Přejít na obsah


Fotka

Locus - addon GeoGet Database


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
462 odpovědí na toto téma

#441 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2015 - 8:48

Vyexportuj si poi do .gpx a ten si naimportuj do locusu ne pres doplnek, ale pres menu locuse
  • 0

#442 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2015 - 9:00

Ahoj,

pro takovéhle nekešové body je asi nejlepší vyexportovat je do GPX a ten nahrát do adresáře mapItems. Z něj Locus načítá "za pochodu" a není potřeba je ani nikam importovat.


  • 0

#443 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 13 červenec 2015 - 9:22

Díky - jen se zeptám, to probíhá přes Geoget - Seznam - Export - a nějaký z nabízených formátů? Geoget GPX v2? Pojme i popis bodu? Je některý z formátů širší? Používám mobil s androidem a na Garmin už jsem pár let nešáhla ;),  prosím o shovívavost a trpělivost. Díky všem za čas.


  • 0

#444 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2015 - 9:36

"Geoget GPX" je obecne format, kteremu rozumi zase jen Geoget. (v tuto chvili nevim o zadnem jinem softu, ktery by tomu rozumnel).

 

"PQ GPX" je zase standard, ve kterem predava informace geocaching.com. Tomu uz rozumi vyrazne vice programu.


  • 0

#445 CoSpi

CoSpi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 10:51

ahoj, je mozné někde vidět "Hint". V GeoGetu je, ale po importu ho nikde nemůžu najít.


  • 0

#446 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 11:20

Prvni ikonka vlevo dole v rozkliknutych detailech kese... i kdyz mam dojem ze tyhle ikonky jsou konfigurovatelne...

V takovem pripade opet v detailech kese, nahore vpravo mas takovou ikonku diskety nebo ceho... po rozkliknuti se objevi menu a hned prvni volba tam.


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#447 CoSpi

CoSpi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 18:41

diky moc, v pravo nahore, prvni polozka v menu, ikonka klice a text napoveda. :)


  • 0

#448 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2015 - 18:06

Nevím, kam nejlépe reportovat divné chování keší z geogetí databáze v Locusu, tak to zkusím popsat zde.

 

1. Navigace na keš v Live mapě

Mám zobrazeny keše z databáze pomocí Live mapy a zvolím Navádět na keš. Navádění probíhá normálně. Pokud ale následně zvolím Navádět na jinou keš, případně navádění ukončím a pak zvolím Navádět na jinou keš, tak se navádění během několika vteřin přepne na navádění na tu první keš. A až do ukončení Locusu to stále zatvrzele navádí jen na tu první keš.

 

2. Řešitel keší nefunguje s importovanými kešemi

Pokud importuji pomocí addonu GeoGet Database keš do Locusu a následně s ní chci pracovat pomocí addonu Řešitel keší, tak to většinou nefunguje, protože se do řešitele keší správně nepřenese listing. 

U keší importovaných do Locusu z Geogetu pomocí gpx i u keší stažených nebo aktualizovaných přes API funguje řešitel správně.

 

Děkuji za případné prozkoumání.


Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 04 říjen 2015 - 18:24

  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#449 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 424 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2015 - 19:31

Ahoj, s prvním bodem musíš o vlákno vedle - k autorovi Locusu.

 

Druhý bod zkusím někdy příležitostně prozkoumat. :)


  • 0
\m/

#450 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 5:31

Nevím, kam nejlépe reportovat divné chování keší z geogetí databáze v Locusu, tak to zkusím popsat zde.

 

1. Navigace na keš v Live mapě

Mám zobrazeny keše z databáze pomocí Live mapy a zvolím Navádět na keš. Navádění probíhá normálně. Pokud ale následně zvolím Navádět na jinou keš, případně navádění ukončím a pak zvolím Navádět na jinou keš, tak se navádění během několika vteřin přepne na navádění na tu první keš. A až do ukončení Locusu to stále zatvrzele navádí jen na tu první keš.

 

 

Tohle mi to dělá také.....


Tento příspěvek byl upraven od vin-lin: 05 říjen 2015 - 5:31

  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#451 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 13:31

Ahoj, s prvním bodem musíš o vlákno vedle - k autorovi Locusu.

Druhý bod zkusím někdy příležitostně prozkoumat. :)

Jé, to bylo úžasné.
A ještě úžasnější by bylo, kdyby addon uměl číst a posílat obrázky z geofet.imc souboru.
Nebo aspoň přílohy z attach. Tam je sice nastavení na attach adresář, ale nepodařilo se mi ty soubory zobrazit v Locusu. Kešky neimportuji, jen si je zobrazím.
Jinak vše funguje perfektně, za což moc děkuji!
  • 0

#452 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2015 - 8:52

1. Navigace na keš v Live mapě

Mám zobrazeny keše z databáze pomocí Live mapy a zvolím Navádět na keš. Navádění probíhá normálně. Pokud ale následně zvolím Navádět na jinou keš, případně navádění ukončím a pak zvolím Navádět na jinou keš, tak se navádění během několika vteřin přepne na navádění na tu první keš. A až do ukončení Locusu to stále zatvrzele navádí jen na tu první keš.

Problém č. 1 je vyřešen.

http://help.locusmap...ě#comment-21301


  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#453 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2015 - 13:50

Můžete mě prosím vyvést z omylu, nebo potvrdit moje zjištění: Locus nelze používat jako aDrake, tzn, že mu podstrčíte databázi z GG a on si z ní průběžně načítá body. V Locusu je třeba nejdříve keše naimportovat do jeho interní databáze POI a pak s nimi pracovat. Loadovat keše lze jen "v okruhu" a ne "podél trasy". A pokud se pokusím naimportovat celou db GG (cca 66k keší, dám okruh 999km okolo bodu), tak to Locus asi nepřežije (po 2 minutách jsem zrušil točísí se kolečko Loading). Nechci vyvolávat nějaký flame, ale chtěl jsem zkusít nějakou alternativu k (pro mě plně vyhovující) GG+aD, ale dojel jsem kvuli pohodlnosti právě na výše uvedené zjištění. To že má Locus spoustu dostupných map vím, a dost možná si ho stejně koupím, protože umí spoustu super věcí.Ale tohle loadování keší pro mě bude asi dost velký "noGo" argument, proč z aD nepřecházet.


  • 0

tarmara.png


#454 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2015 - 15:08

Já data Locusu neimportuji, jen si je zobrazuji. Mám v panelu tlačítko, které mi zobrazí nejbližší keše v okolí. Tuším, že s omezením na 10 km - to se dá nastavit . Pak se ukážou keše v okolí i ty keše, které tam mají nějaký WP. Myslím, když zapneš Live mapu na pluginu i v Locusu, pak se ti budou automaticky zobrazovat keše v mapě podle pohybu mapy - asi podobně jak v AD.
Zobrazovat podle trasy jde asi jen z importovaných. Ale nevím, nepoužívám to. Čas od času tam jen podstrčím databázi z GG.
  • 0

#455 Jencek

Jencek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2015 - 15:11

Můžete mě prosím vyvést z omylu, nebo potvrdit moje zjištění: Locus nelze používat jako aDrake, tzn, že mu podstrčíte databázi z GG a on si z ní průběžně načítá body. V Locusu je třeba nejdříve keše naimportovat do jeho interní databáze POI a pak s nimi pracovat. Loadovat keše lze jen "v okruhu" a ne "podél trasy". A pokud se pokusím naimportovat celou db GG (cca 66k keší, dám okruh 999km okolo bodu), tak to Locus asi nepřežije (po 2 minutách jsem zrušil točísí se kolečko Loading). Nechci vyvolávat nějaký flame, ale chtěl jsem zkusít nějakou alternativu k (pro mě plně vyhovující) GG+aD, ale dojel jsem kvuli pohodlnosti právě na výše uvedené zjištění. To že má Locus spoustu dostupných map vím, a dost možná si ho stejně koupím, protože umí spoustu super věcí.Ale tohle loadování keší pro mě bude asi dost velký "noGo" argument, proč z aD nepřecházet.

 

Ahoj, u mě to funguje tak že v Locusu přes addon locusaddon.geogetdatabase

nechávám ,,pouze,, zobrazit(živé načítání) body(keše), nikam je do Locus databáze nenačítam, pouze když ten bod potřebuji ulozit do nějaké složky v locusu (nalezené atd.)., tzn mám v addonu zapnuto načítání bodů, poté při pohybu s mapou se body po chvilce načtou, lze na ně navigovat, navádět atd. Přesně jak píše nalano.


Tento příspěvek byl upraven od Jencek: 23 listopad 2015 - 15:15

  • 0

#456 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2015 - 15:31

aha, takže jako obvykle problém na úrovni neznalého uživatele. Locus mám v mobilu od včerejška a asi jsem ještě nenašel ty správná nastavení. Pokud by si uměl dotahovat přes Live Mapu (kterou mám zatím vypnutou) přímo z db GG, tak by to bylo super...nikde jsem zatím nenašel nějaký návod jak tohle zprovoznit, ale pokud říkáte, že to jde, tak to holt jde a je jen na mě, kdy řpijdu na to jak to zprovoznit (nebo najdu nějaký návod). Díky moc.

 

EDIT: fakt to funguje...


Tento příspěvek byl upraven od tarmara: 23 listopad 2015 - 15:41

  • 0

tarmara.png


#457 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2015 - 18:06

aha, takže jako obvykle problém na úrovni neznalého uživatele. Locus mám v mobilu od včerejška a asi jsem ještě nenašel ty správná nastavení. Pokud by si uměl dotahovat přes Live Mapu (kterou mám zatím vypnutou) přímo z db GG, tak by to bylo super...nikde jsem zatím nenašel nějaký návod jak tohle zprovoznit, ale pokud říkáte, že to jde, tak to holt jde a je jen na mě, kdy řpijdu na to jak to zprovoznit (nebo najdu nějaký návod). Díky moc.

 

EDIT: fakt to funguje...

Ahojky,

Manual k Locusu najdes tady:

http://docs.locusmap...nual:user_guide


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#458 Jencek

Jencek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2015 - 22:40

aha, takže jako obvykle problém na úrovni neznalého uživatele. Locus mám v mobilu od včerejška a asi jsem ještě nenašel ty správná nastavení. Pokud by si uměl dotahovat přes Live Mapu (kterou mám zatím vypnutou) přímo z db GG, tak by to bylo super...nikde jsem zatím nenašel nějaký návod jak tohle zprovoznit, ale pokud říkáte, že to jde, tak to holt jde a je jen na mě, kdy řpijdu na to jak to zprovoznit (nebo najdu nějaký návod). Díky moc.

 

EDIT: fakt to funguje...

 

 

:)  :)  :)  :)


  • 0

#459 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2015 - 23:37

Ahojky,

Manual k Locusu najdes tady:

http://docs.locusmap...nual:user_guide

Diky, uz se tim prokousavam, ale je tam textu jak od Jiraska....k vanocum si nadelim Pro licenci,ale z aDrake jako hlavniho GC nastroje zatim prechazet nebudu.....


  • 0

tarmara.png


#460 Phoenicurus

Phoenicurus

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2016 - 7:35

Ahoj, potřeboval bych poradit: dlouhou dobu jsem na svém starém telefonu používal Locus PRO a doplněk pro geogetí databázi. Včera jsem pořídil nový telefon LG G2, tak jsem si nainstaloval aktuální verzi Locusu, G4L a doplněk pro geogetí databázi (původní teledon už měsíce aktuální verze nezvládal).

 

Nevím, v čem je chyba, jestli v databázi nebo jinde...

 

Ale:

1) když se proklikávám nastavením doplňku, pravidelně mi padá (jako jediná aplikace). Je celkem jedno, jestli je přitom Locus zapnutý nebo ne. To padání bych ale přežil. Daleko větší problém mám s importem z geogetu:

2) V Locusu mám hromadu složek pro importované body (obchody, oblíbená místa, nějaké lomy a další body v přírodě a jednu složku pro geocaching). Import bodů funguje skvěle.

 

Pokud si do složky naimportuji PQ, body se importují i zobrazí, žádný problém. Pokud si naimportuji jiné geocachingové body jiným zpusobem (gpg, stáhnutí přes G4L, Live mapa...) taky je všechno OK. Problém je, když načtu data z geogetí databáze. Řekněme, že si dám okruh 5km a dám si načíst všechno kromě eventů a nalezených....data se načtou, zvolím složku, dám po importu zobrazit na mapě, data se naimportují....ale na mapě se nezobrazí! Když se podívám do dat, naimportována tam jsou! Pokud některou kešku rozkliknu a dám přes tuhle cestu zobrazit na mapě, tak se mi mapa přesune na její souadnice, ale ikonu mi to nezobrazí.

 

navíc po importu mi zmizí i ostatní geocachingové body....

 

nejdřív jsem myslel, že by to mohla být nějaká chyba doplňku, když padal, ale nevím, jestli by nemohl být nějaký error v databázi. Neporadili byste i, co otestovat?

 

nebyla by prosím starší verze aplikace (ideálně ta, která ještě natahuje listingy), abych to mohl porovnat?

Díky moc!

Ondra


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama