Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Multicache bez souradnic


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 dupinoha

dupinoha

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 20:27

Zdravím,

chci teď založit jednu kešku,ale obávám se,že to nepůjde...

Ale tak se alespoň zeptám...

 

Chci založit multicache,která by měla fungovat takto:

 

• bude mít 1. stage,ke které budou souřadnice i popis jak se k ní dostat (normálně na netu...)

• na 2. stage se dostaneme podle slovních instrukcích ze stage 1.

• takhle to bude fungovat od každé stage k další...

• jednotlivé stage budou obsahovat pouze instrukce,poslední už logbook i další věci...

 

Je možné udělat takovou cache,nebo to nebude splňovat požadavky multiny ?

 

Děkuji moc za rady !!!

dupinoha


  • 0

#2 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 20:29

Proč to neuděláš jako letterbox?


  • 4

#3 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 20:31

Přesně jak to říká Jacka, stačí koupit do finálky razítko a bude z toho určitě nádherný letterbox. A těch není nikdy dost. :)


  • 0

#4 dupinoha

dupinoha

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 20:32

A půjde to tedy i za předpokladu,že je tam několik krabiček ?

To by bylo super !


  • 0

#5 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 20:42

Instrukce můžeš mít v krabičkách... ale nevím, jak je to s pravidlem o kolizích.

Edit: u letterboxu má být finálka nalezena pomocí souřadnic, ne? Takže je musíš do těch stagí nějak schovat.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 12 září 2014 - 21:14

  • 0

#6 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 21:11

Samozřejmě, že půjde. Ovšem i u těchto stagí musíš počítat s pravidlem o kolizích, protože se jedná o "fyzické" stage. Fyzickou stagí se považuje vše, co jsi na místo přidal a co tam původně nebylo. Můžeš tedy napsat popis první stage do listingu, tuto stage umístíš do terénu, ale musíš jí mít nejméně 161m od jiné keše, ale zároveň fyzické stage. A takhle i s těmi ostatními. Pokud chceš kešku založit někde ve městě, doporučuji odlovit co nejvíce okolních keší, abys věděl, kde je "volno". Pokud plánuješ založení někam do vesnice, kde žádné keše nejsou, budeš to mít o něco jednodušší.


  • 0

#7 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 21:20

Instrukce můžeš mít v krabičkách... ale nevím, jak je to s pravidlem o kolizích.

Edit: u letterboxu má být finálka nalezena pomocí souřadnic, ne? Takže je musíš do těch stagí nějak schovat.

Pokud vím, u letterboxu se musí nějak použít taky navigace, ale že by se podle souřadnic musela hledat akorát zrovna finálka, to nikde řečeno není. A co do těch kolizí, tak fyzické stage samozřejmě nesmí být v kolizi s jinými kešemi nebo jejich fyzickými stagemi. Pro jednotlivé stage jedné keše ale pravidlo o kolizích neplatí, ty můžou být i blízko sebe.


  • 1

#8 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 21:24

Jacka: četl jsem na GeoWiki,že letterbox nesmí být nalezitelný bez souřadnic, ale třeba to chápu jinak.
  • 0

#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 21:26

Jacka: četl jsem na GeoWiki,že letterbox nesmí být nalezitelný bez souřadnic, ale třeba to chápu jinak.

Jo, ale jestli to dobře chápu, tak klidně můžeš s navigací jít hledat třeba některou stage a ne zrovna finálku, ne?


  • 1

#10 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 21:31

Jo, ale jestli to dobře chápu, tak klidně můžeš s navigací jít hledat třeba některou stage a ne zrovna finálku, ne?


Je to možný. :-)
  • 0

#11 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 21:36

No já teda nevím, odlovil jsem všehovšudy tři letterboxy a u dvou z nich jsem navigaci potřeboval jen k nalezení úvodních souřadnic ;)


  • 2

#12 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 21:44

Tak já jsem si taky myslel, že letterboxy jsou především pro ty, co si chtějí zahledat i bez GPS. Informace o povinných souřadnicích je pro mě novinka. No uvidím, dám mám časem jeden letterbox v plánu... :)


  • 0

#13 dupinoha

dupinoha

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 21:47

Díky moc za rady.

Souřadnice na 1.stage můžou být,nebo i to může být bez GPS,to klidně změnim...

Ale nevím,jestli teda můžou bý stage v kolizi s jinou stage ze stejne kešky,nebo ne... 


No já teda nevím, odlovil jsem všehovšudy tři letterboxy a u dvou z nich jsem navigaci potřeboval jen k nalezení úvodních souřadnic ;)

Myslíš,že to teda můžu udělat,jak jsem psal,nebo ne ???


  • 0

#14 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 21:51

Tento typ cache je poctou starším formám hledání pokladů. Letterbox (doslova schránka na dopisy) musí obsahovat razítko, které v ní zůstává. Letterboxy mohou mít prvky puzzle nebo mystery, ale nemohou být navrženy tak, aby byly nalezitelné pouze s použitím legendy.

 

Fyzické prvky různých geokeší by obecně měly být od sebe vzdáleny nejméně 0,1 míle, to znamená 528 stop nebo 161 metrů. Fyzická zastávka (stage) je definována jako jakákoliv zastávka, která obsahuje fyzický prvek umístěný vlastníkem geocache, jako je schránka nebo štítek s dalšími souřadnicemi. Nefyzické cache nebo zastávky včetně referenčních bodů, souřadnic rozcestí nebo parkovišť anebo bodů (waypointů) ke zjišťování indicií (questions to answer) jsou vyňaty z tohoto pravidla. Rovněž mezi fyzickými prvky jednotlivé multicache nebo mystery cache není vyžadována minimální vzdálenost. Earthcache jsou rovněž vyňaty z tohoto požadavku.


  • 0

#15 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 21:52

Nechci nikoho plést. Pochopil jsem, že dupinoha míní navést kačery na začátek trasy pomocí GPS, a trasu vymyslet tak, aby se absolvovala pomocí slovních instrukcí. Proto mluvím o finálce, že by se mohly třeba 4 stage hledat podle slov nebo fotografií nebo čeho, a finálka podle souřadnic. Sorry za mystifikaci.
  • 0

#16 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 21:55

V rámci stage jedné kešky se do kolize nedostaneš. Kolize se hlídají vůči cizím keším a jejich fyzickými stage
  • 1

#17 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 22:00

V rámci stage jedné kešky se do kolize nedostaneš. Kolize se hlídají vůči cizím keším a jejich fyzickými stage


Takže ty stage musí stejně zaměřit, aby věděl, jestli některá není s něčím v kolizi...
  • 0

#18 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 22:02

Jestli to dělá v kraji, kde jsou keše od sebe 5 km, tak nemusí :D!


  • 0

#19 dupinoha

dupinoha

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 22:09

Bude to v Praze,takže to docela hrozí...


  • 0

#20 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 22:12


Tak v centru se asi nevejdeš, ale někde na okraji... uvidíš.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 12 září 2014 - 22:14

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama