Přejít na obsah


Fotka

Zprovoznění mikrofonu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2014 - 20:21

Je tady hodně chytrých lidí, tak zkouším najít radu tady. Rád hraju World of Tanks, ale nedaří se mi zprovoznit mikrofon na sluchátkách, jsem pak jako ovce. Mám W7 a když si otevřu nastavení zvuku a kliknu na nahrávání, mám tam tři možnosti. Digital Audio (je zeleně zafajfknuté), pak Line In a Microphone. Obojí je šedé. Když dám růžový kolík do růžové dírky na zvukovce, nic se neděje a nic nejde. Když ho dám do modré (je tam symbol mikrofonu), zeleně se zafajfkne možnost Line In. Co jsem zjišťoval po netu, tak je to na nahrávání zvuků. Ale zprovoznit mikrofon se mi nedaří. :-( Nevěděl by někdo?


  • 0

#2 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2014 - 21:27

K čemu potřebuješ mikrofon pro hru v četě? Pokud hraješ s někým koho znáš, je mnohem vhodnější používat Skype.

Mně na noťasu s W7 jede mikrofon OK. Zkoušel jsi nastavit a otestovat mikrofon přímo v W7?


  • 0

#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 4:59

V klanu se skype nepoužívá. Ve hře jsem to nastavil, jen se zaškrtne povolit hlasovou komunikaci. Když dám otestovat, udělá se tam rozechvělý zelený pruh a odpočítává se. Vůbec netuším, jak tímhle něco otestovat.


  • 0

#4 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 5:38

Zelená dírka bývá pro připojení reproduktorů, růžová pro mikrofon a modrá pro 'vhánění' zvuků do počítače. Pokud máš integrovanou zvukovku na základní desce zkusil bych kouknout na nastavení v ovladačích zvukový karty.
  • 0

#5 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 5:40

Zvukovky tam jsou dvě. Používám tu dodatečně přidanou. Mikrofon je tam nakreslený u té modré. Mrknu na to.


  • 0

#6 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 5:43

Ovladače jsem našel, ukáže mi je to, ale tlačítko Update driver je šedé :-( Budu zkoušet dál. :-)


  • 0

#7 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 7:25

Máš v BIOSu zakázanou tu zvukovku co je na mainboardu ?


  • 0

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 8:13

Máš v BIOSu zakázanou tu zvukovku co je na mainboardu ?

Tak to už je na mě moc sofistikovaná otázka :-)


  • 0

#9 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 8:43

Ale bylo by dobře na ní nalézt odpověď. Je totiž pravděpodobné, že mikrofon komunikuje s tou primární, jinak nepoužívanou kartou.


  • 0

#10 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 10:25

Méně sofistikovana rada, vyzkoušej dírku pro mikrofon i na druhé zvukovce? :) Barva růžovoučká, jinou dírku ani nezkoušej.

 

Možná budeš muset zapracovat na BIOSu a třebas si i pohrát s nastavením směšování.


Tento příspěvek byl upraven od PatPlusMat: 29 duben 2014 - 10:26

  • 0

#11 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 10:36

"Ano, jistě bude třeba směšovat jednu růžovou dírku s druhou. A taky rozlišit, do který strčit růžovej kolíček..." - jste si fakt jistý, že všichni víte, co že je předmětem tohoto vlákna...?!?  :P  :rolleyes:  :wub:

 

P.S.

Sám autocenzurně nedokáži posoudit, jestli je můj příspěvek OT nebo není OT. Nezávidím moderátorům...


  • 0

#12 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 10:40

K nastavením BIOSu se přepneš po (re)startu počítače. Hned jak ti na začátku nabíhají nějaká ta loga a podobné opičárny, zmáčneš nějakou klávesu, která tě do BIOSu přepne. Bývá to DEL nebo některá z F kláves nahoře, která konkrétně, to záleží od typu základní desky, takže ten si když tak předem zjisti v informacích o hardwaru v Nastavení a poraď se se strejdou Googlem, která že ta klávesa by měla být tou přepínací. Ale myslím, že i naslepo prvním pokusem s DEL nic nezkazíš..


  • 0

#13 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 11:02

Už jsem se ptal lidí v práci, mám papír plný rad co zkusit, co kam napsat a co přepsat :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama