Přejít na obsah


Fotka

Přenos TYPků do GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2006 - 22:17

Ahoj všichni, vím že tato problematika se již zde na několika místech řešila, ale i přesto bych se rád ještě na to informoval. V MapSource mi všechny TYPky běží tak jak mají, ale do GPS se mi nepodařilo přenést ani jeden a to jak pomocí MapSource, tak ani pomocí Sendmapu. GPS mám Legend. Jak to vlastně s těmi TYPky je a jak se dá zaručit, aby se do GPS dostaly. Jinak moje velké díky za TYPky patří Nilgirimu.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2006 - 11:23

Ahoj všichni, vím že tato problematika se již zde na několika místech řešila, ale i přesto bych se rád ještě na to informoval. V MapSource mi všechny TYPky běží tak jak mají, ale do GPS se mi nepodařilo přenést ani jeden a to jak pomocí MapSource, tak ani pomocí Sendmapu. GPS mám Legend. Jak to vlastně s těmi TYPky je a jak se dá zaručit, aby se do GPS dostaly. Jinak moje velké díky za TYPky patří Nilgirimu.

GPS s TYPy pracovat neumí, takže je zbytečné si s jejich přenosem do přístroje dělat starosti.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2006 - 12:08

GPS s TYPy pracovat neumí, takže je zbytečné si s jejich přenosem do přístroje dělat starosti.

Tak to jo, pořád mi nebylo jasné, jak by se ten TYPek do GPS dostal, když se při kopírování map do GPS přenášejí jenom mapové soubory. Někde jsem tady ale četl, že si někdo napsal vlastní TYPky a že to spolupracuje s GPS, jak to ale je nevím, protože do toho až zas tak nevidím.

  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2006 - 13:43

GPS s TYPy pracovat neumí, takže je zbytečné si s jejich přenosem do přístroje dělat starosti.

Nemas pravdu, ja mam v GPS jak Czech Topo v1, tak treba i Mountfieldi Topo 50 v3, ale i treba MetroGuide pretypovany !!!!
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2006 - 14:58

Nemas pravdu, ja mam v GPS jak Czech Topo v1, tak treba i Mountfieldi Topo 50 v3, ale i treba MetroGuide pretypovany !!!!

Tak, tak. I ja mam Czech V1 Nilgirim oTYPkovanou v GPS a ted je to teprve mapa ;)

  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2006 - 15:23

Tak to je perfektní, že to jde. Prosím ale o radu, jak na to, abych to také do GPS dostal. Předem díky.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2006 - 18:42

Asi si nerozumíme, co se týká barevnosti, tak to samozřejmě možné je sám to tak používám, ale Legend (tedy bez C, Cx) toto neumí...
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2006 - 21:38

Asi si nerozumíme, co se týká barevnosti, tak to samozřejmě možné je sám to tak používám, ale Legend (tedy bez C, Cx) toto neumí...

O barvy mě nejde, mám Legenda černobílého, ale myslel jsem si, že se TYPkem změní např. cesty z plné čáry na čárkovanou, plocha zástavby bude v jiném odstínu šedé, atd. Např. u Legenda se u TOPO 3.0, ani u 3.1 nezobrazí plocha zástavby v obcích a ve městech v odstínech šedé, jak je tomu u mapy Mountfield. Potom je těžké poznat kde obec končí a začíná, na mapě vidím jen spleť ulic a název obce, nikoliv plochu, kterou zaujímá. Řešení této problematiky jsem očekával právě od TYPků.

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2006 - 15:34

O barvy mě nejde, mám Legenda černobílého, ale myslel jsem si, že se TYPkem změní např. cesty z plné čáry na čárkovanou, plocha zástavby bude v jiném odstínu šedé, atd. Např. u Legenda se u TOPO 3.0, ani u 3.1 nezobrazí plocha zástavby v obcích a ve městech v odstínech šedé, jak je tomu u mapy Mountfield. Potom je těžké poznat kde obec končí a začíná, na mapě vidím jen spleť ulic a název obce, nikoliv plochu, kterou zaujímá. Řešení této problematiky jsem očekával právě od TYPků.

A nebylo by rovnou lepší napsat email Nilgirimu? Tady tuším nebyl nikdo, kdo by na tom tak detailně pracoval.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2006 - 16:45

A nebylo by rovnou lepší napsat email Nilgirimu? Tady tuším nebyl nikdo, kdo by na tom tak detailně pracoval.

To je fakt, to bude asi nejlepší.

  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 0:41

Ahoj, ja uz jsem Nilgirimu se stejnym problemem psal pred casem a bohuzel ani me nepotesil. S dovolenim sem dam strucne jeho odpoved, abych mu usetril praci s dalsi stejnou odpovedi :-)

Nilgiri pise:

Z diskuse jsem pochopil, že máš černobílého legenda z MF, ten ale neumožňuje nastavení vzhledu objektů mapy. To umožňuje pouze Mapsource a novější barevné modely gps. Bohužel se s tím nedá nic dělat. Vyrobit neviditelné vrstevnice samozřejmě lze, sám jsem o tom uvažoval proautonavigaci, kde vrstevky ruší, ale nebude to fungovat ve tvé gps.


  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 9:26

Díky za veškeré informace. Řešení pro Legend od MF jsou tedy dvě, buď si vyrobit vlastní mapu :-), nebo motivovat výrobce map, aby vytvářely takové mapy, které nebude potřeba dále modifikovat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama