Přejít na obsah


Fotka

OREGON 450


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
312 odpovědí na toto téma

#41 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2012 - 20:39

Super super, jen mám strach z toho, že na official kabelu do zapalovače je přepěťová pojistka.. a z dealu ne:( Jinak tato roztrojka ma 500 mA není to málo či moc?
  • 0

#42 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2012 - 20:43

Tak v tom se zas až tak nevyznám - já do toho připojuju prakticky výhradně jen ten mobil přes USB, nabíjí vcelku svižně. Jo a přepěťová pojistka tam tutově je, jednou se mi ji povedlo odprásknout ;)
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#43 john111

john111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2012 - 20:51

malaveverka napsal/a:
Jo a přepěťová pojistka tam tutově je, jednou se mi ji povedlo odprásknout ;)


A jak se odpráskne přepětova pojistka? A hlavně, jak se nahradí? (možná to byla pojistka proti zkratu ne?)
  • 0

#44 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2012 - 20:53

Oto nejde, hlavně aby to neodprásklo garmina:(
  • 0

#45 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2012 - 20:55

Ani nevím přesně, proč ta pojistka odešla, ale je tam v tom konektoru, co se strká do zapalovače. Stačí odšroubovat konec, je tam ta "klasická" mrňavá skleněná pojistka.
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#46 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2012 - 21:16

malaveverka napsal/a:
Ani nevím přesně, proč ta pojistka odešla, ale je tam v tom konektoru, co se strká do zapalovače. Stačí odšroubovat konec, je tam ta "klasická" mrňavá skleněná pojistka.

To není přepěťovka
  • 0

#47 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2012 - 21:18

bodlak napsal/a:

malaveverka napsal/a:
Ani nevím přesně, proč ta pojistka odešla, ale je tam v tom konektoru, co se strká do zapalovače. Stačí odšroubovat konec, je tam ta "klasická" mrňavá skleněná pojistka.

To není přepěťovka

A k čemu teda konkrétně je? Tohle jsem nezkoumala, tyhle věci většinou radši strčím kolegovi technikovi. ;)
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#48 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2012 - 21:32

malaveverka napsal/a:
A k čemu teda konkrétně je? Tohle jsem nezkoumala, tyhle věci většinou radši strčím kolegovi technikovi. ;)

Ta tavná trubičková pojistka se přepálí vyšším procházejícím proudem, proto je taky zapojena mezi zdroj napětí a spotřebič. Zpravidla chrání zdroj napětí před zkratem.
Popřípadě, pokud má spotřebič paralelně ke vstupu zapojenu diodu v závěrném směru, tak mi spotřebič ochrání před jeho přepólováním.
Další možností je, pokud je na svorkách ke spotřebiči zapojen např. varistor, který může fungovat jako přepěťová ochrana, tak při jeho reakci na zvýšené napětí rapidně klesne jeho odpor a vlastně tak způsobí zvýšení protékajícího proudu a tím přepálí tu skleněnou pojistku.
  • 0

#49 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2012 - 21:41

Tak to netuším, co je v tom bazmeku dál ;) Dík za vysvětlení, já jsem tý elektrice nikdy moc nedala :D
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#50 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2012 - 22:00

Když jsme absolvovali Táborský wherigo s O450, tak nám exly baterky. Když nám nový nenabitý spadly z dvou čárek na jednu, tak jsme zvolili napájení z 12V gelový baterky přez autonabíječku(potřetí jsme to jít nechtěli). Oregona to neodpálilo. Normálně to funguje. Autonabíječka tam víc proudu nepustí, to dřív odejde pojistka.
  • 0

#51 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2012 - 8:53

http://www.alza.cz/e...ger-d215814.htm
bez problémů,funkční, jen trochu svítí. Utáhne 2 oregony s přehledem. Nebo si kup cokoliv podobného v nejbližším krámě s telefonama. Trochu k té pojistce. Ta tam není na ochranu připojeného přístroje, ale na ochranu palubní sítě. Když se něco podělá v té nabíječce,tak se přetaví tahle pojistka. Jinak by ti to auto mohlo klidně shořet. V zásuvkovém obvodu je pojistka něco kolem 20A a ta v případě takovéhle poruchy moc nereaguje :).
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#52 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2012 - 18:41

díky za info, jen se zeptám to co si chci koupit já, tak je taky ok?
  • 0

#53 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2012 - 22:09

Nevidím v tom problém. Jediné, s čím mám špatné zkušenosti, jsou kabely 150 in 1. Představ si to používání. Podle mě je lepší si koupít za 30Kč kabel který potřebuješ. K Oregonu usb/mini usb, a třeba k Samsungu s droidem usb/micro usb. Vybereš si délku jakou potřebuješ. Ale je to na tobě. Každý má jiné požadavky.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#54 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2012 - 22:24

Já osobně s takovými kabely zkušenosti nemám, ale je tu ještě jedno řešení a to sehnat nějakou univerzální nabíječku, kde je jeden kabel a sada výměnných konektorů. Nám se ji podařilo sehnat kdysi za stovku v supermarketu. Stejně tak i roztrojku, nebo USB nabíječku do zapalovače. Vše zatím funguje bez problému, je na to 2 roky záruka a i kdyby stálo to pár korun :). Co se týče napájení oregona, neměl by to být problém. Stejně živím etrexa, mobily, nabíječku na baterky a vše běží bez problému.
  • 0

#55 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2012 - 8:22

Kdysi davno jsem chtel tez usetrit a tak jsem koupil napajec za cca 100Kc a napajem jsem s nim Vistu HC. Az jednou pri startovani odesla. Vista se pak uz jen dala zapnout a do 5s se sama vypla, nic vic se s ni nedalo delat. Tak jsem musel koupit novou Vistu a radsi originalni napajec a uz s tim nikdy problemy nebyly (cca 3 roky + 2 roky s Oregonem). Ale moc si nedelam iluze o tom, ze by se ty menice v napajeci nejak moc lisily, oboje jsou made in PRC, ale mozna se lisi jen nejakym filtrem na vstupu. Ale ten je mozna podstatny pro zachyceni napetovych spicek pri startovani auta. Ten starter klidne vyrobi 100V spicky a pak to je jen na tom menici jak se s tim vyporada. Spis je podstatny ten paty kontakt na miniUSB, kdyz tam budes mit spravny odpor, tak si usetris odpoved na vecnou otazku, zda chces prepnout na flesku pri pripojeni napajeni. Kdyz zapatras v archivu fora tak pred 2 lety, tak tam k tomu najdes diskuzi.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#56 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2012 - 19:23

Díkys omrknu to, jen jsem chtěl tak nějak rychle ušetřit:)
  • 0

#57 mmatuli

mmatuli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2012 - 6:53

Nemate nekdo tuto nabijecku z Lidlu? http://www.lidl.cz/c...index_24835.htm
Ma pojistku? Nevi asi nekdo, ze.
  • 0

#58 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2012 - 14:19

My ji máme a pojistku má (konkrétně F2AL250V což jsou 2 Ampéry). Akorát ten kabel je poměrně krátký a nabíjí pomaleji díky nižšímu výkonu (350mA), jinak na ni nabíjíme bez problému.
  • 0

#59 stafflik

stafflik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2012 - 9:48

Na Oregonu když kliknu na Kam vést a pak na Souřadnice tak tlačítko souřadnice zmodrá, nic se ale nestane. Ostatní tlačítka fungují jak mají. Neví někdo co s tím??
  • 0

#60 Saett

Saett

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2012 - 10:10

Ze by byla plna pamet? Zkus vymazat nejaky trasovy bod, pak by to melo zase fungovat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama