Přejít na obsah


Fotka

vysvětlit "protahuji TB"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#21 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 21:27

Vláčku, to si asi nerozumíme - představ si, že kačer jede třeba od západních hranic 150 km k nám na jih - poslední keš, kde je TB zalogovaný je někde okolo jeho domova. On TB přiveze k nám na jih, čili cestu TB urazil a já bych ho měla grabnout a o kilometry ho připravit? To se mi moc nelíbí, logičtější a spravedlivější mi přijde, když ho zalogujeme tak, aby virtuální cesta co nejvíc odpovídala skutečné. Ale moje logika může být třeba pro většinu "geocachingově chybná", proto by mě zajímalo co nejvíc názorů zkušenějších.  


  • 0

#22 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 21:47

To je ale v principu stejný případ jako na začátku vlákna - někdo jedem kolem kešky, tak tam ten TB protáhne. Když budu mít nějaký TB pořád s sebou, tak je v pořádku ho každý den zalogovat střídavě doma a v práci? Odpovídá to cestě, kterou urazil, ale prostě mi přijde divné logovat TB do kešky, u jejíž odlovu fyzicky nebyl.


  • 0

#23 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 23:59

Já tam vidím podstatný rozdíl - v příkladu TB míří od původních souřadnic do keše na jihu ( žádné střídavě doma a v práci se nekoná, žádné cestování sem tam - to je jiný extrém ), jen nebylo kde ho předat. Tak trochu mi přijde jako nesmysl honem jet ke keši, kde ho jeden fyzicky vloží a druhý ihned vytáhne ( navíc nemusí být dost velká ), aby ho podle situace za nějaký den popovezl do bezpečnější nebo vhodné podle úkolu, proto jsme zkusili popsanou možnost. Spíš mi to přijde podobné, jako když se lidi rozchází po eventu a někdo si uvědomí, že má v autě nebo u sebe TB, který chtěl předat dál a tak ho vloží na event, který už skončil ( a kde třeba taky TB fyzicky nebyl, byl v autě o pár desítek až stovek metrů dál ), další si ho vyzvedne - taky TB negrabnou, ale protáhnou, aby odpovídala cesta a km. 


  • 0

#24 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 204 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2014 - 5:06

Vláčku, to si asi nerozumíme - představ si, že kačer jede třeba od západních hranic 150 km k nám na jih - poslední keš, kde je TB zalogovaný je někde okolo jeho domova. On TB přiveze k nám na jih, čili cestu TB urazil a já bych ho měla grabnout a o kilometry ho připravit? To se mi moc nelíbí, logičtější a spravedlivější mi přijde, když ho zalogujeme tak, aby virtuální cesta co nejvíc odpovídala skutečné. Ale moje logika může být třeba pro většinu "geocachingově chybná", proto by mě zajímalo co nejvíc názorů zkušenějších.

Kdyz jej pak vlozis do kese tady u nas, tak o ty kilometry prece neprijde...
  • 0

#25 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2014 - 5:46

Já cestovatele do logbooku v keši obvykle nezapisuju vůbec, ani do logu u keše na netu: V listingu keše to je pod položkou historie trackables v dané keši, to stačí. Píšu to pouze do listingu daného cestovatele, když ho vybírám z keše nebo přebírám od někoho, případně WN, když ho chci podržet déle. Pokud mám cestovatele u sebe v době, kdy keš lovím, dávám visited, protože to odpovídá skutečnosti, a navíc protahuju své vlastní cestovatele, které mi mapují odlovené keše, takže dávám prostě all visited a dál to neřeším. U keše, kterou jsem navštívila už dříve, dávám WN a visited jen zřídka, např. v případě, že cestovatele přivezu z Ostravy a za týden jedu do Brna a mezitím v Praze žádnou novou keš neulovím - pak ho protáhnu kolegovou keší, na kterou koukám z okna, a která je věnovaná našemu klášteru - to mi přijde "visited" až až :D. A nebo, pokud se jedná o cestovatele se speciálním úkolem, protáhnu ho někdy blízkou keší, která úkolu odpovídá - např. TB opice, která chce lézt po stromech - protáhnu svou vlastní stromovkou. (Nechávat ho tam nechci, je to těžší mysterka, mohl by tam uvíznout), TB, co chce navštívit co nejvíc "lodičkových" keší u řeky - protáhnu ho minismallkou ze série o přívozech 500m od HC na frekventovaném místě, kde bych ho nenechala, ale chodím tamtudy denně.


  • 2

#26 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2014 - 6:26

Když občas zapomenu dropnout TB v rámci Found It logu (to se může stát každému), tak pomocí dalšího Write note logu, který vzápětí mažu. Log na stránce TB tím zůstává neovlivněn. Tak by za sebou mohli uklízet i protahovači. Protože "protahuji TB" nepotěší ani nic užitečného nepřinese jak ownerovi, tak kačerům. Mě akorát vždycky napadne, když to zahlídnu, "no dobře, a proč tady s tím opruzuješ?" :D

Ohledně eventuální přítomnosti TB/GC se stejně díváme do inventáře kešky.


  • 1

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#27 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2014 - 6:42

Když občas zapomenu dropnout TB v rámci Found It logu (to se může stát každému), tak pomocí dalšího Write note logu, který vzápětí mažu. Log na stránce TB tím zůstává neovlivněn. Tak by za sebou mohli uklízet i protahovači.

Tohle můžeš děat i editací toho svého Found it logu a nemusíš psát další Write note a pak se s ním ještě mazat. :-)


  • 2

#28 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2014 - 6:46

Vláčku, to si asi nerozumíme - představ si, že kačer jede třeba od západních hranic 150 km k nám na jih - poslední keš, kde je TB zalogovaný je někde okolo jeho domova. On TB přiveze k nám na jih, čili cestu TB urazil a já bych ho měla grabnout a o kilometry ho připravit? To se mi moc nelíbí, logičtější a spravedlivější mi přijde, když ho zalogujeme tak, aby virtuální cesta co nejvíc odpovídala skutečné. Ale moje logika může být třeba pro většinu "geocachingově chybná", proto by mě zajímalo co nejvíc názorů zkušenějších.  

Jaké kilometry? Myslel jsem, že cílem TB je putovat a plnit úkol. Úkol nacestovat hodně km mají jenom závodní TB. Na grabnutí v takovém případě nevidím nic špatného.

 

Svůj měřící coin jsem zrušil, nebavilo mě to.

Protáhování všemi kešemi nemám rád. Cizí TB protahuju jen, když mám TB déle než týden. Přičemž si vybírám keše, které jsou na zajimavých místech nebo mají něco společného s úkolem TB.


  • 0

#29 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2014 - 8:14

Tohle můžeš děat i editací toho svého Found it logu a nemusíš psát další Write note a pak se s ním ještě mazat. :-)

Super, ještě líp! :)


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#30 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2014 - 8:23

No, ono s úkoly je to také zajímavé. Moje TB mají za úkol jen cestovat... By mne zajímalo, jaké procento kačerů je "schopno" nějakým úkolům vyhovět, já tedy v 99 % speciality typu "chci k moři" nebo "chci navštívit všechny kontinenty" zjistím až doma a těžko můžu vyhovět. Kdyby to měl TB napsáno u sebe, pravděpodobně ho v keši rovnou nechám.


  • 1

#31 Phoenicurus

Phoenicurus

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2014 - 8:32

Tak to zatím vypadá, že tu větší části protahování kešema vadí... Přiznám se, že se na to dívám opačně: za předpokladu, že kačer, který můj TB vytáhnul a má ho u sebe, tak mě zajíma, co v mezičase, než ho vloží, všechno navstivil.  

 

Zkusím to vysvětlit na mym TB - chtel jsem, aby cestoval po prirode. A chtěl jsem vidět fotky vsech mist, kudy letel. Nerozlisuju teda, kterou jen navstivil a do ktere byl vlozen. Zajímá mě kudy cestoval. Kešky, které jen navštívil beru jako návštěvu. Kesky kam byl vložen beru jen jako flek "pro prespani" nez si ho zas nekdo vyzvedne. Kdybych si měl vybrat, osobne mě daleko vic zajima, co vsechno navstivil a kde byl, nez kde "jen spal" :-). Cestování beru jako proces z kterého mám radost a zajímá mě. Za to, když čeká v kešce na novýho kačera, vždycky tak trochu trnu. (Ostatně ten můj TB zařval docela rychle :-) ).

 

Pokud jde o "nahaneni kilometru", cizi TB loguju jen u kesek, ktere jsem mel fyzicky v ruce! Ale poridil jsem si i sve osobni pocitadlo a chci, aby mi pocitalo vzalenosti mezi ulovenejma keskama a to teda protahuju jednak tema, ktere jsem navstivil a ve vyjimecnych pripadech nemam problem zalogovat pres write note i tu kesku, kterou mam odlovenou uz dyl a ted jsem okolo ni prosel. Vychazim z toho, ze mi mapuje trasu cestovani a kdyz jednou za dlouho vypadnu nekam o kus dal do oblasti, kde mam vše odloveno a pobyvam tam nejakou dobu, neprijde mi nic spatnyho na tom, to osobni pocitadlo prilehlou keskou protahnout. Ne vzdycky, ale kdyz jde o hezky misto, zajdu se do ni i podivat a pres write note TB protahnu. Zatim jsem to udelal jen asi trikrat, ale za situace, kdy jde o me pocitadlo, mi to prijde v poradku. Pokud bych to mel udelat u ciziho TB, bud bych kesku fyzicky navstivil nebo to nedelal, teda rozhodne ne u zavodniho. 

 

je to jen muj pohled, kazdy si od toho predstavujeme neco jinyho. A chapu, ze pro nekoho muzou byt skutecna vlozeni zajimavejsi, nez trasa cesty protahovanim :-)


  • 3

#32 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2014 - 8:44

Mě taky protahování nevadí, tedy pokud neprotahuje TB/GC skrz každou keš na PT. Kdyz mam v ruce cestovatele a nedari se mi najit vhodna kes na ulozeni - at uz velikosti (kdyz dnes prevazuji mikro i v lese) nebo bezpecnosti - tak ho proste obcas protahnu kesi, aby bylo videt, ze stale cestuje a neni ztracen.


  • 1
MaFa

#33 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2014 - 9:03

Protahuji keškami pouze vlastního geopsa, když navštíví, třeba s dětmi, kešku, kterou jsem odlovil bez něj. Cizí TB, pokud ho držím déle, tu a tam někde protáhnu, aby jeho majitel viděl, že ještě žije. Ale dávám přednost tomu, aby se jen vložil/vyndal z keše.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#34 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2014 - 9:20

Protahování beru jako příjemnou věc. Mám několik svých TB/GC. První jsem dostal cca před 3 roky od své nynější manželky. Pak mám sérii krásných Kladenských GC, trekovatelnou koloběžku. Asi největší ulítlost jsou trekovatelné snubní prstýnky (každý má půlku kódu a aktivován byl - asi víte kdy). Rád se vždycky podívám na mapu, kudy s náma jednotlivé TB/GC za tu dobu prošli a zavzpomínám si.


  • 4

#35 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2014 - 11:54

Když mam u sebe něčí TB snažím se ho do týdne zbavit a většinou to vyjde. Pokud se jedeme podívat do nějakého města které oplývá microvkama, beru TB stejně s sebou a fyzicky se u mě TB nachází, nevidím tedy důvod, proč bych ho neměl tou kesi protáhnout, a aby to nebylo jen tak, rad k logu prilozim i fotku z pěkného místa. Jako majitele TB mě to vždy potěší a věřím že ostatní majitele TB taky.
Když jsem zde pročítal příspěvky, tak uvažování některých kačeru opravdu nechápu.
  • 2

#36 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2014 - 13:01

Také se snažím TB zbavit v horizontu cca 14 dnů. Snažím se je vkládat do multin nebo mystery.Pokud ho mám u sebe a kešky nejsou vhodné k uložení, ať už díky velikosti nebo proto, že se z nich několik TB ztratilo, tak ho protáhnu všema krabičkama, které navštívil.Ale já teda žádné PT neprovozuji.Svoje coiny také protahuji, možná časem bude zajímavé vidět, kde všude se člověk toulal. :)


  • 1
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#37 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2014 - 13:10

Owner logy typu visited na mail nedostává, nijak ho zbytečně neotravují. Takže ono by úplně stačilo, kdyby do listingu TB groundspeak přidal tlačítko, kterým by se logy tohoto typu jednoduše odfiltrovaly. Ovšem oni mají na práci mnohem "důležitější" záležitosti, např. přejmenovávání typů keší a přemalovávání ikonek :D, případně vytváření suvenýrů na všechny dny nějakýho měsíce. Takže se takovou prkotinou nejspíš zabývat nebudou.


  • 1

#38 romanic

romanic

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2014 - 9:44

Zdravím.

Jsem u TB a GC úplný začátečník a tak bych rád poprosil o radu. Pokud v keši najdu TB nebo GC a neberu ho, mám/můžu ho zalogovat pomocí "discovered it"? V logech předmětů jsem na tento způsob nenarazil, tak abych logy zbytečně nezaplňoval. Říkal jsem si, že se třeba tento druh logu v  seznamu nezobrazuje, ale když jsem to u jednoho vyzkoušel, tak tam je.

Děkuji za objasnění


Tento příspěvek byl upraven od romanic: 23 srpen 2014 - 9:44

  • 0

#39 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2014 - 10:38

Pokud nechceš předmět vyzvednout, opiš si kód, který na něm je a zaloguj "discovered it". Většinou asi lidi spíš vyzvedávají.

Edit: ono je asi lepší předmět přesunout, hlavně, pokud je v keši delší dobu.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 23 srpen 2014 - 10:51

  • 0

#40 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2014 - 11:44

Souhlas s kalubr. Když můžeš, posuň. Když ne (dlouho se nikam nedostaneš, pohybuješ se v místě samých mikro, chystáš se na keše, které se Ti nezdají dost bezpečné, ještě nejsi dost obrněn proti možnosti, že budeš poslední, kdo ho bude mít v ruce, jedeš na druhou stranu od cíle TB atd.), loguj Disc. it,  Majitel ví, že ještě žije, ownera keše nikdo nebombarduje dotazy, Tobě se objeví ve statistikách atd. Nelogovat nic je asi nejhorší možnost. A přidat fotku z okolí taky spoustu lidí potěší.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama