Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak odstranit bahno z bot

návod doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 14:34

Zajiste to znate. Jdete po ceste a vidite, ze se da cesta zkratit pres pole, udelate 4 kroky do pole a je zle, na podrazky se nalepi bahno a uz vite, ze neni cesta zpet ani tam :angry: . Bahno se zacne plizive vytlacovat zpod podrazky a pomalu a jiste zacne stoupat po bote vzhuru a tim i na kalhoty. No nekam dojdete a zacne oskrabavani bahna. Pokud je klacik, tak to je sranda, ale pokud siroko daleko neni nic, tak je ouvej. Ujdete par metru a boty znovu zacinaji byt podezrele tezke a zacne druhe kolo oskrabavani, a treti kolo a ..... No nekdy mne to docela nebavi :( .

 

A tak se ptam, nemate na to bahno nejake reseni? Nejlepe nejaké kapesni oskrabavatko, ci zazracny antilepici-antibaheni spej.

Reseni typu, tak tam nechod, mne neuspokojuje, to bych nedelal geocaching, ale venoval bych se gaucingu.

 

Jak ja miluju zimu a mraz, to bahno zazracne zmizi a muze su chodit i po vode  :rolleyes: .

 

Tak co kdo poradi?


  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 14:39

Me kdysi napadlo to vyresit tak, ze si dam na boty igelitky. Jen pak vypadam jak idiot :D Kdyz pak vylezu z bahna, tak proste igelitky sundam, obratim naruby/schovam do jiny igelitky a u nejblizsiho kontejneru vyhodim. Problem je v otm, ze jsem linej sklerotik, tak jsem to praktikovala jen jednou :D

 

PS: taky mam rada, kdyz mrzne. Jen nesmej bejt dva metry snehu. To mi to pak naopak zase vadi :D


  • 0

#3 ali+

ali+

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 14:50

Chce to boty sladene s barvou bahna, nejakou khaki zelenou. Mit je po ruce v aute a hlavne nebyt linej se prezout pokud clovek predikuje, ze dojde k bahenni inkontinenci.

Pak to necham uschnout na balkone, druhy den omlatim o sebe a jede se dal...


  • 2

#4 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 14:51

Doporučuji natrénovat speciální chůzi KROK - (další podle kvality a lepivosti bahna) - KROK - VÝKOP.

Upozorňuji ovšem na poměrnou složitost fáze VÝKOP, kdy velmi záleží na použité síle a úhlu výkopu.

Obecně platí: lepší bahno na botě, než v oku. :lol:


  • 2

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#5 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 15:02

Chce to boty sladene s barvou bahna, nejakou khaki zelenou. Mit je po ruce v aute a hlavne nebyt linej se prezout pokud clovek predikuje, ze dojde k bahenni inkontinenci.

Pak to necham uschnout na balkone, druhy den omlatim o sebe a jede se dal...

No boty mam barvy khaki zelene, ale to bahno ma nekdy i bilou barvu. Zel druhe boty jsou tezko realizovatelne, kdyz jde clovek 40km od vlaku na vlak. Pak se pri nastupovani do vlaku dost casto tvarim, ze ty boty nejsou moje :) . A vetsinou jsem sam, kdo je "lehce" zabahnen, jen jednou se mi stalo nekde u Kolina, ze jsem nebyl sam, tam byl kazdy druhy ve vlaku zabahnen. Zel dnes, kdyz CD nasazuji nove vlaky, tak jsou vetsinou pekne cistounke, klimatizovane a safra osvetlene, tam se zabahneny clovek tezko schovava.


  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#6 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 15:04

Doporučuji natrénovat speciální chůzi KROK - (další podle kvality a lepivosti bahna) - KROK - VÝKOP.

Upozorňuji ovšem na poměrnou složitost fáze VÝKOP, kdy velmi záleží na použité síle a úhlu výkopu.

Obecně platí: lepší bahno na botě, než v oku. :lol:

To neriskuji, jednou mi takhke skoncilo bahno prave v tom oku :( . Ono se velmi tezko odhaduje ta lepovost bahna.


  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#7 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 15:58

Zcela vážně: při jednom z návratů z kešování jsem u benzinky totálně zablácené boty zul,do každé z nich nacpal igelitku a řádně je očistil wapkou.Jsou to boty s membránou,kombinace broušená kůže s textilem.Přežili to bez úhony.
  • 0

#8 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 16:41

Celkem se mi osvedcila strategie, pockat az samo opada
  • 7

#9 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 17:39

Neřešte vyřešený.  :D  


  • 1

#10 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 17:59

Neřešte vyřešený.  :D  

To vypada dobre, to by mohlo fungovat, jen ta cena neni zrovna mala. Docela by mne zajimala jakou by to melo zivotnost na botach.


  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#11 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 13 únor 2014 - 18:51

Doporučuji natrénovat speciální chůzi KROK - (další podle kvality a lepivosti bahna) - KROK - VÝKOP.

Upozorňuji ovšem na poměrnou složitost fáze VÝKOP, kdy velmi záleží na použité síle a úhlu výkopu.

Obecně platí: lepší bahno na botě, než v oku. :lol:

Tohle jde pak i použít na případné ostřelování nechtěných mudlů u keše :-)

 

Jinak je nechám zmrznout a omlátím.  (jako ty boty, ne mudly)   :ph34r:


  • 0

#12 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 19:10

Na konci pole najdu nejbližší louži, stoupnu do ní a boty odmočím :)


  • 1

#13 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 19:24

Tak tak, někdy z ledna mám ve fotogalerii celou sérii od bačkůrek z bahýnka až po louži, kterou jsem zabrala divočákům. ;)

Jen jsem mytí nevzala moc důkladně a cestou k další keši budila trochu pozornosti - šla jsem v civilu místo ve sportovním, kozačky se osvědčily víc než trekovky, kabát se sukní byl paradoxně lepší než rifle - ty by byly od bahna až kam, takhle to vyřešila z nejhoršího louže. Pravda je, že bez ní bych ani nemohla řídit. Na malý kanystr s vodou a houbu v autě jsem si v ten moment nevzpommněla. :rolleyes:


  • 0

#14 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 20:39

Neřešte vyřešený.  :D  

Jo jo, napadlo mě totéž. Čekal jsem, kdo s tím přijde.


  • 0
:)

#15 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 20:49

Já jsem tenhle problém řešil po intenzivním keškování v nákupním centru Olympie. Ale protože jsem prostě do C&A musel, tak jsem na WC spotřeboval na podrážky asi půl role papíru. Ten chlápek v kabině vedle si o mě asi musel myslet, že jsem totální úchyl.


  • 2

#16 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 21:44

Celkem se mi osvedcila strategie, pockat az samo opada

 

Horší je, když přijedu po takovém lovu k zákazníkovi, bláto v podrážkách schne a začne mi opadávat z "traktorů" uprostřed nějaké lepší restaurace... Než opravím lednici, je pode mnou brambořiště :D


  • 2

#17 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 23:11

Ty máš v autě jen jedny boty? 


  • 0

#18 dílna u mnicha

dílna u mnicha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 23:30

kuli tomuto jsem si původně koupil boty magnum (hi-tec) responce II které slibovali že bahno a bláto nemá šanci , že je podrážka samočistící 

no byla ale, bohužel odpadávali i části podrážky  :D


  • 0

2yxqhqq.gif


#19 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 23:30

Celkem se mi osvedcila strategie, pockat az samo opada

Jenže ono opadá vždy v tom nejméně vhodném místě, když už zapomenu, že tam nějaké bláto mám.   :D 


  • 0

#20 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 0:35

 

Celkem se mi osvedcila strategie, pockat az samo opada

 

 

Jenže ono opadá vždy v tom nejméně vhodném místě, když už zapomenu, že tam nějaké bláto mám.   :D

 

To se mi povedlo dneska. Při pracovním výletě jsem se prošel kouskem bahna. Boty jsem pak oklepal a odrhnul o rohožku a šel jsem do obchodu. Chvíli jsem něco hledal (jsem si poměrně jistý, že před rokem tohle zboží měli v úplně jiné části prodejny), zaplatil jsem a při odchodu od pokladny najednou kolem mě prolítlo něco černého. A při dalším kroku zase. Zbytek bahna vyschnul a přestalo se mu na podrážkách líbit. Naštěstí to ale byl jenom hypermarket, takže tam zase tak moc lidí nebylo  ;)

Horší to bylo tuhle před Vánocema kdy jsme si s kolegy z práce sedli večer v restauraci a já po pár hodinách zjistil, že mám pod sebou docela hezkou hromádku hlíny. Samozřejmě že jsem ten den také nečekaně vlezl do bahna (bylo nějak málo zmrzlé)...

 

Jinak pro pohyb v bahnitém terénu doporučuji neoprenové holinky. Chodí se mi v nich výborně (jsou opravdu pohodlné - občas v nich strávím i celý den) a údajně by měly být až do -20°C.

A na odstranění bahna z bot - počkat až to uschne a pak ho oklepat (v mém případě obvykle chůzí)  ;)


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:návod, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama