Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Navigace na geocyklovylety


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 Aaahz

Aaahz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 13:08

Ahoj,

 

s nakupem novyho kola a predstavou, ze budu tedko vic lovit kesky na kole, zvazuju, jakou si koupit navigaci. Do ted lovim s telefonem, ale ted si chci koupit neco:

 

1) s vetsi vydrzi baterky

2) odolnejsiho

3) co bude mit signal i v horsim terenu

4) do ceho pujdou nahravat kese z geogetu (jasne, jde i do telefonu)

5) a predevsim, co se hodi na kolo - jak z phledu pripevneni, tak komfortu ovladani pri jizde a celkove vhodnosti pro cyklovylety (s keskama i bez).

 

Co byste doporucili? Puvodne jsem premyslel o Monterre, ted trochu premyslim o Montane, ale nebranim se zadnemu jinemu tipu. Cena nehraje roli.

 

Predem diky za nazory!


  • 0

#2 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 13:34

Vsechno pozadovane ti dokaze hrave splnit eTrex 30, akorat je cenove trochu jinde (podstatne niz) nez tebou uvadene modely.


  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#3 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 14:05

ehm, chtěl komfort ovládání za jízdy. Né se rozčilovat s pětisměrovým joystikem etrexu. S tím když chceš dát entr na položce, tak ti obvykle řidítka cuknou trochu doprava a místo toho vyjedeš z menu, anebo naopak, při procházení menu řidítka nadskočí na kamínku a dáš entr na položce co jsi určitě nechtěl. Ty rohový boční taky žádná slast, jsou tvrdý jak štolverky.


  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#4 Aaahz

Aaahz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 14:10

Kouknul jsem na ten eTrex 30 a krome toho, co pise Smogeo (asi bych preferoval spis dotykove ovladani), by me asi dost prudilo pomalejsi prekreslovani map, ktere uvadi vetsina uzivatelu.

 

Nejake dalsi tipy / nazory?


  • 0

#5 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 14:20

Mám ne moc dlouho Oregon 600. K němu jsem dokoupil držák na kolo od garminu a jsem spokojený. Ovládání při jízdě v lehčím terénu bez problémů. 


  • 1

#6 jindrousxxx

jindrousxxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 14:51

Jezdím na kole už asi 3 roky s Oregonem 450 a nemůžu si na nic stěžovat.


  • 0

#7 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 18:43

Montana i Monterra jsou podle mě na kolo moc velké. Na kole jezdím teď už s třetím modelem Oregona se standardním cyklodržákem Garmin, jsem spokojený.


  • 0

#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 19:08

Mně osobně vyhovovala na cyklo vždy GPSMap 60-ka. Díky tlačítkům se dala snadno ovládat i třeba v rukavicích na kole. Když jsem si ji pořídil, tak mi v r. 2007 spadla při 50 km/h z kola přímo na asfalt - dodnes funguje.

Teď jsem si pořídil GPSMap 64 (mezitím je ještě model 62, která je hodně podobná). Co do ovládání je stejná jako 60-ka, držák na kolo má taky. Bohužel zatím mám nějaké problémy se zamrzáním, podivným chováním při vykreslování tras a tím, že se šipka neukazuje na pozici ale jinde. Řeším zatím s podporou... Ovšem co do ovládání na kolo tak mi velice vyhovuje ovládání právě na tlačítka (ne na dotykový displej), ale všechno je asi o zvyku. 


  • 0

#9 Aaahz

Aaahz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 19:09

OK, tak vidim, ze Oregon je na kolo v pohode. Ma tu nekdo zkusenost s Montanou nebo Monterrou na kole?


  • 0

#10 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 20:14

Nevím jak nový, ale starý Oregon (do 550) včetně Montany je na kole mizerně čitelný. Zásadní nedostatek většiny dotykových displejů. Často to chce plné podsvícení a ani pak to nestačí a člověk musí za jízdy dlaní zakrývat displej.

 

Kamarád na výletě do něj nedávno tak výral, že za cestu málem způsobil hned několik dopravních nehod a jednou ho málem přejelo auto ;-) To jen pro ty, kteří budou bagatelizovat důležitost čitelnosti displeje.

 

Další poznatek z cyklovýpravy do Polska ... Oregon je sice příjemně malý, ale osobně bych uvítal větší displej neb člověk musí celou cestu zoomovat a odzoomovávat, aby jednak měl přehled o cestě a zároveň trefil odbočky obzvláště pak ve městě.

 

Takže za mne Oregon dobrá univerzální outdoorová navigace, na kolo to ale není žádný zázrak.


Tento příspěvek byl upraven od skurakai: 11 květen 2014 - 20:16

  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#11 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 20:23

Já mohu zase napsat, že u O600 je čitelnost vynikající a ani ovládání v rukavicích není problém. ;)


  • 0

#12 T

T

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 20:48

Mám už několik let Montanu, kterou jsem koupila ještě jako nekačer právě na cyklovýlety mimo silnice místo papírových map. Velký displej je super, ovládání za jízdy bez problémů. Výdrž dobíjecí baterie celý den, pokud nesvítí pořád. Masivní držák na kolo perfektně drží i při mých různých pádech z kola. Mapa 1:10 000 je krásně podrobná. Celou dobu, co jí mám, jsem z ní nadšená. Jen ta cena...


  • 1

#13 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 20:50

S Monterrou zkušenost mám, ale ne na kole. Přiznám se, že namontovat si to na kolo, nevešlo by se mi na řidítka už nic jinýho :D Jezdím na kole s Oregonem 600, připevněným na představci řidítek a tak mam na samotných řidítkách místo na zvonek (bych nevěřil že se k němu vrátim, ale když někdy ti lidi co jdou po cyklostezce vubec neberou, že za nima někdo jede) a na světlo.

 

Viditelnost Oregonu/Monterry na přímým slunci je totožná, protože displej je stejná technologie. Na slunci jezdim s vyplým podsvícením, když je šero, stačí mi vetšinou podsvícení na minimum (na max to docela oslňuje).


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#14 Rentier1967

Rentier1967

    Rentier1967

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 20:19

Ahoj, na kolo již druhý rok používám Dakotu 20, kterou mám připevněnu na kolo pomocí držáku. Funguje dobře, viditelnost dobrá a zatím mi vždy vydržely baterie bez problému. Sebou si samo vozím náhradní :-)

Když dám navigovat ke kešce po cestě, tak si automaticky nastavím vypínání displeje a ten se zapne před křižovatkou či jiné změně směru jízdy :-)


  • 0
Výskyt - nový - západní Čechy GPS: Dakota 20, Samsung Y, iPhone

#15 Aaahz

Aaahz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 20:44

OK, tak moc mi to neulehcujete. Uz vim, ze na kole muzu v pohode jezdit s Oregonem, Montanou, Dakotou, eTrexem i GPSMap...takze v podstate s cimkoliv :-)

 

Je tu teda nekdo, kdo zkusil na kolo primontovat i tu Monterru?

 

Jinak teda asi vaham mezi Oregonem a Montanou. Dokazete mi nekdo shrnout hlavni rozdily? Montana je vetsi a umi mluvit. Jeste neco?


  • 0

#16 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 21:22

Také jezdíme Dakota 20 a Oregon 450. Pro mě nezbytná je i papírová mapa na kterou jsem konečně sehnala pro mě ideální držák, takže se mi na řidítka vleze jak navigace, tak mapa. 


  • 0

#17 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 21:54

My normálně lovíme s Oregonem450, máme k němu i držák na kolo, ale zatím jsme ho nepoužili. Na kolo  používáme autonavigaci Garmin Nuvi200 s Topo mapou. Držák na řidítka jsme koupili na aukru. V taštičce před sedlem je gelová baterie se zapalovačovou zásuvkou(na kterou můžem jezdit dva dny) 12V, 1.2Ah, 0.5kg. Jezdíme i po polních cestách, nebo lesem přez kořeny a v pohodě.

Pokud cena nehraje roli, tak bych šel logicky do outdorovky s největšim displejem. Držák na kolo by se k tomu měl asi dát taky koupit(podle prodejce), pokud už není v základní výbavě.


  • 0

#18 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 23:10

Aaahz: Montana je vetsi nez co? Oregon? Jo to je. Umí mluvit? Ano, umí, ale jen v autodržáku protože sama nemá reproduktor. 


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 12 květen 2014 - 23:10

  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 7:31

Já mám čerstvě Oregon 600 a na kole zatím dobré.

 

Čitelnost vyhovující, rozhodně lepší než na předchozí 60CSx a obsluha za jízdy možná. Ale představa, že řeším veškerou obsluhu GPS při jízdě, to nějak nechápu. To snad na rovném asfaltu, rozhodně ne na přírodní cestě.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 8:11

Já mám čerstvě Oregon 600 a na kole zatím dobré.

 

Čitelnost vyhovující, rozhodně lepší než na předchozí 60CSx a obsluha za jízdy možná. Ale představa, že řeším veškerou obsluhu GPS při jízdě, to nějak nechápu. To snad na rovném asfaltu, rozhodně ne na přírodní cestě.

 

Vidíš, to já řeším na 60 i na 64 v pohodě vše i za jízdy, právě díky tlačítkům... Nejen na asfaltu :-).

Tedy, až na nějaké větší čtení listingů, pár řádek ano, ale na nějaké větší čtení to kvůli otřesům fakt není, ale to asi nikde.


  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama