Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Listing po zpetne editaci


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 peakpool

peakpool

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 13:06

Ahoj,

   mám jeden dotaz. Stalo se mi to už u dvou mojich keší a teď se obávám že se to stane i u další. Jde o to, že když vytvářím keš, je na psaní listingu takový zjednodušený Word. Mohu si v něm měnit tučné písmo, podtrhávat text, velikost písma at atd. Snažím se udělat vzhledově pěkný listing. Bohužel, když keš potřebuji Upravit, dám tuto funkci na stránce keše a tato možnost,, zjednodušeného wordu,, už není - a do toho se celý text který jsem vytvářel změní na obyčejný. Zmizí všechny obrázky, tučné písmo, odstavce atd. Skočí to totiž rovnou do HTML kodu ve kterém absolutně neumím. Nevím, co s tím mám dělat. Právě potřebuji upravit obtížnost u mojí keše a vím, že hned jak dám funkci Upravit tak je to opět vše v háji. Poradíte někdo co s tím? HTML se učit nechystám.

Díky


  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 13:15

A opravdu by tě ubylo kdyby ses naučil těch pár potřebných příkazů ? Navíc, změna obtížnosti přece není změna textu listingu, takže do toho vůbec nemusíš sahat.


  • 0

#3 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 13:25

HTML se učit nechystám.

 

Chystáš, jenom to ještě nevíš...  ;)

 

P.S.

Ten stupeň formátování, který vidím ve tvém listingu opravdu zvládneš se třemi čtyřmi jednoduchými tagy HTML. Netřeba se bát.


  • 5

#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 13:26

Chtěl jsem se podívat přes tvůj profil, co tam tvoříš, ale ty máš tady špatně vyplněno "Profil na geocaching.com". Viz http://wiki.geocachi...r_geocaching.cz


  • 1

#5 peakpool

peakpool

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 13:35

Stačí jak dám položku Upravit a celý je to rozházený. A na změnu obtížnosti potřebuji dát Upravit.

Tak to je škoda že pro úpravu hotové keše nejde použít ten nástroj na vytváření listingu jako když zakládám novou keš,

Tak hold úprava nebude, do HTML se mi opravdu nechce. Ale dík za odpovědi.


  • 0

#6 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 13:38

A nemáš někoho, kdo ti ten listing udělá v HTML?
  • 0

#7 peakpool

peakpool

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 13:42

Nemám ... a ani nechci spíš nikoho otravovat. Šlo mi spíš o to, jestli jsem nepřehlídnul tu funkci ,,Wordu,,. Bylo mi divný, že už to potom přes něj nejde,


  • 0

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 13:43

Prosím tě, jak je to rozházené ? Já myslím že je to pouze zobrazené v HTML. V HTML se kašle na to, jestli je text napsaný na jednom řádku nebo na deseti, řádek má význam mezery. Ve skutečnosti to, kde se odřádkuje, stejně závisí na dálce řádky v zobrazeném okně. A pokud někde skutečně potřebuješ nový řádek, tak napíšeš <br> (od slova break = přerušit) . Dělat něco co má pevný formát a má se to zobrazovat na webu je pěkná blbost, protože při jiné velikosti okna než jsi měl ty to buď leze za roh anebo je plocha okna nevyužitá. Obdobně když chci něco tučné tak dám před to <b> a na konec </b> (B od slova bold = tučný). Je to velice jednoduché, různé styly a další speciality se opravdu nemusejí umět a používat.


  • 0

#9 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 13:46

Stačí jak dám položku Upravit a celý je to rozházený. A na změnu obtížnosti potřebuji dát Upravit.

Tak to je škoda že pro úpravu hotové keše nejde použít ten nástroj na vytváření listingu jako když zakládám novou keš,

Tak hold úprava nebude, do HTML se mi opravdu nechce. Ale dík za odpovědi.

Toho HTML si prostě nevšímej, uprav D/T a dej to uložit, jak to je. Hledáš zbytečný problém.


  • 3

#10 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 13:47

Stačí jak dám položku Upravit a celý je to rozházený. A na změnu obtížnosti potřebuji dát Upravit.

Tak to je škoda že pro úpravu hotové keše nejde použít ten nástroj na vytváření listingu jako když zakládám novou keš,

Tak hold úprava nebude, do HTML se mi opravdu nechce. Ale dík za odpovědi.

 

No, že to v tom okně "je rozházený" ale neznamená, že se to uloží blbě. Pokud dáš "Upravit" a nebudeš v okně s listingem/popisem nic upravovat, uloží se to uplně stejně jak to bylo.


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 13:51

Tak hold úprava nebude, do HTML se mi opravdu nechce. Ale dík za odpovědi.

Je dobré se naučit číst. Dokola ti tady píšeme, že listing a údaje v hlavičce kde je D/T jsou na sobě nezávislé a ty stále vedeš svou. Nechceš raději napsat, co vlastně v tom listingu chceš měnit kromě D/T ?
  • 0

#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 13:56

A opravdu si oprav ten odkaz na profil ať se případně můžeme podívat co v těch listingách svých keší vlastně máš. Už ti to psal dr.vota - opět umění číst.


  • 0

#13 peakpool

peakpool

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 14:09

Arne1 - to, že je to na sobě nezávislé, napsal poprvé dr. vota a potom mr3ska a pak ty. Přečetl sem si to až teď a teď poprvé na to reaguji. Tak jaké že je dobré se naučit číst? Předtím to nikdo nepsal ... je fakt že vždycky když jsem to upravoval jsem dělal listing, samotnou změnu obtížnosti jsem bez lezení do editace listingu neprováděl. :mellow:


  • 0

#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 14:10

Psal jsem ti to hned v první odpovědi, druhá (a poslední) věta.


  • 0

#15 peakpool

peakpool

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 14:13

Ajo, tak to jsem opravdu přehlídnul. Sry. Zkusím :-) Díky


  • 0

#16 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 15:21

To je take jedna z veci - ktera me pri vytvareni kese stve...

HTML jsem se naucila kvuli sve praci - ovladam - ale nedelam to rada. Zvlaste pri vetsi zmene me z html boli oci - prehlidnout nejaky znak je snadne. Takze se vlastne moc nedivim - ze se mi do toho nechce.

 


  • 0

#17 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 15:23

Já při tvorbě i editaci používám HTML editor, to co je mi nabídnuto od GC (jak píšeš - zjednodušený word) raději nepoužívám.


  • 2

Co nevidím, nahmatám . . .


#18 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 15:26

No, jedna možnost mě napadá. Otevři si v novém panelu nějaký HTML editor (třeba tenhle). Vlevo nahoře klikneš na Zdroj, přepne se ti tam nadefinovaný text do HTML a smažeš jej. Pak tam překopčíš HTML kód z úpravy listingu, kliknutím na Zdroj přepneš do klasického zobrazení - a po provedení úprav opět Zdroj, nové HTML překopíruješ zase do úprav listingu a máš to.

Jen pozor na to, že gc.com nepodporuje všechny HTML znaky jenž existují.


  • 0

#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 15:57

To je zajímavé, kolik dokáže někdo vymyslet fint na to, aby se nemusel naučit, kde jsou na klávesnici lomené závorky a pár základních html příkazů.


  • 6

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 16:01

To je zajímavé, kolik dokáže někdo vymyslet fint na to, aby se nemusel naučit, kde jsou na klávesnici lomené závorky a pár základních html příkazů.

 

Asi tak, za dobu sledování debaty už by to člověk uměl i s praktickým testem


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 05 listopad 2014 - 16:02

  • 3

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama