Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Fronta u kešky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#1 šisky

šisky

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2014 - 20:33

Dobrý den, mám takový dotaz jak se zachovat v případě, že se kvůli kešce brodím houštím a když dojdu na místo skrýše, tak tam stojí jiní kolegové kačeři? Už se vám to stalo?

Vyčkávali jsme sice chvilku opodál zda neodejdou, ale zdržovali se tam podezřele dlouho (byla to jednoduchá cache).... Nakonec jsme místo opustili bez zapsání do logbooku....

Jelikož jsme začátečníci, taky bychom rádi věděli co v takovém případě dělat?  


  • 0

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2014 - 20:41

Bud muzes zachovat tajnustkarsky kacersky dekorum, nebo v pripade, ze jses si opravdu jistej, ze jde o kacery, za nima proste jit, pozdravit, zalogovat se... Je to jenom na tobe. Rozhodne neni duvod se ostatnich kaceru bat. Samozrejme, pokud si chces kesku najit sam, tak muzes bud pockat, nebo jim rict, at ti ji schovaj, ze se chvilku nebudes divat :D


  • 5

#3 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2014 - 20:42

Byli to opravdu kačeři? Jestli jo, tak bych buď počkal, nebo požádal o logbook a zalogoval se.
EDIT: Stalo se mi, že jsem bez GPS hledal kus od skrýše. Přišli dva lidi s navigací a otevřeli keš, tak jsem se zalogoval s nimi.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 08 květen 2014 - 20:50

  • 1

#4 šisky

šisky

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2014 - 20:47

Ted jsem podle logů zjistil, že to byli owneři a tunili kešku :D ... příště opravdu požádáme ;) díky za rady


  • 2

#5 šisky

šisky

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2014 - 20:50

ale spíš šlo taky o to, že hledáme s pětiletým prckem a ten dokud alespoň jednu skrýš nenajde úplně sám nedá pokoj a chce hledat dál :D ale my starší už jsme toho dnes měli opravdu dost a byla to poslední cache...


  • 1

#6 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2014 - 20:51

Já to mám situaci od situace, ale většinou zůstávám nepozorován.


  • 0

#7 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2014 - 21:33

šisky: jestli to k tý keši máte daleko, tak je poproste, jestli si můžete zalogovat nález...

Proč je navádíš k chování, které je v rozporu s pravidly?


  • 3

#8 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2014 - 21:40

Proč je navádíš k chování, které je v rozporu s pravidly?


Kdyby těm ownerům napsali, v kterou je tam viděli hodinu... Já bych to prostě nehrotil. Kor jestli jsou zdaleka. Zneužít se toho dá, to je jasný.
  • 0

#9 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2014 - 22:22

Hlavně bacha na takovýhle situace :P :P : http://www.geocachin...65-c032ff30ad7d


  • 6
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#10 šisky

šisky

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2014 - 22:31

máme to kousek, ale nevím zda se mi opět bude chtít do toho houští :D dostávalo se špatně tam i zpět


  • 0

#11 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2014 - 23:47

Dobrý den, mám takový dotaz jak se zachovat v případě, že se kvůli kešce brodím houštím a když dojdu na místo skrýše, tak tam stojí jiní kolegové kačeři? Už se vám to stalo?

Vyčkávali jsme sice chvilku opodál zda neodejdou, ale zdržovali se tam podezřele dlouho (byla to jednoduchá cache).... Nakonec jsme místo opustili bez zapsání do logbooku....

Jelikož jsme začátečníci, taky bychom rádi věděli co v takovém případě dělat?  

Když jsou nenápadní jako každej kačer při lovu, tak je ideální být stejně nenápadnej a případně se zeptat, zda něco hledají ... :)


  • 0
:)

#12 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 5:54

Už jsem slyšel různé otázky v takovýchto situacích: Kačer? Našli? Je tam? A podobně... Prostě něco, čemu zasvěcení rozumí a o čem si neznalý maximálně tak pomyslí cosi o duševním zdraví dotyčného... :D Osobně takovéto situace sáhodlouze neřeším a raději se nějak podobně zeptám - tedy nejde-li to jinak, třebas postát neviděný opodál, než si to dotyčný s keší vyřeší, však tam nebude věčně; beztak je kačer poznat už zdaleka. Snaha o nenápadnost je totiž velmi nápadná. A když někoho takového zahlédnu kolem sebe, snažím se mu s rozpaky pomoci třebas pozdravem ahoj (kačer kačerovi totiž obvykle tyká) a očním kontaktem. Je to lepší, než se držet vzájemně v šachu a půl hodiny si bránit v nenápadném uložení keše...

Jo a zalogovat se k někomu není v rozporu s pravidly. Nikde není napsáno, že keš člověk musí ulovit sám. Jak by to asi vypadalo na poeventových odlovech (kdy se na log stojí fronty - což je také zpestření rozličných způsobů odlovů) či se skupinou více lidí na výletech? Hra je věcí názoru každého a je na každém z nás, jak hru hrajeme, aby nás bavila... Důležité je neškodit, dodržoval pár jednoduchých pravidel a neprozrazovat skrýše mudlům.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Skareda: 09 květen 2014 - 5:56

  • 1

#13 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 5:56

Nejlepší je, když u keše vidíte skupinku jasných kačerů i s georobotky a lock-lock škatulí v ruce, přistoupíte s tužkou a slovy "já bych si s dovolením také vzal..." a oni se zarazí, ale pak vám s úsměvem nabídnou buchtu, kterou si v "kešce" donesli :D !


  • 14

#14 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 6:17

Nejlepší je, když u keše vidíte skupinku jasných kačerů i s georobotky a lock-lock škatulí v ruce, přistoupíte s tužkou a slovy "já bych si s dovolením také vzal..." a oni se zarazí, ale pak vám s úsměvem nabídnou buchtu, kterou si v "kešce" donesli :D !

Ano, přesně to se mi povedlo, teda byli bez georobůtků :-)


  • 1

#15 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 7:09

Já zase mám moc rád setkání s kolegy u krabiček. Většinou mě manželka musí odtáhnout od keše jinak bych s nimi prokecal celý den  :D Bohužel se najdou i kolegové, kteří moc komunikativní nejsou a sotva odpoví na pozdrav  :(


  • 2

#16 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 7:10

Ve svých začátcích jsem také za jediný košer způsob považoval vyčkání, až se okolí kešky "odmudlí" i "odkačeruje", abych mohl odlovit sám a nepozorovaně. Občas jsem si skutečně musel počkat dost dlouho. Teď na základě zkušeností i určité otrslosti se zařazuji do fronty, pokud tedy jasně vidím, že dotyčné osoby jsou kačeři, přičemž používám některou z výše uvedených hlášek. Abych ale přiznal pravdu, už párkrát jsem se taky ztrapnil, když jsem zahalekal "Nazdar! Máte ji?" a z dotyčných se vyklubali mudlové. Navíc některým kačerům může přijít nepříjemné, že je u odlovu někdo překvapil. Občas mám chuť po vzoru mudlů na kolegy zařvat "Co tady děláte! Co tady hledáte!?", ale zas takovej drsnňák nejsem, navíc bych nerad od nějakého prudšího kolegy dostal přes hubu.

Takže babo raď! (To myslím obecně ;) , ne na konkrétní osoby)


  • 0

#17 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 8:20

šisky: jestli to k tý keši máte daleko, tak je poproste, jestli si můžete zalogovat nález...


Je pravda, že jsem to myslel tak, aby je poprosili zpětně z domova, od PC, což v rozporu s pravidly je.
  • 0

#18 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 8:43

Jednou jsem seděl u stage jedný keše a přijel pán na kole a s GPS. No a začal hledat tu stage. Tak jsme ji tak nějak našli spolu, protože ho signál trošku honil Já jsem teda věděl, kde je.
  • 0

#19 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 9:23

Osobně si myslím, že takové setkání u kešky je kořením geokešingu. Samozřejmě je nutné vědět, že dotyčný je opravdu kačer. Už mnohokrát se mi stalo, že jsem si moc fajn popovídal :-). Případů, kdy jsem se spletl, bylo proti tomu pár procent. Přece jen chování kačera a vnější znaky jsou jasně viditelné :-). A ještě méně než těch oslovených mudlů bylo kačerů, kterým bylo nepříjemné, že bych je oslovil...

 

A osobně používám pro oslovování univerzální oslovení: "Nehledáte něco?" případně přidám: "mohl bych vám pomoct"? 99% se pak už chytí :-)

 

PS.: I když určitě se tu najdou i tací, co budou tvrdit, že je to největší ostuda, být u kešky někým zpozorován, ale na druhou stranu proč se stydět před kačerem, když se můžu naopak pobavit o společné zálibě :-)


  • 2

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 10:08

Zrovna včera. Když někdo chodí po lese na jednom fleku, kde má být keš a kouká do telefonu, nemůže to být nikdo jiný.


  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama