Přejít na obsah


Fotka

InterRail - máte někdo zkušenost?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 18:48

Ahoj,

 

chtěl bych se zeptat, zda-li máte někdo zkušenost se síťovou jízdenkou InterRail? Popřípadě, jestli byste se něpodělili o nějaká doporučení (třeba jestli platí u všech železničních dopravců v Evropě)?

 

Pro ty, kdo neví, o čem je řeč http://www.cd.cz/inf...tuality/-23035/

 

 

Děkuji :)

 

  • 0

#2 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 19:48

Zkušenosti mám celkem bohaté, klidně se ptej podrobněji. Ohledně dopravců jak kde. Třeba v Německu skoro u všech, ve Švýcarsku jen u několika a jinde většinou jen u národního dopravce (tj. v ČR jen u ČD apod.). Pro běžného cestovatele se ale podle mě nevyplatí (možná jestli ti je pod 26 let, ale i tak spíš ne, ledaže bys byl šotouš projížděč jako já :)).


  • 1

#3 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 6:08

Na Inter-rail jsem jezdíval do Finska. Asi to vyšlo stejně jako letět, ale cesta je cíl a bavilo mě to brát pomaličku přes DK, S... Ve Švédsku IR neplatil na jednu "vyhlídkovou" trasu soukromý společnosti (Malmbannet?), tam poskytovali 50% slevu, na jiných soukromých tratích chtěli pár SEK jako příplatek. Ve Finsku naprosto v pohodě (akorát, že vlakem se dostaneš jen na polární kruh a dál to nejede). V Norsku - ale už je to stará zkušenost) - dokonce dávali 50% slevu na všechny autobusy v severní části země (Nordland, Troms, Finnmark), pokuds měl IR - a to se už sakra vyplatilo! Hodně příjemná taky je sleva 50% na trajekty Viking Line ze Stockholmu do Turku nebo HKI. Ve vhodnou dobu (mimo sezonu, mimo víkend) tak lodní lístek vyšel cca 10 euro na celodenní nebo celonoční plavbu.

Nemám teda aktuální zkušenost, ale za mě říkám ano, stojí to za to...vlaková romantika je fajn:)


  • 1

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#4 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 6:10

Platilo teda to, že šlo koupit např. 7 cestovních dnů využitých v rozmezí 21 dnů. To bylo na laponskej vandr ideální (tam 4 dny), pak 14 dní čundr, 3 dny zpátky.


  • 1

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#5 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 8:07

Ano, do Skandinávie, kde jsou ceny za dopravu (stejně jako za cokoliv jiného) hodně vysoké, se Interrail vyplatí každopádně. Do východní a jižní Evropy téměř jistě ne a v západní Evropě záleží na tom, jak moc často chceš jezdit a jestli neexistuje nějaká výhodnější lokální síťová jízdenka.


  • 1

#6 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 10 únor 2015 - 18:14

Mám taky spadeno na sever a uvažuji nad tímto zdárným ušetřením. Nějaké info je tady.

Také uvítám další zkušenosti.


  • 2

#7 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 19:20

Já to furt beru jako ideální možnost jet do Skandinávie, když máš víc času a míň peněz. Navíc je to hodně pohodlný v tom, že nemusíš nikde řešit jízdenky, vlaků s příplatkem bylo málo (X2000 ve Švédsku) a nemajícnost místenky se vždycky nějak pořešila. Takže jedeš a užíváš si cestu, jen si vypíšeš datum a kam jedeš a pohoda.

Je ovšem škoda se omezit na lokality, kde jsou položeny koleje, protože síť tratí je řídká. Rozhodně se dobře dá vlakem projet podstatná část Norska až do Bodoe myslim, a to, že dávali poloviční slevu na busy v lokalitě, kde nejsou koleje (severní čtvrtina země) bylo skvělý (ale chtělo by to ověřit, zda to tak furt je). Ale ve Finsku se musej do Laponska a v něm použít autobusy, nebo i školní mikrobusy a "buso-taxi". Autobusová doprava je tam prasecky drahá, snad víc než pivko:)

 

K tomu vlaku - dělal jsem rád trasu Praha-Kodaň (den dva v Dánsku)-Stockholm -loď do Finska-Rovaniemi - a pak dál už všelijak. Zpátky to frčelo bez zastávek a od jezera Inari na samym severu Finska, kde to fakt stojí za to:) jsi doma za 3 dny.


  • 1

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#8 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 20:33

Děkuji za příspěvky. :) Omlouvám se, že jsem neodepsal dříve, ale čekal jsem na novou klávesnici a navíc jsem nemocný, takže nemám moc náladu na sezení řed monitorem. Zítra už si snad všěchny příspěvky pročtu důkladněji, dnes jsem tu ještě jenom na skok. ;)

 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka