Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Kompas a začátek s keškama


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#21 AkiraEvil

AkiraEvil

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 9:50

Díky moc za odpovědi. Můj mobil měl pravděpodobně "své dny" :D Včera sem hledal satelity pomocí GPS status. Hledal sem 5 hodin a nic nenašlo. Dnes sem zapnul GPS status a během 3 vteřin aplikace šlapala na plno a v tu ránu našla všech 7 satelitů ze 7 :D Zapnu c.geo, dám nejbližší kešku a krásně mi to s přesností ukazuje metry, které při chůzi konečně ubývají. Zkoušeno na cigáru v pracovní době, tudíž ozkoušet kompas nebylo kdy, protože sem slyšel, že mu chvíli trvá než se pořádně načte a začne se točit :) Co se toho kompasu týče, tak vám asi nerozumim. Klasický kompas se točí podle magnetického pole. Kompas v aplikaci c.geo ale přece na tomto principu nefunguje ne? Točí se podle GPS souřadnic, které jsou uvedené u kešky. Tudíž jako kompas na určení severu mi bude houby platnej, ale k určení směru GPS polohy by měl fungovat na každém smartphonu s GPSkou. Mám pravdu?


  • 0

#22 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 10:24

Ani trochu... ;)

 

Klasický kompas, ten co vynalezli staří Číňani, ukazuje směr podle geomagetického pole. Některé mobily mají v sobě elektronickou obdobu téhož - prostě zase měří geomagnetické pole a tím pádem mohou nejrůznější aplikace v něm spuštěné (tedy i to "gpskové" c:geo) ukazovat sever nebo směr ke keši. Pokud mobil nemá elektronický kompas (a to je případ toho tvého HTC), mohou aplikace ukazovat směr pohybu jen podle údajů GPS. A jsme u jádra pudla. GPS dokáže určit směr jen tehdy, když se pohybuješ! Pokud stojíš na místě, nemůže z principu vůbec tušit, jak je mobil a ty s ním v prostoru natočeny. Teprve když se rozejdeš (a u některých mobilů díky té "statické navigaci", což je vlastně jen filtrování hodnot polohy, jen když se rozejdeš dostatečně rychle), tak GPS poskytne mobilu a jeho aplikacím informaci o vektoru pohybu - tedy směru a rychlosti. Až tehdy ti ukáže správný směr. A čím rychleji půjdeš, tak bude správnější...

 

Sumasumárum. Pokud nemáš (jakože nemáš) v mobilu elektronický kompas, tak se na kompasování a lov podle střelky rovnou vykašli.


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 20 srpen 2014 - 10:25

  • 1

#23 AkiraEvil

AkiraEvil

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 10:31

Sumasumárum jsem měl pravdu :D Jen sem to nepsal tak obsáhle a odborně :D Samozřejmě že se kompas točí jen za chůze, aby se tím určil směr pohybu. To mě napadlo taky, jen mi nepřišlo důležitý to psát. Ale dík za odpověď a objasnění ;) Nakonec vše byl jen problém s GPS, která i když svítila jako zapnutá, tak nepracovala a nechytala signál. Vše se vyřešilo (ne mou zásluhou, prostě si to mobil rozmyslel) :D


  • 0

#24 hanluz

hanluz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 13:08

Zdravím,
 
potřeboval bych radu ohledně kompasu. Mám mobil HTC desire C s androidem 4. Podle parametrů by mobil měl obsahovat digitální kompas. Chci začít s keškama a vše potřebné jsem si již stáhl a nastudoval. Když chci ale hledat určitou kešku pomocí aplikace c.geo, kompas se natočí určitým směrem, ale během pohybu se už dál netočí. GPS mi přitom funguje správně a bez problémů. Nevím jestli je to teda chyba aplikace, mobilu nebo málo čekám až se načtou satelity. Stáhl sem si i aplikaci GPS status, ale nevydržel sem čekat tak dlouho, aby mi to našlo satelity (samozřejmě na volném prostranství, nikde v budově). Hledá to fakt neuvěřitelně dlouho. A pro info. Stáhl sem si i samotný digitální kompas a mám s ním stejný problém jako s kompasem v c.geo. Tak čím by to mohlo být? Musím opravdu tak dlouho čekat až se to všechno naičte a jak dlouho to může trvat? Nebo je problém jinde? Díky moc všem za jakoukoli radu :)


Ahoj, ja mam uplnė stejný problém a jsem z toho vic než otravena . Ja mam mobil sony experia a tablet samsung galaxi tab 2 a kompas se mi točí na obojím, ale nezameruje správně na cíl ani podle kompasu ani podle gps.prosim poraďte.
  • 0

#25 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 15:31

Jestli to není ten problém, který jsem někde zde psal už před několika měsíci, a sice že na Galaxy Note 8 mi i při rychlém pohybu šipka ukazuje vyloženě náhodně. Zatímco staré PDA i nový Nexus 5 ukazují při pohybu i při přibližování směr správně, Galaxy prostě ne.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 21 srpen 2014 - 15:32

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama