Přejít na obsah


Fotka

Správa referenčních bodů

geoget mapa

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 17 září 2014 - 12:28

Ahoj,

 

chtěla jsem se zeptat, zda lze nějakým způsobem spravovat referenční body, resp. jak to děláte vy? Fungují na to i jiné funkce než ty čtyři "špendlíky"? Nějaký plugin?

 

Postupem doby mám v Geogetu nastaveno hafo referenčních bodů, podle toho jak jezdíme na různá místa. Často vyrážíme neplánovaně, takže pak mám jen chvilku na mysterky, dodělání waypointů u multin, kde nejsou apod. Až na výjimky se na ta místa hodláme vrátit, takže referenční body neumazávám.

 

Pokud bych je neukládala, tak musím pokažde najet do nějaké mapy, zadat bod, zkopírovat bod, vložit do souřadnic nového referenčního atd. nebo se odpichovat od nejbližší keše a tu najít na GC.com, abych věděla co vlastně v databázi hledám. ;) A nově přidaný RB pak hledat na konci již velmi dlouhého seznamu.

 

Jde o to, že referenční body se řadí podle času přidání. Ty aktuální mám až na konci. Tedy alespoň jsem dosud neodhalila, jak to případně jinak nastavit - hodilo by se podle posledního otevření, taky případně abecedně, vzdálenost od HC, atd. ;) Členění podle zemí bych též neodmítla - vytvořit si samostatnou složku s RB té které země. ;)

 

Možná je ukládám jen nějak zmateně a pak je to celé komplikované, a vy zatím máte mnohem lepší systém. Můžete poradit? Díky moc za případnou reakci.

 

t.

 

p.s. lze v Geogetu nastavit, aby se souřadnice keše zobrazovaly na mapy.cz a nikoli v Google maps? Mám na mysli samotné souřadnice v úvodu kešky, nikoli mapu keší či náhledy.


  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 12:35

Zkus si v notepadu otevrit soubor geohome.ini z datoveho adresare.


... ale zkusim, tam nejakou alepson jednoduchou spravu udelat.


  • 0

#3 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 12:48

K PS pisatelky bych se přidal, jde o souřadnicové odkazy v listingu, že jo? Ty odkazují na Google maps. Taky bych byl za mapy.cz, resp. možnost si v nastaveních zvolit.


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 12:55

Asi neni velky problem to udelat volitelne.


  • 0

#5 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 17 září 2014 - 12:56

Zkus si v notepadu otevrit soubor geohome.ini z datoveho adresare.


... ale zkusim, tam nejakou alepson jednoduchou spravu udelat.

 Pochopila jsem správně, že je v notepadu mohu přehazovat a tím si je uspořádám? Hned se do toho pustím. Díky moc.

 

Zobrazení souřadnic na mapy.cz a nikoli na google maps mohu někde nastavit?


  • 0

#6 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 17 září 2014 - 12:59

Tak se omlouvám, měla jsem dlouho otevřené okno s odpovědí a nevšimla si nových příspěvků ;) ... referenční body jsem popřehazovala, super. Pokud by byla časem nějaká uživatelsky příjemnější možnost, budu samozřejmě ráda, ale i tak se mi ulevilo. ;) Díky a hezký den.


  • 0

#7 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 15:58

jeste by tu mohlo zaznit moznos nastaveni docasneho referencniho bodu pres klavesovou zkratku Ctrl+R, kdy se souradnice vybrane kese zapisi jako ref. bod.

 

jinak pro halumu jsem mel nejakou malou botu u tech bodu.. tusim, ze to bylo pokud si zmenim souradnice meho ref. bodu "tmp", a dam ulozit/ok, tak se v geogetu nezmeni, dokud nevyberu jiny bod a pak zpatky ten "tmp"


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama