Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Listing po zpetne editaci


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#21 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 17:31

Asi tak, za dobu sledování debaty už by to člověk uměl i s praktickým testem

Holt lenost. Nedá mi to abych nepoužil jednoho podobenství z příhody mého šéfa - volal mu student a chtěl vědět jak si zapíše jakýsi předmět... "Já vím, že je to na webu někde popsané, ale mně se to nechce číst. Mohl byste mi prosím říct jak se to dělá?"
  • 2

#22 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 17:51

Těžko říct, jak to bylo přesně se studentem, ale je fakt, že mnohdy není problém číst, ale v bordelu nějakého webu to vůbec najít.


  • 1

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#23 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 17:56

No já bych se možná autora vlákna zastal. Jsem programátor, HTML i CSS umím, přesto listingy píšu v programu NVU nebo v jeho novější verzi s názvem Kompozer. Možná to můžete nazvat leností, já bych spíš řekl pohodlnost. Proč bych měl do textu ručně psát <b> a </b>, když můžu v editoru stisknout Ctrl-B a on mi to tam vloží za mě? Je to mnohem rychlejší a můžu se víc soustředit na obsah. Nehledě na to, že místo tagů <b> a <i> se již doporučuje používat tagy <strong> a <em>, což už je opět o něco více písmenek.

Důležité pro mě je, že editor umí zobrazit i zdrojový HTML kód, který si můžu dle libosti upravit tam, kde to „nativní“ editor buď nedokáže vůbec, nebo blbě. Navíc je také potřeba vidět náhled, jak to bude asi vypadat, protože někdy to v představě vypadá mnohem lépe, než ve skutečnosti na obrazovce. Ano, vím, že ten náhled je jenom přibližný, protože gc.com ten kód ještě upraví po svém (eufemismus pro „zmrší“).

 

Z toho vyplývá, že znalost HTML určitě není na škodu, v tom máte pravdu. Ale použití specializovaných HTML editorů bych nezatracoval.

 

Ale na druhou stranu jsem přesvědčen, že důležitější je obsah sdělení, než jeho forma. Podle mě se přehledný listing dá napsat i bez použití jediného HTML příkazu. Stačí text vhodně členit do odstavců, vkládat prázdné řádky jako oddělovače logických celků, místo tučného písma nebo kurzívy použít VELKÁ PÍSMENA nebo   p r o k l a d   (tady pozor na mezery - častá chyba je, že se neprokládají mezery před, za a mezi slovy) a taky to jde. Jen hlavně žádné copy&paste z wikipedie bez odstavců, to je děs a to se nedá číst.


  • 7

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#24 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 18:21

Nehledě na to, že si někdo ten krásný listing stáhne do Oregona a tam ze všeho formátování uvidí MOŽNÁ jen barvu a velikost písma. To možná tam mám proto, že když je to dělané pomocí CCS stylů, Oregon to bude asi ignorovat. Což je možná dobře, nemám rád listingy, které se v navigaci čtou jedno slovo na řádek a musí se pořád posunovat.


  • 0

#25 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 19:10

...nebo   p r o k l a d   (tady pozor na mezery - častá chyba je, že se neprokládají mezery před, za a mezi slovy) a taky to jde....

Jen to ne. Ne prokládání pomocí mezer. Nedá se pak v tom textu hledat.


  • 1

#26 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 19:58

Holt lenost. Nedá mi to abych nepoužil jednoho podobenství z příhody mého šéfa - volal mu student a chtěl vědět jak si zapíše jakýsi předmět... "Já vím, že je to na webu někde popsané, ale mně se to nechce číst. Mohl byste mi prosím říct jak se to dělá?"

Tipoval bych že dostal rovnou zápis "neprošel" :D


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#27 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 22:40

Tipoval bych že dostal rovnou zápis "neprošel" :D

Na tohle bohužel nemáme moc. My jsme ajťáci :-)
  • 1

#28 Macamica

Macamica

    Macamica

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 23:15

Neuměla jsem to, přišlo mi to důležitý na psaní listingu, tak jsem se to naučila z internetu (aspoň ty základy, abbych neotravovala kamaráda ajťáka pořád)...no bože.... případně se spletu a znovu to zedituju...


  • 2

#29 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2014 - 11:04

Na tohle bohužel nemáme moc. My jsme ajťáci :-)

 

Aha tak to jo


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#30 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2014 - 11:31

No já bych se možná autora vlákna zastal. Jsem programátor, HTML i CSS umím, přesto listingy píšu v programu NVU nebo v jeho novější verzi s názvem Kompozer. 

 

Kdyby za mnou přišel uživatel firemního PC, že tam chce doinstalovat HTML editor, tak by musel říct proč.

 

Ty ručně zapsané příkazy fungují odkudkoliv.

 

A už jsem řešil výpadky GPS, kdy za zamrzáním byl nevhodně použitý HTML TAG v listingu.

 

Kouknul jsem namátkou na jeden Tvůj listing a na nadpisy a text v odstavcích fakt HTML editor nepotřebuješ.

 

Ono je dobré, když se lidi musí zamyslet nad tím, co dělají, jak a proč. Ráno jsem řešil neotvírání souborů v jednom PC. Když se zanořují adresáře s názvy typu "zápisy o ničem z dd.mm.rrrr a takhle se to zanoří 4x. Prostě se hodí vědět alespoň základy, ne všechno jen naklikávat skrz grafický nástroj.

 

Řádkové editory na vás, bando :-D


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#31 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2014 - 12:25

Kouknul jsem namátkou na jeden Tvůj listing a na nadpisy a text v odstavcích fakt HTML editor nepotřebuješ.

 

Děkuji za audit, ale myslím si, že o mě tady nejde, já si nestěžoval. Nikde jsem taky nepsal, že HTML editor potřebuju, jenom, že ten listing v tom píšu a že mi to přijde pohodlnější. A s dovolením, co a jak budu dělat, si budu posuzovat sám.

 

Kdyby za mnou přišel uživatel firemního PC, že tam chce doinstalovat HTML editor, tak by musel říct proč.

 

Taky naštěstí existují soukromé počítače, kde se nikomu zpovídat nemusím.

 

Ono je dobré, když se lidi musí zamyslet nad tím, co dělají, jak a proč. ... Prostě se hodí vědět alespoň základy, ne všechno jen naklikávat skrz grafický nástroj.

 

Tak s tím souhlasím. Na druhou stranu ve firmách si právě proto drží různé správce a techniky, aby si s tím uživatelé až zas tak hlavu lámat nemuseli.

 

Řádkové editory na vás, bando :-D

 

Bráno do důsledků, není to tak dávno, co neexistovaly ani počítače a svět taky existoval a lidi pracovali. Pazourek na vás, bando.


  • 2

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama