Přejít na obsah


Fotka

Zkušenost s novým kolem a koupili by jste si ho?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 12:49

Chtěl jsem se zeptat na toto kolo, mají ho teď v Penny za 2999 Kč. Cena dobrá, výrobce český, snad by dlouho vydrželo.

Koupili by jste si ho a nemá někdo s ním zkušenost?


  • 0

#2 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 13:05

Osobní zkušenost nemám, ale co jsem kdysi četl nějaké recenze, tak celoodpružené kolo za tuhle cenu byly vyhozené peníze (psali tam něco jako že se s tím i dvakrát objede sídliště než se objeví první problémy ;))


  • 0

#3 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 13:24

Na kolech podobné cenové relace jsem jel a hlavně je spravoval, celoodpružené kolo za tyhle peníze bych (bez přehánění) nechtěl ani zadarmo.


  • 4

P%C5%88ov.png


#4 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 13:38

Sám bych si takovéhle kolo nikdy nekoupil, pro mne je vůbec nepochopitelné, že za tuto cenu je možné vůbec něco podobného kolu sestavit a ještě prodávat. Rozhodně pokud chceš kolo za podobnou cenu, tak nekupuj "celoodpružené". Odpružení, které na kole je, Tě bude spíš obtěžovat, navíc je to zbytečná váha a zbytečný zdroj problémů, které Tě budou po pár kilometrech pronásledovat při každém šlápnutí.

 

Spíš si najdi nějakého známého cyklistu, kterému doma překáží nějaké starší nepoužívané kolo a chce se ho zbavit, pořídíš rozhodně něco funkčně spolehlivějšího ;). Sám mám doma několik kusů kol, ale ještě nějak nemám sílu je někomu věnovat, mám k nim citový vztah :), ale kamarádovi bych ho věnoval. Společný znakem takto povalujících se kol  a nejen u mne bude to, že kdysi byla poměrně drahá a dneska nemají velkou hodnotu, jen tu historickou osobní a důležitá vlastnost takových kol bude ta, že fungovat budou ještě dlouho a dobře ;). Hledej, vždyť jsi hledač. Tohle jsou opravdu vyhozené peníze.


  • 5

#5 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 13:52

Majitel našeho cykloservisu říká, že kola z hypermarketů zásadně neopravuje. Asi ví proč...


  • 6
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#6 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 14:51

http://www.omlazeni....9-277754-0.html

 

I když si odmyslím. že u kola v Penny není snobský příplatek, zdá se mi to moc levné, než aby to jezdilo…  :P


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#7 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 14:54

Odkud jsi? Mám v Řevnicích kamaráda, co prodává kola a k tomu je odborník z oboru.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#8 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 15:43

Taky bych kolo ze supermarketu rozhodně nekupoval, a navíc celoodpružené za takovou cenu... no, to je spíš jen aby to vypadalo. Jestli na tom ujedeš 50 km za rok tak dejme tomu, ale jinak jsou to opravdu vyhozené peníze.


  • 0

#9 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 16:21

Takováto kola z marketů obvykle špatně fungují už jako nová. Nejdou seřídit a vyladit. A z cykloservisu tě "vyhodí", protože takováto kola neseřizují a pošlou tě, tam, kde sis ho koupil... Oni jen celkem hezky vypadají. Ale komponenty jsou nekvalitní, plastové, nekompatibilní s kvalitními atd... Je to aušus...

A vem si, že márket musí polovinu peněz vydělat. Za kolik to asi nakupují...???!! 

To je tak zajet do hospody na pivo. Ale tam ti ho zase ukradnou, protože nějaký blbec si bude myslet, že je skvělé:-))))


  • 3

#10 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 17:01

To je tak zajet do hospody na pivo. Ale tam ti ho zase ukradnou, protože nějaký blbec si bude myslet, že je skvělé:-))))

 

Možná to pro původního vlastníka bude to nejlepší, co ho může potkat. :)


  • 1

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#11 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 17:13

To kolo je dětské, je pro děti od deseti let, cena je normální, je to ocelový rám, žádný hliník, žádný carbon a to je prostě těžké, ale levné. Vzhledem k tomu, že z toho dítě rychle vyroste, tak je to pro něj OK. Pro dítě bych se to rozhodně nebál koupit. Tyhle zkazky o tom, že to vydrží jen dvakrát objetí sídliště, jsou pověry. 


  • -2

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 17:38

Pro dítě bych koupil normální neodpružené kolo.

 

Za ty peníze nemůže být to odpružení nic víc, než zbytečná zátěž. Už jen to, že u celoodpruženého kola je napsáno: 

  • Využití: zpevněné cesty a mírný terén

 

Jestli chceš ušetřit, tak hledej použité po bazarech. Sám jsem prodával dvě dětská kola, když už nebyla potřeba.


  • 3

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#13 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 17:48

Tyhle zkazky o tom, že to vydrží jen dvakrát objetí sídliště, jsou pověry. 

Nevím, nerozumím tomu, ptát se nechci:-))  Ale kola jsem si vždy kupoval v prodejně na kola. Když jsem kdysi vybíral kolo, tak v marketech ta kola nepřehazovala, odpružená vidlice se nevracela (třeba jedna strana) už ani na prodejně... A to byla ještě poctivá:-))))

Neznám nikoho, kdo by spokojeně jezdil na kole z marketu. Někdo snad ano??? 

Kamarád měl kdysi Olprana a smějeme se mu dodnes... Z nostalgie ho dlouho servisoval, ladil, měnil díly, vozil vercajk atd. Nacpal do něj víc, než stálo nové. Nakonec se ho zbavil a koupil si kolo normální...

Ono je to právě s těmi dětmi ošemetné: Nedávaj na kolo pozor, praštěj s ním, přehazujou bez rozumu atd. A tyhle marketbajky nejdou seřídit a seštelovat. Různě cvrlikají, přeskakují, vytahují se lanka atd... A tatínci se s tím trápěj.  A tohle už je pro větší dítě, které jezdí rychle, z kopce, cestou necestou...  Až se rozpadne, tak řeknou, že jsi měl jet po zpevněné cestě:-(((((

Dokonce jsem zažil, že na kole z nějakého márketu už jako na novém, nešlo přehodit na nejmenší kolečko. A to proto, že ta přehazovačka prostě na tolik koleček nebyla stavěná:-)))

Možná se časy změnily, ale kolu z márketu nevěřím.


  • 1

#14 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 17:54

 - koukám že kolo nikdo nechválí, tak z koupě asi sejde a spíš jsem si říkal: vyrábí kola tolik let (český výrobce, žádný dovoz z Ćíny), už by to mohli umět

 

 - viděl už někdo tuto starou reklamu?

 

Shaman3: podle stránek výrobce je kolo v kategorii pánské a ne dětské


  • 0

#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 18:02

Když vlezeš do nějakého cyklosportu, tak koupíš kolo tak za 10t a bude fungovat.

 

Na zpevněné cesty a mírný terén se dá koupit i trekové, ta jsou levnější.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 18:05

Keres: Je tam napsáno "pro děti od 10 let". 

 

Jinak je docela známé, že když si koupíte kolo v kamenné prodejně jízdních kol, tak je jeho cena nadsazena cca o 20 - 50 %. Takže to je vysvětlení, proč je kolo z Pennymarketu levné. Na druhou stranu vám ho v kamenné prodejně jízdních kol před předáním seřídí, to v Pennymarketu neudělají a člověk je pak překvapen, že mu to špatně přehazuje a brzdí, protože to při montáži ve fabrice seřídili jen podle oka.


  • -1

#17 Dzafa_CZ

Dzafa_CZ

    Dzafa_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 18:10

Rodiče si před několika lety koupili kolo v OC Futurum v Ostravě taky za nějakou takovou cenu. Je to myslím Engine Jupiter s 26'' koly. Oni toho moc za rok nenajezdí, maximálně tak do 300-400 km a z toho 95% a více po asfaltu. Co jsem tam seřizoval brzdy tak pohroma - jde to, ale trvá to věčnost a dělám to asi 2x - 3x do roka, protože se časem nějak rozhodí a samo to drobně přibržďuje - velmi levné plastové V-BRAKE. Jinak jízda je podle rodičů v pohodě. Po 5ti letech nebo tak nějak jsem sehnal páčky na přehazování. Přehazovačky na takových kolech při koupi bývají ve stylu kroucení kolem řídítka a není to moc pohodlné. Po demontáži starého ovládání přehazovačky a instalaci přehazovacích páček jsem seřídil přehazovačky jednou a víckrát jsem už nemusel. Co se může zdát špatného na takovém kole, je složení ložiska řídítkové tyče v rámu, které se uvolní rychleji než u kola cykloobchodu - to se dá ale dotáhnout. 

 

Já osobně jezdím na 15 a víc let starém neodpruženém horském kole, taky kolem 90% po zpevněných cestách, ocelový rám, JE TO KOLO CYKLOOBCHODU, takže po několika servisech (něco za ten čas odešlo), stále jezdím na stejném kole a neměnil bych. Raději zajdi do cykloobchodu a kup si tam kolo o 2 nebo 3 tisíce dráž a vydrží ti déle a méně se s ním natrápíš. 


  • 0

#18 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 18:21

Kdo by chtěl koupit nějaké kvalitnější použité kolo za dobrou cenu, tak doporučuji: http://www.cyklobazar.cz/ . Sám jsem tam koupil své současné kolo. 

Třeba tohle si myslím dobrá cena: http://www.cyklobaza...helix-5-1-gent/


  • 0

#19 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 18:34

 

Shaman3: podle stránek výrobce je kolo v kategorii pánské a ne dětské

Pánské kolo do 90 kg. Asi tomu pérování ani v Olpranu moc nevěří:-))  Místo celoodpružení můžeš koupit odpruženou sedlovku k normálnímu kolu:-)

Mám za to, že levné celoodpružení bude na nic a zlobit, jako levné kotoučovky:-))) 


  • 0

#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 20:13

Jinak je docela známé, že když si koupíte kolo v kamenné prodejně jízdních kol, tak je jeho cena nadsazena cca o 20 - 50 %. Takže to je vysvětlení, proč je kolo z Pennymarketu levné. Na druhou stranu vám ho v kamenné prodejně jízdních kol před předáním seřídí, to v Pennymarketu neudělají a člověk je pak překvapen, že mu to špatně přehazuje a brzdí, protože to při montáži ve fabrice seřídili jen podle oka.

 

To kolo je levné proto, že je sestavené z levných dílů, které nic nevydrží. Plastové brzdy, co nejlevnější středy a vše ostatní.

 

A podle té tvé teorie je většina celoodpružených kol předražena asi tak na 20ti násobek ceny :-D

 

Tu silničku jsi taky koupil v Penny ?


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama