Přejít na obsah


Fotka

Z geodálnic oficiální trasy?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2014 - 15:07

Výrobci GPS přístrojů nezahálí - tak hlavně aby u těch frekventovanějších krabiček časem nebylo moc "těsno" :-D

 

http://www.outdoorvp...ezce-a-cyklisty


  • 0

#2 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 18:02

 

 

I když data jsou naprosto anonymizovaná, při detailním prohlížení si stejně budete připadat trochu jak šmírák, protože některé slepě končící trasy prostě dávají tušit, že přesně tady bydlí cyklista.

 

Nebo že ja na daném místě finálka... :D


  • 0

#3 Viburnus

Viburnus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 22:14

Hezký je, že v pražských Bohnicích z cyklistických bodů září nejvíc dvě místa - stará BMX dráha u Pentlovky a hospoda na Bendovce :) Pozoruhodná mi přijde frekventovanost žlabu na odvod dešťové vody podle kolejí od vlakové zastávky Úholičky k zastávce Řež; člověk by při pohledu na tuhle mapu řekl, že tam je normální cesta...


  • 1

#4 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 8:07

Hezký je, že v pražských Bohnicích z cyklistických bodů září nejvíc dvě místa - stará BMX dráha u Pentlovky a hospoda na Bendovce :) Pozoruhodná mi přijde frekventovanost žlabu na odvod dešťové vody podle kolejí od vlakové zastávky Úholičky k zastávce Řež; člověk by při pohledu na tuhle mapu řekl, že tam je normální cesta...

Tam už se přeci buduje cyklostezka, ne? Nebo to je jiný úsek? Někde už jsem tam viděl řádit bagry...


  • 0

#5 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 8:11

Pozoruhodná mi přijde frekventovanost žlabu na odvod dešťové vody podle kolejí od vlakové zastávky Úholičky k zastávce Řež; člověk by při pohledu na tuhle mapu řekl, že tam je normální cesta...

Při bližším povšimnutí zjistíš, že žlabem jezdí asi tak od půlky jen část lidí, druhá část nás jezdí přímo po náspu podél kolejí. Mi zase pobavila ta slepá stezka k GC19KGJ :D.

Ale zrovna v tuhle chvíli mi ta mapa nejede.


  • 0

#6 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 8:42

A podívejte se na běžeckou, jak jsou krásně obkreslený hradby Vyšehradu... :-D


  • 0

#7 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 9:15

Všimněte si taky místa kolem GC1GXZT :D!


  • 0

#8 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 9:41

Mi zase pobavila ta slepá stezka k GC19KGJ :D.

 

Řekl bych, že se tam jezdí ze zcela jiných důvodů než za keškou.

To samé Drábovna - i mudlové znají zajímavá místa.


  • 0

#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 9:49

Řekl bych, že se tam jezdí ze zcela jiných důvodů než za keškou.

To samé Drábovna - i mudlové znají zajímavá místa.

Ta Stolová hora asi jo, tam to vidím tak půl na půl, ale moc nevim, proč by na Drábovnu lezli tak často zrovna mudlové se zapnutou navigací a ještě tam šmejdili sem tam. Ale budiž :D

Vyhlašuju soutěž o co nejvíc slepých uliček s keší na konci :D!


  • 0

#10 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 11:11

nevim, proč by na Drábovnu lezli tak často zrovna mudlové se zapnutou navigací

 

Já zas nevím, proč by kačeři lezli jenom na Drábovnu a všechny kešky v okolí ignorovali.

Geocaching opravdu není středem vesmíru.


  • 0

#11 Viburnus

Viburnus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 11:17

Při bližším povšimnutí zjistíš, že žlabem jezdí asi tak od půlky jen část lidí, druhá část nás jezdí přímo po náspu podél kolejí. 

 

Tam už se přeci buduje cyklostezka, ne? Nebo to je jiný úsek? Někde už jsem tam viděl řádit bagry...

 

No měla by se budovat, je to tam už dávno potřeba. Po náspu jsem si to teda nikdy netroufnul, to ten žlab je přeci jen bezpečnější...

Docela mě zarazilo, jak málo je údajně běžci využívaný park bohnické léčebny, přitom nepotkat tam běžce je skoro svátek.


  • 0

#12 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 13:50

Já zas nevím, proč by kačeři lezli jenom na Drábovnu a všechny kešky v okolí ignorovali.

Geocaching opravdu není středem vesmíru.

A z čeho soudíš, že ignorujou? Ty ostatní okolní keše jsou buď přímo na cyklotrase, takže se to neprojeví, nebo nahoře na skalách, kam se zas moc nechodí s kolem. Pokud jsem to dobře pochopila, tak tu mapu vytvořili cyklisti (a běžci), který jezdí na kole s navigací určitýho výrobce, a sami dobrovolně nahrávají údaje z tý navigace o projetejch trasách na nějaký určitý stránky. Takže nikoliv lidi, co s tou navigací chodí třeba pěšky. V tomto konkrétním případě, ale to kolo zaparkovali dole, tu navigaci nechali zapnutou, a šli s ní lítat nahoru po stráni. Pokud bych nešla hledat keš, tak bych v tý chvíli tu navigaci určitě vypla, případně i nechala dole, pokud by to bylo bezpečný (třeba by tam někdo ty kola hlídal).


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama