Přejít na obsah


Fotka

Turistické eventy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
191 odpovědí na toto téma

#41 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2014 - 11:32

Když mě přijde, že mezi těmi druhými je několik poněkud hodně hlasitých jedinců, mezi prvními jich je mnohem méně, vzpomenu si leda tak na Kapsu. 

Ale Pepa z Počernic to shrnul pěkně.


  • 0

#42 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2014 - 13:08

Hezky shrnuto, Pepo. Hlavně ten deníček - já GC site opravdu beru jako cestovní deníček, občas se tím proberu trochu do minulosti a vzpomínám, kde jsem byl a co jsem zažil. Proto neváhám a když se nepovede nález, tak tam jde Din't find it, hlavně aby mi ten záznam tam visel. :)


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#43 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2014 - 13:43

Geocaching beru jako společnou hru celé komunity (nejen sebe) a opravdu mi vadí, že ji hrají lidé, kteří podvádějí. Proto budu vždy a všude vystupovat proti Attended, aniž by se zúčastnil eventu, a FI bez nalezení keše. A zavírání očí před tímhle nešvarem považuju za ještě horší, protože vlastně říká: "Podvádění je úplně normální, záleží jen na tobě." Aneb jak už Kapsa na jednom místě napsal: "No a pokud má někdo právo fixlovat, tak nám ostatním aspoň neberte právo říkat, co si o tom myslíme ...."

 

Ale to je opravdu velký OT (pokud si někdo nevšimnul). Takže: u současné úpravy eventů nevidím žádnou reálnou změnu kromě toho, že když event založí nějaký průďa (i když nevím, proč bych na jeho event chodil), tak mi nemůže smazat log, když se připojím někde po cestě.


  • 11

#44 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2014 - 16:33

Připouštím, že Pepa to shrnul pěkně.

Osobně si píšu nálezy do tabulky Excelu, kam si píšu i WN logy na keších, které například jen "rozlovím" nebo je odlovím po X-té, ale nestojí mi za zalogování na webu (pokud stojí, tak často napíšu log i bez bodu).

 

Na druhou stranu podvádění není nikdy normální a proto je normální proti němu v jakékoliv komunitě vystupovat. Sice se jedná občas o "boj s větrnými mlýny".

Ovšem abych kvůli pár podvodníkům znepříjemňoval logování těm, kteří si chtějí naši hru jen prostě užít, to mě ani nenapadne. Ano, řeknu, že se to nedělá. V případě, že nenajdu jejich log v logbooku, tak jim log smažu, ale nebudu znepříjemňovat odlov keše nějakými podmínkami a složitým počítáním, které leda zprotiví její odlov těm normálním lovcům. I když říkám, že veřejně je potřeba říkat, že se to nedělá, nemá cenu přehánět policejní sledování toho, jak se ostatní chovají... To ať si posoudí sami. 


  • 7

#45 Mladoch Edík

Mladoch Edík

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 20:31

A je možné dělat eventy s tématikou ,,Hledání kešek" ? 


  • 1

#46 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 22:14

A je možné dělat eventy s tématikou ,,Hledání kešek" ? 

Ne.


  • 0

#47 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 7:40

Nocležnické eventy byly pořešeny již před touto úpravou, logovat se dali i jen na čumendu vpodvečer vždycky, leda bys udělal logování ve tři v noci a všechny budil, nesnaž se honzákovat ;o)

|Dlouho jsem tu nebyl a tak se nestačím divit :(

Takže milý Ištváne , já se nesnažím ani machrovat, ani honzákovat, ani nic jinéno ! Pokud je podle tebe normální, že event , který má 17 KM v náročném terénu, zakončený na vrcholu hory, kde se přespí v zimě do druhého dne, a někdo si počká pouze někde podél trasy a zamává nám. Poté jde domů a zaloguje si tento event, jak pak mám ostatním vysvětlovat, že je toto možné ?

A proč budit kačery, stačí zalogovat v noci po bojovce, kdy už jsou tam pouze jen ti kdož budou spát. A o tom to je , a až budeš vkládat tolik úsií, času, energie a všeho ostatního do světa GC, a budeš v tak těžké živ. situaci jako já, pak si na mne otvírej pusu. Děkuji za pochopení.


  • 0

#48 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 7:47

Ony kdyby se ty hvězdičky braly tak, jak jsou původně míněny - totiž jako upozornění pro lovce keše / účastníka eventu, že akce může být fyzicky náročnější, případně, že pro ni může potřebovat nějaké pomůcky, a nedělalo by se z nich měřítko, kdo je větší borec, tak by s tím žádný problém nebyl. Nechápu, proč by někdo kvůli bodu lezl na vodácký nebo stromolezecký event, když nechce jet řeku nebo šplhat na strom. Na to si může zajít k nejbližšímu okapu. Na druhé straně pokud na stromolezeckém eventu někdo tři hodiny obětavě hlídá a baví káčata těch, co si to šplhání zkoušejí, má plné právo logovat, i když se na žádný špagáty nevěšel.

Jinak i já děkuji pánům revírníkům za to, že za nás bojují a nenechají nás pro nic za nic cpát do emerickejch škatulek.

 

Již jsem to tu psal, asi jsme se nepochopili, . A co takové CITO, event o pomoci přírodě a sběru odpadků, byl jsem světkem, kdy opakovaně kačer přišel na samí závěr do stánku na klobásu, vyfotil se s eventem a šel si ho domů zalogovat, aniž by udělal krok s eventem, či sebral smítko smetí. A u T5 je to o něčem jiném, než stromolezení a ttd.... Mé pokud někdo pomáhá s přípravou a ze zdravotních důvodů nemůže nocovat nebo ujít celou trasu, nemám problém s logem. Ale chytráci, kteří pouze si počkají na trase a lognou,............  A toto se neděje jen u mích eventů, i u jiných podobných,( vodáckých aspol... )   


  • 1

#49 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 8:47

Brumlík: prosím tě, buď tak laskav a zedituj si ten příspěvek, vůbec se mi nelíbí, že tvůj komentář k mému příspěvku je vedený jako citace mého příspěvku, někdo může nabýt dojmu, že to jsem napsala já. Stačí kliknout pod příspěvkem na "upravit", pak použít tlačítko úplně v levým horním rohu editačního okna a tag
[/quote] na konci textu přesunout do místa, kde skutečně končí to, co cituješ z mýho příspěvku.

 

//tomy.22 - opraveno Jacko


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 13 duben 2014 - 8:55

  • 0

#50 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 9:59

To Jacka : Já jsem to citoval, tvůj příspěvek a byla to má reakce na něj. Je tam vidět co jsi psala a co jsem psal já jako reakci na něj. Pokud jsem něco udělal špatně a není vidět co mělo být vidět, tak se omlouvám. 

 

Edit, nebo to bylo myšleno takto ? 

brumlik napsal/a 05 Bře 2014 - 18:16:snapback.png

Ale věcná k tomu logbooku, já se připojuji k tomu názoru. Pokud pořádám např. T5 event, kde se v zimně nocuje a někdo se přijde jen podívat, tak není fér vůči nocležníkům si event zalogovat a já jako owner nemám šanci proti tomu bojovat.

Ony kdyby se ty hvězdičky braly tak, jak jsou původně míněny - totiž jako upozornění pro lovce keše / účastníka eventu, že akce může být fyzicky náročnější, případně, že pro ni může potřebovat nějaké pomůcky, a nedělalo by se z nich měřítko, kdo je větší borec, tak by s tím žádný problém nebyl. Nechápu, proč by někdo kvůli bodu lezl na vodácký nebo stromolezecký event, když nechce jet řeku nebo šplhat na strom. Na to si může zajít k nejbližšímu okapu. Na druhé straně pokud na stromolezeckém eventu někdo tři hodiny obětavě hlídá a baví káčata těch, co si to šplhání zkoušejí, má plné právo logovat, i když se na žádný špagáty nevěšel.

Jinak i já děkuji pánům revírníkům za to, že za nás bojují a nenechají nás pro nic za nic cpát do emerickejch škatulek.

 

Má reakce : 

Již jsem to tu psal, asi jsme se nepochopili, . A co takové CITO, event o pomoci přírodě a sběru odpadků, byl jsem světkem, kdy opakovaně kačer přišel na samí závěr do stánku na klobásu, vyfotil se s eventem a šel si ho domů zalogovat, aniž by udělal krok s eventem, či sebral smítko smetí. A u T5 je to o něčem jiném, než stromolezení a ttd.... Mé pokud někdo pomáhá s přípravou a ze zdravotních důvodů nemůže nocovat nebo ujít celou trasu, nemám problém s logem. Ale chytráci, kteří pouze si počkají na trase a lognou,............  A toto se neděje jen u mích eventů, i u jiných podobných,( vodáckých aspol... )   

 

BTW: Ono se to hezky říká, ale co mám psát kačerům, kteří mi pak píší, jak je možné, že oni absolvovali celý event, nocovali v - 9 C , a někdo je potká po cestě, zamává jim, nebo přijde říci k "Ahoj " a jde domů si zalogovat event.  A podobné situace, třeba již zmíněné CITO, atd .....  Vůči těm kačerům je to velice nefér, a já nemohu udělat nic :( 

A o tom to je


Tento příspěvek byl upraven od brumlik: 13 duben 2014 - 10:07

  • 0

#51 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 10:17

Taky jsem minule na CITO eventu viděl, jak téměř polovina kačerů jen celou dobu seděla u kontejneru a opisovala trackovací kódy. A na konec přišli dva známí pražští kačeři, vyfotili se, koupili CWGčko a zase šli.


  • 0

#52 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 10:30

To Jacka : Já jsem to citoval, tvůj příspěvek a byla to má reakce na něj. Je tam vidět co jsi psala a co jsem psal já jako reakci na něj. Pokud jsem něco udělal špatně a není vidět co mělo být vidět, tak se omlouvám. 

 

Edit, nebo to bylo myšleno takto ? 

 

Bylo to myšleno takto a snad jsem správně pochopil.

 

Citoval jsi Jacku a do citace si přidal i svoji odpověď. Takhle to vypadalo původně:

 

Ony kdyby se ty hvězdičky braly tak, jak jsou původně míněny - totiž jako upozornění pro lovce keše / účastníka eventu, že akce může být fyzicky náročnější, případně, že pro ni může potřebovat nějaké pomůcky, a nedělalo by se z nich měřítko, kdo je větší borec, tak by s tím žádný problém nebyl. Nechápu, proč by někdo kvůli bodu lezl na vodácký nebo stromolezecký event, když nechce jet řeku nebo šplhat na strom. Na to si může zajít k nejbližšímu okapu. Na druhé straně pokud na stromolezeckém eventu někdo tři hodiny obětavě hlídá a baví káčata těch, co si to šplhání zkoušejí, má plné právo logovat, i když se na žádný špagáty nevěšel.

Jinak i já děkuji pánům revírníkům za to, že za nás bojují a nenechají nás pro nic za nic cpát do emerickejch škatulek.Již jsem to tu psal, asi jsme se nepochopili, . A co takové CITO, event o pomoci přírodě a sběru odpadků, byl jsem světkem, kdy opakovaně kačer přišel na samí závěr do stánku na klobásu, vyfotil se s eventem a šel si ho domů zalogovat, aniž by udělal krok s eventem, či sebral smítko smetí. A u T5 je to o něčem jiném, než stromolezení a ttd.... Mé pokud někdo pomáhá s přípravou a ze zdravotních důvodů nemůže nocovat nebo ujít celou trasu, nemám problém s logem. Ale chytráci, kteří pouze si počkají na trase a lognou,............  A toto se neděje jen u mích eventů, i u jiných podobných,( vodáckých aspol... ) 

Takže to vypadalo jako kdyby to celé napsala Jacka.

 

Takže jsem to upravil. viz. http://www.geocachin...venty/?p=466714


  • 0

#53 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 10:31

Brumlík: On už to Tommy mezitím spravil, tobě se před tím povedlo tu svou reakci nějak vnořit do toho mýho příspěvku, takže to vypadalo, jako by to všechno byla jen citace toho, co jsem psala já. Teď už je to OK, díky Tommy!

 

Jinak k věci: Podle mě je to věc přístupu. Buď je log na netu pro mě poděkováním ownerovi za keš/event a komentář k tomu, jak se mi tam líbilo a co jsem tam prožila, a nebo je to prostředek k získání bodu, odměna za to, že jsem našla keš, případně měřítko toho, jakej jsem borec, jak už bylo řečeno. Pokud se ti, kdo se eventu zúčastnili, protože si chtěli sjet řeku nebo vyzkoušet drsnější turistickou akci, ptají, jak k tomu přijdou, když někdo jinej zalogoval mávání u cesty, dá se odpovědět, že přece oni přece získali ty zážitky, kvůli kterejm na event šli.Jestliže někdo k akci přistupuje stylem "já chci najít keš a připsat si bod" (viz video o Hitlerově kačerské výpravě), je to především jeho škoda.

 

Samozřejmě je dost trapný, když někdo obráží CITa, aby posílil svou sbírku CWG a získal nějaký odznáček typu "ekologický kačer", aniž by tam ráčil hnout prstem, ale to je prostě už opravdu na volbě každého soudruha, mazáním logů se to nespraví.


  • 0

#54 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 10:51


Samozřejmě je dost trapný, když někdo obráží CITa, aby posílil svou sbírku CWG a získal nějaký odznáček typu "ekologický kačer", aniž by tam ráčil hnout prstem, ale to je prostě už opravdu na volbě každého soudruha, mazáním logů se to nespraví.

 

 

Není zač Jacko. ;) Jinak ty CITa atd. jsou mimo to co napsala Jacka i dobrým zdrojem výdělku. Jak je to možný? Kačer si nechá udělat své CWG, smění je a takto získaná CWG obratem s dost velkým ziskem prodá na aukru. Nebudu jmenovat, ale na jednoho takového "kačera" jsem narazil. Samozřejmě, je to jen o daném člověku jak s CWG naloží, jen se mi to prostě nelíbí.


  • 0

#55 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 10:58

Není zač Jacko. ;) Jinak ty CITa atd. jsou mimo to co napsala Jacka i dobrým zdrojem výdělku. Jak je to možný? Kačer si nechá udělat své CWG, smění je a takto získaná CWG obratem s dost velkým ziskem prodá na aukru. Nebudu jmenovat, ale na jednoho takového "kačera" jsem narazil. Samozřejmě, je to jen o daném člověku jak s CWG naloží, jen se mi to prostě nelíbí.

Šmelit můžeš se sbírkou známek, pivních tácků, turistických známek, záchodových mis (ty prej sbírá princ CHarles :D) a taky se sbírkou CWG. Osobně jsem tu dřevománii nikdy nepochopila, ale každému co jeho jest :D! Co naděláš...


  • 0

#56 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 11:16

Nodoprkýnkalipovýho... kouk jsem na Aukro a fakt že jo, je tam (dnes) hned 5 inzerátů na prodej sbírek CWG, celkem skoro 700ks, za "příhozové" ceny :wacko:


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#57 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 18:01

Přesně tak, je to děsný, co vše jsou kačeři udělat pro bod, čí korunu :(  Já se snažím dávat do svích eventů maximum , jak ze stránky finanční, tak časový a úsilí, ale toto je fakt už moc :( 

A máte pravdu, prdím na ně, at si logují, když jim ten bod za to stojí, oni přicházejí o zážitky a né já nabo poctivý kačeři. 

Já jsem nesmírně štastný, když po eventu, at je jakýkoli čtu ty úžasné logy, a nikdy nebudu litovat, že jsem se pustil do tak náročného eventu jako je Yetti . Je to turisticko-zážitkový event a 

pro ownera nemůže být hezčí odměna, než log spokojeného kačera. Ale nechápu co proti tomu měli v Americe? Proč je zakázali ..... 


  • 2

#58 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 18:21

.... Ale nechápu co proti tomu měli v Americe? Proč je zakázali ..... 

Oni tam takové eventy nemají, protože by tam nikdo ze salónních kačerů nešel. Tak to rovnou zakázali, aby náhodou někde nedělali něco jiného. Nebo se jim to nechtělo napasovat do nějaké truhličky.


  • 0

#59 zorbici

zorbici

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2014 - 23:18

Reaguji obecně na téma eventů, zvláště v Praze a okolí. Nejčastěji se v poslední době vyskytují především eventy konané ve vinárnách, pivnicích a dalších občerstvovacích stanicích. To je myslím škoda! Občas se najde i vyjímka, ale eventy kratší než 1 hodiny nejsou schvalovány. FLASH MOB musí mít minimálně paramerty kostýmní show a zřejmě šokovat až k nepříčetnosti. Není asi mnoho pořadatelů, kterým  se chtělo v nadcházející zimě čekat na opozdilce hodinu. Myslím, že neúčelná pravidla by měla být zušena nebo změněna!  Těšíme se na schvalování nových, akční eventů v Praze a okolí a nemusíme snad u nich usínat ani se stavět na hlavy, najímat taneční soubory a nebo močit do Vltavy, že ?!? :-)  Už se těšíme na modifikaci pravidel pro akční Čechy! Díky!! 


  • 1

#60 Awca

Awca

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 10:38

Taky mi připadá,

že novými pravidly stávají eventy jednotvárnější.

Jasně, ještě je na výběr, ale záplava převážně "sedacích" eventů už tu rozmanitost trošku potlačuje.

Ale asi je to spíše na příspěvek do geodepresivního koutku. 

Mluví ze mě frustrace ze zamítnutého eventu, ale já fakt v listopadu nevydržím stát s logbookem venku hodinu, už jsem starší dáma, co moje ledviny :)


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama