Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Fronta u kešky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#21 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 10:39

Mno... mi se v poslední době čím dál častěji stává, že když jdu normálně slušně v hábitě po Praze, třeba někam na úřad, na arcibiskupství, k doktoru nebo něco koupit, a po cestě se stavím "na jednu", tak že docházím k příslušnému okapu a už zdálky na mě mává osoba, o které si nevzpomínám, že bych ji kdy před tím spatřila, volá "ahoj Jacko", a podává mi keš k zalogování. Nebo přichází za mnou ke keši a konstatuje: "jasně, kdo jinej než Jacka". Chápete to? :D :D :D Možná další fáze bude, že pražští kačeři začnou v ulicích napadat všechny spořádané řádové sestry a nabízet jim logbooky :D!


  • 8

#22 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 10:50

Jacka: Prostě jseš populární osoba...
  • 0

#23 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 10:58

Jacka: Prostě jseš populární osoba...

To jsi nazval pěkně :D. Mi spíš připadá přiléhavé označení "soustavně dělat vostudu na veřejnosti" :D.


  • 2

#24 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 11:01

Takže celebrita?


  • 0

#25 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 11:25

Mno... mi se v poslední době čím dál častěji stává, že když jdu normálně slušně v hábitě po Praze, třeba někam na úřad, na arcibiskupství, k doktoru nebo něco koupit, a po cestě se stavím "na jednu", tak že docházím k příslušnému okapu a už zdálky na mě mává osoba, o které si nevzpomínám, že bych ji kdy před tím spatřila, volá "ahoj Jacko", a podává mi keš k zalogování. Nebo přichází za mnou ke keši a konstatuje: "jasně, kdo jinej než Jacka". Chápete to? :D :D :D Možná další fáze bude, že pražští kačeři začnou v ulicích napadat všechny spořádané řádové sestry a nabízet jim logbooky :D!

Dobrý den, madam, máte takovej černobílej obleček, vy jste tady určitě pro logbuček. :)


  • 0
:)

#26 Petrtra

Petrtra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 11:57

To já si jednou, když mi revírník předem iniciativně prozradil, kdy bude moji keš aktivovat, počkal u finálky na xTF lovce. Hned ten první ale k mému údivu popřel že hledá a když jsem se otočil zády, rychle zalogoval a utekl. Ti další už nezapírali.


  • 0

#27 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 12:08

šisky: jestli to k tý keši máte daleko, tak je poproste, jestli si můžete zalogovat nález...

Zalogovat nález na keši, kterou nenalezli? To je trochu divné, nemyslíš? I když ve stylu dnešní doby, kdy každý loguje co chce, stylem "keš jsme na tom pilíři viděli, ale nemáme ani lano ani loď, tak jsme se k ní nedostali, ale stejně logujeme FI, protože jsme tam přeci byli".


  • 0

#28 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 12:17

A k tématu: Když někoho potkám u keše, tak nějakou nenápadnou frází oslovím - "Ahoj, jste kolegové? / Hledáte? / Áááá, vidím kolegy..." A pokecáme. Naopak nesnáším ty tajnůstkáře, kteří se tváří tak nenápadně, že by jim člověk dal korunu a drží se opodál, dokonce ani neodpoví na pozdrav. A jak uložíte keš zpátky, tak se rychle běží zalogovat. Prostě si myslím, že když se někde potkáme u keše, tak je to takové zpestření prohodit alespoň pár slov, třeba vyměnit CWG... A nesnášim lidi, kteří vykají - prostě mi přijde tak nějak samozřejmé, že kačeři jsou komunita, kde si takáme. Ale třeba jsem exot...?


  • 3

#29 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 12:34

Naopak nesnáším ty tajnůstkáře, kteří se tváří tak nenápadně, že by jim člověk dal korunu a drží se opodál, dokonce ani neodpoví na pozdrav. A jak uložíte keš zpátky, tak se rychle běží zalogovat. Prostě si myslím, že když se někde potkáme u keše, tak je to takové zpestření prohodit alespoň pár slov, třeba vyměnit CWG... A nesnášim lidi, kteří vykají - prostě mi přijde tak nějak samozřejmé, že kačeři jsou komunita, kde si takáme. Ale třeba jsem exot...?

Taky mi přijde takové jednání divné, když se někdo "drží stranou". Ale je to jeho volba. 

A že nesnášíš takové co ti vykají? Třeba jsou mezi námi noví a nevědí to, že mají tykat... Když mi někdo vyká, tak mu řeknu, ať mi tyká, stejně jako všem ostatním kačerům, protože si mezi sebou tykáme! Odsuzovat někoho hned kvůli neznalosti mi nepřijde nejlepší, lepší je ho poučit :-).

 

Zalogovat nález na keši, kterou nenalezli? To je trochu divné, nemyslíš? I když ve stylu dnešní doby, kdy každý loguje co chce, stylem "keš jsme na tom pilíři viděli, ale nemáme ani lano ani loď, tak jsme se k ní nedostali, ale stejně logujeme FI, protože jsme tam přeci byli".

 

Vše záleží na situaci. Je to T5 kvůli výzvě (zážitku) z lovu? Nebo D5 o tom hledání té keše? Je blbé si to takhle logovat...

 

Ale jestli je to obyčejná škatule, kterou vidíš, ale nezaloguješ se dovnitř, protože se zrovna něco staví, nejde ti vyndat, protože je přimrzlá, nebo tam je nějaká zábrana a máš to daleko? Jako autor jsem raději, když neprozradíš či nezničíš úkryt a klidně kývnu na to, ať si ji zaloguješ.

Stejně jako když mám na svých keškách jasné nápovědy, vím, že člověk byl na správném místě, ale vím, že někdo před jeho hledáním keš ukradl - proč trestat dotyčného, že byl na správném místě v nesprávný čas. Já osobně dělám kešky většinou tak, aby byly nalezitelné pokud možno lehce, ale aby hlavně dotyčného zavedly na místo. To každopádně splnili, tak proč mu nedopřát ten bodík. A když s tím souhlasí i majitel kešky, tak proč by museli tu keš hledat znovu, když příště mohou navštívit jiné místo...

 

Nejde paušalizovat, vždy bys měl posuzovat konkrétní případ podle situace.


  • 6

#30 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 18:53

Romane, už jsme párkrát byli u keše, ke které jsme díky přimrznutí nebo jinému důvodu nemohli a i když byla daleko, tak by mě ani nenapadlo něco logovat - prostě nejsem v logbooku a uvidím, jestli se někdy vrátím a zapíšu se. Jednu takovou jsem odlovila letos v lednu po víc než roce od první návštěvy ( u Klatov ) a docela ráda jsem se na místo podívala znovu. Každý to máme asi nastavené jinak. Zrovna tak mě nenapadne si zalogovat event, kam jsem přišla na půl hodiny pozdravit známé, ale nebyla jsem na hlavní program, i když sám owner řekne, byli jste tu, zalogujte se - moje razítko je sice v logbooku, ale na gc.com jsem návštěvu nelogovala. To čísílko u nicku mě zas tak moc nebere.  ;)


  • 4

#31 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 19:06

A k tématu: Když někoho potkám u keše, tak nějakou nenápadnou frází oslovím - "Ahoj, jste kolegové? / Hledáte? / Áááá, vidím kolegy..." A pokecáme. Naopak nesnáším ty tajnůstkáře, kteří se tváří tak nenápadně, že by jim člověk dal korunu a drží se opodál, dokonce ani neodpoví na pozdrav. A jak uložíte keš zpátky, tak se rychle běží zalogovat. Prostě si myslím, že když se někde potkáme u keše, tak je to takové zpestření prohodit alespoň pár slov, třeba vyměnit CWG... A nesnášim lidi, kteří vykají - prostě mi přijde tak nějak samozřejmé, že kačeři jsou komunita, kde si takáme. Ale třeba jsem exot...?

Já raději nejdřív vykám, a když mi to nabídne tak tykám. Přeci jenom, někomu se nemusí líbit, že mu hned někdo tyká...


  • 0

#32 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 19:14

Souhlasím s Romanem, že to je dost individuální záležitost. Například už se mi stalo, že jsem v potu tváře vylezla do několikametrový vejšky na T4 strom, já bych ho osobně hodnotila jako T4,5, ale díky mrazu jsem nedokázala otevřít přimrzlý víčko petky. Kolega, co mě podporoval odspoda, vyhotovil mou fotku s keší v ruce, a tu jsem poslala ownerovi s prosbou, abych mohla zalogovat na netu. Neměl problém. Alternativa by byla tu keš urvat, donést si jí dolů, tam jí hodinu hřát v dlaních (teda v kolegovejch, já jsem je měla stejně mražený jak ta zledovatělá petka) a pak zalogovat. Ale nevim, kdo by jí pak vynesl nahoru a za co by jí tam uvázal, já jsem toho měla tak akorát :D!


  • 4

#33 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 19:46

Zalogovat nález na keši, kterou nenalezli? To je trochu divné, nemyslíš? I když ve stylu dnešní doby, kdy každý loguje co chce, stylem "keš jsme na tom pilíři viděli, ale nemáme ani lano ani loď, tak jsme se k ní nedostali, ale stejně logujeme FI, protože jsme tam přeci byli".


Většina lidí se na to místo vrátí, i kdyby jim owner nabídl uznání nálezu bez fyzického zápisu. Chtějí to mít podle pravidel, navíc mít keš v ruce a zalogovat se je zážitek. Tak to udělá i zakladatel vlákna. Stejně to záleží na ownerovi. Když některý kačer jede ke keši daleko a má takový zdravotní problém, že by druhý pokus o odlov těžko zvládnul.. Musel by to být mimořádný případ, ale záleží to na ownerovi.
  • 0

#34 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 20:20

Fronty u keší rád nemám. Nelíbí se mi přijít ke kešerům s vyndanou keší a bez hledání se zalogovat. S postupem času mi i často vadí, když jsem tam s kešerem a nenajdu si ji sám (až na specifické výjimky) . Když je tam menší množství kešerů, tak se dá počkat, až to schovají. Když se fronta táhne daleko předaleko, je to pro mne již nepřátelské prostředí (výrazný rozdíl oproti eventům, kde pokec s ostatními je naopak vítaný).

K Romanovým poznámkám - patřím mezi to 1% ;) (jupí!). Na dotaz, jestli něco hledám, bych to samozřejmě popřel, a vyděsil se, že mne přistihl mudla. Pokud neznámý přistihávající dostatečně zřejmě neprokáže, že je kešer (nebo alespoň moták) , defaultně jej považuji za mudlu a mudlům se o keškách neříká ;). Otázka typu "Hledáš něco?" není dostatečně kešeroprůkazná (podle mne dokonce vůbec).


  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#35 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 20:35

Já raději nejdřív vykám, a když mi to nabídne tak tykám. Přeci jenom, někomu se nemusí líbit, že mu hned někdo tyká...

No kdybys mi u keše vykal, tak bych se na tebe díval jak na blba
  • 0

#36 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 20:41

Co do vykání/tykání, tak já to používám místo rozlišovací otázky :D. Když jsou u keše lidi, já k nim přijdu a řeknu AHOJ, tak pokud na mě čumí jako na cvoka, jsou to jasný mudlové, pokud řeknou taky ahoj, jsou to skoro jistě kačeři :D :D :D


  • 0

#37 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 22:22

No kdybys mi u keše vykal, tak bych se na tebe díval jak na blba


Kdyby dvacetiletý tykal sedmdesátiletému, tak by to staršímu pánovi mohlo vadit.
Edit: Myslím, že je blbost někoho nutit do tykání. I když je to nějaký nepsaný pravidlo.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 09 květen 2014 - 22:30

  • 3

#38 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 22:26

Kdyby dvacetiletý tykal sedmdesátiletému, tak by to staršímu pánovi mohlo vadit.

Mohlo by to vadit i mladšímu pánovi.


  • 1

#39 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 22:42

Občas mám chuť po vzoru mudlů na kolegy zařvat "Co tady děláte! Co tady hledáte!?", ale zas takovej drsnňák nejsem, navíc bych nerad od nějakého prudšího kolegy dostal přes hubu.

Jo, takhle si mě onehdy vychutnal Šolim na jedné keši u Buštěhradu. Místo sice kousek od rušné silnice, ale jinak uprostřed pustiny, živáčka by člověk nečekal - no a kamarád vám vybafne za zády  přesně onu větu! V té situaci jediným štěstím bylo, že nemám moc rychlé reflexy. :) Ale lepší nedělat lidem tyhle efekty, když to nečekají

 

Abych se nějak obecněji vyjádřil k tématu: Na keše chodím sám. Když si chci popovídat, jdu na event. Coby hledač se snažím setkáním u keše, kterou právě řeším, až na výjimky vyhýbat. Jednak prostě proto, že si ji chci najít "vlastními silami". Výjimečně, když se z nějakého důvodu nedaří, či bych zrovna aktuálně v terénu potřeboval nějaký chybějící střípek informace, po  náhodném setkání i zatoužím, ale žádný deus ex machina se mi, přesně podle Murphyho zákonů, nikdy v takovém případě nezjeví. Druhým podstatným důvodem, proč hledání a společnost u mě nejdou dohromady, je, že mám v tom směru potíže s multitaskingem - nedokážu se současně soustředit na hledání/otevírání/logování/ukládání keše a na konverzaci s někým dalším. Jedno či druhé musí u mě v tu chvíli na vedlejší kolej. Není to jediný, ale každopádně dost podstatný důvod, proč se při nalézání keše snažím společnosti kolegů vyhnout. Ale pokud není multitaskingový deficit u mého protějšku, nemám nejmenší problém dělat společnost či kibice u keše, kterou mám už vyřešenou z dřívějška. To mám naopak docela rád. Pod poněkud introvertní slupkou dokážu být hodně upovídaná osoba. Ale jak jsem už naznačil, od povídání jsou hlavně eventy. Pak jsou tu ještě situace, kdy se k setkání dostanu jaksi "z druhé strany barikády", coby owner při údržbě. A není to u mě tak zřídkavý jev - mívám ty keše většinou na odlehlých místech, tak se tam rozložím s otevřenou pikslou a servisním nádobíčkem jako na piknik a půl hodiny, tři čtvrtě či dokonce hodinu sedím v trávě a hraju si s tím, čili o nějakém to hezkém víkendu docela slušná pravděpodobnost, že se do mě někdo z hledačů časově "strefí". Když se někdo objeví, rád logbook, případně krabici, jak se to rozdělené či v celku zrovna na dosah ruky nachází, s úsměvem a vysvětlením svého autorského vztahu k oné položce podám. Ale většinou se kolega jen rychle zapíše a zase zmizí, jen málokdo se zdrží k delšímu rozhovoru.  Vůbec, asi jsem tak trochu na ty manipulace s keší lenochod - přijde mi ta doba nějaká celkově uspěchaná, berany berany čmaryky čmaryka a pali, za půl minuty či minutu mají kolegové hotovo tam, kde já si s tím hraju minut deset. Upřímně řečeno, ani na PWT, kde jsem měl hodně naspěch jsem ze sebe víc jak šest keší za hodinu nevymáčknul a fyzická manipulace s tou PETkou od vyzvednutí po uložení mi stejně nejméně čtyři minuty zabrala. Takže tímto se kolegům, kteří budou mít náhodou to štěstí/smůlu, že se ve frontě ocitnou za mnou, předem omlouvám a prosím o těch pár minutek strpení. :)

 

V nejbližší době chystám keš, kde nejspíš ještě budu provádět nějaké dokončovací práce na přístupové cestě kolik dní po publikaci, takže tam se na možnost osobně pozdravit některé kolegy vyloženě těším a v tomhle smyslu to nejspíš i bude v listingu avizováno. Podotýkám ovšem, že se jedná o lokalitu, kde interference mudlů a z toho plynoucí zmatení (zatím) téměř nehrozí..


  • 2

#40 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2014 - 6:40

Kdyby dvacetiletý tykal sedmdesátiletému, tak by to staršímu pánovi mohlo vadit.
Edit: Myslím, že je blbost někoho nutit do tykání. I když je to nějaký nepsaný pravidlo.

Vzhledem k tomu, že je mi 61...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama