u Fóra a půjdeme po keších směrem přes nádraží do lesa (bohužel nevím, jak se tam tomu říká, myslím, že to je podještědí, prostě ten les kde je i ještěrka).

Kamarádovy odpadly hodiny a když jsme lovily srpnové keše, tak nám kamarád volal, že má odpadlé přednášky a dojel za námi. Na cestě z lesa zakopl a se řevem spadl na zem. Jeli jsme na chirurgii a se zlomenou nohou jeli domů. :D Kamrád byl s námi poprvé na geovýletu a od té doby naposled. :D 


  • 0

#9 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 13:09

Určitě si pamatujete, jak tu někdo popisoval, jak se chtěl zalogovat a někde v zahraničí na horách požádal o krabku, co držel v rukou jiný turista - a z domnělé keše se vyklubala krabice s řízky! To u mě vede, to bych se asi radši na místě propadla. :D

...

Tohle asi bude celkem běžná příhoda - já ji zažil v tuzemsku a objektem byla pro změnu svačinová krabička s nakrájenou zeleninou. A byli to Němci, na které jsem suverénně vybafnul "Hi, darf is ich es auch sofort erledigen...?" Paní koukala jak blázen a během pěti minut byli sbalení a pryč...;-)

 

Jinak kdysi kdesi (taky v Reichu) u benzinky jsem zahlídl krásnou drive-in tradičku, takže jsem tam přibrzdil a ejhle - dva chlapíci s navigací a rozloženým papírem - evidentně logujou! Takže výstup z auta, široký přátelský úsměv a napřažená pravice na mé straně - a udivené pohledy na straně jejich. Byli to geodeti a cosi tam zakreslovali do mapy... :D


  • 4

#10 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 14:23

Hm, tak s oslovováním "cizích pánů", zdánlivě kačerů, jsem už opatrná, ale párkrát, když jsem někde nechtěla vzhledem k provozu v okolí ohrožovat keš a jen zírala střídavě do navigace a mobilu, tak jsem si vyslechla poznámky typu " hele, blondýna, ta se ztratí i s navigací v ruce". Že by to přece jen byli kačeři?


  • 1

#11 thomass.mb

thomass.mb

    thomass.mb

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 16:35

Svačiny budou asi oblíbené téma... ;) Zažil jsem také něco podobného, ale z druhé strany... V Jeseníkách jsme našli krabičku, kterou jsme si chtěli prohlédnout a v klidu zalogovat na lavičce. Než jsme se nadáli, blížil se k nám starší pár. Tehdy jako nezkušený začátečník bych do pána vzhledem k jeho postavě neřekl, že patří do kačerské komunity. A tak jsem usoudil na mudly. Nebyl čas na vrácení krabičky, a tak jsem zavelel vytáhnout svačinu a maskovat se občerstvovací pauzou. :ph34r: Manželka mi sice šeptla, že mají GPSku, ale já ji nezahlédl a tak jsem se stále maskoval. A tak my seděli, oni stáli a všichni čekali, až ti druzí odejdou. Paní pak něco šeptla manželovi a začala nás hypnotizoval - zřejmě také usoudila, že jsme stejně postižení, a krabičku máme u sebe, ale nenašla dost odvahy to zkusit. Ovšem její manžel pokračoval s hypnotizováním informační cedule a po očku zřejmě pokukoval na svah za ní, aby zjistil, pod kterým pařezem by se asi mohla nacházet ta škatulka. Zřejmě jí věřil asi tolik, jako já své polovičce. A tak se několik minut odehrávala tato patová situace. Pak pán nevydržel a začal se škrábat do míst, kde vytušil skrýš. V tom okamžiku já vytušil, že manželka měla pravdu, a vyrazil jsem k nim nabídnout ji naši "svačinu"...  :D Tak jsme se tomu zasmáli, vyměnili CWG a vyrazili za dalšími zážitky...  :D


  • 1

#12 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 23:36

Moje prvni navsteva Krakova kdysi na vanoce v mrazu. Kes v antikvariatu. Borec si me vychutnal, delal, ze o nicem nevi. Navic to bylo jeste v anglictine. Pak jsem musel prolezt cely obchod s X mistnostmi a milionem regalu a za 10min zavirali.

viz  http://www.geocachin...f5-d818a22ecdfb


  • 0

#13 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 23:56

Moje prvni navsteva Krakova kdysi na vanoce v mrazu. Kes v antikvariatu. Borec si me vychutnal, delal, ze o nicem nevi. Navic to bylo jeste v anglictine. Pak jsem musel prolezt cely obchod s X mistnostmi a milionem regalu a za 10min zavirali.

viz  http://www.geocachin...f5-d818a22ecdfb

:D Jo, tu keš mam taky. Byla tam zrovna jako obsluha 20 letá holčina a zírala na mě jak na zjevení. Asi mají v Polsku o sestrách v hábitě jiný představy co by měly a neměly dělat :D!


  • 0

#14 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 1:33

Ještě jsem si vzpomněl z loňského léta na keš kousek od Radhoště (GC1FTVW_tanecnice-sebevrazedna-kes), je to tedy spíš kuriozitka než trapas... Rodinka na mě čekala u lanovky a já že si ještě rychle odskočím pro jednu krabičku... Dorazím na místo kamenných mohylek, kde se keš měla nacházet, a u stromu tam ležel človíček, na jedné menší kamenné hromádce batoh, na něm hlavu a slunil se. Trochu jsem pokukoval, samozřejmě že ne po něm! :P  A keš byla jak jinak - pod jeho hlavou, ustlal si přímo na jejím úkrytu. Tak jsem začal něco v tom smyslu jestli nezná tu hru co se podle navigace hledají poklady... a on že o tom jednou něco slyšel, ale nehledá... Byl to docela kousek od té lanovky a nechtělo se mi vracet s prázdnou, a k odchodu se taky neměl, tak mu říkám, že si možná právě na jednom pokladu ustlal... Tak jsme společně hromádku rozebrali a byla tam ;) Logbook byl mokrý, tak se ještě nabídl, že než to tam zabalí, tak ho nechá sušit na sluníčku... :) Cítil jsem se provinile, ale vypadal důvěryhodně.... naštěstí pár dalších logů mě uklidnilo, že keš žije dál, ale vysušit logbook se mu stejně moc nepodařilo (nebo do keše znova zateklo, protože další také hlásili mokrý logbook).


  • 2

#15 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 19:35

Já nejsem zrovna oslovovací typ, ale zvykám si. Kamarád mudla, který se k nám pákrát za rok přidá je úplný opak. Nedávno jdeme kolem půlnoci po zavíračce z hospůdky a já se tedy kouknu, jestli se nedá něco poblíž odlovit. Telefon ukazuje 140 m, takže super. Nikde nikdo, v klidu ochmatáváme všechny možné geoobjekty. Najednou se k nám začíná blížit skupinka mladíků, nedaleko od nás zastaví a dělají "nenápadné". Když v tom na ně kamarád začně přes půlku ulice halekat:"Co hledáte? Taky hledáte? A co teda hledáte? Taky hledáte kešku?..." Vypadali, že je to taky trochu vyvedlo z míry, ale všichni jsme úspěšně zalogovali. :)

Pak nemám ráda umístění krabiček na pokladnách, infocentrech, hospodách apod. Takhle si doma vyluštím jednu mysterku (měla by se luštit až na místě) a s "heslem" po dlouhé chvíli váhání (plná pokladna turistů) si to teda namířím k paní pokladní. Vybalím na ni heslo a ona zavrtí hlavou a dělá že nic. Pak se jí nás asi zželelo a říká, že si to máme jít přepočítat, protože to je špatně. Takže nakonec to stejně musíme vyluštit na místě a pro nás nepříjemné kolečko na pokladně absolvovat znovu, tentokrát úspěšně. Odměnou nám byl pěkný geocoin, který kupodivu stále někde obíhá.


Tento příspěvek byl upraven od Bubo_CZ: 19 prosinec 2013 - 19:36

  • 0

#16 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 11:02

Jo na Trebonskem kaprovi. Pekne jsem si ho odlovil na kole a myslel jsem si, ze az udolam posledni krabicku, tak pujdu sbirat boruvky. Ale jako na potvoru nikde ani boruvka, tak jsem to zkusil kousek dal a zas nic. Ale vedel jsem, ze u jedne krabicky byly mraky boruvek a tak jsem se tam vydal. Pekne jsem se motal na dohled od krabicky a tu vidim, jak zastavi cyklista a ocividne lelkuje a ceka az zmizim z dohledu. Tak jsem sel k nemu a zeptal jsem se ho: "Jsi kacer?", aby nemusel cekat a ja prchat z boruvkovych plantazi. Dostalo se mi misto odpovedi je nechapaveho pohledu a mily cyklista radsi rychle nasedl a prchnul, ja si v tu chvili pripadal jako uchyl. No za chvili jsem radsi taky zmizel.

 

Jo infocentra to je kapitola sama pro sebe, vetsinou to je vpohode, neb jsou zasveceni. Ale v Kromerizi na dotaz slecny z IC co potrebuji, jsem bez zavahani rekl: "Potrebuji kes" a nastalo asi 5-ti sekundove ticho, kdyz jsem na sebe jen koukali. Nacez to asi slecne doslo a najednou se rozzarila a rekla: " Jo vy chcete tu krabicku! ". Netusim, o cem v tech 5-ti sekundach premyslela, ale bylo to hodne usilovne.

 

Na hrade Jezeri jsem zas zjistil, ze mluvim jinym jazykem. Neb tam jsem tez chtel cache, ale dostal jsem na to otazku, zda chci jit na maly okruh? Ja ze ne, ze chci krabicku a tak zas jsem dostal otazku zda tedy na velky okruh. Ja ze ne a zacal jsem premyslet jak dal a tu jsem tu krabicku uvidel a tak jsem ukazal, ze chci tamhleto. Pokladni se ohlidla a rekla, jo vy chcete poklad! A podala mi ho. No neni lehke se nekdy domluvit.


  • 2

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#17 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 11:27

Plný souhlas s Bubo, sice jsem běžně komunikativní až dost, ale jít si sama ženská pro keš do hospody není nic moc příjemného. Zažila jsem v létě při  návratu z Plzně, kdy jsem se vydala na pár keší u Nebílov - už při parkování si mě prohlédla plná terasa od hlavy k patě, další osazenstvo uvnitř a když jsem se snažila nenápadně něco z vytoužené krabice vyměnit, tak se přištrachal nějaký unavený místní playboy a snažil se dělat společnost. Víc než ráda jsem zmizela na další keše do lesa, i když jsem ve směnárně našla zajímavá kolečka. Takže za mě hospody neee, i když obsluha byla příjemná a s vydáním krabičky nebyl nejmenší problém.


  • 0

#18 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 14:36

Když už se tu probírají ty hospodské http://coord.info/GL8MNFK0 - perfektní turnovská keš, bohužel už archivovaná, protože putika šla taky do archivu... Vyrazil jsem s instrukcemi od turnováka, že to je jedna z nejhorších tur. hospod. Příjemně mě překvapilo prostředí nefalšované hospody IV,5 cenové kategorie. "Vytahaný rukáv" a "malé" pivo...a keška s kódovým zámkem...i po vypití jsem na to stále nemohl přijít. Přišel pan hostinský (obrovský fousatý chlap) a povídá: "Že vy jste vysokoškolák?? Vy nad tím moc přemejšlíte". Pod chvilce byl zámek odemknutý a já si v euforii objednal velkej rum...ten měl v místních mírách objem jedné deci...za obdivného mručení místních štamgastuů jsem ho exnul a vyrazil do potemnělých turnovských uliček za dalšími krabičkami....


  • 2

tarmara.png


#19 krytterka

krytterka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 17:21

Solim: pokud jsi řekl keš (ne kešku nebo tak podobně), tak možná přemýšlela, proč chceš peníze (a proč zrovna od ní) :) tohle by asi napadlo mě, kdybych nelovila. Nebo jenom přemýšlela, jakému produktu z IC (mapy, známky, pamětní mince apod.) by tak někdo mohl říkat.

 

Faktem je, že já raději taky lovím na solitéra. Čas od času někoho potkám, taky kolem sebe kroužíme a děláme, že nic, takže jsme nenápadní až na půdu. Na dotaz jedný evidentně kačerky (šla od keše, kde jsem pak našla její zápis včetně času pár minut nazpět a nikdo jiný tam nebyl; mně poznala podle trochu zmateného popocházení sem a tam a docela urputného rozhlížení se všude možně), jestli se neznáme, jsem jenom nechápavě koukala a řekla, že ne :D Kdyby byla otázka více kačerská, tak bych to možná i odkývla.


  • 0

#20 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 17:50

To jsme takhle byli na labkach a kolega na jedne z nich prohlasil: "Ja bych udelal mlynarovu dceru". Kdo vi proc, jsem se tomu smal jenom ja.
No a druha vzpominka je z Polska, kde je jedna tradicka zamerena pred policejni stanici. Po par minutach na nas vybehlo par policajtu: "czego szukasz?" Teda ti úchyláci! :D Mimochodem, první se tehdy vzpamatoval právě již výše zmíněný kolega.
No mám toho víc, ale zbytek už se snad nedá zveřejnit ani po 22. hodině.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama