Přejít na obsah


Fotka

Nová cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#21 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 23:48

Tak si myslim ze za tech 500Kc ten okruh stoji

http://www.sloupskos...topach-nagela-/

absolvoval jsem ho a je to opravdu zazitek na ktery se jen tak nezapomene.

Já tam byl. Okruh za to stojí, nebo, mně za to stál. A to jsem tam byl se synem, takže za tisíc. Keš za 500 ale podle mne není moc dobrá myšlenka. Mně osobně keše "za vstupenku" vadí. A tahle cena naštve ty, co si to nemohou dovolit, pět stovek je hodně. Aby pak nevznikaly elitářské/mastňácké keše. I když ty už tu jsou.

Uložit keš na výstupu z jeskyně je k ničemu. Východ z téhle zážitkové trasy (Po stopách Nagela) je stejný jako pro normální okruh. Pokud, tak by naopak musela být na konci, nejlépe až někde za vodou, za plazivkou. Minimálně alespoň dole pod žebříkem, jinak to nemá smysl.


  • 1

#22 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 23:51

A vůbec, nic z toho, to bych musel zaplatit dalších pětset  :angry:


  • 1

#23 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 9:35

Takových kešek již znám (např. na vrcholu radniční věže, kam je přístup za 100,-).

 

Můžete být rádi, že tam správa CHKO vůbec umožňuje veřejnosti nějaký přístup (adrenalinový a záživný). Zadarmo to nikdy nebude, ať již fyzicky, psychicky. Takže limitováno je to tak jak tak (podobně jako třeba stromovky).

 

Tady se přeci nejedná o nějakou komerci, 500,- za pět hodin v jeskyni s instruktory a průvodci je zadarmo. To by už nesměla být ani keška u vchodu neb za běžné návštěvnické vstupné se také platí. No pořešte to s revírníkem.


Tento příspěvek byl upraven od skurakai: 02 březen 2014 - 9:37

  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#24 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 10:36

Řekl bych, že tahle keška přes RW neprojde, ale téma k zviditelnění lokality je dobrý komerční tah. Když už to budu chtít absolvovat, tak mi bude jedno jestli za to budu mít bod a těch 500pistolí vystřelím.


  • 0

#25 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 11:09

Nemyslím si, že by bylo v zájmu SCHKO jakkoliv propagovat tuto lokalitu :-) Komerčně propagovat a získávat peníze není u státní správy ochrany přírody (nejedná se o příspěvkovou organizaci) a orgánů památkové péče možné. Navíc při nadlimitní návštěvnosti bych se celkem o jeskyně obával. Ona ta únosnost počtu návštěvníků tudíž také nebude nafukovací.

 

Co se těch 500,- týče, nevím co je v tom všechno zajištěno (zda-li nějaké povinné pojištění proti úrazu, základní vlezné popř. i práce instruktora). Podle mne nezbytné základní položky.

 

Takže bych to skutečně nechal na revírníkovi jak se s tím popere. Pokud to ale neprojde, tak by mělo být zrušeno také x-dalších keší např. v botanických a zoologických zahradách, hradech a zámcích apod. neb se tam vlezné také platí. Pokud se jedná o státní symboly a úřady (např. památkový, ochrany přírody apod.) tak se podle mne o žádnou komerci nejedná neb tam nevstupuje žádný podnikatelský subjekt nýbrž stát jež svým občanům zpřístupňuje kulturní památky. To je již ale trochu OT a na jinou debatu.


Tento příspěvek byl upraven od skurakai: 02 březen 2014 - 11:10

  • -1
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#26 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 11:38


 


 


Takže bych to skutečně nechal na revírníkovi jak se s tím popere. Pokud to ale neprojde, tak by mělo být zrušeno také x-dalších keší např. v botanických a zoologických zahradách, hradech a zámcích apod. neb se tam vlezné také platí. Pokud se jedná o státní symboly a úřady (např. památkový, ochrany přírody apod.) tak se podle mne o žádnou komerci nejedná neb tam nevstupuje žádný podnikatelský subjekt nýbrž stát jež svým občanům zpřístupňuje kulturní památky. To je již ale trochu OT a na jinou debatu.

Ono se u spousta keší vstupné platí, ale minimálně jednou v roce se tam dá dostat zadax v rámci akcí ,,musejní noc" atd. To u jeskyně dozajista nehrozí.

Kvůli netopýrům tu ale již několik keší zrušeno bylo, tak těžko tato bude publikovaná.


  • 1

#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 12:36

Myslím si, že i návštěvnický provoz s průvodci se musí řídit pravidly na ochranu netopýrů. Tj nebudit je v zimě. Co se týká logování - kdysi jsem pár jeskyní prolezl. S jeskyňáři. Fotil jsem tam, tehdy ještě na krávu Zenita. Vždycky jsem 5 minut musel počkat, než opadá bláto z prstů a můžu sáhnout pro foťák. Co se týká placení - problém bych s tím měl. Tehdy jsme lezli jen po domluvě, resp. za nějakou brigádu na jejich základně. Ale každý to má jinak.


  • 0

#28 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 15:48

Ono se u spousta keší vstupné platí, ale minimálně jednou v roce se tam dá dostat zadax v rámci akcí ,,musejní noc" atd.

 

Pokud se to řídí tímto pravidlem (tj. alespoň 1x ročně vstup zdarma), tak máš asi pravdu. V jeskyni to nehrozí.


Tento příspěvek byl upraven od skurakai: 02 březen 2014 - 15:49

  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#29 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 8:07

Ahoj, bylo by možné umístit cache na takové místo?

http://cestovani.idn...py-na-vylet_tom

 

Samozřejmě po dohodě se správou Moravského krasu ;-)

Hele pokud jsi tam dole nebyl, a zajímáš se o to udělat tam cache jen proto, ze jsi o tom četl a připadá ti to zajimavé, tak se na to vykašli a nedělej ji.

A pokud jsi tam dole byl a podzemí tě baví, tak jsi si určitě s průvodcem dobře "pokecal" tak jako my, a dostal jsi spoustu tipů kam v okolí vlézt volně, bez placení. A pokud jsi si je prolezl, tak určitě víš kam se dá dát bez všech výše uvedených kolizí.

 

Jinak ještě doporučuju http://www.speleorud...leorudice3.html cena sice vyžší ale zážitky mnohonásobně také.... :-)

 

Jinak ať už by byla tady nebo v Rudicích, s jeskyňáři by se dohodnout určitě šlo, protože jim to tam přivede další platící návštěvníky, ale že to bude komerční keš, o tom myslím není vůbec žádných pochyb.


  • 5

#30 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 9:01

Tak já jsem se vždy domníval, že komerční keš je taková, která propaguje nějakou podnikatelskou aktivitu, nebo s tím má něco společného. Typický představitel takové keše je to letecké wigo u Příbrami.  A paradoxně spousta místních kritických (mnohdy velmi kritických) diskutérů nad ním jásá. Na druhou stranu zážitek, kde si sáhnete až na dřeň je komerce. Byl jsem jenom v Rudickém propadání, bylo trochu víc víc vody a do smrti si to budu pamatovat. Dát krabičku někam do těch zadních nízkejch dómů by byla bomba. Dokonce si nemyslím, že by to neprošlo přes RW, pokud bude stanovisko správy CHKO kladné, není problém. A to, že na to někdo nemá? To je přeci směšné. Moje babička kdysi dávno říkala dědovi "když na to pivo nemáš, tak do tý hospody nelez". Mě přijde třeba výše vstupného do ZOO naprosto šílená, ale Rudice dám klidně znovu. Pokud se najde šikovnej a zkušenej owner, kterej do jeskyní nějakou tu krabku dá, rád si tam z Prahy zajedu. Do krasu je to kousek :-), jen ta D1. Jenom doufám, že ta krabka bude stát za to, třeba Tic -Tac. 


  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#31 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 10:09

Chtěl jsem reagovat na to, co podle mě je nebo není komerční keš, ale dostal bych se OT. A udělat vlastní vlákno, tak se zase ztratí souvislost s příspěvky výše. Keš v jeskyni s placeným vstupem bych ale za komerční nepovažoval.


  • 3

#32 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 10:28

Já taky né, ale pohybovat se někde poblíž, bylo by mi děsně líto, že si jí nemůžu odlovit. A nejen kvůli tomu bodu.


  • 0

#33 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 10:51

Mě teda víc mrzelo, když jsem byl kilometr od virtuálky, kterou jsem nemohl ulovit, protože byla uprostřed moře. A už jsem zase OT a teď nevím, jakým oslím můstkem se vrátit ke kešce v jeskyni.


  • 0

#34 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 12:19

Mám za to, že keš by mne měla zavést na místo, jež je sice dostupné a zdánlivě obyčejné, ale něco nečekaného mi přináší, něco se dozvím nebo něco neznámého objevím. Atraktivní vyhlášenou lokalitu, jako je jeskyně nebo propast mohu navštívit logicky i bez návodu na GC. A navíc mne mrzí narůstání počtu keší, které si opravdu musím "koupit", ať je to nevelké vstupné na věž nebo i dražší, jako jsou letecká wheriga, potápěčské vychytávky nebo ta jediná na ISS.


  • 4

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#35 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 14:07

Nemusíš si je koupit, neotisknutí razítka přežiješ :-)


  • 0

#36 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 20:44

Tak já nevím. Pokud je někde nějaká sakra zajímavá jeskyně a prohlídka stojí 500,-, tak prostě budu zvažovat, jestli dám pětset za jeskyni. Balanc mezi zážitkem a cenou. Nedávám peníze za kešku, to je jen třešnička na dortu, Když bude ta samá jeskyně bez kešky, bude taky za 500,-

 

Tím tedy ale neříkám, že keš v prostoru, dostupném jen po zaplacení, nebude posuzována jako komerční...


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 03 březen 2014 - 20:45

  • 1

#37 geojezdec

geojezdec

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2014 - 20:22

Umístění keše v okolí Sloupskošošůvských jeskyň nebude reálné a to z toho důvodu že tam už keše jsou. Leda umístit keš nad vchod do Jeskyň nebo někde nahoře nad údolím.

 

A co se týká umístění keše dovnitř jeskyň tak jsem se právě ptal člověka co tam provádí a nemyslí si že by to někdo povolil ze správy jeskyň.


Tento příspěvek byl upraven od geojezdec: 13 březen 2014 - 20:22

  • 0

#38 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2014 - 23:31

Ten tip na to, kam se dá lézt volně... nemyslím, že ti ho dají, zvlášť když to bude za účelem zveřejnění. Ono něco jiného je T5 na skále nebo na stromě, nebo T5 v jeskyni. Ze stromu nebo ze skály se vždycky vrátíš na zem :D A když ti dojde baterka, počkáš na ráno. Opravdu bych si netroufnul poslat do jeskyně někoho, o kom nevím, co má za sebou. Jiná věc jsou jeskyňky, kam se dá snadno vlézt a zase vylézt. Ale náročnější lezení jedině s někým, kdo to tam zná. Ono se tam totiž dá i zabloudit.


  • 0

#39 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2014 - 22:49

Myslím si, že i návštěvnický provoz s průvodci se musí řídit pravidly na ochranu netopýrů. Tj nebudit je v zimě. Co se týká logování - kdysi jsem pár jeskyní prolezl. S jeskyňáři. Fotil jsem tam, tehdy ještě na krávu Zenita. Vždycky jsem 5 minut musel počkat, než opadá bláto z prstů a můžu sáhnout pro foťák. Co se týká placení - problém bych s tím měl. Tehdy jsme lezli jen po domluvě, resp. za nějakou brigádu na jejich základně. Ale každý to má jinak.

Copak netopýři, ti k sobě vážou kdejaká pravidla: http://www.novinky.c...i-netopyru.html


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama