Přejít na obsah


Fotka

Je možné změnit příliš vysokou cenu za připojení k internetu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2014 - 19:54

Zdravim

Bydlím na malé vsi a připojení k internetu řeším přes pevnou linku. Rychlost stahování se pohybuje kolem 3 Mb/s. Cena za tuto rychlost se mi ale zdá příliš vysoká, zhruba 750 kč za měsíc. Zvláště když poskytovatel za tu cenu nabízí až 20 Mb/s. Dá se v tomto případě něco dělat? Změnit připojení či žádat o slevu. Bohužel v tomto směru jsem málo informovaný a tak se obracím na vás zda-li jset něco podobného neřešili.

Děkuji za vaše nápady a připomínky.

 Myškin


  • 0

#2 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2014 - 19:58

Aktualizace služeb. Já to dělám pravidelně. Hlídám si u poskytovatele jaké ma tarify a ceny. Hlavně když skoro každý rok mění služby a jejich ceny.


  • 1

Premium Member + Sony Ericsson ST17i Xperia Active + Garmin GLO + Locus Pro + addon geocaching

Škoda Felicia 1.3 MPi LPG / Jawa 50-23 Mustang / Simson SR 50 / Kostka HILL CROSS


#3 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2014 - 20:03

Prvně si zjsiti, jaké jsou u vás možnosti. Jsem také z malé vesnice a máme tu 3 poskytovatele. S prvním jsem to vzdal po roce, druhý už byl lepší, ale kašlal na servis tak jsem pohrozil přechodem ke konkurenci a najednou to šlo. Škoda, že u málo které firmy platí "náš zákazník, náš pán" Ted je po několika letech období kdy opět servis funguje po 2 dnech a více, tak v dubnu to vypadá na smlouvání s třetí firmou. Každopádně zjisti si ty možnosti u vás na vesnici, a zkus smlouvat - ono to vždy nějak jde :)

 

PS: 750,- Kč za 3Mb je docela extrém. Jen pro porovnání já platím za 6Mb 330,- někdy 250 když je výpadek delší než 24 hodin.


  • 0

#4 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2014 - 20:04

Aktualizace služeb. Já to dělám pravidelně. Hlídám si u poskytovatele jaké ma tarify a ceny. Hlavně když skoro každý rok mění služby a jejich ceny.

 A co si mám pod tou aktualizací služeb představit?


  • 0

#5 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2014 - 20:28

Budu asi hodně teoretizovat, ale ta reálná rychlost pevné linky hodně souvisi s tím, jak jsi daleko od nějaké ústředny a kolik se najednou s Tebou připojuje lidí. Ale jestli platíš jenom za web 750 Kč, za to je internet s max. rychlostí 40 Mb. Nabízelo by se změnit to na ten pomalejší, kde 2 Mb je za cca 350 kaček, ale netuším, jestli by se to zase nezpomalilo.

Napřed bych zkusil, jestli je to takhle pomalé  i na jiném počítači a pokud jo, začal bych šít do poskytovatele. Ta cena za 3 Mb je brutální...


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 05 únor 2014 - 20:28

  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#6 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2014 - 20:37

U VDSL je důležitá vzdálenost od ústředny (1 km) a počet připojených uživatelů.

Já mám tady dobrý příjem, ale vím, že v centru města je to o něco pomalejší.

Jinak bych rád změnil poskytovatele, ale není to technický možné. WiFi mi zakrývají paneláky a kabel bych si musel zaplatit. A sousedům slovo internet nic neříká. Kyslík mi na rok dával slevu, po roce jsem musel volat znovu a když jsem trefil na toho správného, tak jsem jí dostal znovu. Teď už jsem z toho zreziknoval.


Tento příspěvek byl upraven od Nemo02: 05 únor 2014 - 20:37

  • 0

#7 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2014 - 20:47

Pokud jsi u O2 - předpokládám, že jo, když píšeš, že to máš přes pevnou linku - tak mi pisni číslo přípojky, mrknu co se pro Tebe dá udělat. 


  • 1

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#8 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 0:28

Ta cena za 3 Mb je šílená a O2 nechutně těží ze svého monopolního postavení v některých lokalitách. My jsme ji měli donedávna ve firmě s tím, že k tomu byl nějak zvýhodněný telefon s kabelem. Pak ale stačilo zavolat na tu jejich linku (myslím 800 02 02 02) a říct jim, že budeme službu vypovídat, protože máme nabídku na výhodnější místní internetové připojení - a hned nabídli tarif 20 Mb za 450,-. K tomu pevnou se 100 minutama do všech sítí za 90,-. Když jsme váhali, na závěr ještě přidali dotaci na router, který se musí vyměnit. Jsou to handlíři, co neukecáš, to nedají. Vůbec si neváží dlouhodobých zákazníků - aby sami nabídli nějakou výhodu, to je ani nenapadne...


  • 2

#9 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 7:48

Schvalne sem si nechal overit rychlost pres stranky O2 a tohle mi poslali:
Dobrý den, máme pro vás výsledek ověření dostupné rychlosti internetu od O2. Na zadané adrese může internet běžet rychlostí 2.0Mbit/s.
Jestlize mam podle nich tuto rychlost proc platim za 3 Mbit/s ktery ovsem muze bezet rychlosti az 20 Mbit/s? To je jako by mi za cenu luxusniho Mercedesu prodavali Trabanta.
S tim pohrozenim ze pujdu ke konkurenci to funguje 100% nebo se mam pripravit na moznost ze reknou tak si bezte stejnak tam u vas nikdo neni?
Jedno se jim ale musi nechat,net bezi bez vypadku a stabilne.
  • 0

#10 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 8:54

Tohle je obecna bolistka ADSL pripojeni na vesnicich. Mazou med kolem huby, ze si muzes koupit az 20MB/s, ale uz ti nereknou, ze to je strop, na kterem ti zacnou omezovat rychlost. Neni to garantovana minimalni rychlost! A uz vubec ti nereknou, ze 20MB/s k tobe do domu technicky vubec nejsou schopni dostat. Proste marketing level 100. Nelzou, jen ti nereknou celou pravdu. Doporucuju zmerit realnou rychlost pripojeni a klidne prejit na nizsi program (proc platit 20MB/s, kdyz k tobe stejne neprotece pres draty vic jak 3MB/s). A pokud ti kolega kacer vyse nabizi zjisteni "realne" rychlosti (asi bude nejaky insider od poskytovatele), tak nevahej. Tihle technici vetsinou vi co je realne dosazitelne.

me se to keca...100MB/s po optice az do domu za 360Kc mesicne...a to jsem z mestecka s 8500 obyvatel....


Tento příspěvek byl upraven od tarmara: 06 únor 2014 - 8:55

  • 0

tarmara.png


#11 Inri

Inri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 19:29

Maximalni dosazitelna rychlost propojeni (ne zakoupena sluzba, tedy tarif) modemu s DSLAM ustredny je zavisla na vzdalenosti od ustredny a kvalite vedeni. Hodne muzou znamenat i nekvalitni domaci rozvody, spatny splitter atd.

V modemu v polozce status lze zjistit rychlost synchronizace. To je maximalni technologicka rychlost, kterou lze na spojeni dosahnout. Pres to vlak nejede. Zkus se poptat treba sousedu kolem jak na tom jsou.

Urcite bych zkusil sluzbu reklamovat. Obzvlaste, pokud si platis napriklad 20Mbps. Obcas se to pri prehozeni na jine vedeni nebo port DSLAMu muze zlepsit. Urcite bych take pozadal o aktualizaci sluzby. Pokud mas nejakou hodne starou sluzbu, tak zbytecne platis hodne penez za malou rychlost. Provider samozrejme toto sam neaktualizuje, to by byl sam proti sobe. V lokalite budes mit urcite i jine poskytovatele, ale bude to spis pouze obchodni reseni nez technicke. Jen proste preprodavaji sluzbu O2, ktery je monopolnim vlastnikem vedeni. I tak ale muzes ziskat lepsi cenu.


  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 20:26

Na vsi, kde bydlí sestra, už dolezl Starnet, vzduchem, na ADSL se můžou vybodnout. Jeden člověk dostane rychlejší připojení za cenu pomalejšího a dál to šíří vzduchem po vsi. Já jsem u nich taky, ale ve městě v paneláku, kde vede optika až na střechu a platím 280 za (teoreticky) 100MB lajnu, i s pevnou adresou. Reálně mi to na posílání a stahování velkých souborů tak 60-70 jede. Jinde mě brzdí spíš můj starý stroj, nebo ten na druhé straně webu. Když mi volají z O2 a nabízejí rychlý internet, pobaveně se jich zeptám, jakou rychlost nabízejí.


  • 0

#13 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 20:31

Schvalne sem si nechal overit rychlost pres stranky O2 a tohle mi poslali:
Dobrý den, máme pro vás výsledek ověření dostupné rychlosti internetu od O2. Na zadané adrese může internet běžet rychlostí 2.0Mbit/s.
Jestlize mam podle nich tuto rychlost proc platim za 3 Mbit/s ktery ovsem muze bezet rychlosti az 20 Mbit/s?

 

 tak máš 2.0 Mbit/s a proto platíš 3 Mbit/s  nebo  je to překlep?   


  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#14 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 22:03

 tak máš 2.0 Mbit/s a proto platíš 3 Mbit/s  nebo  je to překlep?   

Podle testu na netu mám rychlost stahování 3 Mbit/s. Podle testu přes stránky O2 mi může běžet prý internet rychlostí 2 Mbit/s.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama