Přejít na obsah


Fotka

Jak to bylo...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#21 Pupkovi

Pupkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 18:19

Dlouho jsem tady nebyl, prosím co je to OT? Na Wiki jsem to nenašel. Díky!


  • 0

#22 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 18:20

Off topic - kdyz nekdo pise mimo tema. Treba v tematu o jabkach zacnes najednou resit hrusky...


  • 0

#23 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 19:42

Nevím jestli to nebude trochu OT, podle seznamu členů je na gc.cz registrováno skoro 92'000 nicků. Předpokládám, že na minulé verzi fóra jich bylo ještě víc (při přesunu se "duplicitní" účty se slučovaly podle mailu), takže by mě zajímalo, jestli má někdo představu o:

  • skutečném počtu jedinečných registrací na gc.cz
  • počtu aktivních uživatelů (těch co sem alespoň občas zajdou)
  • počtu "problematických" uživatelů (hádači, věční nespokojenci, věční OTčkáři a podobně)

Přijde mi, že těch "problematických" zase tolik nebude, ale vypadá to, že i tak dokáží strhnout většinu pozornosti...


  • 1

#24 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 20:25

Myslím že problém je v tom, že lidé zde byli zvyklí dělat si co chtěli protože pepa nestíhal/nebyl dost razantní/dřívější systém neumožňoval nějak více zasahovat. Nyní když se do toho petulinka opřela, tak jsou najednou někteří jedinci překvapeni co všechno jim neprochází. Osobně mi přijde že od doby co petulinka moderuje, jsou diskuze kultivovanější a více k tématu.

Takže za mě: Petulinko, díky za Tvoji práci zde na fóru a nenech se odradit.


  • 5
Xperia TIPO,oregon 450

#25 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2014 - 8:13

 

 

No, mam tady pro vsechny navrh:

  • Temata, kde se resila cela tahle kauza, necham, jak jsou. K zamceni dojde jedine v pripade, ze se objevi hruby porusovani pravidel.
  • Prispevky v onech tematech nebudu nijak postihovat. Jo, bylo tam dosti zdanlivyho OT, ale v tomhle pripade to bylo nutny. 
  • Od tedka, jakmile narazim na nejaky rozmahajici se OT, ktery presahne urcitou mez (ta mez je subjektivni, kazdej ji mame jinde - moderator jsem tu ovsem ja a nemuzu to hodnotit podle toho, co si mysli Franta z Horni Dolni), budu rovnou rozdavat varovani, nejaky slovni upozornovani v tematu bude od tudiz pase. Myslela jsem to dobre, ovsem spouste z vas se to nelibi, tudiz mate, co jste chteli. Nerikam, ze OT vznikat nemuze, ale je treba se taky kontrolovat, kdyz nekam pisu a zamyslet se nad tim, jeslti uz to treba nepatri jinam. A doufam, ze nebudete provadet takovy demonstrace jako mh.mail, kterej to podle me malinkato prehnal.
  • Jakykoliv jiny poruseni pravidel budu trestat okamzite. Je mi jedno, jestli to bude mit na svedomi pepa, haluma nebo nekdo "bez funkce". I kdyz to jsem delala do tedka, jen to nebylo nutny, neb se krotili.
  • Pokud nekdo z vas narazi na porusovani pravidel, budu rada, kdyz pouzije tlacitko Nahlasit u prislusnyho prispevku. Opravdu nejsem zadnej policajt, ani speh, co by prolejzal kazdy tema, jestli tam nahodou nekdo neco neprovadi. Pokud odmitate tuhle funkci pouzivat, tak si potom nestezujte, ze je tu binec. Navic nemam cas vsechno procitat. Ac to tak mozna nevypada, mam taky nejakej vlastni zivot.
  • Jestli nekdo bude mit pocit, ze jsem neco udelala spatne, tak at to rekne nejdriv mne, potazmo to vyresi s pepou. Ono jde vsechno resit v klidu. Delat humbuk jenom proto, ze "si myslim, ze jsem nic neproved", neni nejlepsi cesta. Kdyz mi tata jako maly naplacal, tak jsem taky nemela moznost na nejaky "ale". Proste to tak bylo. 
  • Vyhrady k vyse napsanymu se nebojte napsat SEM do tematu. Da se dohodnout na cemkoliv v ramci mezi pravidel.
  • A prosila bych, kdybyste TADY toho OT nechali.
  •  

 

 

Díky tobě i Pepovi (a předem i Tomy.22), že tu děláte moderátory.

Určitě to je záslužná práce.

 

Z toho co jsme zde a v sousedních vláknech napsali jsem myslel, že chápeš, z čeho může pramenit ta situace, proč se někteří (i já) ozvali, že se jim nelíbí moderování tohoto fóra.

Osobně bych to nechal být, ale když už tu témata vznikla, přidal jsem se se svým názorem na věc. Prosím, ber to s Pepou (a případně i s Tomym.22) jako můj pohled. Pokud si z něj něco vezmete, budu rád, pokud si dál budeš stát za svým, budu to respektovat...

 

Za sebe říkám, že to co se mi při diskuzích nelíbí je taková "blbá nálada", kterou tvoří několik věcí:

  • neustálé zamykání témat kvůli OT
  • vyhrožování kvůli zamykání témat kvůli OT
  • poslední dobou také varování kvůli OT

Připouštím, často je OT špatný, ale prostě já osobně nevím, jak se mu na diskuzním fóru vyvarovat - zvlášť na diskuzním fóru, které není čistě technické a věnované čistě technickým problémům ale debatě o obecných věcech typu GC.

Tady bych rozdělil příspěvky na 3 kategorie (a nezáleží úplně na zařazení do témat, ale spíše podle nadpisu příspěvků a to, co se v nich probírá):

  1. Čistě technické (GeoGet, poradna, GPSky a další). - Zde chápu boj za odpovědi bez OT, tady mi nevadí jakékoliv varování za OT, i přísné.
  2. Plkací (geodepresivní koutek, 50 odstínů georůžové atp.) - kde naopak OT vůbec nevadí - zde mi naopak jakékoliv omezování OT vadí
  3. Něco mezi (Výzvy, různé Dotazníky, Nový typ cache: Lab cache) - kde mi menší OT nevadí. Pokud však přeroste původní vlákno, hodí se "přesadit" do jiného vlákna. Ovšem ne hned zamykat a strašit).
    Mimochodem, jak třeba se tváříš na svou odpověď Chytrákovi zde ve fóru včera v 15:30, je tohle už OT? To jen pro příklad, jak tenká může být linie OT a že si myslím, že v takovéto diskuzi OT moc nevadí...

 

Z mého pohledu je taky rozdíl, jak OT vzniká...

  • vinou určitého uživatele (který úmyslně toto vyvolává - je lepší potom moderovat toho - jak se už stalo, řekl bych, že se to docela projevilo)
  • přirozenou diskuzí mezi více uživateli - v obecných vláknech, kde mi přijde důsledné potírání trochu kontraproduktivní a přimlouval bych se spíše o to "přesazování" do sousedních vláken :-)

 

A teď z tohoto vyplývající výhrady k tomu, cos napsala:

  • Z pohledu uživatele je jedno, jestli napíšeš varování ve fóru, nebo mu pošleš varování soukromě. Stále nad ním visí hrozba a "blbá nálada"
  • Neřekla si, jestli to znamená, že ty vlákna budeš za OT i zamykat, nebo budeš jen dávat varování osobně. Taky pouze varování za chvíli ztratí vliv, pokud jich bude moct být třeba 100. Je nějaký strop?
  • Většina z nás tu snad věci v klidu řeší ;-)

 

 

A jak jsem řekl, ber to jako můj názor, vím, pro někoho je off-topic jako rudý hadr na býka, pro mě se jedná částečně o součást hovorů na diskuzním fóru ;-).

 

 

PS.: A jak taky nereagovat třeba na Chytrákovy výkřiky, když je odsud vytrhneš do nového vlákna, už prostě nebudou v souvislostech a taky je zbytečné jimi zaplevelovat další vlákno...:-)
Chytráku - začínáš mi připomínat některé provokatéry tady na fóru... Pokud ti někdo odpoví něco, co se ti nelíbí, ještě ho provokuješ. Ono by stačilo, kdybys to přešel a často by nevznikl takový boj a tolik off-topic příspěvků)


  • 3

#26 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2014 - 8:25

Vis, ono je tezky pausalizovat - sam jsi to naznacil v tech duvodech a tak... Copak muzu zamknout geogeti vlakno kvuli OT? Nemuzu. To by mi Haluma dal... :D Ale proc bych nemohla na chvili treba zamknout vlakno, kde se jede OT o sto sest a je potreba s tim neco udelat? Aspon tam mezitim nepribudou dalsi prispevky...
Rozdelit vlakno - dobrej napad, ale: podivej se, jak to ve vetsine vlaken s OT vypada - v pulce prispevku reagujou na OT, v druhy k tematu. Jak mam rozdelit prispevek samotnej? To nejde. Podivej se, jak vypada tvuj ponechanej prispevek ve Vyzvach, v jedny pulce resis vyzvy, v druhy zumpu. Co s takovejma ja muzu? Pulku smazat? To budu najednou slusne pranyrovana za cenzuru.
Co se tyce chytraka - uz jsem mu to napsala i soukrome po otm, co jsem videla ve vyzvach - je to chvilema peknej trol. Taky za to dostal varovani. A na troly se nereaguje. Proto jsem toho nechala, nechala mu posledni slovo . on ma aspon pocit, ze vyhral, ze je borec, a da klid.
Strop: momentalne ma u sebe pepa druhej navrh bodovyho systemu. Je to na nem, co s tim provede. Ono to chce totiz nejdriv poradne prokoumat moznosti, ktery nam system nabizi. Az to prozkouma, tak se to bude resit dal. Navrhovanej strop je 10 bodu na prvni "uroven trestu", ale zmenit se muze cokoliv. Zalezi fakt jen na tom, co system umi a neumi.

EDIT: Jeste k tomu zamykani: Jo, dost jsem vyhrozovala. To byl ve mne ovsem jakejsi "zvyklostni pozustatek" z dob staryho systemu. Kdyz si vzpomenes, tak tam se bud vyhrozovalo zamcenim, nebo rovnou zamykalo. Jenze tam to jinak neslo.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama