Přejít na obsah


Fotka

Import munzee gpx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 10:27

munzee.com začal oficiálně z mapy generovat gpx... Po importu gpx, který je nyní v GG se načtou body, ale nepřiřadí se vše jak má. Nenašel by se prosím někdo, kdo by upravil export pro nás do GG :) Díky moc za reakci.


  • 0

#2 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 12:28

Jen pro představu, jak takové gpx z munzee.com vypadá: http://d-n.wz.cz/fil...ees_d-n_155.gpx. Bohužel po změně stránek 11.3. byl odstaven soubor munzee.csv, takže ze dne na den odpadly všechny ostatní možnosti nahrát munzee do GPS nebo telefonu pro offline použití. Také bych se přimlouval, kdyby to šlo nějak vyřešit.


  • 0

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 16:44

GORD má základ makra, které tahalo to csv, dělalo z něj gpx a pak importoval do GG. Dalo by se tedy asi upravit, vycházet z něj. GPX máme, ale bohužel řada položek je v komentáři, takže by to znamenalo rozsekat komentář do dalších položek...


  • 0

#4 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 17:50

Před pár dny jsem si stáhla aplikaci munzee do mobilu, že budu používat podobně jako Locus offline s dtb staženou podle návodu na českých stránkách a jestli správně čtu, tak už mám smolíka a munzee si tímhle způsobem nevyzkouším?  Dneska jsem se chtěla registrovat, už to byl zážitek - políčka bez popisu. Že by můj zastaralý prihlížeč IE? To jsem ještě nikde při registrování neviděla, aby bylo x různě velkých políček bez popisu, achjo. :(


  • 0

#5 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 18:05

Sobikovi: Právěže původní makro asi moc využít nepůjde, když je úplně jiný zdroj dat. Ale pro někoho, kde umí programovat pro Geoget, by to snad nemělo být neřešitelné, dostat to do importovatelného stavu. Data tam jsou, akorát na špatných místech.

 

zvedavkanocni: Na Firefoxu tam popsaná políčka mám, na IE skutečně pouze políčka bez popisu. Nový munzee web je jedna velká nedodělávka. :(


  • 0

#6 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 18:17

Čili změnit prohlížeč....původně jsem si myslela, že přejdu ma Chrom, ale na ten už jsem taky slyšela stížnosti....


  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 18:40

Užívám Chrome a bez problémů...

 

Jasně, původní makro je jiné, ale má v sobě tři kroky, stažení csv z munzee, vytvoření pseudo gpx a import. Stačilo by tedy vyhodit krok jedna, nechat zvolit kde je to gpx a pak možná upravit import, ale jádro by bylo :)


  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 18:47

To GPX je velmi jednoduche a obecne - nevim, co by vas z toho zajimalo, protoze mi pripada, ze proste vsechno je napatlane v textove poznamce k bodu. Predpokladam,z e gord z toho CSV vyrabel falesne PQ, coz je mnohem lepsi, protoze se da presne urcit ktery udaj ma skoncit v jakem okenku.

 

Tedy, tohle je zrale na nejaky prevod GPX -> PQ GPX. Primy import toho jejich obecneho GPX do GG mi prijde jako nestastna idea.


  • 1

#9 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 19:11

Zacinam v tom munzee videt prvky GS. Nezda se vam to taky? :D


  • 1

#10 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 19:27

Ano, z csv bylo nejprve vytvořeno něco na způsob PQ z geocachingu a následně naimportováno pomocí funkce GeoImportFile. Nakonec se ještě všechna munzee, co jsou v db, ale nebyla v importu, označí jako archivovaná, což teď mimochodem taky nepůjde, protože nemáme k dispozici gpx všech munzee v ČR jako předtím v csv.

 

Potřeba je vytáhnout zejména typ, autora, nalezeno/nenalezeno, je/není v maintenance mode, odstranit zbytečnosti z názvu a z poznámky. Potom je asi nutné vytvořit nějaký jednoznačný identifikátor, aby se při opakovaném importu stejné munzee nenačetlo vícekrát.


  • 0

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2014 - 12:20

No, v tom gpx je i url na listing originál... takže by se asi dalo udělat něco, co přes web službu zjistí, jestli je archivovaná či ne.


  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2014 - 16:53

Našel by se tady někdo, kdo by se to pokusil naprogramovat? Tedy buď přegenerování toho GPX nebo rozsekání informací z poznámky do tagů pro další použití?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama