Přejít na obsah


Fotka

Import kešek do geogetu = problém


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 12:17

Mohl by mi prosím s tímto problémem někdo pomoci?

Ať použiju Geocaching Live (3 listingy/den) nebo GeoJarry, tak při importu do své databáze jsem zjistil tento problém:

Pokud owner odstraní některý waipoint ze svého listingu, tak mě v databázi stále zůstává i když má bod u sebe znaménko plus.

To samé se děje když si vytvořím kterýkoliv vlastní waipont a odznačím "Nepřepisovat při importu". Sice se to správně označí znaménkem plus, ale při dalším importu listingu přes Geocaching Liva i GeoJarry to v databázi stále zůstává. 

Vím že je to chyba, jen nevím jestli se to děje jen u mě nebo s tím má problém i jiný uživatel Geogetu.

Nevím od jaké doby se to děje, netuším jestli je to tím že používám místo tradičního operačního systému Windows Linux Ubuntu.

(teď jdu na event, tak na případné odpovědi budu moc reagovat až k večeru)


  • 0

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 12:47

Delo se to snad vzdycky. A rikame to i na skolenich - GG muze tezko vedet odkud se tam ten WP dostal a kort, kdyz to mas treba z GPX tak nepozna puvod toho GPX a nevi, jestli to neni treba WP od tvyho kamarada, kterej ti poslal GPXko a jenom tam nejsou priznaky u WP. To bys pak moh snadno o takovej WP ri importu z API prijit.


  • 1

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 15:10

Zkusim to jeste dovysvetlit:

 

GPX soubor neni nic jineho, nez nejaka hromadka bodu, bez zachyceni jakychkoliv vzajemych vazeb. Kes, i jednotlive waypointy se v GPX nalezaji jako samostatne body. Ba co hur, nekdy se kes a jeji waypointy ani nenalezaji v jednom GPX souboru, ale jsou zvlast. nekdy importujes kesky bez waypointu, jindy importujes treba jen nektere z waypointu, ale bez informaci o kesi.

 

Zkratka, po skonceni jakehokoliv importu nejakeho souboru nemuzes vubec vedet, jestli jsi s kesi naimportoval i vsehcny jeji waypointy. Proste to z principu nejde!

 

Kdyz autor smaze nejaky waypoint, ta je to podobne jako kdyz se archivuje cela kes. Nemas zadnou informaci o tom, ze tady neco bylo a uz to tam neni. Jen ti to zmizi z oci a uz se ti to nikdy s nicim nenaimportuje. Smazane waypointy (podobne jako ty archivovane kese) muzes jen odhadnout podle toho, ze ackoliv se uz nejakou dobu snazich o aktualizaci, aktualizace neprichazi.

 

K tomu je dobre si pridat sloupecek s datem posledni aktualizace. tam pak uvidis, ze ackoliv se ti kes a jeji waypointy aktualizuji, nejaky z waypointu ma datum aktualizace starsi... patrne byl nekdy smazan.

 

A tak kdyz se podivas v Geogetu na databazove nastroje, najdes tam nejen nastroj na promazavani kesi, ktere nebyly dlouho aktualizovane, ale tamtez je i podobny nastroj na mazani neaktualizovanych waypointu. (pochopitelne  si nevsima rucne zadanych waypointu!) Ale pozor, abys to pustil jen na oblast, u ktere jsi si jist, zes ji zkusil celou zaktualizovat!


  • 3

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 18:08

Já bych tedy nebyl moc nadšený, kdyby mi dohrávání do databáze uklízelo WP, které tam už byly.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 18:18

Děkuji za jasné vysvětlení a návod.

Já jsem si jen špatně vysvětlil znaménko plus. Domníval jsem se že když je u waipointu znaménko plus, tak při dalším importu to nejenom aktualizuje, ale i vymaže v případě odstranění ownerem z listingu.


  • 0

#6 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 20:20

jinak ted jsem zkousel nastavit filtr ktery:

- u nearchivovanych kesi

- ukaze jen waypointy

- a to pouze ty importovane

- jejiz datum aktualizace je starsi nez 1den

 

a po aktualizaci db, to vratilo celkem rozumny vysledek cca 2000 wpt. ty jsem zkouknul, pro jistotu vyexportoval jako zalohu, a smazal

po druhe aktualizaci db to uz nevratilo nic


  • 0

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 21:50

jinak ted jsem zkousel nastavit filtr ktery:

- u nearchivovanych kesi

- ukaze jen waypointy

- a to pouze ty importovane

- jejiz datum aktualizace je starsi nez 1den

 

 

Ono by to chtelo starsi nez datum aktualizace listingu. Na to nejde udelat filtr, ale chystam se na nejaky jednoduchy scriptik. Chtelo by jim to nastavit nejaky priznak a podle nej udelat vizualizacni scriptik podobny tomu FinalWP (ten stareWP kontroluje, ale jen Final a zadny priznak nenastavuje, jen je indikuje ikonkou.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 jura.dolezal

jura.dolezal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 7:15

Ahoj.

Co se stane při importu ručně upravených WP, pokud na sebe narazí dva WP se stejným názvem a rozdílnými souřadnicemi? Bude mít pak keš dva WP se stejným názvem?


  • 0
Go!

#9 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 8:18

Nazev je sumak, zalezi na prefixu WP.


  • 0

#10 jura.dolezal

jura.dolezal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 11:01

No a když je stejný prefix?


  • 0
Go!

#11 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 11:09

Tak zalezi na tom, jak a z ceho imporutjes. Pokud z GPX v2, pak bude prepsan vzdy. Pokud z GPX, pak prepsan nebude. Pokud z CSV pomoci CsvUniImport, pak bude vytvoren novy, pokud se lisi souradnice.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 11:53

Gord: Tím chceš říct, že pro import GPXv2 se ignoruje nastavení "nepřepisovat" ? To je dobré vědět a počítat s tím. Normálně by mne to nenapadlo !


  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 12:01

tim GPXv2 je mysleno "Geoget GPX", tedy format na kompeltni prenos dat, vcetne Geogetich vlastnosti. I te vlastnosti, ktera urcuje prepisovaci/neprepisovaci waypoint.

 

Ale zrovna to predelavam, aby ta politika prepisovani waypointu byla jednotna.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama