Přejít na obsah


Fotka

Nová cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#1 Cykloblazen

Cykloblazen

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 20:19

Ahoj, bylo by možné umístit cache na takové místo?

http://cestovani.idn...py-na-vylet_tom

 

Samozřejmě po dohodě se správou Moravského krasu ;-)


  • 1

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 20:24

http://reviewer.cz/k...ni_kesi#jeskyne

 

zeptej se reviewera

 

P.S: ...a jak čtu, jsou tam netopýři, takže bych to ani nezkoušel


  • 0

#3 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 20:31

Podle mě by to se souhlasem a podporou těch, kdo organizují oficiální prohlídku a spravují jeskyně, mohlo projít za předpokladu, že nehrozí výpravy kačerů na vlastní pěst.


  • 0

#4 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 21:07

A pak se hned zdvihne nevole dalších kačerů, kterým bude vadit, že je keš nepřístupná 24 hodin denně. Na to se nabalí další, kteří budou tvrdit, že se do jeskyně platí vstupné a tudíž je keš komerční. A nakonec vstanou spravedliví bijci, co tě zbijí.


  • 0

#5 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 21:10

Já keše pod vstupným taky nemam ráda, ale otázka nezní, zda se nám to líbí, ale zda by to mohlo projít.


  • 0

#6 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 21:24

Já se ho jen snažím varovat :-) Pokud by na to snad revírník kývnul, tak bude chtít spoustu povolení.


  • 0

#7 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 21:30

Zas je fakt, že tam by to už za to vstupný zřejmě docela stálo. Furt lepší než keš někde v placeným areálu hradu, kde máš k vidění akorát expozici nábytku svzenýho odkudkoliv, a keš by se klíďo dala strčit z vnější strany hradeb. V tomto případě ten zážitek z prohlídky za to vstupný aspoň bude stát. Já, mít tu možnost, tak do něčeho takovýho jdu i bez keše!


  • 0

#8 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 21:52

Tam nejde jít na vlastní pěst. Jako hledat si krabičku sám. Tohle je s průvodcem a za peníze. My jsme to absolvovali. Cena je, pokud si pamatuji dobře, pětistovka na osobu. Zážitek to byl ale báječný, zvláště proto, že předtím pršelo, takže vody bylo po prsa. Mokří jsme byli durch. Vstupné 500 korun si myslím jako podmínka pro odlov keše je asi blbost.

 

Mně tam napadlo, že by tak mohla být vymyšlena earthcache, ona už tam je pro normální okruh jeskyní. I k ní vlastně musíš mít vstupenku pro normální okruh, chceš-li ji odlovit poctivě. Možná měl autor earthky přitvrdit :)

 

Pokud pro někoho uvedená cena není problémem, tak absolvování doporučuji.


  • 0

#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 22:07

Tak přiznám, že tahle cena by pro mě problém byla, a velký. Netušila jsem, že je to až tolik. Za těchhle okolností bych to asi nedělala, je to moc.


  • 0

#10 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 22:08

S-S jsem absolvoval, a nevidím důvod proč nápad hned zavrhovat. Rozhodně bych byl proti pohazování plastové krabičky po jeskyni, spíše by se mi zamlouvala velká kovová krabice třeba u východu z jeskyně či nějakém přístupnějším místě na cestě zpátky. 

 

Každý kdo toto peklo přežije by si keš mohl zalogovat třeba po otevření krabice průvodcem. :-) (takže taková mysterka?). Logy by byly určitě velmi zajímavé. Sám jsem z toho měl velmi hluboký zážitek a nechtěl bych ho již nikdy zopakovat neb mám strach z výšek a slaňování 50 metrů pro mne byl horor :-))

 

Zkus se domluvit se správou jeskyní rsp. SCHKO Moravský kras. Snad by na takový nápad kývli.


  • 2
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#11 jackcomputer

jackcomputer

    Petr

  • Members
  • PipPipPip
  • 217 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 22:12

Tam nejde jít na vlastní pěst. Jako hledat si krabičku sám. Tohle je s průvodcem a za peníze. My jsme to absolvovali. Cena je, pokud si pamatuji dobře, pětistovka na osobu. Zážitek to byl ale báječný, zvláště proto, že předtím pršelo, takže vody bylo po prsa. Mokří jsme byli durch. Vstupné 500 korun si myslím jako podmínka pro odlov keše je asi blbost.

 

Mně tam napadlo, že by tak mohla být vymyšlena earthcache, ona už tam je pro normální okruh jeskyní. I k ní vlastně musíš mít vstupenku pro normální okruh, chceš-li ji odlovit poctivě. Možná měl autor earthky přitvrdit :)

 

Pokud pro někoho uvedená cena není problémem, tak absolvování doporučuji.

Tak si myslim ze za tech 500Kc ten okruh stoji

http://www.sloupskos...topach-nagela-/

absolvoval jsem ho a je to opravdu zazitek na ktery se jen tak nezapomene.


  • 0

#12 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 22:13

Bude tam vlhko a mazlavé jílové bláto. S čisťoučce olízanejma rukama ti to kačeři lovit nebudou. Jak často budeš chodit dělat údržbu?


  • 3
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#13 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 22:14

Tak pokud by správa na to kývla, tak na údržbě - výměně logbooku by se asi dalo domluvit s těma průvodcema, aby owner pokaždý neplatil 500, že jo :D. A zas nehrozí, že by to někdo jen tak vykrad.


  • 1

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 22:19

Tohle by možná spíš patřilo do sekce reviewer. Nikdo jiný ti to neřekne, jestli by to mohlo projít. To je jen na nich.


  • 0

#15 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 22:26

Každopádně předchozí vytvoření nějaké obyčejné, ovšem dobře hodnocené, keše usnadní schvalování extrémějších záležitostí.


  • 1
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#16 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 22:34

Projití jeskyní je vážně hodně špinavá záležitost, dávám plně Smogeovi za pravdu. Logování a údržba bude obtížné. Proto bych také viděl spíše keš až někde na cestě zpátky popř. někde přímo u východu. Každopádně držím palec ať se zadaří :-)


  • 1
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 22:41

Jenže když bude nahoře, ztrácí smysl dávat jí do placený zóny. Pokud jde jen o upozornění na zajímavou atrakci, může to bejt klíďo T1,5 tradička o 50m dál.Cenu by to mělo jako T4,5 někde dole.


  • 0

#18 jackcomputer

jackcomputer

    Petr

  • Members
  • PipPipPip
  • 217 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 22:41

No ale nevim jak moc by bylo casu na logovani pri vlastni prohlidce kdyby ostatni co nelovi meli cekat na logujiciho.Treba kdyby kes byla v pokladne u vstupu a logoval by kazdy co projde kdyby pozadal pruvodce o otevreni vlastni kese.Takovym zpusobem to maji treba na zamku v Decine ze je keska co by zamecka truhla a je v pokladne tak tady aby to bylo stylove by to mohla byt treba karbidka http://cs.wikipedia.org/wiki/Karbidka


  • 2

#19 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 22:52

Chtělo by to nejlépe znovu projít s průvodcem (Kocourem). Ten by věděl nejlépe kam kešku umístit (pokud s keškou tedy bude správa souhlasit). Nebylo na samotném dně u podzemního potoka nějaké místo, kam by se ještě před žebříky dala krabice položit? Ale nevím jak moc tam kolísá vodní hladina. A hlavně bych se obával o mokrý logbook až ho budou lidé po umytí špinavých pracek brát do rukou :-)

 

Ale to je již filosofování. Nejlepší krok je rozumně se domluvit se správou (správcem).

 

jackcomputer: karbidka je prima nápad :-)

 

EDIT:

Nebo kešku udělat jako poctu nějakému významnému nebo zahynulému speleologovi. Čím více věcí se kolem toho nabalí, tím to bude nejenom pro kačery ale i pro správu jeskyní zajímavější. :-) Každopádně bych před správce šel již s nějakým nápadem a nikoliv jen plastovou krabičkou bez nápadu.


Tento příspěvek byl upraven od skurakai: 01 březen 2014 - 22:57

  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#20 jackcomputer

jackcomputer

    Petr

  • Members
  • PipPipPip
  • 217 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 23:07

Chtělo by to nejlépe znovu projít s průvodcem (Kocourem). Ten by věděl nejlépe kam kešku umístit (pokud s keškou tedy bude správa souhlasit). Nebylo na samotném dně u podzemního potoka nějaké místo, kam by se ještě před žebříky dala krabice položit? Ale nevím jak moc tam kolísá vodní hladina. A hlavně bych se obával o mokrý logbook až ho budou lidé po umytí špinavých pracek brát do rukou :-)

 

Ale to je již filosofování. Nejlepší krok je rozumně se domluvit se správou (správcem).

 

jackcomputer: karbidka je prima nápad :-)

 

EDIT:

Nebo kešku udělat jako poctu nějakému významnému nebo zahynulému speleologovi. Čím více věcí se kolem toho nabalí, tím to bude nejenom pro kačery ale i pro správu jeskyní zajímavější. :-) Každopádně bych před správce šel již s nějakým nápadem a nikoliv jen plastovou krabičkou bez nápadu.

Treba zrovna na pamatku temto dvema speleologum Marko Zahradnickovy a Milanu Slechtovy co zahynuly pri pruzkumu jeskyne 13C (Soucast Amaterske jeskyne v Moravskem krasu) http://www.ceskatele...ke-speleologie/


Tento příspěvek byl upraven od jackcomputer: 01 březen 2014 - 23:08

  • 1




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama