Přejít na obsah


Fotka

mapy.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 6:32

Tohle mají mapy.cz na FB

 

Právě se rozhodujeme, jak Mapy.cz dál vylepšit. A zajímá nás:
1) Hlavní důvod, proč dnes používáte Mapy.cz?
2) Co vás na Mapách nejvíc baví a zajímá?
3) Co vám naopak nejvíc chybí?
Za reakce předem děkujeme.

 

Tak jim tam něco napište, ať mají dostatek podnětů.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 8:24

Asi by nechtěli vědět, co mi na Mapách nejvíc chybí. Proklik na Streetview. Nemá už to někdo jako skript pro opici? Něco jako ebíkův Mapswitch, ale pro nové mapy? Protože se mi nechce čekat několik let, až Panorama v kvalitě a pokrytí dožene a předežene Google Streetview. V ortofotomapě a turistických je překonává bezkonkurenčně.


  • 1

#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 9:34

Chodil na to od nich dotazník - zajímá je hlavně zahraničí, jaké informace potřebujeme na zahraničních mapách; a to ještě rozděleně Evropa - mimo Evropa


  • 0

#4 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 11:19

Tak se tam teda budu muset podívat, mě vadí že nejdou jako dřív vypínat popisky  - bankomaty, hospody, špitály atd.

Když jsem se jich na to ptal, takže na tom dělaj a že to půjde až po přihlášení. Ale furt to tam straší.

Ale zase je dobrý, že po přihlášení si tam můžu naklikat i s popisem hromadu vlastních bodů - nabouchal jsem si takhle 52 stage jedný multiny a krásně vidím, kudy se k ním dostat (že z tohodle parkingu obejdu třeba 4 stage). Bohužel, takhle vytvořená mapa se nedá sdílet dál. Vidím jí jen já.


  • 0

#5 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 12:03

Sice tenhle příspěvek sem tématem nepatří, ale mohlo by ti to pomoct - tohle jde přes GG a buď geokuk nebo mapu v GG daleko jednodušeji - máš to stažené z listingu, nemusíš to tam zadávat po jedné a přes export v GPX to můžeš sdílet s kýmkoliv. Na plánování odlovů na cestu, kde vedou různé multiny je to k nezaplacení, než zjistit, že po 5-ti km jsi přešel nějakou stage multi/mystery, která má výchozí souřadnice X kilometrů jinde a nevšiml sis toho.

(I BM si těch pár kešek co tě zajímají tam nahraješ jednodušeji, než zadávat 10 stage do map).


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 08 říjen 2014 - 12:05

  • 0

#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 12:04

slauch: tohle jde na geogeti mape, klidne i s podkladem mapy.cz, a nemusis nikde klikat 52 x (pro kazdou stage zvlast).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 12:55

Je mi to jasný, ale už pár měsíců se chystám, že proniknu do tajů geogetu, ale bohužel to nějak nestíhám. Ale GG mám v merku.

Mě na mapy.cz zaujalo, že vícebodový označování vůbec funguje, to dřív neuměly. Řešil jsem to na gůglmaps, ale tam je zase problém, že jsem nepřišel na to, jak ty body zadávat jako hledání souřadnic. Ale to už patří opravdu úplně někam jinam.


  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 16:46

Pokud vím, tak mapa s body se sdílet dá. Vygeneruje to odkaz, se kterým se to otevře i s body. Nevím ale, kolik bodů se tam dá dostat. Lze tam i nahrát GPX z navigace - pouhým přetažením do okna - ale to se opravdu sdílet nedá. Ovšem pomoc je snadná, místo odkazu na mapu poslat rovnou to GPX a instrukci, že si to má přetáhnout do map.cz.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 08 říjen 2014 - 22:18

  • 0

#9 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 18:33

Musím říct, že aplikace se v poslední době zlepšila. Ale jak koukám na mapu, tak je taková pixelovatá.


  • 0

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30


#10 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 6:38

Pokud vím, tak mapa s body se sdílet dá. Vygeneruje to odkaz, se kterým se to otevře i s body. Nevím ale, kolik bodů se tam dá dostat. Lze tam i nahrát GPX z navigace - pouhým přetažením do okna - ale to se opravdu sdílet nedá. Ovšem pomoc je snadná, místo odkazu na mapu poslat rovnou to GPX a instrukci, že si to má přetáhnout do map.cz.

Jo, máš pravdu, teď už to jde. Asi pořád to upravujou. A dokonce mají ty body vlastní čísla a můžeš si je pojmenovat. To mi dřív nešlo, respektive jen po přihlášení (a nasypat je to batůžku, ale tam zas ty balonky nemaj vlastní čísla, nejdou sdílet, jsou jen tvoje). Zajímavý, dík za tip.


  • 0

#11 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 6:50

Tak se tam teda budu muset podívat, mě vadí že nejdou jako dřív vypínat popisky  - bankomaty, hospody, špitály atd.

Když jsem se jich na to ptal, takže na tom dělaj a že to půjde až po přihlášení. Ale furt to tam straší.

Ale zase je dobrý, že po přihlášení si tam můžu naklikat i s popisem hromadu vlastních bodů - nabouchal jsem si takhle 52 stage jedný multiny a krásně vidím, kudy se k ním dostat (že z tohodle parkingu obejdu třeba 4 stage). Bohužel, takhle vytvořená mapa se nedá sdílet dál. Vidím jí jen já.

Označit více bodů šlo i dříve.


  • 0

#12 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 10:05

Máš pravdu, uvědomil jsem si to až pozdějc že to je blábol, co jsem napsal. Já jsem si takhle před půl rokem do mapy nabouchal celou Malše sérii, vygeneroval link a pak jen ty odlovený kešky z mapy odmazával. 

Jedinej rozdíl je ten, že dnes se to automaticky čísluje a i bez přihlášení je lze pojmenovat. To opravdu dřív nešlo.

Omluva za mystifikaci.


Tento příspěvek byl upraven od slauch: 09 říjen 2014 - 10:06

  • 0

#13 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 11:52

Máš pravdu, uvědomil jsem si to až pozdějc že to je blábol, co jsem napsal. Já jsem si takhle před půl rokem do mapy nabouchal celou Malše sérii, vygeneroval link a pak jen ty odlovený kešky z mapy odmazával.


Uff, tolik zbytečné práce, v GG je tohle všechno na pár kliknutí. Obávám se, že za dobu naklikání té série bys měl skripta ze školení GG přečtená dvakrát.
  • 1

#14 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 13:40

No jó, porád ;)

Dávám si závazek, že za dlouhých pod- a zimních večerů nastuduju skripta, nainstaluju GG a naučím se s ním. :D

BTW - Malše série je fpoho, ta má jen 27 keší včetně finálky, zato u GC57FQD to bylo už horší, ta má 54 stages.


  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 13:55

Právě proto jsem si hned stáhnul JZB do geogetu, abych vůbec věděl, jak ta trasa vypadá. A následně jsem si tam přepsal ty zakódovaný hinty u stagí. Jenom na to teď nemám čas. O víkendech jsem teď vyrážel spíš opačným směrem, na Brumlíkovo Blanici, nebo za jinými povinnostmi. Proč tohle počsí nemohlo být v srpnu, kdy bylo ještě dlouho vidět?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama