Přejít na obsah


Fotka

Znásilňování sv.Petra


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 20:23

jojo, zkus to v IE, ve Firefoxu to na prvni pohled nejde dat. Aspon, kdyz jsme na to u kolegy mc.qwack, kterej to mel otevrenu ve Firefoxu. Rozhodne Firefox pridava k obtiznosti nejaky bodiky navic ;))

My používáme IE6 na 19" LCD monitoru, je to opravdu na 1*. Teď jsme to zkoušeli ještě na 17" CRT a ani v IE6 ani v Opeře to na tomto monitoru tak jednoduché není.

Tak tohle je opravdu zajímavé. A to se říká (a je to fakt), že IE špatně zobrazuje :-) Ale jestli to je pravda, v tom případě tato keš má pro mě obtížnost *****, protože instalace windows pro mě znamená jednu z nejvyšších obtížností :-)

  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 15:30

jojo, zkus to v IE, ve Firefoxu to na prvni pohled nejde dat.
Aspon, kdyz jsme na to u kolegy mc.qwack, kterej to mel otevrenu ve Firefoxu.
Fakt je to obtiznost jedna, ale clovek musi asi na to koukat, tak jak autor chtel. Rozhodne Firefox pridava k obtiznosti nejaky bodiky navic ;))
Ja se na ni chci vypravit dneska. Rozlustil jsme to rano, je to fakt peknej napad.

Ted na to koukam v Pande u me a ja to mam ok. Tak fakt asi zalezi, jak to ma clovek nastaveny

No jeste porad jsem nepochopil, v cem to vezi, ale jestli je to zavisle na zpusobu a prostredku zobrazeni, tak je to mozna dobry napad, ale nevim, jestli zrovna na mystery cache. A pokud je to takhle, tak bych asi zrovna tady nekritizoval 'brute force' - navic i tento pristup muze vypadat ruzne. Pokud parta lidi udela rojnici a procesa vsechno v okoli, je to asi hloupe, pokud jeden clovek prokaze schopnost najit cache ne v okruhu peti metru, ale v ramci celeho namesti, nevidim na tom nic spatneho, je sikovnej, umi si vytipovat mozny ukryt, mozna to tam dobre zna, no a co ma byt? // Trosku to prezenu, ale opravdu je nezbytne resit, jak se kdo k nalezu dopracoval? (samozrejme pomineme-li jasne 'podvody', jako treba opit nekoho kdo uz nasel a vymamit z neho tajne informace :]) Zacne za chvili nekdo u multiny se slozitymi vypocty prohlasovat, ze kdo to nepocital z hlavy, ale s kalkulackou, vlastne 'znasilnil' zamer autora? Hm.. // P.S. NECHCI rozpoutavat zadnou flame-war debatu, dekuji.
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 15:21

Pokud není ze zadání zřejmé, že se má souřadnice nějak vypočítat, koupit, atd tak hledač ani nemůže vědět, že to použití hrubé síly nebylo autorovým záměrem.

pocuvajte, vsak toho Sv. Petra uz boli zadok, ako ho stale znasilnujete :)
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 15:22

nejspis uz jen tak, ze pak by to uz nebyl GEOCACHING - tj hledani nejakeho mista ci ukrytu pomoci GPS pristroje (v krajnim pripade sextantu, satelitniho snimku) na zaklade znalosti jeho souradnic....
jdu chystat listing chemcache3.....

Pokud není ze zadání zřejmé, že se má souřadnice nějak vypočítat, koupit, atd tak hledač ani nemůže vědět, že to použití hrubé síly nebylo autorovým záměrem.


  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 22:33

pocuvajte, vsak toho Sv. Petra uz boli zadok, ako ho stale znasilnujete :)


Si nemuzu odpustit jeste jedno násilí..

Z teto cache mi uz opravdu zacinalo byt mdlo, tak jsem to nevydrzel a zavolal stastne a genialni FTF "blondyne" a nechal si to vysvetlit.

Pro v&f family - vstup zakázán !!!

Panove a damy, je to proste sproste jednoduche. Mam ji sice papirove nalezenou a logovanou, ale do bodíků (ktere mam samozrejme rad) si ji napsat nemuzu, protoze ja ani nepouzil brute force, proti ktere samozrejme vubec nic nemam (jsem si, frajer, myslel, ze na to hnedle prijdu). A ted, kdyz uz vim, tak tuto cache povazuji za vybornou (a o to vic me prudi, ze jsem na to neprisel) a nemyslim si, ze hardwarove nebo softwarove vybaveni pro vylusteni jsou omezujici. Na tom mobilu to fakt nejde, ale standartni PC s beznym rozlisenim a normalni velikosti pisma to zvlada levou zadni. Na prohlizeci nesejde.
Smekám klobouk pred vsemi uspesnymi hledaci a zařazuji tuto cache mezi svoje velmi oblibene (a dozivotne (FTF v nebodovanych cache) nezapocitane). Budu sledovat jeji vyvoj. Uz ted to za to stoji: Znasilnovani, zazraky, potrestani bonzaka. No a samozrejme pekne povidani o lokalite samotne.
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 16:20

No já to viděla na normálním notebooku v IE. Ale přiznávám, že v českém textu jsem viděla nejdřív prdlajs, pak jsem se podívala na anglický a bylo to okamžitě (samozřejmě i v českém).
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 22:32

Tak tohle je opravdu zajímavé. A to se říká (a je to fakt), že IE špatně zobrazuje :-) Ale jestli to je pravda, v tom případě tato keš má pro mě obtížnost *****, protože instalace windows pro mě znamená jednu z nejvyšších obtížností :-)

Myslím, že vůbec nezáleží na prohlížeči, spíš na rozlišení monitoru. Když nic jiného, text jde zkopírovat do jakéhokoli txt a tam lze také souřadnice objevit.
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 16:18

nejspis uz jen tak, ze pak by to uz nebyl GEOCACHING - tj hledani nejakeho mista ci ukrytu pomoci GPS pristroje (v krajnim pripade sextantu, satelitniho snimku) na zaklade znalosti jeho souradnic....
jdu chystat listing chemcache3.....

Však taky nikdo nepročesává celou ČR, ale pomocí gps se přesune na pozici, která má minuty uvedené na jedno desetinné místo.

  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2006 - 12:23

Si nemuzu odpustit jeste jedno násilí..

Z teto cache mi uz opravdu zacinalo byt mdlo, tak jsem to nevydrzel a zavolal stastne a genialni FTF "blondyne" a nechal si to vysvetlit.

Pro v&f family - vstup zakázán !!!

Tak uz muzeme zase tohle vlakno cist. Prohledli jsme:-)))
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 16:34

Jestli mohu prosit, uz nenapovidejte. At si to uzijem
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 17:04

No já to viděla na normálním notebooku v IE. Ale přiznávám, že v českém textu jsem viděla nejdřív prdlajs, pak jsem se podívala na anglický a bylo to okamžitě (samozřejmě i v českém).

jojo, jak pise Atlaska, u me to bylo taky tak a pak uz to slo samo ;)
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 22:35

jak tak koukam na tuto debatu zacinam mit dojem, ze sv. Petr nebyl rybar, ale uhlir...

Myslím, že vůbec nezáleží na prohlížeči, spíš na rozlišení monitoru. Když nic jiného, text jde zkopírovat do jakéhokoli txt a tam lze také souřadnice objevit.


  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 16:41

hmmm, to je setsakra presne definovana poloha.

Však taky nikdo nepročesává celou ČR, ale pomocí gps se přesune na pozici, která má minuty uvedené na jedno desetinné místo.


  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 19:42

Zvlastni... a ja nasel rovnou finalku po kryptoanalyze textu :o))) Ackoli dnes jsem jiz jen amaterskym fotografem, stale mam odpor k obrazovym zverstvum, ktere plodi levna optika a la mobilni telefony. Fotku jsem tudiz ignoroval. Bylo mi sice divne, ze normalne tak prepeclivy consul zverejni tak mizerny obrazek, ale to co jsem mel videt, vidim az ted, a jeste jen castecne.

Jestli mohu prosit, uz nenapovidejte. At si to uzijem

V tom pripade vam neporadim, ze mate hledat nejprve v anglickem a pak i v ceskem textu ctenem ob pismeno a pozpatku. A urcite potom nenajdete finalku na prvni hmatnuti :o)))
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 17:03

hmmm, to je setsakra presne definovana poloha.

Takže když mě autor nažene do lesa, kde je reálná přesnost určení polohy 30 metrů, jestli se vůbec nějaký satelit chytne a kde mi jsou ortofotomapy a sextant na nic, tak to neni geocaching?

  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 17:31

jo, to ti autor muze oponovat, ze on polohu urcil presne, ale tvym problemem je, ze nemas sirfIII. Zatimco tady plosne procesavas ctverec pokud se nepletu radove vetsi. Pak ale nenadavej, kdyz omylem najdes uplne jinou cache.

Takže když mě autor nažene do lesa, kde je reálná přesnost určení polohy 30 metrů, jestli se vůbec nějaký satelit chytne a kde mi jsou ortofotomapy a sextant na nic, tak to neni geocaching?


  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 17:40

Zda se mi to jenom, nebo opravdu se mirne zmenilo zadani cache. Puvodne se doplnovalo v souradnicich x a nyni abcd ... Uz z toho asi blbnu.
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 17:46

jo, to ti autor muze oponovat, ze on polohu urcil presne, ale tvym problemem je, ze nemas sirfIII. Zatimco tady plosne procesavas ctverec pokud se nepletu radove vetsi. Pak ale nenadavej, kdyz omylem najdes uplne jinou cache.

Já nenadávám. Jenže když si musím vyluštit jaké je vůbec zadání cache, nebo když musím mít pro luštění nedefinovanou správnou kombinaci rozlišení a prohlížeče kterou nemám, nebo výsledek záleží na dni v týdnu kdy se narodil autor a kolik blech má pes jeho babičky, aniž by existovalo vodítko, tak se autor potom nesmí divit, když jse doberu cíle jiným způsobem než chtěl on, protože nemůžu tušit že vycházím z toho z čeho vycházet mám.

  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 17:47

Zda se mi to jenom, nebo opravdu se mirne zmenilo zadani cache. Puvodne se doplnovalo v souradnicich x a nyni abcd ... Uz z toho asi blbnu.

neblbneš... opravdu bylo na konci v obou souřadnicích xx.

  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 17:55

Zkusim ocitovat knihu bratri Strugatskych Pondeli zacina v sobotu, kdy jeden z hrdinu rika druhemu:" Nesmysl je hledat řešení, když stejně éxistuje. Tady jde o to, co dělat s úkolem, který řešení nemá. " neco podobneho je resit tyto jak tomu rikam uhliroviny. Uloha reseni ma, ale zadani je nedostatecne. Je to neco jako uhliruv poklad, zvlastni kategorie mysterek, ktere provokuji dlouhou dobu a pak se treba poddaji, nebo ne. Ale delej si jak chces, pouzivej brute force na kazdou mystery reseni ktere te nenapadne behem 5 minut nebo nenajdes na google. Je to tvoje vec, ze budes o neco ochuzen.

Já nenadávám. Jenže když si musím vyluštit jaké je vůbec zadání cache, nebo když musím mít pro luštění nedefinovanou správnou kombinaci rozlišení a prohlížeče kterou nemám, nebo výsledek záleží na dni v týdnu kdy se narodil autor a kolik blech má pes jeho babičky, aniž by existovalo vodítko, tak se autor potom nesmí divit, když jse doberu cíle jiným způsobem než chtěl on, protože nemůžu tušit že vycházím z toho z čeho vycházet mám.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama