Přejít na obsah


Fotka

OREGON 450


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
312 odpovědí na toto téma

#1 krausik77

krausik77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 14:54

Dobrý den, jsem nováček, který začíná lovit. Mimochodem za tuto skvělou hru všem děkuji. Přijde mi to jako výborný zpestření rodinných výletů a motivace k pohybu v přírodě vůbec (zkouším i při ježdění na kole). K věci: Do začátku jsem měl půjčeného bezmapového garmina pouze se šipkou. Když jsem však vyrazil na místa, která jsem moc neznal, tak mi při navigaci chyběla možnost kouknout na mapu, zda kopec na který ukazuje šipka lze době obejít apod.. Jelikož půjčenou navigaci musím vrátit pokukuji po nějaké nové. Snažil jsem se toho dost naštudovat a nakonec mi vychází dva typy. Garmin Oregon 450 a Garmin eTrex Vista. U Oregonu mi vadí (teda jen vyčteno z fóra) ta špatná čitelnost na slunci a samozřejmě pro mě velmi vysoká cena. Už už jsem k němu byl nakloněn, ale když jsem se na ní jel do krámu v Liberci podívat, tak mi zde prodavač řekl, že u této navigace sice lze listing stahovat, ale pouze při zpoplatněné registraci na geocaching.com. Je to pravda. Navigace drahá jako blázen a ještě bych musel platit, abych mohl listing stahovat? To mě tedy přivádí zpět k Vistě..... Omlouvám se za velice obsáhlý článek a dotaz, který je možná někde zodpovězen, já ho zatím nenašel....
  • 0

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 15:07

Listingy si muzes stahovat kuprikladu pres GeoJarry do programu Geoget a z nej potom hromadne plnit sveho Oregona. Sam to tak praktikuji jiz nekolik let, takze se nemusis bat. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#3 krausik77

krausik77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 15:31

Díky moc za odpověď. Takže pak se to asi platit nemusí.... Přikláníš mě opět k Oregonu a co zkušenost s tím displejem? Je to opravdu tak hrozný?
  • 0

#4 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 15:38

krausik77: osobne mam O550 a rozhodne bych do tech Vist ci Etrexu v dnesni dobe nesel. S displejem o zadnych potizich na slunci nevim a pouzivam to uz vice nez rok a pul.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#5 krausik77

krausik77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 15:41

Tak jo díky. Říkám, jen jsem tyto stížnosti zaznamenal na diskuzích. Sám jsem neměl možnost v terénu vyzkoušet.....
  • 0

#6 gepees

gepees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:01

krausik77 napsal/a:
Tak jo díky. Říkám, jen jsem tyto stížnosti zaznamenal na diskuzích. Sám jsem neměl možnost v terénu vyzkoušet.....

A o teto momentalni nabidce kdyztak vis? Mozna by se ti to ted mohlo hodit. http://www.sunnysoft...-microsd-1.html
  • 0

#7 PropertYcz

PropertYcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:10

Mám Oregona 450 a nemyslím si, že by problém s čitelností displeye na slunci byl nějaký veliký... Samozřejmě je to trochu hůř čitelné než normálně, ale není to nic tragického a při nejhorším si to člověk kdyžtak přistíní rukou... :-)
  • 0
Jedinec neznamená nic. Celek celkem nic. (Cimrman) ---------------------------------------------- Garmin Oregon 450 + TOPO Czech 2010 SE Xperia X1 + Garmin Mobile XT Canon EOS 350D + spoooousta dalších věcí :-) ------------------------------------------------------ http://www.property.ic.cz

#8 va3

va3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:20

Za slunečného dne mám podsvícení úplně ztlumeno, display je čitelný krásně, a to zejména ve chvíli, kdy slunce svítí přimo na něj (což se dá zařídit ;)).
  • 0

#9 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:22

PropertYcz: a to "normalne" vztahujes k cemu?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#10 PropertYcz

PropertYcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:39

S474N napsal/a:
PropertYcz: a to "normalne" vztahujes k cemu?

Tím normálně je myšlen případ, kdy se s navigací nacházíš v místě, kde nejsi na přímém slunci a máš tak viditelnost ideální... :-)
  • 0
Jedinec neznamená nic. Celek celkem nic. (Cimrman) ---------------------------------------------- Garmin Oregon 450 + TOPO Czech 2010 SE Xperia X1 + Garmin Mobile XT Canon EOS 350D + spoooousta dalších věcí :-) ------------------------------------------------------ http://www.property.ic.cz

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:45

No tak to obecne plati o vsech zarizenich, ze jsou ve stinu kontrastnejsi, nez na primem slunci.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#12 PropertYcz

PropertYcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 17:13

Jasně a od toho odvíjím normální stav... :-)
  • 0
Jedinec neznamená nic. Celek celkem nic. (Cimrman) ---------------------------------------------- Garmin Oregon 450 + TOPO Czech 2010 SE Xperia X1 + Garmin Mobile XT Canon EOS 350D + spoooousta dalších věcí :-) ------------------------------------------------------ http://www.property.ic.cz

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 18:13

Ve stínu kontrastnější se zapnutým podsvícením. U Oregonu 450 na slunci je jedno jaké podsvícení je. Nejlepší je ho úplně vypnout, čitelné to zůstane. Podsvětlení ve dne jen žere baterky. Ale za šera se bez posvícení neobejdeš. Co jsem měl v ruce Legenda HCx, tak ten byl ještě čitelnější na slunci. Naproti tomu mobil na sluníčku nepřečtu vůbec.
  • 0

#14 krausik77

krausik77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 6:42

Tak jsem nakonec šáhhl hlouběji do kapsy a koupil tohot Oregona 450 pro. Všem děkuji za info je to velice slušná mašinka a už s ní začínám lovit (zatím tedy jeden úlovek). S tím, že do ní asi listing bez zaplacení premiového členství na GC nedostanu jsem se už docela smířil, protože i po přečtení všeho možného jsem žádný jednoduchý postup nenašel (moc se v tomto s PC nekamarádím). Ale měl bych dotaz. Když mám v Oregonu v záložce "Schránka s podklady" nahrané keše (bez listingu jen tak jak se mi je podařilo stáhnout) a tu keš najdu, nebo z jiného důvodu budu chtít z této schránky odstranit, tak prostě nevím jak na to. Trasové body jdou upravovat a mazat ale i když ze schránky poklad označím jako trasový bod a tento pak smažu, tak poklad ve schránce stále zůstává. V manuálu k tomuto nepíšou vůbec nic. Ale nějak to přeci musí jít, už kvůli obsazené paměti přístroje. Předem děkuji za odpověď a děkuji za strpení semnou...
  • 0

#15 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 6:59

krausik77 napsal/a:
Tak jsem nakonec šáhhl hlouběji do kapsy a koupil tohot Oregona 450 pro. Všem děkuji za info je to velice slušná mašinka a už s ní začínám lovit (zatím tedy jeden úlovek). S tím, že do ní asi listing bez zaplacení premiového členství na GC nedostanu jsem se už docela smířil, protože i po přečtení všeho možného jsem žádný jednoduchý postup nenašel (moc se v tomto s PC nekamarádím). Ale měl bych dotaz. Když mám v Oregonu v záložce "Schránka s podklady" nahrané keše (bez listingu jen tak jak se mi je podařilo stáhnout) a tu keš najdu, nebo z jiného důvodu budu chtít z této schránky odstranit, tak prostě nevím jak na to. Trasové body jdou upravovat a mazat ale i když ze schránky poklad označím jako trasový bod a tento pak smažu, tak poklad ve schránce stále zůstává. V manuálu k tomuto nepíšou vůbec nic. Ale nějak to přeci musí jít, už kvůli obsazené paměti přístroje. Předem děkuji za odpověď a děkuji za strpení semnou...


Přippoj navigaci k PC a smaž soubor .gpx z paměťovky nebo z paměti přístroje......
Co se týče těch listingů, tak se mi klidně ozvi přes icq (někdy odpoledne) a můžeme se na to mrknout společně a nějak to zmáknem ;-)
ICQ najdeš zde v mém profilu.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#16 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 7:03

Menu dané kešky dáš "Zaznam pokusu" a pak "Nalezeno". Tím se ti keš dále nebude zobrazovat v seznamu keší.
  • 0

#17 krausik77

krausik77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 7:21

Moc děkuji za odpovědi, jdu na lov s rodinkou (mám dovču) a hned pak to vyzkouším. Vin - lin moc děkuji za nabídku a rád jí využiji, sám bych to asi dohromady nikdy nedal. Ale otázka je, jak dlouho se mnou budeš mít nervy :-) , ale za ten pokus to stojí Díky, ahoj
  • 0

#18 krausik77

krausik77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 7:35

Tak odzkoušenou s tou mou jednou nalezenou, pokud jsem dal "nalezeno", tak se skutečně keška přemístila do nalezených, ale z té šla vymazat až po připojení na PC jako soubor.gpx (ale v nalezených už by klidně mohla zůstat, že...) Každopádně ještě jednou díky.
  • 0

#19 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 9:19

Jo tak to je. Jinak zkus třeba ten Geoget a stáhni si keše v nějakém okruhu okolo domovských souřadnic, doinstaluj si exportní makro pro Garminy a pak si udělej gpx soubor s více keškama. Nalezené keše se ti ukládají v garminovy do souboru geocache_visits.txt. Po čase si jen z aktualizuješ ten GPX soubor.
  • 0

#20 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 9:58

Ze zacatku muzes pouzit i GASP, exportni makro jsem do nej pridal uz asi o dve verze pozadu, takze je to kompletne pripraveno i pro tyto ucely.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama