Přejít na obsah


Fotka

Dakota 10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
529 odpovědí na toto téma

#301 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2014 - 18:22

smaz gpx soubor ktery ty kese obsahuje. na druhou otazku je tezke odpovedet.muzes je tam natukat rucne.nevime co znamena napsane...pri ptani se vyplati byt VELMI konkretni...
  • 0

tarmara.png


#302 dedo2

dedo2

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2014 - 19:08

zdravím

myslel jsem natukané souřadnice a chci až tam zustanou do použiti ,

když je natukam tak jsou použitelné ,ale pak už ne ,myslel jsem ,že to jde jak kešky které nahraji a mám je tam


  • 0

#303 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 16 červen 2014 - 19:19

dedo2 mám sice etrexe 30, ale princip musí být stejný. Musíš to založit a uložit jako trasový bod.


  • 0

#304 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2014 - 20:30

Protože mám také Dakotu desítku, tak asi tuším, nač se ptáš. Mazat GPX soubory přímo v navigaci nejde. Dělám to přes počítač. A když člověk v navigaci zadá souřadnice, tak se při každém dalším pokusu se taková souřadnice zase přepíše. Řešením je uložit jakýkoliv náhodný trasový bod (klidně i bez GPS signálu) a následně uložený trasový bod upravit - změnit název a souřadnice podle potřeby)


  • 0

#305 dedo2

dedo2

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2014 - 13:25

Protože mám také Dakotu desítku, tak asi tuším, nač se ptáš. Mazat GPX soubory přímo v navigaci nejde. Dělám to přes počítač. A když člověk v navigaci zadá souřadnice, tak se při každém dalším pokusu se taková souřadnice zase přepíše. Řešením je uložit jakýkoliv náhodný trasový bod (klidně i bez GPS signálu) a následně uložený trasový bod upravit - změnit název a souřadnice podle potřeby)

zdravím a dík  za rady

myslel jsem ,že to jde jednošeji ,ale nevadi ,


dedo2 mám sice etrexe 30, ale princip musí být stejný. Musíš to založit a uložit jako trasový bod.

dík za radu


  • 0

#306 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2014 - 21:47

zdravím

myslel jsem natukané souřadnice a chci až tam zustanou do použiti ,

když je natukam tak jsou použitelné ,ale pak už ne ,myslel jsem ,že to jde jak kešky které nahraji a mám je tam

 

Jde. Ty body si vytvořit v nějakém programu pro správu waypointů (od Garminu MapSource nebo BaseCamp, případně jiné)


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#307 AnetaSerakova

AnetaSerakova

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2014 - 15:30

Ahoj, dneska mi přišla GPS garmin dakota 10 pro a vůbec nevím, jak to mám synchronizovat s geocachingem, poradíte mi, prosím? :)


  • 0

#308 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2014 - 16:09

Podivej se ke mne na blog (odkaz mam v podpisu)


  • 2

#309 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2014 - 16:17

Zkusím pomoct, ale moc toho nevím. Synchronizovat - asi myslíš přenos kešky do Dakoty přímo ze stránek Gc. com. V tom případě klikneš na Send to My GPS,(nebo Přenést do GPS) pod souřadnicemi, nad popisem keše, otevře se okno s pokyny. Vybereš Garmin, budeš muset na poprvé nainstalovat plugin, řiď se pokyny, vlastně jen povolíš a potvrdíš. Příště už si po otevření toho okna systém Dakotu sám najde a ty jen odešleš. Nevím, co přesně potřebuješ vědět, popř. upřesni.

Peťule je rychlejší, a má tam všechno. :)


Tento příspěvek byl upraven od zdeziz: 25 červenec 2014 - 16:18

  • 1

#310 AnetaSerakova

AnetaSerakova

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2014 - 17:13

Podivej se ke mne na blog (odkaz mam v podpisu)

 MOc děkuji :) a jak si prosím přenastavím to odkud jedu k té kešce? jelikož, když zmáčknu JET, tak mi to hodí, že jsem někde v americe 


  • 0

#311 neprox

neprox

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2014 - 17:45

To se ti nastaví samo, podle aktuální polohy, od toho navigace je ;-) Při prvním spuštění ale načtení satelitů může trvat klidně půl hodiny. Navigaci dej na okno, nebo nejlépe někam na volné prostranství. Že je navigace "připojená" k satelitům poznáš tak, že je ukazatel síly signálu v menu zelený


  • 0

#312 AnetaSerakova

AnetaSerakova

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2014 - 9:55

To se ti nastaví samo, podle aktuální polohy, od toho navigace je ;-) Při prvním spuštění ale načtení satelitů může trvat klidně půl hodiny. Navigaci dej na okno, nebo nejlépe někam na volné prostranství. Že je navigace "připojená" k satelitům poznáš tak, že je ukazatel síly signálu v menu zelený

Děkuji :) A musím vždy do té GPS nahrát tu kešku? Nebo to funguje i tak, že se mi třeba i automaticky načtou nějaké v okolí? :)


  • 0

#313 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2014 - 10:09

Dakota 10 nema pripojeni na net,takze samo od sebe se ti do nic nenacte. Vsechno se do ni musi naladovat rucne a pak se to i musi udrzovat (odlovene kese, disabled, archivovane). Nechtej to vsechno vysvetlit hned,casem na to prijdes sama. Osobne D10 mam a jsem s ni spokojeny. Projdi si nejdrive petulinciny blogy a wiki a pokud ti pak nebude neco jasne,tak se ptej.


  • 0

tarmara.png


#314 FiliPavla

FiliPavla

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2014 - 13:43

může mi někdo poradit, jak dostat keše do navigace Garmin Dakota 10, když přes odkaz "uložit do GPS" se mi otevře pouze souhlas s podmínkami. když dám potvrdit, nic se neděje. a ještě prosím, jestli má někdo zkušenost - pořídili jsme si včera garminu 10 s TOPO map Pro - provedli jsme (snad) instalalci do GPS podle návodu, ale nikde v navigaci nevidím, že by byla mapa k používání. Musí se ještě přes program mapy source aktivovat? prosím návod pro "počítačový negramoty". moc díky


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 16 srpen 2014 - 13:58
sloučeno s již pro tento účel založeným threadem

  • 0

#315 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2014 - 13:51

Ahoj, zkus si pročíst tohle: http://wiki.geocachi...kota,_Colorado)


  • 0

#316 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2014 - 13:54

Než "uložit do GPS" doporučuji PQ, protože určitě nejdeš na 1 keš (chodí se max, "na jedno (pivo)"  ;) ). V PQ si zadáš kritéria výběru keší - více na geowiki a na "jedno kliknutí" máš v GPS až 1000 keší v dané obasti a daných kritérií (např. jen tradičky do T3)


  • 0

#317 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2014 - 14:11

Prozatím sloučeno 21 threadů věnující se Dakotě 10. Nemá smysl zakládat stále nové thready týkající se této navigace.


  • 2

#318 jonathane1

jonathane1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 205 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 6:02

Mam taky dotaz. V posledni dobe mam na sve Dakote 10 problem v tom, ze se strasne dlouho ( a nekdy vubec) nenacte signal ze satelitu. Drive to bylo tak do max. 30ti vterin. Ted to trva i 10 min. Pokud se signal nenacte, vetsinou pristroj vypnu a zapnu a pak se signal objevi. Podotykam, ze vetsinou ma Dakota ciste nebe.....zadne budovy, stromy.....atd. V systemu mam gps nastavane WAAS......Dik za jakoukoliv odpoved. Martin
  • 0

#319 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 6:28

Měl jsem uplne stejný problém. Nastavení GPS nepomohlo. Pomohl mi až tvrdý restart navigace.
Stisknout a drzet zapínací tlačítko a zároveň držet levý horní roh displeje.
Pokud to uděláš dobře, skočí hláška že údaje budou z GPS vymazany. Mi tedy skočila navigace jen do továrního nastavení ale všechny údaje mnou uložené zůstali. Pouze to nastavení budeš muset udělat znovu. Tohle jedině mi pomohlo a Dakota zase šlape jako při koupi. ;-)
  • 0

#320 jonathane1

jonathane1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 205 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 7:06

Ještě jeden dotaz. mohu si do Dakoty nahrát seznam keší, když se chystám lovit dejme tomu do určitého města.....např. Louny. Jde mi o to, aby jsem měl Dakotě v seznamu keší...seznam Louny a ten bych otevřel a v něm ty keše které jsem si nahrál? Zkoušel jsem to (v GG jsem si udělal gpx soubor Louny a v něm jsem měl vybrané keše, ale když jsem pak spustil Dakotu, byli všechny pohromadě. Takže to asi dakota takhle neumí. Nebo se pletu?  


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama