Přejít na obsah


Fotka

Dakota 10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
529 odpovědí na toto téma

#361 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 19:06

Tak jsem si pořídil Dakotu 10 a protože návod není nic moc, musel jsem si přečíst i diskuzi ke Garminu.
Aby se v těch stovkách kodů člověk vyznal
tak si můžeš soubory pojmenovat jak chceš. Třeba podle města, nebo ulice, nebo trailu.
Např.: Lipno.sad.01.GPX až po název Lipno.24.GCFE45A.GPX . Garmin to seřadí podle abecedy
a stejné názvy dá pod sebe a je mu to jedno jak se ten který soubor jmenuje.
  • 0

#362 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 20:12

Já mám v GPS jen jeden veliký GPX soubor s okolím + vyluštěnými finálkami + zájmovými kešemi. Vzhledem k tomu, že to dělám v GG sčítáním filtrů a předpřipravených seznamů, tak je to velmi rychlé. A vyhneš se tomu, že by jsi měl jednu keš ve více souborech, to dělá problémy.

 

Pokud potřebuji něco přespolního přidat, tak vygeneruju jen lokální tradičky a nahraju si další malý GPX soubor.

 

Ale Oregon 600 má jinde limity na počet bodů.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#363 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 23:56

Ten limit se dá obejít třeba tím, že si tam nasypeš třeba jednodušší tradičky jako POI, jako takový základ a přidáš zbytek v gpx.


  • 0

#364 Blue Elf

Blue Elf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2015 - 20:59

Ještě bych se vrátil k tématu multikeší, zrovna si s tím lámu hlavu. Když si do Dakoty stáhnu multikeš pomocí tlačítka "Přenést do GPS" a keš otevřu a dám Go, naviguje to na výchozí souřadnice a na mapě vidím i ostatní waypointy multiny (teda jestli jsou poblíž).

Co mám udělat, abych navigoval na jinou stage?

Pokud to chápu správně, z menu keše to nejde, ale musím jít do Kam vést, vybrat Trasové body a tady bych pokud možno měl znát kód keše, z které se první 3 písmena ustřihnou a místo nich se přidá S15, S25 atd. Je to tak?

Přijde mi to kapku složité, líp to nejde? Je to lepší když si multinu vyexportuju z Geogetu? Mě teda tahle podpora multin přijde trochu nedotažená a počítám, že nás bude i víc.


  • 0

#365 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2015 - 21:36

Podpora multin JE nedotažená a nic s tím neuděláš. Nejjednodušší je když už jsi na místě, si stage nakliknout z displeje. Když si to uděláš z Geogetu, budeš na tom stejně. Garmin prostě procházení multin po stagích neudělal. Jen z Geogetu můžeš určitým způsobem (složitějším, ale jde automatizovat přes plugin Combine) můžeš stage nahrát jako POI, body zájmu. Efekt je stejný, ale neubírá to limit na počet waypointů, který je obecně dost malý.

A vlastně, je to lepší. Nemusíš stage hledat mezi trasovými body, ale mezi POI body (v českém menu jsou to Doplňky :o ), kde je máš ještě navíc rozděleny podle typu. Kdybys potřeboval poradit, jak to udělat, pošli mi SZ.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 09 březen 2015 - 21:40

  • 0

#366 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 22:00

U mé dakoty 10 začal blbnout dotykáč. Měl jsem jí v batohu a je možné, že se nějak silou zmáčkl displej. Obraz je v pohodě, ale když zmáčknu šipku do leva, menu se posune doprava a naopak. Zmáčknutí ikon nefunguje. Nevíte, je to chyba firmwaru nebo  odešel dotykáč?


  • 0

#367 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 6:33

A zkusil jsi dotykáč zkalibrovat? Postup někde najdeš. Já už Oregona jednou kalibroval.


  • 0

#368 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 11:49

To mě napadlo, jen se v menu nedostanu na možnost kalibrace. Jde to nějak z počítače? Přehrál jsem firmware, ale nepomohlo to.


  • 0

#369 Blue Elf

Blue Elf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2015 - 21:12

Ještě jedna věc k multinám - o víkendu jsem se o jednu pokoušel, ale Dakota se chovala nějak divně. Pro příjezd na výchozí souřadnice jsem vybral keš a navigovat k ní, potud ok. Když jsem šel po stagích, nechal jsem se navigovat na trasové body a kompas sice ukazoval správně směrem k cílovému bodu, ale jak jsem se k němu blížil, vzdálenost k němu rostla! Vypadalo to, jako by se ukazovala vzdálenost ne k cíli, ale k výchozím souřadnicím multiny.

Je to vůbec možné nebo je to normální? Mapa ukazovala správně, nicméně proč u waypointu by se měla vzdlenost ukazovat takhle divně?


  • 0

#370 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2015 - 10:20

Ta vzdalenost rosla kde? Predpokladam, zes tam mel nejaky dashboard. Tam se ukazuje vzdy ke kesi. Pokud jde o datove pole nad mapou, tak zalezi na tom, jake datove pole tam mas.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#371 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2015 - 8:05

To mě napadlo, jen se v menu nedostanu na možnost kalibrace. Jde to nějak z počítače? Přehrál jsem firmware, ale nepomohlo to.

Jde to přímo z přístroje. Dakotu nemám, ale vygooglil jsem na první pokus její manuál, kde se píše podržet při zapnutí to tlačítko 30 sekund a pak postupovat podle instrukcí. Vím, že na Oregonu jsem jednou obrazovku kalibroval, když se mi zdálo, že reaguje nějak vedle.


  • 0

#372 Blue Elf

Blue Elf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2015 - 10:51

Predpokladam, ze tam mam nastavenou vzdalenost k cilovemu bodu - aspon u tradicek to ukazuje spravne (cim bliz ke kesi, tim mensi cislo). Tady jsem ale navigoval na trasovy bod a nevim, jestli ten ma vazbu na kes (tedy tu multinu). Skoro to vypada ze ma a ze tedy ukazuje vzdalenost ke kesi (vychozim souradnicim).

Prozkoumam to bliz, kde muze byt pes zakopany.


  • 0

#373 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2015 - 16:41

Pokud navigujes ke keši, tak je vzdálenost k souřadnicím keše (u multi/mystery atd k výchozím souřadnicím). Pokud navigujes k waypointu, bude vzdálenost k waypointu a ne ke keši ke který patří. To GPS nepozná, ke který keši patří. To umí jen Monterra, spojit do seznamu keš a její waypointy. I tak ale ukazuje vzdálenost k waypointu a ne ke keši. Sorry za místy chybějící diakritiku. Mobilní zařízení.

Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 21 duben 2015 - 16:41

  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#374 Blue Elf

Blue Elf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2015 - 20:49

Tak už jsem si v tom udělal jasno. Používám dashboard Hledání pokladu -aktivní a pokud zrovna naviguju na waypoint, ukazuje se vzdálenost k posledně vybrané keši. Proto ty nesmyslné vzdálenost. Když si přepnu na dashboard Malá pole a vyberu se tam vzdálenost k cíli, je to v pořádku. Takže je potřeba přepínat, jestli hledám keš nebo waypoint.


  • 0

#375 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 10 květen 2015 - 9:02

A nebo, pokud to ten tvůj typ GPS podporuje si vytvoř více profilů a přepínat mezi nimi. Je to rychlejší.


  • 0

#376 jonathane1

jonathane1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 205 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 21:52

Mam dotaz ohledne nastaveni gps? Mam si nastavit waas nebo nechat gps?
  • 0

#377 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 5:50

Waas nebo Egnos je podle mě jen zpřesňovací signál, šířený geostacionární družicí, takže funguje jen pokud máš dobrý výhled na jih a nízko nad obzor. Pokud ji nepřijímáš, jde to i bez ní. Teoretická přesnost Oregona na místě s dobrým signálem je u mě 3m, s Egnos 2 m. Teoretická, tj. co Oregon ukazuje. Takže když to necháš zapnuté, jen to zpřesní měření, pokud to jde. GPS se používá vždycky. Doufám, že moje odpověď není špatná, kdyžtak mě někdo opravte. A netuším, jak moc to zvyšuje odběr z baterek.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 10 červenec 2015 - 7:24

  • 2

#378 jonathane1

jonathane1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 205 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 10:41

mpik dikes za odpoved....
  • 0

#379 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 11:04

Stačí se podívat na wiki, co je to WAAS (pro Ameriku) nebo EGNOS (pro Evropu).

A nevím, jestli chytré telefony s A-GPS tohle netahají z netu, místo z družice. Almanach tak stahují určitě a proto chytají družice podstatně rychleji, datové spojení přes družici je strašně pomalé.


  • 0

#380 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 11:56

Podstatná je jedna skutečnost - cituji Wiki: "Družice systému EGNOS jsou vzhledem k rovníkové poloze v našich zeměpisných šířkách nízko nad obzorem. Proto je využití vhodné uvažovat především v leteckém provozu."
 
Zpřesnění se lze tedy dočkat jen na rovině s dobrým výhledem na horizont. Což jsou zrovna místa a situace, kde běžně zpřesnění nepotřebujeme...  B)


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama