Přejít na obsah


Fotka

Stratocaching 2014


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
86 odpovědí na toto téma

#41 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2014 - 10:34

Nicky jsou určitě jiné. Při registraci na Stratochaching zadáváš jen email a heslo. A nick je tedy jen to, co je v mailový adrese před zavináčem.

To jako vážně? Takže třeba king@seznam.cz, king@gmail.com, king@pomocnaskola.cz, king@hrad.cz jsou jedna jediná osoba? Nechtělo by se nad tím trochu zamyslet?

 

A ještě, už chvíli marně na tom webu hledám seznam nálezců z betatestu a najít nemůžu,,,a na FB je takový chaos, že ani tam to nevidím.


  • 0

#42 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2014 - 12:43

To jako vážně? Takže třeba king@seznam.cz, king@gmail.com, king@pomocnaskola.cz, king@hrad.cz jsou jedna jediná osoba? Nechtělo by se nad tím trochu zamyslet?

 

A ještě, už chvíli marně na tom webu hledám seznam nálezců z betatestu a najít nemůžu,,,a na FB je takový chaos, že ani tam to nevidím.

 

Řekl bych, že identifikují uživatele podle celého mejlu. Jen do seznamu nálezů psali tu část před zavináčem. Jo a ten seznam byl k dispozici pouze v aplikaci, na webu jsem ho neviděl...


  • 0

#43 Fx-nuclear&myška

Fx-nuclear&myška

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2014 - 12:52

Je to tak, jako nick se v seznamu nalezcu objevila cast mailadresy, co mam pred zavinacem.
  • 0

#44 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2014 - 6:49

@ dr.vota:

Když jsem v apce koukal na seznam nálezců, viděl jsem to samý, co  kiReGPS a Fx-nuclear&myška. Ty ses neregistroval, že se tak ptáš? ;)

Loni se to tam zadávalo včetně jména a příjmení a já si bláhově myslel, že mi registrace z loňska zůstala. Když už jsem zkoušel třetí heslo, došlo mi, že se musím nejspíš regnout znova. Takže opravdu jen emailem a heslem.


  • 0

#45 GeoKralicci

GeoKralicci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2014 - 7:13

Mmchodem je zajimave, ze pres web to jmeno a prijmeni nechtelo, ale v registraci pres appku uz tam na to kolonky byly.


  • 0

#46 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2014 - 8:59

@ dr.vota:

Když jsem v apce koukal na seznam nálezců, viděl jsem to samý, co  kiReGPS a Fx-nuclear&myška. Ty ses neregistroval, že se tak ptáš? ;)

Loni se to tam zadávalo včetně jména a příjmení a já si bláhově myslel, že mi registrace z loňska zůstala. Když už jsem zkoušel třetí heslo, došlo mi, že se musím nejspíš regnout znova. Takže opravdu jen emailem a heslem.

nedíval jsem se do aplikace, hledal jsem na webu, a nová registrace mne překvapila taky


  • 0

#47 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2014 - 10:19

Jsem ostatně zvědavej, jak to dopadne naostro. Předpokládám, že betatestu se zúčastnilo míň lidí, než jich pak bude naostro.

Takže se dá předpokládat, že ty servery nebudou stíhat zas.

Nehledě na to, že k nám, na jih, stejně nic nespadne a bude to jen nějaká malá oblast. Takže zase západočeskej odlov? :P


  • 0

#48 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2014 - 10:46

Nevím, jestli zrovna západočeskej. Poslední odhad míří do Jeseníků nad vesnici Janov:

 

stratocaching-2014.PNG


  • 0

#49 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2014 - 12:19

Nevím, jestli zrovna západočeskej. Poslední odhad míří do Jeseníků nad vesnici Janov:

 

 

Je to pěkný lán cesty. Pojede se případně i v tento kraj?


  • 0

#50 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2014 - 12:37

Ono záleží na tom, odkud bude v okamžiku startu foukat. Spíš je problém, že to všechno pak dopadne do jednoho prostoru viz http://stratocaching.../images/let.png - rozptyl 9 km.

Nevím, jestli to letos ošéfujou tak, aby se to víc rozletělo do dáli - možná by stačily jen váhový odchylky mezi jednotlivejma seedama.


Tento příspěvek byl upraven od slauch: 14 říjen 2014 - 12:38

  • 0

#51 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2014 - 23:10

Čau lidi, zdravím všechny. Chystáte se někdo o víkendu na Stratocaching? Popřípadě odkud. Já se chystám vyrazit, snad budem mít štěstí...na betatestu jsme měli 15. a 32. místo v logbooku. Nechce se někdo připojit?


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 19 říjen 2014 - 8:21
sloučeno s již existujícím threadem

  • 0

#52 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2014 - 23:31

Daruji 1 vstupenku na start. Piste si do zprav.


  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#53 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2014 - 16:35

Na start jsme se dostali sice až po desáté, ale stále včas. Dokonce nás pustili i do areálu. Potkali jsme pár známých kačerů pokecali. A čekali. Cože to způsobilo zpoždění? Prý rušení GPSek semínek. Tak všichni vypnout telefony a pro jistotu udělat více místa kolem Dropionu. Stále nic. Tak ještě větší kruh. Restart zařízení v Dropionu. Po chvíli se semínka začala chytat... ale ne všechna. nakonec technici přišli na příčinu: GPSky ruší WiFi pro přenos on-line obrazu. Co říkáte, to už jste někde slyšeli? A že cca před rokem? Ehm....

Tak se poletí bez on-line obrazu. Nálada opět stoupá, balón po chvíli též. Vše funguje, jak má. Radostně se rozjíždíme, každý po svém.

Po čase....

Dojíždíme na místo u Chrášťan, podle souřadnic udaných aplikací. Všechny semínka jsou již ve vzduchu. Tak čekáme. Občas se nějaké pohne, kupodivu k jihu. Tak po chvíli přejíždíme mezi Lipany a Vitice. Po chvíli kolem projedou dva oficiální vozy Starocaching a od jiné posádky se dovídáme, že semínka jsou již na zemi, jedno nalezené. ... Nepsal někdo, že jediným kanálem bude mobilní aplikace?

Aplikace stále trvá na tom, že jsou ve vzduchu. Ale alespoň se začínají objevovat na mapě. Přejíždíme blíž k lokalitě, kde ta tři - ne, už čtyři - semínka  mají být. U toho nejsevernějšího je ohromné množství lidí, tak se vydáváme se skupinou dalších hledačů k jižnímu (O2). Hledáme. A hledáme. A hledáme. Dlouho, pořád nic. Najednou aplikace ohlásila, že to severní semínko je šest semínek ... a že všechny (až na LoRa), včetně toho "našeho" už mají řadu nálezců. Takže to "naše" bylo zřejmě někde jinde. Jo a konečně aplikace přiznala, že semínka jsou již na zemi.

Takže opět ty samé chyby. Neodrušená WiFi, chybná komunikace, předávané nepravdivé informace (přestože řídící centrum mělo informace správné), padající aplikace .... To už tu jednou bylo. Ale vítaná změna: všechna semínka přežila, byla nalezena (možná až na LoRa) a aplikace alespoň trochu fungovala. A alespoň při odjezdu jsme pár semínek zahlédli v rukách ostatních hledačů.


Tento příspěvek byl upraven od ProKesTom: 25 říjen 2014 - 16:36

  • 0

#54 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2014 - 17:06

...Po chvíli se semínka začala chytat... ale ne všechna. nakonec technici přišli na příčinu: GPSky ruší WiFi pro přenos on-line obrazu. Co říkáte, to už jste někde slyšeli? A že cca před rokem? Ehm....

...

Jak je to možné? Copak se vůbec nedělal test při zapnutí všech zařízení najednou ještě před ostrým startem?

Mluvící hlavy sice dobré řešení, ale na live přenos z výšky to teda nemá ani náhodou.  :(


  • 0

#55 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2014 - 17:19

Je tedy záznam z letu nebo ne?


  • 0

#56 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2014 - 17:38

Díval jsem se na přenos od začátku a když napsali, že vypínají kamery kvůli rušení, nevěřil jsem svým očím. Na tohle přišli těsně před vypuštěním balonu... A semínka opět vypustili najednou, takže v dnešním bezvětří spadla na "jednu hromadu". Dvě dokonce asi metr od sebe. Co vlastně oproti loňsku vylepšili?
  • 0

#57 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2014 - 17:39

Je tedy záznam z letu nebo ne?

já nevím. Některé informace šly jen přes mobilní aplikaci. Některé jen přes web idnes. Některé jen přes facebook. Chaos.

 

A zatímco v aplikaci bylo u všeho už "letí nahoru", mluvící hlavy tvrdily, že se start teprve chystá.

Čert aby se v tom vyznal.


  • 0

#58 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2014 - 17:41

Jo ten záznam by měl být. Vypli přenos, ale kamery běžely. Tak jestli jim nezmrzly karty, tak to snad dají na idnes.
  • 0

#59 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2014 - 17:42

Je tedy záznam z letu nebo ne?

Záznam mají, prý zveřejní. Já mám záznam ze startu. Ale chce trochu sestřihat, proto šedému nebi kamera často obraz rozostřila.


  • 0

#60 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2014 - 19:31

tak já sem taky něco hodím, byli jsme na místě dopadu...máme zalogované dvě semínka...35.místo na obou...Jobs1 a ESET.  Aplikace vcelku fungovala, až na občasné výpadky....bohužel jsme ale dorazili na místo kde se keše porvé ohlásili a ne tam kam spadli...tam co pak byla FPV. Chvíli jsme s pár dalšími kačery běhali po poli a balili si tuny bahna na boty..tam jsme byli podotýkám třetí...ale posléze se ukázalo že semínka nikde v okolí nejsou..takže krátká konzultace s ostatními..pak čekání než nám došlo že místo dopadu je kousek vedle..to naštvalo zvláště když bylo řečeno že semínka se nahlásí až po dopadu. Takže zpět do auta, vrátit se do Přistoupim a vpravo po hlavní..cca 5min jízdy autem. Po příjezdu na místo už samozřejmě všechny keše zalogovány...tak jsme se zase trochu poučili a příště už to snad vyjde :-)  sakra, ještě mě čeká vyprat kalhoty, umýt tuny bahna z bot a vyluxovat auto :-/ ale akce to bylo super...a ještě mám nový geocoin :-)


Záznam mají, prý zveřejní. Já mám záznam ze startu. Ale chce trochu sestřihat, proto šedému nebi kamera často obraz rozostřila.

záznam bude prý dostupný ne technet.cz asi zítra


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama