Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vyhovující přístroj pro mě •


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#21 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2014 - 17:53

... anebo pro konkurenčního síť, třeba předplacenou kartu, když se dostaneš v lese mimo signál - druhej ho tam třeba má. Typicky znám ze Šumavy, z Novohradek...


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#22 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2014 - 18:59

Koukal jsem na ten strojek, je laciný, ale je to starší doprodej. Bál bych se : malé rozlišení displeje (hlavně při zobrazení mapy),

Android ve verzi 2.3 - některé programy už přestávají podporovat.

Jen o malinko dražšší tam vidím  ALCATEL ONETOUCH 5020D M´POP (Pure White) Dual-Sim. Je trošku větší, ale v tvé vybrané barvě. Když ho vezmeš přes e-shop, tak ho můžeš vyzkoušet a během 14 dnů vrátit.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 12 únor 2014 - 18:59

  • 0

#23 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2014 - 22:55

Díky za tip, já tomu moc nerozumím, tak je pro mě tohle info důležité.


  • 0

#24 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 20:35

evidlo: já třebas koukám po novém telefonu jelikož ten můj se mi nějak chystá do křemíkového nebe a dostal jsem doporučení na Lenovo p770 od více lidí v mém okolí co ho mají. On už se ale nevyrábí, nicméně je za něj nástupce Lenovo p780. 

 

Je to dualSIM, Android a má 4000mAh baterii což dneska má málokterý smartphone. Jedinou vadou na kráse pro mou maličkost je uváděný bluetooth 2.0 a také na webu Lenova následující text:

 

 

Děkujeme za Váš zájem o produkty společnosti Lenovo. Lenovo dosud nezahájilo prodej mobilních telefonů v České republice. Dále bychom rádi upozornili na skutečnost, že žádný mobilní telefon od společnosti Lenovo není certifikován pro použití v České republice. Společnost Lenovo nenese žádnou odpovědnost za jakékoliv používání mobilních telefonů a neposkytuje žádnou technickou podporu pro tato zařízení.


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#25 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 15:26

Ahojte, taky si nechám poradit nějaký telefon s Androidem. Stačí mi něco jinak zcela obyčejného, jen aby to mělo obstojně přesnou GPS (a kompas). Teď mám ZTE Blade a naprosto mi vyhovoval, jenže začíná nějak odcházet). Můžete mi prosím na základě svých zkušeností s odlovem s telefonem něco doporučit? Řekněme max. do 5.000 Kč.

 

Byl jsem nedávno zaskočen jednou věcí. Syn si koupil levný tablet - Lenovo A1000 tuším. Tablet má GPS a snad i kompas, ale tak strašně necitlivé, že to je prakticky nepoužitelné. Satelity to najde snad jenom když je jasno a jsme uprostřed pole, šipka kompasu na pohyb skoro nereaguje, prostě úplná tragédie. Nastavení máme stejné jako na mém telefonu, používáme Locus... Tak doufám, že při výběru telefonu se nespálím. Proto uvítám doporučení, co kdo používáte ke své spokojenosti. Samozřejmě nečekám přesnost jako u GPS přístroje, ale třeba to stávají ZTE Blade opravdu považuji jinak za zcela vyhovující. Díky za tipy.


  • 0

Samsung Galaxy Trend Plus + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#26 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 15:45

Proč nečekáš přesnost jako u "GPS přístroje"? Za 5000 můžeš mít třeba Samsung SIII mini. Sám jej nemám, ale zkoušel jsem jej a i papírově (má i GLONASS) na to má. Já mám už vyběhlý Huawei Honor a Oregonům 4xx a 5xx se přesností minimálně vyrovná. S Locusem je to moc silná zbraň :-D

I příště budu hledat mezi přístroji podporujícími Glonass: http://en.wikipedia....NASS_Navigation


  • 1

P%C5%88ov.png


#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 16:23

Pokud navigaci, tak to by asi splnil eTrex 20 nebo 30. Mapy nepotřebuješ, ty koupíš s přístrojem (bez nich ti ho neprodají, protože jsou to jen data a ta se často kradou - sdílejí).

Pokud dotykovou, tak Dakotu nebo Oregon, O450 se už neprodává, ale narazit na ni můžeš a cena by dnes asi tak těm 5000 odpovídala.

A co se týče dotykáče-nedotykáče, zaznamenával jsem stovky bodů v terénu a na místě je popisoval a to by bez dotykáče nešlo. Měl jsem v ruce současně eTrexe a Oregona a na eTrexovi jsem s popisováním brzy přestal. Na hledání keší ale vlastně popisovat nepotřebuješ, pokud si nebudeš k nim třeba psát poznámky. Pokud ale telefon, tak nevím, ale ty chytré jsou dotykové asi všechny.

Telefon - nemám, neporadím. Ale vím, že Seznam nějak povolil stahování map pro offline (zase - nevyzkouším, nemám nic s Androidem). Pak bys nepotřeboval mobilní signál - např. na Šumavě si T-Mobile ani Vodafoun neškrtne. A nemusel bys mít neomezený tarif, nebo platit pálku za data. Ale kešky bys taky musel mít stažené předem offline, což určitě jde a poradí ti někdo, kdo to používá.


  • 0

#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 17:10

Všechny požadavky by splnil mobil s velkou externí baterií (20 hodin běžného používání nevydrží na jednu sadu baterií ani turistická navigace).

 

20 hodin bezneho pouzivani prave ten zminovany eTrex30 da s prehledem. S obycejnymi 2000mAh Eneloopy (potrebne dva kousky poridis za cca 160,-Kč).


  • 1

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 17:14

mapy.cz jdou sice stahnout do Androidu pro offline pouziti (jen turisticka mapa), nicmene pro geocaching je to nepouzitelne, protoze je to v uzavrenem formatu a funguje to jen v jejich aplikaci.  Takze je to dobra turisticka mapa cele republiky v kapse, ktera dokaze ukazat tvoji polohu, ale na geocaching to pouzitelne neni.


  • 1

#30 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 17:26

Prosím vás, nedělejte mu v tom guláš, offline OSM mapy jsou k dispozici zadarmo a aby nezabloudil a odlovil kešku stačí. Použít se dají s c.geo, locusem, a:drake a možná i s něčím dalším. Je pravda, že na mapy.cz nemají, na ty nemají ani Google maps, ale stačí si uvažovaný terén prohlédnout večer na počítači a druhý den vyrazit s telefonem s nahranými keškami a OSM a datové ani wifi připojení není celý den třeba.


  • 2

#31 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2014 - 12:11

Nemáte někdo zkušenosti s telefonem Samsung Galaxy Trend Plus? Jak jsem se dočetl, Samsungy zřejmě mají zakázáno přesouvat aplikace na kartu. Nyní mám dožívající ZTE Blade a Locus i geogetí databázi mám na kartě. Povede se mi to i Samsungu? Rád bych bez rootu. Díky i za zkušenosti s jiným přiměřeně podobným Samsungem.


  • 0

Samsung Galaxy Trend Plus + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama