Přejít na obsah


Fotka

Chybně přiřazené okresy ke keším


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 541 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2014 - 21:42

Co dělat v případě, že Divider keším přiřadí špatný okres? Zkusil jsem smazat kategorii tagů CZ okres a opětovně pustil Divider, ale výsledek je stále stejný. Příklad keše, která dostane špatný okres je např. GC51G8G. Je v okrese Brno-venkov, ale špatně dostane okres Žďár nad Sázavou...

 

Díky za rady.


  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2014 - 21:47

Moznosti je spousta, nekdo si hodi masli, nekdo si jde zabehat, nekdo si da panaka, nekdo sprchu. B)

 

Ale vazne, okresy odpovidaji stavu z roku cca 2003, a zrovna nekde na vysocine od te doby doslo k nejakym zmenam. nebude to tento pripad? Na aktualizovanych polygonech se zrovna pracuje.

 

Nakze bud se s tim smiris, nebo si ten okres nastav rucne. A nebo proste pockej, az vyjde aktualizace polygonu a pak to zkus priradit znova.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 24 květen 2014 - 21:47

  • 0

#3 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2014 - 21:59

Ono to tay muze bejt zpusobeny ne100% presnosti polygonu v GG. Jinak receno - ty polygony nemaj vsechny body hranic okresu, takze se muze stat, ze ta kes je proste zrova na blbym miste :D A jkoze tahle je hooodne blizko ty hranice.

 

Aha, tak ne :D Prekuk v carkach :D


  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2014 - 7:04

Jista nepresnost tampochopitelne je, protoze ty polygony jsou kompromisem mezi presnosti a rychlosti zpracovani. Neni problem udelat superpresny polygon, ale trideni by pak bezelo tyden... takze jsou nepresne a prihranicni kesky obcas spadnou k sousedum. Ale pokud to neni prihranicni, bude to jen stary prubeh hranice.
  • 0

#5 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 541 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2014 - 9:31

Když to tedy upravím ručně (jedná se zároveň i o úpravu tagů CZ kraj a CZ pověřený úřad), předpokládám, že při dalším spuštění se do tagů vrátí zpátky špatné hodnoty...

Jinak jedná se opravdu o keše na rozmezí okresů Brno-venkov, Žďár nad Sázavou a Blansko, kde (tuším že při přechodu z okresů na kraje) došlo k posunům hranic.


  • 0

#6 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2014 - 9:59

Jestli se nepletu, tak Divider (a stejne tak Elevation) by melo pridelovat tagy jenom tam, kde chybej. Takze po rucni zmene by to melo zustat tak, jak si to nastavis.
  • 1

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2014 - 11:50

Divider zpracovava kese, ktere jeste nemaji prirazeny tag. Tech, ktere jej prirazeny maji, tech si nevsima. A uz vubec nekontroluje, zda nastaveny tag se lisi od toho, co by sam nastavil. Takze nic neopravuje.

 

U Elevation je to trochu jinak. Tam se prirazuje tag ke kesim, ktere tag nemaji, nebo ke kesim, ktere maji finalovy bod s casem zmeny cerstvejsim nez cas vytvoreni tagu.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 dusan99

dusan99

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 11:53

Mne Divider všetky cache patriace do mestských častí (okresov) Košice I až IV priradil do okresu Košice vidiek. Dá sa to nejako vyriešiť? Len nie ručne! Je ich skoro 600. :(


  • 0

#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 16:57

Mne Divider všetky cache patriace do mestských častí (okresov) Košice I až IV priradil do okresu Košice vidiek. Dá sa to nejako vyriešiť? Len nie ručne! Je ich skoro 600. :(

casem to třebas prozkoumám, když třebas připomeneš. Nebo na to koukne někdo jiný ... ? třebas dusan99 ?
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 17:50

nahod nejaky konkretnipriklad... nejakou konkretni kesku, kam ma patrit a kam ji to zaradilo. At si to muzeme vyzkouset taky a nemusime hledat priklad.


  • 0

#11 bediss

bediss

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 21:35

taky m,ám ten problém .. na mapě krajů mám celkový počet nalezených keší v Praze přes 40 kusů ... a na mapě okresů .. ani jeden .. přitom je jich dost ve středu města .. a tak se mě ˇvypnulyˇ i okresy Nový Jičín  a Třinec ... tam jsem měl shodně po 2 nalezených  a teď je to čisté .. bez nálezu.


  • 0

#12 dusan99

dusan99

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 18:32

Jasné ... Napr.: GC1K4J8 alebo GC1CVCW

Ale je jedno, ktorú cache z mestských častí vyberiem. Všetky majú pridelenú hodnotu Košice-okolie.

Teraz som skúsil urobiť ručne zmenu hodnoty tagu a hodnoty Košice I až IV v zozname nie sú.


Tento příspěvek byl upraven od dusan99: 13 září 2014 - 18:34

  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 18:37

taky m,ám ten problém .. na mapě krajů mám celkový počet nalezených keší v Praze přes 40 kusů ... a na mapě okresů .. ani jeden .. přitom je jich dost ve středu města .. a tak se mě ˇvypnulyˇ i okresy Nový Jičín  a Třinec ... tam jsem měl shodně po 2 nalezených  a teď je to čisté .. bez nálezu.

 

1. okres 'praha' uz ponovu neni, bylo to nahrazeno prazskymi obvody Praha 1-10. Az vyjde novy Stator, bude t z toho umet vzit a do statistiky slozit jako jeden okres. Pro GGstat existuje taky reseni, uz se to tu nekde taky probiralo.

 

2. hranice kraju a okresu byly dosti zpresneny, takze je klidne mozne, ze nejaka keska pobliz hranic ted zacala padat do sousedniho uzemi.

 

Opet plati to, co jsem tu pred tim rekl... informace "nejaka keska se radi jinam" je nam zcela k nicemu. podle toho nelze provest zadnou diagnostiku (nam se nejaka keska radi spravne).


  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 19:12

Jasné ... Napr.: GC1K4J8 alebo GC1CVCW

Ale je jedno, ktorú cache z mestských častí vyberiem. Všetky majú pridelenú hodnotu Košice-okolie.

Teraz som skúsil urobiť ručne zmenu hodnoty tagu a hodnoty Košice I až IV v zozname nie sú.

 

Obe kese mi Divider priradil do okresu Košice I.

 

Zkus odinstalovat balicek Slovenskych polygonu, presvec se, ze se polygony z disku smazaly. (Pokud ne, tak ty polygony smaz rucne). Pak vymaz celou kategorii tagu "SK okres",a zkus pustit znova Divider. ten by si mel znovu stahnout a nainstalovat polygony a podle nich to znovu priradi. Pomohlo/nepomohlo?


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 13 září 2014 - 19:13

  • 0

#15 dusan99

dusan99

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 23:09

Nepomohlo. Polygóny odinštalované, tagy vymazané, všetko čisté ... po novom spustení Dividera znovu všetko v Košice-okolie.

Ostatné rozloženie v rámci SK vyzerá OK.


Tento příspěvek byl upraven od dusan99: 13 září 2014 - 23:11

  • 0

#16 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 1:42

Využiju příležitosti a zeptám se zcela konkrétně na věc, která dříve při představování novinky explicitně řečena nebyla: Znamenají nové polygony jen vyprecizování hranic těch stávajících (s neaktuálním hranicemi okresů někdy kolem r. 2000) nebo už konečně v rámci toho došlo k radikálnímu upgradu na aktuální hranice okresů, jak jsou platné od 1. ledna 2007 (byly polygony vzaty z aktuálně platných podkladů)?

 

Jinými slovy: Může mi někdo potvrdit, že nové polygony správně přiřadí např. následující keše tak, jak uvádím:

 

GCWKVF Klášter Teplá / Teplá Monastery (okres Cheb, dříve okres Karlovy Vary)
GCR726 Stary Plzenec (okres Plzeň-město, dříve okres Plzeň-jih)
GC1B59T Hrob TGM (okres Kladno, dříve okres Rakovník)
GC13J73 Kostelec nad Cernymi lesy (okres Praha-východ, dříve okres Kolín)
GC4NNM5 MU Pohorelice - zeleznicni stanice (okres Brno-venkov, dříve okres Břeclav)
GCXDEX Staroveska cache (okres Ostrava-město, dříve okres Frýdek-Místek)  
 
bediss: Okres Třinec?! Nemůžeš mít okres Třinec.Není takového okresu.  Město Třinec se nalézá od r. 1960 v rámci okresu Frýdek-Místek a jestli se nepletu, tak snad ani předtím okresní nebylo.

Tento příspěvek byl upraven od Toniczech: 14 září 2014 - 2:06

  • 0

#17 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 5:13

Jinými slovy: Může mi někdo potvrdit, že nové polygony správně přiřadí např. následující keše tak, jak uvádím:
 
GCWKVF Klášter Teplá / Teplá Monastery (okres Cheb, dříve okres Karlovy Vary)
U mne to tak je. U Tebe ne ?
GCR726 Stary Plzenec (okres Plzeň-město, dříve okres Plzeň-jih)
GC1B59T Hrob TGM (okres Kladno, dříve okres Rakovník)
GC13J73 Kostelec nad Cernymi lesy (okres Praha-východ, dříve okres Kolín)
GC4NNM5 MU Pohorelice - zeleznicni stanice (okres Brno-venkov, dříve okres Břeclav)
GCXDEX Staroveska cache (okres Ostrava-město, dříve okres Frýdek-Místek)  
 
bediss: Okres Třinec?! Nemůžeš mít okres Třinec.Není takového okresu.  Město Třinec se nalézá od r. 1960 v rámci okresu Frýdek-Místek a jestli se nepletu, tak snad ani předtím okresní nebylo.

U mne ano. U Tebe tomu tak není ?

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 14 září 2014 - 5:14

  • 0

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 5:30

Nepomohlo. Polygóny odinštalované, tagy vymazané, všetko čisté ... po novom spustení Dividera znovu všetko v Košice-okolie.
Ostatné rozloženie v rámci SK vyzerá OK.

U mne také v pořádku - oboje Košice I. Ale řekl bych, že tam máš něco starého. Jestli se dobře pamatuju, tak v Košicích byly loni v srpnu nějaké opravy. Instalační skript ale ještě neobsahoval likvidaci starého tagu, takže tam bych viděl problém. Nebyl by problém, udělat malou aktualizaci a ten výmaz tam doplnit.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 14 září 2014 - 5:30

  • 0

#19 dusan99

dusan99

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 9:02

U mne také v pořádku - oboje Košice I. Ale řekl bych, že tam máš něco starého. Jestli se dobře pamatuju, tak v Košicích byly loni v srpnu nějaké opravy. Instalační skript ale ještě neobsahoval likvidaci starého tagu, takže tam bych viděl problém. Nebyl by problém, udělat malou aktualizaci a ten výmaz tam doplnit.

Skúsil som všetko možné. nefunguje to.

Ešte poznatok navyše. Ak urobím filtráciu cache a použijem polygon filter napr. Sk okresy\Košice I, vytriedi to tak, ako má. Pri spustení Dividera však všetky košické hodí do jedného vreca a tvrdošijne ich otaguje ako Košice-okolie.


  • 0

#20 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 10:13

To ale podle me opravdu ukazuje na to, ze jsi pred novym spustenim Divideru neodstranil prislusnou kategorii tagu (menu Nastroje - Nastroje tagu - najit kategorii SK okres (pripadne pro jistotu vsechny SK *) a Smazat kategorii tagu. Opravdu jsi toto udelal?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama