Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

tak obecně, logování keší...díky!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
203 odpovědí na toto téma

#121 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 9:47

Nechci tím nic skrývat, až na tu zmiňovanou automaticky generovanou větu ;-)

 

Jedná se o čistě estetický důvod :)

Jak prosté, milý Vocne!

Neloguj z terénu, ale dělej si jen field notes a pak zaloguj pořádně z domova.

Na nějaká "TFTC" přímo od keše není nikdo zvědavej a o editaci už se owner nedoví. Jenom budeš u něj za burana. A u všech, co mají keš na watchlistu, taky.


  • 4

#122 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 10:16

Z terénu má smysl logovat FTF, aby se za ním ostatní kačeři zbytečně nehnali.


  • 0

#123 t.o.m.m.y

t.o.m.m.y

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 10:36

Aha, aha FN to mě nenapadlo, díky ;-)

 

Jen ještě k Field notes mám prosbičku, tam se ukládá datum i čas vytvoření FN. Když ho pak doma v klidu upravím a dopíšu vše co jsem chtěl, tak zůstane čas logu totožný s prvotním vytvořením FN? Myslím tím, jestli po zalogování z už doplněného FN se vnoří mezi už zapsané logy na keši z toho dne ve skutečném pořadí, jak jsem vytvořil FN z terénu?


  • 0

#124 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 11:09

[white] text (v logu, v listingu) zneviditelní, pokud nemáš barevné pozadí. Je ale vidět při označení (začernění) textu.

Uvažoval jsem o zneviditelnění tagem <span style="display:none"> To ale asi v logu nejde, nezkoušel jsem to. Fór je v tom, že navigace bude styly ignorovat a tedy to zobrazí. Čili by se dal udělat text, který bude v navigaci a ne v listingu (třeba proto, že v listingu je obrázek, který zase neukáže navigace). Ale bojím se toho, protože netuším, jak s tím budou zacházet všechny navigace a telefony. Asi to používat nebudu.

A co se týče té poznámky, štve mě to, pokud jsem jen editoval překlep, ale pokud jsem třeba přidával větu, už mi to nevadí. ALE! První log přijde ownerovi mailem, úpravy už ne. Takže jestli někdo loguje z telefonu TFTC a pak to doma přepisuje, ownerovi chodí jen to TFTC.


  • 0

#125 isabela.krasna

isabela.krasna

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 11:14

Zdravím, s geocachingem bych chtěla začít. Hledala jsem si hodně informací o všem, co se geocachingu týká. Tady: http://wiki.geocaching.cz/wiki/Log jsem našla, že se při logování mohou používat razítka. Hledala jsem si nějaká na internetu a objevila jsem tohle: http://www.igrafiko....azitka-colop/#3. Jak je tam psáno, je malé a přenosné. Je to přesně to, které k této hře potřebuji? Budu ráda za jakýkoli tip. Děkuji moc!


  • 0

#126 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 11:17

Určitě, naprosto v pohodě. Sám jsem měl podobné.


  • 0

#127 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 11:24

Zdravím, s geocachingem bych chtěla začít. Hledala jsem si hodně informací o všem, co se geocachingu týká. Tady: http://wiki.geocaching.cz/wiki/Log jsem našla, že se při logování mohou používat razítka. Hledala jsem si nějaká na internetu a objevila jsem tohle: http://www.igrafiko....azitka-colop/#3. Jak je tam psáno, je malé a přenosné. Je to přesně to, které k této hře potřebuji? Budu ráda za jakýkoli tip. Děkuji moc!

Ahoj, než se vrhneš do nákupu razítka, odlov si pár kešek abys zjistila jestli tě to vůbec bude bavit. :-) K logování postačí bohatě tužka, razítko není nutné.

Jinak ano, to na co odkazuješ se dá v pohodě pro účely logování použít. Pokud najdeš pár kešek s většími logbooky, uvidíš v v nich otisky razítek všech možných tvarů, velikostí i barev. Fantazii se meze nekladou.


  • 1

#128 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 12:02

Z terénu má smysl logovat FTF, aby se za ním ostatní kačeři zbytečně nehnali.

A) to se dá vyřešit jen stručnou WN, bez řádného Found.logu

B) v některých divných krajích je zvykem logovat FTF až po 24 hodinách, a běda když to někdo poruší...tak to stejně napíše až doma


  • 1

#129 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 12:12

Z terénu má smysl logovat FTF, aby se za ním ostatní kačeři zbytečně nehnali.

Akorát, že to kazí hru. Netvrdím, že to musí být až po 24h, ale když to logneš až doma, tak se to nepos... Jde přeci o ten adrenalin, dopadne to - nedopadne to, kdo tam mohl vyrazit?

Jo vlastně, vy musíte mít vše hned a to ještě instantně.


  • 1

#130 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 12:46

Když tam mám jet 30 km autem a pak ještě hodinu šlapat do kopce a k tomu leje jako z konve, tak informaci, že už FTF padlo docela ocením a dojdu si pro krabičku někdy jindy na pohodu. (Tedy já bych FTF v takovém počasí oželel tak jako tak).


  • 3

#131 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 13:33

Takže, co řešíš, když by si tam stejně nejel??? Já se např. druhý den 60km do Polska pro FTF vydám a kdyby to náhodou nedopadlo mě nes..., ten adrenalin z možného FTF za to stál a hru jsem si užil ;)


  • 4

#132 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 13:54

Nj, každý v tom vidí něco jiného. Mě FTF potěší, ale že bych z toho byl na mrtvici, to zas ne :) .


  • 0

#133 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 14:37

Zdravím, s geocachingem bych chtěla začít. Hledala jsem si hodně informací o všem, co se geocachingu týká. Tady: http://wiki.geocaching.cz/wiki/Log jsem našla, že se při logování mohou používat razítka. Hledala jsem si nějaká na internetu a objevila jsem tohle: http://www.igrafiko....azitka-colop/#3. Jak je tam psáno, je malé a přenosné. Je to přesně to, které k této hře potřebuji? Budu ráda za jakýkoli tip. Děkuji moc!

Razítko opravdu pro začátek není nutné, naopak bych docela doporučila počkat, na pár eventech okouknout, co kdo používá + popovídat s majiteli o kladech a záporech konkrétních razítek, která tě zaujmou a až potom objednávat. Sama jsem takhle postupovala, jsem celkem spokojená, ale dnes bych si po cca dvou letech vybrala ještě jinak, nejvíc se mi líbí kulaté razítko i s datumkou. ;)


  • 0

#134 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 14:41

A) to se dá vyřešit jen stručnou WN, bez řádného Found.logu

B) v některých divných krajích je zvykem logovat FTF až po 24 hodinách, a běda když to někdo poruší...tak to stejně napíše až doma

Můžeš sem vypsat ony zvláštní kraje? Nerada bych náhodně někoho vytočila porušením jejich zvyklostí. Za FTF se sice nehoním, jen jsem párkrát zkusila, ale náhoda je ....., co kdyby, ať vím, jak se kde mám zachovat.


  • 0

#135 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 15:58

Takže, co řešíš, když by si tam stejně nejel??? Já se např. druhý den 60km do Polska pro FTF vydám a kdyby to náhodou nedopadlo mě nes..., ten adrenalin z možného FTF za to stál a hru jsem si užil ;)

No ja si vzpominam na jednu akci na Sumave. Byly tam 2 kese bez nalezu, tak jsem se pro ne vydal z Klatov nekam zhruba na Churanov. Takze radove 50 kilaku. Musel jsem kvuli tomu rozvratit rodinnej program, sebrat jim auto, nechat je bez dopravniho prostredku. Zadna radost, ale nakonec to proslo. Dojel jsem tam, obesel stage behal chvili po horach, nasledne nasel pixlu s 24 hodin starym FTF logem. Cely dopoledne v riti a nasrana rodina, jen proto ze nejakej .... mi chtel doprat adrenalin. Tak muzu ti rict ze na takovej adrenalin se muzu vykaslat. U me tohle neni adrenalin, ale sprosta bezohlednost. Ne vzdy je to tak ze dotycnej ma cas si udelat vejlet a je mu to jedno.


  • -5

#136 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 16:59

nejvíc se mi líbí kulaté razítko i s datumkou. ;)

No vidíš, takové mám a protože se musí přeřizovat datum, tak je většinou nepoužívám a loguju propiskou...

 

Ještě doplním: na pár keší se změna nevyplatí a na sériích bývají většinou mikrošky a tam se razítko nevejde.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 29 září 2014 - 17:27

  • 0

#137 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 17:07

Zdravím, s geocachingem bych chtěla začít. Hledala jsem si hodně informací o všem, co se geocachingu týká. Tady: http://wiki.geocaching.cz/wiki/Log jsem našla, že se při logování mohou používat razítka. Hledala jsem si nějaká na internetu a objevila jsem tohle: http://www.igrafiko....azitka-colop/#3. Jak je tam psáno, je malé a přenosné. Je to přesně to, které k této hře potřebuji? Budu ráda za jakýkoli tip. Děkuji moc!


Razítko potřebuješ na letterboxing. V malém logbooku keše zabírá místo :-)
  • 0

#138 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 17:16

Modrák mi mluví z duše :)


  • 0

*


#139 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 18:08

Modrák mi mluví z duše :)

 

Ale on nikdo nikoho nenutí jezdit na FTF :-)


  • 10

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#140 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 18:10

Cokoliv co schováš za tento text, tak bude napsáno bílou barvou. Půjde to označit myší a tím pádem i přečíst ;-)

Takže když to dám hned na začátek logu, tak tam bude prázdno?  :D  :lol:  :ph34r:


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama