Přejít na obsah


Fotka

Označení nálezů v databázi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 10:25

Ahoj, 

prosím chci se zeptat, jakým způsobem lze nejjednodušeji a nejrychleji v nějaké neurčité databázi geogetu označit vlastní nálezy.

 

Jde o to, že si naiportuji nějaký externí gpx soubor , který obsahuje třeba nějaký výlet , ale některé keše cestou už mám osobně odlovené, takže bych je chtěl eliminovat tyto vlastní nálezy a udělat nový gpx bez vlastních nálezů.

Ať zkouším GC live,či geojarry, tak mi vždycky začne stahovat všechny nálezy a to trvá hrozně dlouho a je to celkem zbytečné ... Nelze třeba nějak jen označit nálezy z aktuálně zobrazeného seznamu?

 

Děkuji.


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 10:40

To nelze. Ale muzes mit treba v zaloze ggt seznam odlovenejch kesi a po importu a zobrazeni kesi z GPX je ze zobrazenyho seznamu odecist. Nebo treba pomoci Combine si s tim trochu pohrat.


  • 1

#3 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 15:38

To už je lepší odečíst filtr nalezených keší, nemusíš neustále ukládat seznam nalezených keší...


  • 0

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 16:41

Filtr nalezenych kesi nepomuze, kdyz je v te databazi nema nactene jako nalezene. Asi nejlepsi je vzit svou databazi, ulozit vsechny nalezene do ggt souboru, prepnout na tu druhou databazi, zobrazit vsechny jeji kese a odecist  ulozeny ggt seznam. Jen jsem rozepsal to, co radila petulinka.

 

Kdyz nemas u sebe databazi se svymi nalezy, muzes si vytvorit ggt soubor pomoci GJ. Jelikoz bude nacitat jen seznam a ne listingy, nebude to trvat tak dlouho (odhaduji 3-5 sekund na kazdych 20 kesi).


Tento příspěvek byl upraven od gord: 17 květen 2014 - 16:41

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 17:19

Ahoj, 

prosím chci se zeptat, jakým způsobem lze nejjednodušeji a nejrychleji v nějaké neurčité databázi geogetu označit vlastní nálezy.

 

.....

Nelze třeba nějak jen označit nálezy z aktuálně zobrazeného seznamu?

 

 

Pokud si vyexportuješ FieldNotes s nálezy a pak ho naimportuješ do GG, tak se Ti keše označí nálezem taky.

 

Neřešilo by to Tvůj problém ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 17:21

No dalo by se pro všechny keše v té pracovní databázi  nechat přes Live dotáhnout všechny logy, tím se označí nálezy. Zálaží na velikosti aby to nepřekročilo limity.

 

Anebo jiný způsob - seznam té  pracovní databáze uložit do ggt souboru, přepnout na normální databázi a nechat zobrazit podle uloženého ggt. Z obrazovky odmazat nalezené a buď opět uložit seznam jako ggt nebo rovnou vyexportovat GPX. 


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 17 květen 2014 - 17:23

  • 0

#7 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 18:00

jj, díky za rady, líbí se mi původní návrh petulinky s ggt seznamem ... Je to asi nejjednodušší a dá se to krásně aplikovat combine na jakýkoli externí import keší ... 

Stahovat pokaždé do seznamu všechny nálezy je zcela zbytečné a hlavně velmi zdlouhavé ... Ono i generovat ggt pomocí gj při skoro 3tis. keší je pát minut a na to jakou má taková plánovací databáze životnost je zbytečné s tím ztrácet jakýkoli čas navíc ... 

Takže jsem to prostě vyřešil příkazem v combine,který vytvoří seznam nálezů ggt a ten se pak odečte z pracovní databáze a je to otázka pár vteřin a body jsou fuč ... 

 

Díky moc.


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#8 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 19:10

mít víc databází prostě spoustu věcí komplikuje...


  • 1

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 20:27

Ať zkouším GC live,či geojarry, tak mi vždycky začne stahovat všechny nálezy a to trvá hrozně dlouho a je to celkem zbytečné ... Nelze třeba nějak jen označit nálezy z aktuálně zobrazeného seznamu?
 
Pokud delas aktualizaci nalezu pres gc.live, taks e ti taha jen to co pribylo od posledni probehle aktualizace. Poprve pochopitelne vsechno, ale pokud nemas tech nalezu desitky tisic, je to stejne za minutku-dve hotove. Dalsi aktualizace pak budou otazka na par vterin.

  • 0

#10 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 20:52

 

 
Pokud delas aktualizaci nalezu pres gc.live, taks e ti taha jen to co pribylo od posledni probehle aktualizace. Poprve pochopitelne vsechno, ale pokud nemas tech nalezu desitky tisic, je to stejne za minutku-dve hotove. Dalsi aktualizace pak budou otazka na par vterin.

 

 

jj, jasně,ale já se nebavím o db kde už nálezy jsou ... Ale je pravda,že by mohlo být docela rychlé řešení taky db s nálezy zkopírovat a až pak do ní exportovat nový seznam ... Je to taky řešení,ano ... 


Tento příspěvek byl upraven od danhill81: 17 květen 2014 - 20:54

  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#11 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 8:15

Aha, nepochopil jsem při své radě, že to nechceš dělat přímo ve své databázi...

Osobně podobný postup co navrhovala Petulinka používám delší dobu, kvůli plánování nálezů společných výletů - stáhnu logy do seznamu, načtu keše do seznamu a pak je otaguji tagem. Od keší v okolí výletu odečtu ty, co mám nalezené a zároveň mají tag, že je má nalezené Dana... Na výlety pak expoxtuji ty, které nemáme alespoň jeden z nás nalezeny :-).

 

K dokonalosti bych potřeboval ještě to, aby mi umožnil GeoKuk nějakou jednoduchou ikonkou schovávat tu skupinu keší, které máme oba nalezené :-).


  • 0

#12 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 9:48

Tak a narážím opět na problém, který už jsem tady jednou řešil ale zatím asi nevyřešil ... A sice problém v tom, že mi Combine nechce vymazat keše z databáze.

Nyní,když jsem v seznamu označil své nálezy a aktualizoval kešky, chci z této pracovní databáze trvale vymazat nálezy, archive a disable keše a to mi prostě v Combine nejde.

Já vím, že si tohle všechno mohu vyfiltrovat,ale protože s tou db budu dále pracovat, nechci na to pořád myslet a  neustále vyfiltrovávat ... Ty záznamy jsou tam v tomto případě zbytečné a proto je chci trvale vymazat... 

 

Nešlo by to třeba v Combine ošetřit některým z SQL příkazů???

Díky.


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 10:03

A nebylo by lepsi konecne prestat delat vylomeniny? :rolleyes:


  • 2

#14 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 10:18

No jasně ... samozřejmě že si můžu plánovat pomocí gpx přímo z gc.com ... Normálně a vyfiltrovat všechno už tam ... A nebo i jinak ... 

Jenže já potřebuji použít gg trochu jinak než je standard a navíc v kombinaci s jiným webem než je gc.com ... Vím že mám nelogické problémy, protože řeším nestandardní věci a prudím vás tady s tím :) ...

Jen chci prostě v combine  využít funkci ListRemovePermanent a tam mi nefunguje,no ...


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#15 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 11:11

Aha, nepochopil jsem při své radě, že to nechceš dělat přímo ve své databázi...
Osobně podobný postup co navrhovala Petulinka používám delší dobu, kvůli plánování nálezů společných výletů - stáhnu logy do seznamu, načtu keše do seznamu a pak je otaguji tagem. Od keší v okolí výletu odečtu ty, co mám nalezené a zároveň mají tag, že je má nalezené Dana... Na výlety pak expoxtuji ty, které nemáme alespoň jeden z nás nalezeny :-).
 
K dokonalosti bych potřeboval ještě to, aby mi umožnil GeoKuk nějakou jednoduchou ikonkou schovávat tu skupinu keší, které máme oba nalezené :-).

Na zobrazení průniku nenarozených keší dvou osob je dobrá mapa porovnání na project-gc.com/Maps/MapCompare
  • 0

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 11:17

No jasně ... samozřejmě že si můžu plánovat pomocí gpx přímo z gc.com ... Normálně a vyfiltrovat všechno už tam ... A nebo i jinak ... 

Jenže já potřebuji použít gg trochu jinak než je standard a navíc v kombinaci s jiným webem než je gc.com ... Vím že mám nelogické problémy, protože řeším nestandardní věci a prudím vás tady s tím :) ...

Jen chci prostě v combine  využít funkci ListRemovePermanent a tam mi nefunguje,no ...

 

Ja resim plno nestandardnich veci, a nejen u sebe. ;-) Ale jak mysiis, vratime se zpet o 14 dni. (Neches to radeji resit soukrome pres ICQ?) V pripade, ktery jsi tenkrat popsal, nejde o nestandardni reseni nebo postup, ale o nerozumny postup. To je podstatny rozdil. Takze jeste jednou popis nejakou smysluplnou situaci, kdy opravdu potrebujes mazat kese z databaze a muzeme se dal bavit o tom jak.

 

Mimochodem - problem nebyl v tom, ze se nemazou kese, ale ze po nich zustavaji WP. Naprava tu byla zminena. Provedl jsi zmenu ve zdrojovem kodu?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 11:57

...Jenže já potřebuji použít gg trochu jinak než je standard a navíc v kombinaci s jiným webem než je gc.com ... Vím že mám nelogické problémy, protože řeším nestandardní věci a prudím vás tady s tím :) ...

...

problémy přiděláváš hlavně sám sobě...ale když si nechceš nechat poradit  :D

Jedna databáze vládne všem, všechny vztahy zvládne,

všechny body zahrne, do jednoty sváže...


  • 2

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 12:13

No jasně ... samozřejmě že si můžu plánovat pomocí gpx přímo z gc.com ... Normálně a vyfiltrovat všechno už tam ... A nebo i jinak ... 
Jenže já potřebuji použít gg trochu jinak než je standard a navíc v kombinaci s jiným webem než je gc.com ... Vím že mám nelogické problémy, protože řeším nestandardní věci a prudím vás tady s tím :) ...
Jen chci prostě v combine  využít funkci ListRemovePermanent a tam mi nefunguje,no ...

Nějak se ztratila informace o tom, K ČEMU MÁ VÝSLEDEK TAKOVÉ OPERACE SLOUŽIT !!!
Odpověď "protože to tak chci" neberu, myslím smysluplný význam.

A nemysli, nestandartní problémy řeší většina z nás, ale je dobré si ujasnit počáteční stav, praktickou funkci která má být dosažena a pak se podívat jak jednoduše dojít k cíli.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 18 květen 2014 - 12:15

  • 0

#19 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 13:12

Uf ok ok ... Beru zpět ... Já už to vyřešil přes export/import a mazání souboru jak jsme tady již v jiném vlákně řešili ... 

Ne tu změnu v kodu jsem nedělal, protože jsem to pochopil tak,že to jednou bude součástí aktualizace a teď jsem si nebyl jistý jestli už proběhla nebo ne, protože se mi od té doby už GG aktualizoval... 

 

Prostě je to pořád dokola ... Zpracovávám externí databázi a importuji vybrané body do té své hlavní db.

Rozdíl je pouze v tom, že s celou tou externí db nepracuji přímo ve své ale mám na to pracovní db, ve které si importované body eliminuju, aktualizuju, protřídím atd. a až výsledný seznam bodů, o které mám zájem importuju do své db kde už pracuji normálně pomocí filtrů a seznamů a následně si pak body exportuju dál do mobilu či GPS ... Nehodlám do své hlavní db neustále cpát nové a další kešky, přepisovat je (nehledě na to,že přepisovat WP je kapitola sama pro sebe,například v případě posunu finálky) a sypat si tam bordel,který nepotřebuji. 

 

Fakt si nemyslím,že to dělám špatně ... Minimálně tomu rozumím já a vyhovuje mi to tak :)


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#20 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 15:28

Aktualizace GG je neco jineho nez aktualizace Combine. Kazdy plugin je/muze byt aktualizovan samostatne, nezavisle na GG. Novou verzi Combine jsem nevydaval, protoze kvuli tomuto mi to pripada zbytecne. Mam v Combine zmen nekolik, ale nejsou ve stavu ke zverejneni.

 

Ano, mas pravdu. Vsem nam, co ti odpovidame, to take pripada jako porad dokola. K tomu, abych neco exportoval neznamena, ze to ostatni musim napred z databaze smazat.

 

Hlavni databaze naopak ma obsahovat vsechny body a nevidim nejmensi duvod proc by nemela a proc z ni neco mazat. Je jen otazkou casu, kdy narazis na dalsi potize. Take nevim, co mas za problem s prepisovanim WP. Rozhodne nic z toho nelze povazovat za bordel. Pokud ti to uniklo, tak existuji typy kesi, ktere bez znalosti jejich WP neodlovis.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama