Přejít na obsah


Fotka

FTF


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#21 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2015 - 5:49

Navíc se občas stane, že publikační oznámení pro PM mají zpoždění. A pokud náhodně při kontrole na gc.com, třeba nejbližších neodlovených, zjistíš, že byla vypuštěna keška nedaleko od tebe, máš velikou šanci i jako BM, a je to košer.


  • 0

#22 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2015 - 9:16

Myslím, že nemáš nárok. Musela by ti zatelefonovat v okamžiku publikování a i tak už FTFkaři budou na cestě. Mě se povedla dvě FTF. Jedno, kdy jsem našel schránku před zveřejněním a počkal jsem si na publikaci, o půlnoci a 10 minut od domova, druhé pohodové vlakem a pěšky, bylo dost daleko od civilizace a vlčáci vyrazili až potom. Obecně, ve městě padne FTF tak do 20 minut, venku do druhého dne. Pokud to budeš mít blízko, mohlo by se ti povést kolektivní FTF, kdy na místě se sejde víc hledačů a hledají, když se nedá rozhodnout, kdo byl první, píšou si většinou FTF všichni.

Ty vtipy, jak někdo spí oblečený, v botách a s telefonem a klíčky od auta vedle sebe kupodivu vypadají pravděpodobně, podle toho, jak se někteří dokážou rychle ke keši dostat.


  • 0

#23 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2015 - 9:29

Relativně nadějnější jsou jiné typy než tradičky. Třeba taková multina je celkem nadějná na chytnutí bedny. Nebo mysterka která na pohled odradí a tobě se ji podaří lousknout.

A těch 20 minut ve městě je spíše horní hranice, v Brně je norma mezi 5 a 10 minutama.


  • 2

#24 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2015 - 10:29

Navíc se občas stane, že publikační oznámení pro PM mají zpoždění. A pokud náhodně při kontrole na gc.com, třeba nejbližších neodlovených, zjistíš, že byla vypuštěna keška nedaleko od tebe, máš velikou šanci i jako BM, a je to košer.

Toto se mi stalo asi dvakrát, jen tak koukám na mapu a - šup - byla tam, mrcha zelená! Než došel mail, už jsem byl na cestě. Když o tom tak přemýšlím víc, tak třikrát. A bylo z toho jedno FTF a dvě TTF…  :D


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#25 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2015 - 11:12

Pokud se ti FTF podari, mas na nej plne pravo at jsi se ke kesi dostala jakkoli.
  • 0

#26 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2015 - 13:06

Nejlepší je, vlhký sen každého ftfkaře, být NEPLÁNOVANĚ a naprosto NÁHODNĚ v době publikace hned u keše.

Pocit k nezaplacení :)


  • 0

*


#27 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2015 - 16:03

Už se mi stalo, že jsem byl v době publikace 200 m od keše. Ale nejsem PM, a i kdybych byl, tak pochybuji, že bych před každým výletem měnil souřadnice pro notifikace.


  • 0

#28 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2015 - 16:13

neni dulezite menit souradnice pro notifikace, ale vzdycky vedet kde se zhruba pohybujete....ja dal takhle v Turnove (50km od HC) ftfko, protoze me osvitilo, ze by smer a kilometry mohly byt cca v TU....


  • 0

tarmara.png


#29 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2015 - 16:46

Nejlepší je, vlhký sen každého ftfkaře, být NEPLÁNOVANĚ a naprosto NÁHODNĚ v době publikace hned u keše.

Pocit k nezaplacení :)

Presne toto se mi stalo, ale ne jako sen, ale jako realna situace nahodneho nalezu cache jakozto BM. U cache jsem byl asi 1 minutu pred FTF-karemi. Ten pocit je fakt k nezaplaceni.


  • 2

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#30 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2015 - 17:28

Presne toto se mi stalo, ale ne jako sen, ale jako realna situace nahodneho nalezu cache jakozto BM. U cache jsem byl asi 1 minutu pred FTF-karemi. Ten pocit je fakt k nezaplaceni.

To je ta lepší situace. Měli jsme jednou namířeno na keše, když pípla další asi 10 km ve směru kam jsme jeli. Říkám: to zkusíme a vedu Supa na místo. A když tam dojedeme, CarlosChico a Mikiss jsou už pět minut zalogovaní a vykecávají :wacko: .


  • 0

#31 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2015 - 18:56

 ...a nejhorší je, když je člověk 50 m od keše, bez GPS a musí volat kamaráda, ať ho navede (ten na FTF nejel, pač si notifikaci přečetl bez háčků a mylně pochopil, že je to naprosto někde jinde a přitom to měl kousek od domu :-D

 

komedie


  • 0

*


#32 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2015 - 19:40

Nejlepší je, vlhký sen každého ftfkaře, být NEPLÁNOVANĚ a naprosto NÁHODNĚ v době publikace hned u keše.

Pocit k nezaplacení :)

Jo, to se mi stalo - byl jsem nějakých 50 metrů od keše. Jenže byla ukradená už před publikací, takže z toho bylo jen hromadné Co-DNF.


  • 0

#33 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2015 - 20:39

Mě se stalo, že jsem byl služebně na druhém konci republiky, flákal se večer po městě, kde bylo pár keší, ale až doma jsem zjistil, že tam mezitím vyběhla nová. Ale jednomu bývalému retrívrovi se totéž stalo na Giblartaru, zjistil že na nově publikované keši seděl a nevěděl o ní.


  • 0

#34 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2015 - 22:32

Já byl na Slovensku a škrábal jsem se tam půl dne na nějakou horu pro tradičku. Druhý den jsem jel domů a až doma při logování jsem zjistil, že půl hodiny předtím, než jsem na tu horu vylezl, tam vyběhlo pět nových tradiček, navíc PM, takže se na FTF čekalo dva týdny.


  • 0

#35 Kollárikovi

Kollárikovi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2015 - 22:04

Tak moje teoretické FTF se zatím odsouvá na neurčito.... Kamarádka má tu keš v kolizi s mysterkou a neví jakým směrem ji posunout, protože jí zatím neodpověděl ani rw ani owner dotčené keše. Jak je možné, že ji při zakládání mapa pustila?
  • 0

#36 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2015 - 22:14

Mapa při zakládání upozorňuje jen na tradičky, protože mají své souřadnice volně přístupné (mysterky, multiny atp. logicky zobrazit volně nejdou).

 

EDIT: Podrobněji popsáno na GeoWiki, podbod kolize.


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 03 duben 2015 - 22:16

  • 0

#37 Kollárikovi

Kollárikovi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2015 - 22:31

Jo, to vím, že se zobrazujou jen tradičky, ale ve městě zamořeným mysterkama je to pak všechno na dlouho.
  • 0

#38 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2015 - 22:44

Jo, to vím, že se zobrazujou jen tradičky, ale ve městě zamořeným mysterkama je to pak všechno na dlouho.

a pročpak se asi pořád říká, že si máš nejdřív odlovit okolí, než začneš zakládat?


  • -1

#39 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2015 - 22:49

Jo, to vím, že se zobrazujou jen tradičky, ale ve městě zamořeným mysterkama je to pak všechno na dlouho.

 

Jak píše dr.vota - přesně.

Proč si myslíš, že založení keše by mělo být apriori jednoduché?

A proč psala kamarádka ownerovi mysterky? To si jako myslí, že jí napíše souřadky finálky? To snad ne :D  Ať si tu keš odloví a bude vědět na čem je. 

To totiž také patří k zakládání keše, že se musí najít to správné místo bez kolizí a někdy je to zkrátka těžké. Svojí první jsem zakládala s tím, že jsem měla přesně odměřeno 160 m od nejbližší keše. Zkrátka jsem si nejdříve odměřila kde můžu keš dát a pak v dané lokalitě hledala místo. Ve městě to jinak nejde a hold se musí kámoška víc snažit.


  • 1

#40 Kollárikovi

Kollárikovi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2015 - 6:39

Tak se hned tak nečilte....:)
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama