Přejít na obsah


Fotka

Pridano WIKI + mala zmena u Zverince


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2006 - 12:24

Tak jsme pridal na WIKI mensi prispevek o vymene Trade up, Trade equal or Don´t trade .
Je to muj prvni clanek, tak snad je to vsechno ok..
S tim souvisi i mala zmena listingu u kese Zverinec..
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2006 - 13:50

Hezke. Jen snad pro equal trade bych zvolil radeji jiny priklad, propisku radeji nezminovat. Uz parkrat mi nekdo sebral z cache propisku, ktera tam byla jako soucast inventare, vymenou za nejakou hracku atp - to je sice pekne, mozna i equal trade, ale kdyz ono pak nebylo cim logovat! Propisku bych radeji do podvedomi ctenaru wiki vubec nepodsouval, a kdyz uz, tak spis v negativnim smyslu - jako priklad neceho, co se nesmenuje. Stejne jako orezavatko... // Kdyz nekdo chce dat jako trade item propisku nebo orezavatko (coz neni zas tak caste, rekl bych), muze ji tak oznacit, staci ji dat do sacku s kouskem papiru a popiskem. Naopak (oznacovat 'erarni' propisky atd) je to slozitejsi. // Nekdo mi onehda moudre radil - dej orezavatko a prupisku do sacku k logbooku, a je to jasne! To je rada nad zlato, prirozene to tak puvodne davam - ale kolik navstev to takhle zustane? Muzete si tipnout...
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 20:04

Tak jsme pridal na WIKI mensi prispevek o vymene "http://wiki.geocaching.cz/index.php?title=Geocache#V.C3.BDm.C4.9Bna"> Trade up, Trade equal or Don´t trade
.

Je to muj prvni clanek, tak snad je to vsechno ok..


S tim souvisi i mala zmena listingu u kese Zverinec..

Mohl by mi nekdo objasnit, na zaklade ceho se na wiki objevuje ta vec s hodnotou vymeny pri tradu v kesi? Pokud vim, v pravidlech se nic podobneho nerika. Prosim o vecne odkazy nebo citaty, subjektivni dojmy s pravidly nemaji co delat, ze. Osobne s timto znenim nesouhlasim a byl bych rad, kdyby bylo uvedeno, ze je to neci soukromy nazor nebo by ta pasaz mela zmizet. Edit: tim myslim, ze ji pri nedostatku relevantnich argumentu pro toto zneni "upravim" treba vlastnorucne.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 22:24

Tak koukám, že se trade banner dostal i na wiki. No, původní myšlenka se týká hlavně tématických cache např. měnit špendlík za špendlík atd... aby upozornil na to, že je třeba se na trade připravit. Přidáváme ho, ale občas i ke keškám, které jsou díky obtížnosti a odlehlosti plné hodnotnějších věcí, protože další z myšlenek také byla, aby se vůbec za něco měnilo...viz mé stesky na to OUT: 2xCWG IN:nic jsem u sebe neměl
Jinak žádné pravidlo kromě toho základního, když si vezmeš 1 věc zase 1 věc vlož na to není a v tomto bych dal Jarrymu za pravdu. Otázka je pokud by se banner chápal tak je je prezentován na viki, co je trade UP? Pro někoho má čelovka menší cenu než ručně malovaná kinder figurka ze sběratelské série. Možná dost lidí, co tu nadává na kindersajrajt vůbec neví za kolik se některé figurky a hračky na sběratelské burze prodávají. Čímž nikterak nechci obhajovat rozlámané a utrhané kousky něčeho v keškách, ovšem pokud je věc složená ve vajíčku nikterak v kešce navadí a vůbec nemluvím o ručně malovaných figurkách, ty jsou v celku vždy a potěší. Tímto jsem jen chtěl upozornit na relativnost pojmu trade up tak jak je presentován. Něco jiného je když do kešky někdo hodí hlínu nebo kamení z cesty, ale takovým lidem jsou většinou tyhle bannery ukradené.
Co se týče krabice na cache (ano i ty je někdo schopen vyměnit), logbooku, propisky, tužky a řezátka, u letterboxu razítka a polštářku, to nejsou věci na trade a i když to všude píšeme, polepujem tak to některým takykačerům stále nedochází. Není kontrola, aby něco nechybělo...hlavně minipropisky a řezátka na to trpí...
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2006 - 15:54

Hezke. Jen snad pro equal trade bych zvolil radeji jiny priklad, propisku radeji nezminovat. Uz parkrat mi nekdo sebral z cache propisku, ktera tam byla jako soucast inventare, vymenou za nejakou hracku atp - to je sice pekne, mozna i equal trade, ale kdyz ono pak nebylo cim logovat! Propisku bych radeji do podvedomi ctenaru wiki vubec nepodsouval, a kdyz uz, tak spis v negativnim smyslu - jako priklad neceho, co se nesmenuje. Stejne jako orezavatko... // Kdyz nekdo chce dat jako trade item propisku nebo orezavatko (coz neni zas tak caste, rekl bych), muze ji tak oznacit, staci ji dat do sacku s kouskem papiru a popiskem. Naopak (oznacovat 'erarni' propisky atd) je to slozitejsi. // Nekdo mi onehda moudre radil - dej orezavatko a prupisku do sacku k logbooku, a je to jasne! To je rada nad zlato, prirozene to tak puvodne davam - ale kolik navstev to takhle zustane? Muzete si tipnout...

Hmm tohle me nenapadlo. Ja tuzky nekdy davam mimo igelit s logbookem celkem zamerne, protoze casto pobyt tuzky v sacku pusobi jeho destrukci.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2006 - 17:29

Stejne jako orezavatko... // Kdyz nekdo chce dat jako trade item propisku nebo orezavatko (coz neni zas tak caste, rekl bych), ...

V sobotu jsem na eventu kámošce půjčil GPSku a přidal servisní krabici s nějakým trejdem. A hádejte co dala do keše výměnou za nějakou minci? Správně, moje oblíbené servisní strouhátko :o). Tudíž osvěty není nikdy dost.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 20:27

Mohl by mi nekdo objasnit, na zaklade ceho se na wiki objevuje ta vec s hodnotou vymeny pri tradu v kesi? Pokud vim, v pravidlech se nic podobneho nerika. Prosim o vecne odkazy nebo citaty, subjektivni dojmy s pravidly nemaji co delat, ze. Osobne s timto znenim nesouhlasim a byl bych rad, kdyby bylo uvedeno, ze je to neci soukromy nazor nebo by ta pasaz mela zmizet.

Pravidla skutecne asi o tomhle nic nerikaji. Ovsem tam clovek najde nebo nenajde leccos, ted jsem treba v sekci o tom co patri k nalezeni cache nasel doporuceni poslat po navratu domu majiteli cache mail, at ma radost, ze jeho cache nekdo nasel. Nejspis veticka jeste z doby, kdy nebyl rozjety logovaci system? // Ale to je jine tema. Muzes trosku rozvest, co se ti na poznamce o nevhodnosti 'downtrade' tolik nelibi? Diky.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2006 - 9:34

rozlámané a utrhané kousky něčeho v keškách

Ono to většinou ani nejsou rozlámané a utrhané kousky jako spíš poztrácené kousky skládaček; možná že kdyby se na ně zřídila tematická keš kam by se shromažďovaly, tak by se tam občas sešly díly na kompletní figurku :-)
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2006 - 16:29

Hmm tohle me nenapadlo. Ja tuzky nekdy davam mimo igelit s logbookem celkem zamerne, protoze casto pobyt tuzky v sacku pusobi jeho destrukci.

To jo. Proto taky nehlasam 'davejte tuzky do pytliku k logbooku', ale 'sirte poselstvi ze tuzky se netrejdujou, pokud u nich neni cedulka >tohle je na trade<' :]
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 20:28

Pravidla skutecne asi o tomhle nic nerikaji. Ovsem tam clovek najde nebo nenajde leccos, ted jsem treba v sekci o tom co patri k nalezeni cache nasel doporuceni poslat po navratu domu majiteli cache mail, at ma radost, ze jeho cache nekdo nasel. Nejspis veticka jeste z doby, kdy nebyl rozjety logovaci system? // Ale to je jine tema. Muzes trosku rozvest, co se ti na poznamce o nevhodnosti 'downtrade' tolik nelibi? Diky.

Myslim, ze to pisu jasne.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2006 - 10:28

možná že kdyby se na ně zřídila tematická keš kam by se shromažďovaly, tak by se tam občas sešly díly na kompletní figurku :-)

Pitris už má takový nápad.....dokonce mi říkal i název ....tuším Humus cache....když byl u nás s Kačas na návštěvě tak mi i ukazoval část náplně této budoucí kešky
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2006 - 17:33

add "tužka v pytlíku" se domnívám, že každý kačer by měl vědět, že tužka, ořezávátko a nedej bože logbook není na obchodování, ale je to nedílná součást kešky... jinak je to kačer-lama a měl by mu být aspoň 1000x jako spam zaslanej manuál pro kačera :-) Obchodování je asi trošku problém, ale mělo by se spíš bojovat proti tomu, aby se do kešky necpaly zbytečnosti - cvaknutý lístek z autobusu, hrouda hlíny, sáček semínek, hřebíky, vyhořelá sirka, obal od žvýkačky apod. (samo pokud to není tématická keška), ale věci normální. Někdy mi to připadá, při návštěvě nějaké kešky, jako obchod za každou cenu a to by nemělo být. Vždyť ty "poklady" uvnitř jsou především pro mladší ročníky... Chápu boj proti hračkám z vajec, není to nic pěkného když je po kešce rozsypaný panáček a ještě nekompletní, ale pokud by byl v sáčku a komplet, proč ne. Viděl jsem horší věci než jsou hračky z vajec, tak proč proti nim brojit. A to jak obchoduji je spíš otázka etiky, jestli kačera napadne že by za čelovku vyměnil třeba ten hřebík - musí sám vědět, že to je divný! Na druhou stranu, pokud někdo do kešky dá nějakou hodnotnou věc, musí počítat s tím, že nebude vyměněna za stejnou hodnotu. A kdo a jak by to měl kontrolovat, mnohdy se výměna do logu nepíše nebo neúplná.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 21:22

Myslim, ze to pisu jasne.

Dovolim si shrnout, co pises: " Pokud vim, v pravidlech se nic podobneho nerika. // Osobne s timto znenim nesouhlasim ... // ... je to neci soukromy nazor ... "
To je sice jasne, ale hodne strucne. Stanovisko, bez duvodu, argumentu ... bez cehokoliv dalsiho. Tak trochu me zajimalo 'proc'. / No ale pokud je to vsechno, co jsi k tomu ochoten rict, prosim. Rozhodne se bez toho obejdu.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2006 - 11:36

Pitris už má takový nápad.....dokonce mi říkal i název ....tuším Humus cache....když byl u nás s Kačas na návštěvě tak mi i ukazoval část náplně této budoucí kešky

Pod názvem "Humus cache" bych si představil hlavně ten cvaknutý lístek z autobusu, hroudu hlíny, hřebík, vyhořelou sirku a zlámaný kolíček na prádlo. Pro díly kinderfigurek by se spíš hodil název jako "Kindervrakoviště". Vlastně názvy mají být bez nabodeníček, takže asi spíš "Kinder Surprise Wrecks".
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2006 - 20:25

add "tužka v pytlíku" se domnívám, že každý kačer by měl vědět, že tužka, ořezávátko a nedej bože logbook není na obchodování, ale je to nedílná součást kešky... jinak je to kačer-lama a měl by mu být aspoň 1000x

Prave kacerlam je hodne a nejspis cim dal vic, takze nemuzes pocitat s tim, ze kazdy navstevnik cache vi, co se slusi a co ne...

hodnotnou věc, musí počítat s tím, že nebude vyměněna za stejnou hodnotu. A kdo a jak by to měl kontrolovat, mnohdy se výměna do logu nepíše nebo neúplná.

Mam pocit, ze zvlaste se nepisou ty pochybne vymeny. Ze logujici 'zapomene' zapsat vymenu zrovna tehdy, kdyz se nema moc cim chlubit...
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2006 - 22:15

Dovolim si shrnout, co pises: " Pokud vim, v pravidlech se nic podobneho nerika. // Osobne s timto znenim nesouhlasim ... // ... je to neci soukromy nazor ... "To je sice jasne, ale hodne strucne. Stanovisko, bez duvodu, argumentu ... bez cehokoliv dalsiho. Tak trochu me zajimalo 'proc'. / No ale pokud je to vsechno, co jsi k tomu ochoten rict, prosim. Rozhodne se bez toho obejdu.

Neptal jsem se na to, co pisu ja, ale pokud chces na ctyri radky shrnout to, co jsem ja napsal na ctyri radky, proc ne. Treba to nekomu pomuze.
Vadi mi napriklad formulace cituji: "Přitom se uplatňuje tzv. „Trade up, trade equal or don't trade“". Kde se tahle formulace vzala? Ja ctu v pravidlech zdvorile: "All the visitor is asked to do is if they get something they should try to leave something for the cache", tedy ze vsechno co se od navstevnika chce je, ze kdyz neco vezme, mel by se pokusit take neco vlozit. O hodnote ani slovo. Takze se znova ptam, na zaklade ktereho odstavce pravidel je tzv. „Trade up, trade equal or don't trade“" vydavano za zavazny pokyn pro hrace? Opet prosta otazka a komplikovane handrkovani?
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2006 - 11:55

Pod názvem "Humus cache" bych si představil hlavně ten cvaknutý lístek z autobusu, hroudu hlíny, hřebík, vyhořelou sirku a zlámaný kolíček na prádlo. Pro díly kinderfigurek by se spíš hodil název jako "Kindervrakoviště". Vlastně názvy mají být bez nabodeníček, takže asi spíš "Kinder Surprise Wrecks".

Máš pravdu....on to pojal celkově... prostě úklid v keškách, tak kdyby někdo chtěl věnovat kešku jen kinder věcem...může si u nich vybrat :-)
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2006 - 12:08

Pod názvem "Humus cache" bych si představil hlavně ten cvaknutý lístek z autobusu, hroudu hlíny, hřebík, vyhořelou sirku a zlámaný kolíček na prádlo. Pro díly kinderfigurek by se spíš hodil název jako "Kindervrakoviště". Vlastně názvy mají být bez nabodeníček, takže asi spíš "Kinder Surprise Wrecks".

Kdyby se na wiki napsalo rovnou, ze kazdy MUSI obchodovat a to vzdy jen UP, tak by byl vlastne "cvaknutý lístek z autobusu, hroudu hlíny, hřebík, vyhořelou sirku a zlámaný kolíček na prádlo" dobry vklad, protoze pristi trade to zhodnoti. Takze za cvaknutej listek tam nekdo da necvaknutej, ten pristi rocni legitku a za mesic uz tam mame zpatecni letenku do Tokia. Z hroudy hliny bude pozemek u Sazavy a z hrebiku roubenka na Sumave. Pekne to mate vymysleny :-). Skoda, ze se vam na to kazdej vyprdne uz v ty podobe, ktera tam je ted.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2006 - 9:18

cituji: "Přitom se uplatňuje tzv. „Trade up, trade equal or don't trade“". ... na zaklade ktereho odstavce pravidel je tzv. „Trade up, trade equal or don't trade“" vydavano za zavazny pokyn pro hrace?

Vždyť taky "se uplatňuje" není závazny pokyn, to by tam bylo spíš něco jako "se musí uplatňovat" nebo tak nějak. Formulace "se uplatňuje" je dost neurčitá a může znamenat "většinou se uplatnuje" nebo dokonce jenom "někdy se uplatňuje"; tady byl zřejmě záměrem autora význam "měl by se uplatňovat", "je slušné uplatňovat".
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2006 - 12:43

Skoda, ze se vam na to kazdej vyprdne uz v ty podobe, ktera tam je ted.

?? Každej?? Tak nevím, to sem schválně píšeš blbostě, aby se lidi nad nima rozčilovali, nebo chceš opravdu tvrdit že po všech těch nalezenejch a založenejch keších nevíš že je spousta cacherů kteří obsah keší zhodnocují?


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama