Přejít na obsah


Fotka

Kešky výletovky (Bookmark)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
80 odpovědí na toto téma

#61 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 16:36

Děkuji všem za tipy! Bookmark se pěkně rozrůstá :wub:

 

Jen všechny poprosím, pokud budete mít chviličku, mrkněte do bookmarku a u kešek, které máte odlovené podumejte, zda by jste k nim poskytli tyto informace:

 

- zda se jedná o okruh nebo se jde stále dál a dál jedním směrem a kam cca kačer v tomto případě dorazí. Z mnoha listingů tyhle informace nelze vyčíst a pak člověk neví, jestli se kačer nějak rozumně dostane zpátky k autu nebo k nějakému veřejnému dopravnímu spojení a nebude muset jít mnohdy desítky kilometrů zpátky. Myslím, že to určitě usnadní plánování našich výletů :) Díky moc!

 

Ostatní (km a hod. náročnost, zdá má keš přiběh či nikoliv) tak nějak většinou vykoukám z listingů a z logů, ale když někde něco bude chybět, klidně to samozřejmě doplňte nebo mě opravte ;)

 

A při přidávání nových tipů platí, že čím více těchto informací připíšete, nejlépe pokud je víte z vlastní zkušenosti, tím určitě lépe (ušetříte mi práci s bookmarkem :wub: ) Díky!


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#62 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 21:47

Tak doplňující info k těm, které mám odloveny (seřazeno podle abecedy, jak jsou seřazeny v BK):

(Doufám, že tyto informace budou pomáhat jen těm, kteří plánují výlet, ne BFkářům).

 

Bikerův ráj - keš vás zavede kousek od startu (max. pár kilometrů, stejně trasu musíte projet skoro úplně celou). Doma vypočtete stage 1 od které leží do 1 km. Tj. je to krásný okruh, pokud to zvládnete za 1 den.

Bonus Křemelné - Tradičky, které se obcházejí jsou jeden okruh, ale samotná finálka je kus od něj na druhé straně řeky Křemelná, musí se kousek dojít. Keš končí tak 3 km (5-6 po cestě) od první keše série).

Cestami Cyrila Boudy - není úplný okruh, finálka je cca 3 km od výchozího místa, ale zpět to je pohodové dokončení výletu.

Kdopak bydlí v noře na Točníkovské hoře - Okruh, stage i finálka moc pěkně zpracované a na moc pěkných místech

Kolo, pot a vůle - Stejně jako Bikerův ráj - od stage 1, která se počítá doma je to okruh (finálka do 1 km). Ovšem na 1 den je to pro hodně zdatného cyklistu bez sběru okolních keší, pak už je to na rozdělení do několika dnů.

Krkonoše Crossing - Končí na druhé straně Krkonoš

Manitouova bota - není okruh, ale trasa není dlouhá, takže to není problém

Nebe, peklo ráj - okruh

Okolo Ostaše - Okruh, od výchozích souřadnic je to necelý kilometr

Palackého stezka 1 a 2 - jednosměrná trasa, dobře dostupné vlakem, kešky na sebe navazují, nejlépe zaparkovat ve Spálově, dojet vlakem a jít pěšky z Plavů

Poklad statečných srdcí - Jednosměrné - končí u Dobrošova (jezdí odsud občas autobus, zpět se jde z kopce - zpáteční cesta asi 3 km)

Rallye Sudety - okruh, finálka do 3 km od startu

Vchýnicko-Tetovský kanál - Jednosměrné, ovšem doporučuji si udělat jako cyklovýlet ze Srní. Potom odpovídá i vzdálenost uvedená v listingu

Velký Vichr - okruh, končí nedaleko výchozích souřadnic

Výhled do kraje - končí nedaleko Nového Hrádku - špatná dostupnost, jako okruh je to celodenní pěší výlet

 

Jinak, když tu v bookmarku vidím i tradičky, tak bych sem přidal třeba i tyhle keše, které jsou málo dostupné a jsou na vrcholcích s krásným výhledem:

GCX3DZ - Svítání na Ralsku - výstup je sice 3-4 km, převýšení přes 360 m. V případě krásného počasí je to opravdu nádherný výšlap a hlavně krásný hrad.

GC28DHP - Ruprechtický špičák - výstup 2,5 km a 350 m stoupání - bývala zde jedna ze tří českých virtuálek

GC185ZY - Kralovecký Špičák - Výstup 4 km, 350 m stoupání


  • 1

#63 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 22:29

Tak já také pomohu u těch, které mám odloveny a řadím, stejně jako kolega dle abecedy

 

-- Azimuťák - moc pěkná procházka místy, kde není ani noha, ale je tam moc krásně, finálka v dosahu výchozích souřadnic

-- ČaroZem - moc pěkný výlet místy bez lidí, ale krásnou a zajímavou krajinou, finálka kousek od výchozích souřadnic (myšleno těch vyluštěných)

-- Daleká cesta za domovem - okruh - krásný výlet na půlden, procházka krásnou krajinou s pěkným finálním místem

-- Dalších devět - není okruh, ale není to tak daleko

-- Kdopak bydlí v noře .... - okruh - moc pěkná procházka okolo hradu s krásnými postupovkami a moc pěknou finálkou

-- Krasotoulka -  okruh - to jméno nemá jen tak, je to opravdu toulání krásnou krajinou, jen ty obrázky v listingu jsou odjinud, ale stojí za to. Výlet na celý den

-- Maxovou oborou - okruh moc pěknou krajinou - nemám odloveno, ale vím, že je to okruh (mám jí za barákem)

-- Od studánky ke studánce - okruh

-- Okolo Obory - okruh

-- Poklad kapitána Kida - okruh - procházka zajímavými místy, zavařila mi tak trochu mozkové závity

-- Přechod Brd - není okruh, nejbližší nádraží Lochovice - od finálky je cca 4 - 5 km (info je mj. čerpáno z listingu). Dá se zvládnout za jeden den, já jsem si jí rozdělila na dvě půlky a bylo to tak akorát

-- Pustokeš - okruh

-- Pytláci z Hluboké - okruh - moc pěkná procházková kešule, která mě zavedla do míst, kde nebyl nikde nikdo, jen klid a krásná příroda

-- RS 5 - Mlýny a hamr - není okruh (je jasné ze zastávek), ale dá se použít místní doprava. Ze Žihle vlakem a poté zpět z Rabštejna busem, který jezdí ale pouze o prázdninách o víkendech. Krásná multinka na celý den, nádherná místa, prostě řeka Střela

-- Sloupská divočina - okruh - tato multi ukáže přesně to, co zde je zajímavého, pohodový výlet na celý den, moc krásná místa

-- Trampská stezka - není okruh, ale dá se použít místní doprava - loď (doporučení v listingu) nebo bus, ale jde to i pěšky - nádherná procházka místy, kde se zastavil čas, prostě nádhera

--Uprchlík - okruh - tak tenhle příděh má prostě šťávu, není na celý den, ale je to zajímavé

-- Valachovský poklad - okruh

--Velká husí cesta - není okruh, od finálky k výchozím souřadnicím je to cca 8 km - moc pěkná celodenní multinka, která provede místy, která stojí opravdu za to

-- Zemé nikoho - okruh


Tento příspěvek byl upraven od zirafka183: 18 listopad 2014 - 10:35

  • 1

#64 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 23:02

GC40DEQ Ochoza

Tato středně dlouhá multi-cache vás provede po obrázkové cestě lesem Ochoza nad Novým Městem na Moravě. Podél této cesty visí na stromech (ve výšce cca 3 metry nad zemí) celkem devět obrazků, jejichž motivy čerpají z místní historie, legend a pověstí.

cca 8 km max

Skoro okruh :-)

Tento příspěvek byl upraven od PeSis: 17 listopad 2014 - 17:10

  • 0

HUAWEI G510, ZTE Blade ;  c:geo, Locus, Mapy.cz, GeoGet (+Stator)

http://www.panoramio.com/user/3711522
 

Profil na Poznej místo

 


#65 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 0:02

Jen bych rád podotknul, že neuvedení, kam daná trasa směřuje, sice může být ownerova blbost, ale také záměr. Proto si myslím, že stačí uvést, zda jde o okruh, nebo vede dopryč - a už není třeba popisovat, kde že to finále je...


  • 0

#66 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 7:23

Velké díky za doplnění, začnu přidávat :) ! Pokud vede cesta dopryč, myslím, že to ničemu neškodí, když se vedle toho zmíní pouze název města poblíž kterého člověk skončí, aby věděl, jak si cestu naplánovat i s cestou domů :) do bookmarku nebudu přidávat nic víc, tahle informace plně stačí.

Jinak tradičky jsem tam dal spíše ty, které jsou úplně mimo civilizaci a frekventovaných turistických cest, takové ty nejosamělejší :)


Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 15 listopad 2014 - 7:55

  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#67 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 15:36

Jen bych rád podotknul, že neuvedení, kam daná trasa směřuje, sice může být ownerova blbost, ale také záměr. Proto si myslím, že stačí uvést, zda jde o okruh, nebo vede dopryč - a už není třeba popisovat, kde že to finále je...

No taky bych se pridal, nekde to nevadi kdyz se uvede kde priblizne konci, Ale u cache GCRYMZ 3.gif Pruvodce po nicem  to myslim je zamer, ze neni uvedeno kde cil je a to prave zvysuje nejistotu kam kacer dojde a zvysuje obtiznost logistiky. Ja se na tuto cache vydal prave proto, ze jsem netusil kde skoncim (alespon si to dodnes myslim) a tak jsem pocital se vsim. Prave zde by mne docela vadilo, kdybych celou cestu vedel, ze jdu dobre.


  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#68 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 18:23

Ještě jsem si vzpomněl na Lovecký chodník (GC1C25A), pěknou procházku po jižním úbočí Ještědu. Okruh to není, jde se pořád rovně (tedy ne úplně rovně, však uvidíte)


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#69 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 20:03

Tuším jsem tady ještě nezahlédla tohle (ale možná jsem jen špatně koukala).

GCKJTC Výzva/Challenge, Český ráj - kus kaňoninku, něco málo lezení po skalách, výdrž - prostě výzva, na kterou se nezapomíná. Časově tak 2 - 3 hodiny.


  • 0

#70 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 20:13

Tuším jsem tady ještě nezahlédla tohle (ale možná jsem jen špatně koukala).

GCKJTC Výzva/Challenge, Český ráj - kus kaňoninku, něco málo lezení po skalách, výdrž - prostě výzva, na kterou se nezapomíná. Časově tak 2 - 3 hodiny.

Ta 5 u terénu je tak 4,5, je to rovně a úplně super je tam v zimě, když není sníh.


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#71 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 20:59

Další, pro mě naprosto čerstvá výletovka - "Poselství Dračího vejce" - http://coord.info/GC2Q9ZW - procházka s příběhem - není okruh, ale cesta tam a zase zpět je cca 8 km, není nutné jít zpět stejnou cestou, nádherná místa, krásná příroda - Toto je krásná přírodní procházka, kerá ukáže moc krásná místa, tady se mi opravdu líbilo, doporučuji

 

P.S. koukám, že má asi málo procent, nicméně bych doporučila všechny "Kerryovky" v okolí, jsou vymazlené a stojí za to :)


Tento příspěvek byl upraven od zirafka183: 18 listopad 2014 - 10:37

  • 0

#72 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 21:11

GC40DEQ Ochoza
 

......

GC4WX6Q    Tulacka #1 - Kolem Ochozy

 

Okruh cca 13km, převýšení cca 280m

 

Dá se spojit s Ochozou a dalšími tradičkami.


Tento příspěvek byl upraven od PeSis: 23 listopad 2014 - 17:26

  • 0

HUAWEI G510, ZTE Blade ;  c:geo, Locus, Mapy.cz, GeoGet (+Stator)

http://www.panoramio.com/user/3711522
 

Profil na Poznej místo

 


#73 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2014 - 10:44

Prosím doplnit:

Trampská stezka Vltavským kaňonem - http://coord.info/GC1X1RR - nevhodné pro cyklisty a kočárky - obzvláště za mokra


  • 0

#74 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2014 - 9:02

Díky všem za tipy a doplnění informací :wub:! bookmark aktualizován ;)


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#75 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2014 - 21:23

GC3T6HX, GC50DJ9 Obě jsou okruhy.

  • 0

#76 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 12:25

Ještě mě napadla při listování tahle keš: GC1WHTJ.

Není to obyčejná bonusovka, ale za jejím cílem se musí putovat po několika stage. Takže krom návštěvy pár pěkných kešek předtím, člověk projde i pěknou trasu.

Je to takový polookruh, s tím, že od parkoviště cca 6 - 7 km k finálce a s cestou zpět tak 9-10 km (možná trochu víc, už přesně nevím)


  • 0

#77 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2015 - 11:55

Možná by se sem hodila GC4ETZ5.

Má ale jen 31% FP.

Je to krásná multikeš s jednoduchým příběhem provázející nádhernými místy v odlehlé přírodě.

Odlov mi zabral asi 3 hodiny i s návratem na parkovací waypoint.

Terénu ani obtížnosti není třeba se přehnaně bát. Pro cyklisty, kočárky a malé děti to ale rozhodně není.


  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#78 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2015 - 9:38

Mě se líbilo spoustu a spoustu keší, ale tato je asi z nich ta nej:

 

http://www.geocachin...BDM_demoni-noci

 

Je to nočka, kde je potřeba skupinka lidí (náročné hledání) + UV.

 

Opravdu pěkná keš.

 

http://www.geocachin...BDM_demoni-noci


  • 0

#79 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2015 - 16:55

Tak opět jednu přidám - Kouzelná mince skřítka Pižíka - http://coord.info/GC5PCR2 - okruh - 4-5 hodin


  • 0

#80 standarevnice

standarevnice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 17:44

Kešky výletovky je dost dobrý nápad a již jsem tento bookmark použil při plánování odlovu.

 

Přidám i já sérii, které jednotlivé části hodnotím jako nejpovedenější co jsem kdy lovil a jsou v místech, která ještě v bookmarku zejí prázdnotou :

GC546V1 - Zlatonosný potok - Velká řeka 1

GC546J5 - Vzpomínky - Velká řeka 2

GC546V8 - Putování - Velká řeka 3

Každá část zabere min. půl dne a je tam vše co kačer ke spokojenosti potřebuje.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama