Přejít na obsah


Fotka

Geoget po zapnutí


Nejlepší odpověď kiReGPS , 03 květen 2014 - 19:23

Abych to řekl ještě jinak. GeoGetu je vlastní pravý opak - začít vždy s prázným stolem (prázdným seznamem). Až když potřebuješ do seznamu něco přidat např. za účelem exportu dat, něco do něj naplníš...

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#21 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 11:58

:D .. aha ono je to asi obráceně ... k aktuálnímu seznamu se přidává jiný neotevřený seznam ... A navíc se musí vždy seznam uložit ... 


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#22 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 12:17

Hele, proc potrebujes nalezeny kese ukladat do seznamu? Na to je prece filtr Found ;)


  • 0

#23 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 12:20

Aha  ... On filtr se vždy aplikuje na celou databázi? ... filtr nelze použít jen na seznam? A co když si budu chtít z nějakého seznamu vyfiltrovat jen některé keše?


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#24 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 12:21

Chtělo by to si vysvětlit základní pojmy. Doporučuju k přečtení HaLuMův blog, tam je plno věcí hezky popsaných. Každopádně musíš rozlišovat:

  1. databázi - to je místo někde v pozadí, kde máš všechny kešky
  2. seznam - to je to, co vidíš před sebou. Na seznam si dáváš kešky, se kterými chceš nějak pracovat. Například jim chceš přidat nějaký tag, chceš je vyexportovat do navigace nebo je chceš vidět na mapě. Je zcela zbytečné si plnit seznam něčím, co nepotřebuješ nějak obrábět. Seznam může vznikat naplněním filtrem, vyhledáváním nebo ručním přidáním bodu. Od seznamu lze i keše odebírat filtrem nebo je ručně smažeš. Prostě seznam může vznikat postupným skládáním, přidáváním a odebíráním. Pokud je pro tebe výsledný seznam něčím cenný, můžeš si jej i uložit. Ale tím prostě uděláš soupis toho, co sis na pracovní stůl zrovna poskládal. Takový inventurní soupis.
  3. filtr - to je definice, jak vybrat keše z databáze podle jejich vlastností. Třeba všechny nalezené, nebo všechny moje. Pomocí filtru pak můžeš naplnit seznam. Získáš tak do něj aktuální množinu keší, které odpovídají podmínce filtru.

Jak už jsem psal, pro GeoGet je přirozené vždy začínat s prázdnotou. Na seznam si dáš jen ty keše, co zrovna potřebuješ. Pak typicky zase seznam smažeš (klávesa F8). Prostě čistý stů a jdeš do další akce. 

 

Třeba pro vytvoření statistiky nepotřebuješ mít na seznamu nic. Stejně tak strojové akce typu "doplň nové nálezy", "otaguj nové nálezy mými oblíbenými tagy" rozhodně nepotřebují, aby na tebe něco svítilo. Můžeš si pro kontrolu seznam naplnit filtrem Found, ale je to v zásadě zbytečné. Jediný okamžik, kdy pro statistiku potřebuješ na seznam něco hodit, je ruční přidání tagů typu "FTF", "Moje nejoblíbenější keše" apod. Pak dáš nad prázdným seznamem Ctrl-F a najdeš so potřebuješ.


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 04 květen 2014 - 12:34

  • 2

#25 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 12:28

S tim filtrem to neni tak jednoduchy :)

Pokud pouzijes jen filtr, tak ano, aplikuje se na celou DB.

Pak muzes pouzit jeste filtrovany hledani (ta ikonka trychtyrku s krizkem), tam se pouzije prave vybranej filtr ve chvili, kdy

  • vyhledavas v kesich (pomoci hledaci funkce)
  • zobrazujes seznamy
  • mozna i neco dalsiho, to jsem moc nezkoumala

Seznam je proste jenom na tvrdo danej seznam kesi.

 

Pokud chces z nejakyho seznamu filtrovat, tak si nastavis filtr, zapnes filtrovany hledani a pak nactes seznam.


  • 1

#26 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 12:42

ještě se moc neví o tom, že si můžes nastavit u sloupců podle kterého chceš řadit úplně automaticky (a mít různé nastavení podle databází). já mám nastaveno jako výchozí řazení podle vzdálenosti od HC.

jinak různé databáze mám tak maximálně podle států. vše ostatní lze z datábáze jednoduše vyfiltrovat. počínaje mysterkami, které (ne)mají tvůj finálový waypoint, přes "ohvězdičkované" keše (pokud si chceš třeba označit rozpracované http://geoget.ararat...e v kraji apd..


  • 1

#27 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 12:50

resp. řekni nám co chceš z databáze vyfiltrovat (zobrazit v seznamu) a my ti řekneme jak. Seznamy jako takový se v běžné práci s progamem zas tak nepoužívají. většinu věcí dosáhneš filtry, nebo hledáním podle nazvu/autora/kódu apd.. 

no a třeba pro plánování výletu si můžeš vyzkoušet při prohlížení mapy na gc.com klikat na keších co tě zaujmou na název a přes pravé myšítko si dát zkopírovat odkaz - pokud bude GeoGet spuštěn, a keš v databázi, zobrazí se Ti v seznamu.

 

hlavní účel seznamů vidím například v tom, že si můžeš vyfiltrovat keše do vzdálenosti X od domova - uložit do seznamu. pak si vyfiltruješ keše v okruhu Y okolo třeba školy v cizím městě a uložíš do seznamu. no a pak si vyfiltruješ tradičky s obtížností/terénem do 3 podél trasy z domova do školy a k tomu výsledku si přičteš seznam s kešemi okolo domova a ještě k tomu přičteš seznam okolo školy. ve výsledku budeš mít hezký výběr keší do GPS, kde nebude žádná dvakrát narozdíl od toho kdyby sis každý z těch tří výsledků poslal do GPS.


  • 1

#28 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 17:14

Asi dobrý, už to chodí ... Mám teda dvě databáze, kvůli tomu,že jednu sdílím s někým dalším a děláme v ní změny oba, ale seznamy fungují, sice je škoda,že nejde přímo kopírovat záznamy z jedné db do druhé,ale to vyřeší combine a export a import ... Ale se mi sakra zapotily závity,než jsem to dal dohromady jak to bylo,jen místo databází seznamy :) ... Uvidíme jak se to osvědčí v praxi ... 

 

Děkuji moc všem za pomoc.


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 19:06

Porad nechapu, co tam provadis za brejkule. Proc seznamy? Filtry nestaci? Pokud nestaci, tak neni lepsi si ke kesim pripadne pridat tagy s nejakymi tvymi informacemi a pak snadno filtrovat podle tagu?

 

Filtry ti proste podle nehjakych podminek vybere kese z databaze. Seznam je fixni, musis ho porad aktualizovat. Filtr si vybere co mas podle aktualnich dat v databazi, nic nemusis predelavat.


  • 0

#30 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 19:33

No jasně ... Já to předělal tak, že původně jsem na každý seznam měl vlastní databázi ... Měl jsem db na vlastní nálezy, pak db na drive in tradičky, db na různé plánované výlety,db kolem domova, db na rozluštěné mysterky, db na vyluštěné mysterky - ta teda zůstala,protože tu sdílím s kamarádem ... No a nyní jsem narval všechno do jedné db a prostě použil seznamy ... Chodit to chodí tak jak jste mi tady poradili ... Jen musím ještě vymyslet jak efektivně pracovat s druhou db, do které vpodstatě keše pouze přidáváme a nejsou označeny nálezy ... Takže já si jí jednou za čas pomocí combine musím vyexportovat, pak vyfiltrovat nebo vyseznamovat nalezené a zbylé naiportovat do mé hlavní databáze, tam se musí přepsat případné změny, stáhnout listingy, dopsat nové záznamy a uložit do seznamu vyluštěných,neodlovených mysterek... :) Pak je seznam všech neodlovených mé db a tu pak vyexportuju a nahraju do mobilu a gps ... A to je vlastně vše ... :) No a zatím nejlepší způsob jak to udělat mě napadlo mít jednu pracovní databázi ještě mez těmi dvěmi ... Jenže tam jsem narazil na problém s mazáním databáze pomocí combine, viz vlákno Combine dole str.18 , které mi prostě nefunguje ... Nicméně jsem tedy pracovní db vyřadil z plánu a asi to zkusím vymyslet jinak, ale stejně by mě zajímalo proč mi to nešlo ... 


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#31 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 19:59

hmmm....odmítám to chápat  :D


  • 0

#32 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 20:17

Jo,to nemusíš chápat,co jsem potřeboval jste mi poradili,takže super ... zbytek jsou interní pochody na základě uvedených principů,které musím dát dohromady já :) ... 

Ještě maličkost ... když si vložím ke keši vlastní Tag, chápu dobře,že ho zobrazím ve sloupci jen pomocí vizualizačního scriptu, jinak ho neuvidím?

Dejme tomu vlastní poznámku u keše, aby se mi zobrazila  ve sloupci, to asi nepůjde tak lehce,co ... :) ... 


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#33 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 20:21

Ne. Od toho je sloupec Kategorie tagu. Jo a tu poznamku do sloupce nedostanes. Leda by to byla ta z gc.com, ta je v tagu cachenote.


  • 1

#34 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 21:24

Ještě maličkost ... když si vložím ke keši vlastní Tag, chápu dobře,že ho zobrazím ve sloupci jen pomocí vizualizačního scriptu, jinak ho neuvidím?

Dejme tomu vlastní poznámku u keše, aby se mi zobrazila  ve sloupci, to asi nepůjde tak lehce,co ... :) ... 

 

Tag ve sloupci zobrazíš snadno - ja píše PéJednička, nepotřebuješ žádný vizualizační skript. Ten dělá jen to, že místo textu v tagu zobrazí nějakou ikonku. 


  • 1

#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 21:54

Zkus si opravdu alespopn procist ty moje Blogy... ptas se porad na veci, ktere tam jsou vysvetlene.


  • 1

#36 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 6:43

Prvotní je, že musíš upravit svoje postupy chování GG.

 

1. základ je databáze se všemi body

2. pracuje se s částí bodů, které si zobrazíš a pak je nějak zafixuješ, tj. buď exportuješ pro GPS, nebo uložíš do ggt seznamu.

3. keše si z databáze taháš filtry a nebo různými metodami náhodného výběru

 

Více databází se nevylučuje, ale já mám další databázi TEST a pak další na státy, tj. DE, PL, kdy nechci mít ty keše v hlavní databázi.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#37 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 6:58

Exportovat vyluštěné a importovat je do hlavní DB není nutné. Stačí jen v té hlavní DB dát Importovat nálezy. Pokud tam příslušná keš není, stáhne se. Pokud se nestáhne celá (třeba proto, že jsi BM, to se stáhne jen LITE, ale pro statistiky to stačí), dá se pak aktualizovat. Jediný důvod proč to dělat export-importem je ten, že se tak dají přenést i vyluštěné body a dopsané poznámky. Pokud tě to u nalezených ještě zajímá. Já (bohužel) si většinou u těch, co vyluštím v terénu, už FW nedopíšu.

A databází mám několik. Geoget, waymarky, vlastní body, pokusy... a pak nějaké dočasné, kde jsem si stáhnul nějakou oblast, kam jsem jel a věděl jsem, že už tam nepojedu. Do hlavní jsem pak importoval jen nalezené. Ovšem loni jsem to neudělal a teď mi v hlavní DB straší keše z Chorvatska, z míst, kam už asi nepojedu. Můžu je smazat, nebo nechat, ale za čas budou silně neaktuální a zavádějící.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 05 květen 2014 - 7:46

  • 1

#38 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 14:44

No jasně ... Já to předělal tak, že původně jsem na každý seznam měl vlastní databázi ... Měl jsem db na vlastní nálezy, pak db na drive in tradičky, db na různé plánované výlety,db kolem domova, db na rozluštěné mysterky, db na vyluštěné mysterky - ta teda zůstala,protože tu sdílím s kamarádem ... No a nyní jsem narval všechno do jedné db a prostě použil seznamy ... Chodit to chodí tak jak jste mi tady poradili ... Jen musím ještě vymyslet jak efektivně pracovat s druhou db, do které vpodstatě keše pouze přidáváme a nejsou označeny nálezy ... Takže já si jí jednou za čas pomocí combine musím vyexportovat, pak vyfiltrovat nebo vyseznamovat nalezené a zbylé naiportovat do mé hlavní databáze, tam se musí přepsat případné změny, stáhnout listingy, dopsat nové záznamy a uložit do seznamu vyluštěných,neodlovených mysterek... :) Pak je seznam všech neodlovených mé db a tu pak vyexportuju a nahraju do mobilu a gps ... A to je vlastně vše ... :) No a zatím nejlepší způsob jak to udělat mě napadlo mít jednu pracovní databázi ještě mez těmi dvěmi ... Jenže tam jsem narazil na problém s mazáním databáze pomocí combine, viz vlákno Combine dole str.18 , které mi prostě nefunguje ... Nicméně jsem tedy pracovní db vyřadil z plánu a asi to zkusím vymyslet jinak, ale stejně by mě zajímalo proč mi to nešlo ... 

 

(Reaguji na to, co jsem ztucnil.)

1. Na tohle jsou seznamy k nicemu. Opravu se na toto pouzivaji filtry.

2. To povazuji za hloupost. Pokud se mezitim zmeni nejake vlastnosti kese, ty si je v te spolecne databazi neudrzujes. Exportem a importem zanasisi do hlavni databaze potencialni zmatek.

 

No a ta treti databaze, tak ta to vsechno jen zkomplikuje. A mazani te databaze jsem ti popsal, jak mas delat. Porad opakujes dokola totez, aniz bys bral v uvahju to, co ti tu rikaji zkusenejsi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#39 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 15:11

1. samozřejmě filtry a seznamy ...

2. nezanáším, naopak ... Ve společné db se neaktulizuje nijak automaticky, jde jen on GC, WP, comment a pár dalších vnitřních tagů  ... zbytek je na každém z nás jak si zpracuje ve vlastní db po importu

 

A ta třetí db měla být přestupní,pracovní db mezi mou hlavní a společnou ... 

 

A přece já se řídím těma radama a děkuji za ně ... Hlavní bylo začít používat filtry a seznamy a redukovat zbytečně velký počet různých databází ... A toho jsem docílil, ne?


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#40 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 17:52

Porad nevidim duvod k tem seznamum. Ty jsou podle me zbytecne.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama