Přejít na obsah


Fotka

Nové challenge


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
448 odpovědí na toto téma

#181 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 14:15

Hm, takze dalsi nahravani groundspeaku a vytahovani penez z kapsy? To uz rovnou challenge na pm kese... a to jsem pm, se skripejicimi zuby... :)

A někdo tě nutí tu výzvu přijmout ?


  • 0

#182 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 14:21

Aktuální stav série:

 

http://www.geocachin...47-1e87566ad2b8


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#183 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 14:39

Project nic nekrade, keše jsi odlovila sice v době, kdy měly jinou D/T, ale počítá se ti ty nové, takže naopak pracuje lépe, než neaktualizované statistiky v GG. Že owneři zajímavých kombinací takhle šachují s hodnocením je věc jiná.

Jenže já si dělám statistiky pro sebe, takže mě absolutně nezajímá, jak vypadá keš tři roky poté, co jsem ji odlovila, zajímá mě přesně to, co jsem odlovila já. Takže si dělám statistiky v GeoGetu, dělám si je pro sebe a podle šablony, kterou si zvolím já. A tak to prostě bude. Tečka :D .


  • 1

#184 tulakmikess

tulakmikess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 14:56

To je pravda že podvodníci se najdou všude a vždy si najdou cestu. Metod mají spoustu. Než proti nim bojovat je lepší to nechat plavat. Samy se připravují o ten nádherný pocit si vyzvednout zaslouženou krabku.

Osobně nechápu proč se v GC tak podvádí.

 

 

 

 

 

 

 


  • 1

#185 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 15:15

Mozna uplne blbej dotaz pac stejne splneno nemam a asi nikdy mit nebudu  a ani sem nemel. Jak je to u P.T.Matrix s retroaktivitou - podle pravidel urcite plati, ze FI lokuji pok sem nekdy Challenge splnil. Pocita overitko i s tim, ze nekdo mohl mit Matrix hotov do 1000 nalezu a dnes (treba pri 6000) ho  nesplnuje nebo to bere jen z aktualnich udaju ??


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#186 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 17:29

Apriori ustupovat podvodnikum je podle me nesmysl. Kdyz to budete brat takto, tak pak muze Jirka archivovat i vsechny "everyday" vyzvy. U nich jde podvadet taky - stylem odlovim v jeden den 3 multiny, ale zaloguji si je postupne, abych nemusel kazdy den. Muzete namitat, ze to jde kontrolovat. To ano, ale jen na frekventovanych kesich a otazka je, kdo z owneru kesi by takovou kontrolu delal. Navic, neni zpusob, jak nekoho donutit si zmenit datum logu na netu, kdyby se nahodou na 100% zjistilo, ze podvadi.
 
Tim vas samozrejme nechci nutit do zadne konkretni vyzvy, udelat si ji muzu samozrejme sam. Jen vyjadruji nazor, ze podvodnik si vzdy najde zpusob, jak si ulehcit praci. ;)


Podvádět jde vzdy, ale s ruznou obtížnosti a ruznym výsledkem. U těch Everyday aspoň dotyčnej musi ty kese odlovit. Když bude podvadet moc natvrdo, bude to vidět. Ale furt si docela makne. Rizika jsou jasný, resili jsme to a po dlouhých úvahách nakonec pustili. Bude to dobrej experiment. Podle okolností někomu ke splnění pogratulujeme, někomu ne. Jako na každé kesi.

S tema diamantama je to ale úplne jinak. Fakt jich docela dost lognes úplne bezpracne za pět minut od klávesnice. Spousta lidi už má takhle skriptem udělaný Diamond za authora. Staci do logu od trailu napastovat mego sraček a zbytek udělá skript. Leccos vyresej virtualky a EC. Zacnou se skriptama uploadovat obrazky, tim zas nastves ownery kesi. Tohle fakt nezakladej, to by melo stejnou úroveň jak challenge na discoverovany trackables. Ale jinak jestli mas jiný napady tak se ozvi taxoftovi mailem.

Ono to není jen o tech nápadech, ale i o tom dohlidnout jak to pak dopadne. Já už mám lidi dost precteny, takže jsem působil hlavně jako kazisvet a hodně věcí pohřbil právě z tehle technickejch duvodu. Nejde o to podvodnikum nějak ustupovat, ale spis jim úplne nenahrávat. Cílem bylo publikovat takove věci, které nejsou úplne jednoduche, jdou splnit bez podvádění a eventuální podvodníci nebudou splnění mít až o tolik jednodussi než ti co to udělají poctive. Proto z toho vypadly některé zajímavé veci. A možná i proto někoho muže trefit šlak při představe ze tohle nezfinalkari za odpoledne. Přesne jak z tech Regions.
  • 1

#187 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 17:40

Mozna uplne blbej dotaz pac stejne splneno nemam a asi nikdy mit nebudu  a ani sem nemel. Jak je to u P.T.Matrix s retroaktivitou - podle pravidel urcite plati, ze FI lokuji pok sem nekdy Challenge splnil. Pocita overitko i s tim, ze nekdo mohl mit Matrix hotov do 1000 nalezu a dnes (treba pri 6000) ho  nesplnuje nebo to bere jen z aktualnich udaju ??


Splneno musíš mít k datu nálezu, nebo kdykoliv po nem, pokud logujes FI dodatecne. Taktéž DT kombinace se počítají k datu FI logu a ne jak byly někdy v minulosti. Retroaktivita ti zarucuje akorát to, že můžeš uplatnit vsechny kese odlovene kdykoliv v minulosti včetně archivovanych. Takže funguje to stejne jako na jinejch challengich. Jinak to ostatne ani nejde.
  • 0

#188 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 19:46

Ta (ne)podmínka splnění ownerem smysl dává, jako jakási brzda před zaplácnutím mapy stovkama nesmyslných čelenží. Jako součást etiky, buď splněno mám, nebo ještě líp mám reálnou šanci splnit v nějaké rozumné době, aby to mohla být výzva i pro ownera. Ale ne jako dogma nebo dokonce psaný pravidlo, klasický případ popsal Modrák u toho přestupného roku. Aby to prostě byla ještě výzva, ne už zbytečnost, splnitelná pro 3 lidi na světě nebo po desítkách let.

 

K retroaktivitě - předpokládám rozumný přístup ownera, když Jacka řekne, že podle svých statistik splněno má, tak to platí i bez ověřovátka. Zas tolik FI logů tam nebude, aby se nějaká změna třeba terénu nedala ověřit.

 

K sérii - když mám něco splněno i já, je jasný, že tam máte nějakou chybku. Napovím po zalogování  :D


  • 1

#189 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 20:45

Myslím, že je správné každou keš zuřivě komentovat a dávat najevo nenávist k tomu, co kdo chcete jinak.

 

http://coord.info/GLGT1WMG

 

Pak se ale nedivte, že se děje i tohle.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#190 tulakmikess

tulakmikess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 21:16

Co se stalo té filmové sérii tak to je svinstvo největšího kalibru.

 

Podobně dopadl v Chomutově Pinguie team. a jejich série co tady bude.


Tento příspěvek byl upraven od tulakmikess: 05 březen 2015 - 21:16

  • 0

#191 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2015 - 7:43

Sice OT, ale u te filmove serie to vubec nemusel byt kacer --  serii sem nelustil, takze nevim, kde finalky byly, ale lusteni neni nijak tezke. Jeji umisteni bylo relativne nedaleko jednoho PWT. Takze mozna stejne jako u Alkeho Vanocni seri proste mistnim dosla trpelivost


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#192 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2015 - 8:12

Ano. Další velké plus pro PWT, za což, samosebou, autoři nemohou a nenesou odpovědnost.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#193 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2015 - 9:01

Sice OT, ale u te filmove serie to vubec nemusel byt kacer -- serii sem nelustil, takze nevim, kde finalky byly, ale lusteni neni nijak tezke. Jeji umisteni bylo relativne nedaleko jednoho PWT. Takze mozna stejne jako u Alkeho Vanocni seri proste mistnim dosla trpelivost

Zdravim
Minulou sobotu jsem tuto serii navstivil. Domnivam se, ze lusteni neni bez znalosti filmu mozne a jednoduche. Me to trvalo zhruba dve hodiny.
Samotne kesky, umistene v lese, nejsou ci vlastne nebyly hned u cesty a bez presnych souradnic nebyly dohledatelne.
V kazde krabice byla karticka upozornujici na to, ze pokud nekomu umisteni vadi at kontaktuje ownera.
Pokud se nekdo rozhodl tedy tyto znicit, dve hodiny stravil u pocitace a pak dve az tri hodiny v terenu. Tomu tedy rikam odhodlani neco znicit :-(
Je mi to velice lito, ze to takto dopadlo. Owner odvedl skvelou praci a toto je jeho odmena.
Jeste jednou zopakuji, ze vsechny kesky byly umistene v lese. Parkovani bylo daleko od obce ci jakehokoliv obydli. Mistni o navsteve kaceru tak nemuseli mit ani potuchy.
Myškin

Tento příspěvek byl upraven od Myškin: 06 březen 2015 - 9:03

  • 0

#194 doodle_cz

doodle_cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2015 - 13:42

Splneno musíš mít k datu nálezu, nebo kdykoliv po nem, pokud logujes FI dodatecne. Taktéž DT kombinace se počítají k datu FI logu a ne jak byly někdy v minulosti. Retroaktivita ti zarucuje akorát to, že můžeš uplatnit vsechny kese odlovene kdykoliv v minulosti včetně archivovanych. Takže funguje to stejne jako na jinejch challengich. Jinak to ostatne ani nejde.

 

K P.T. Matrixu - asi jako jedina me tahle challenge trochu zarazila a prijde mi dost netradicni (ackoliv ji shodou okolnosti jako jednu ze dvou splnuji). Obvykle plati, ze jakmile jednou vyzvu splnite, splnujete ji nadosmrti. Tady vidim zasadni rozdil, ze jeden den splnujete a dalsi uz ne. Jasne, ze i u jinych vyzev se muze stat, ze casem nesplnujete (klasicky vlivem zmeny atributu kese), ale tady se to muze stat zcela legitimnim zpusobem - prostym odlovem. Rozumim tomu, ze vyzvou je splnovat podminku v urcitem (aktualnim) okamziku a ne nutne po nem, kazdopadne to imo neni zcela bezna podminka. Neuvazovali jste o takove podmince, ktera by dovolila splneni i k drivejsimu datu, nez je datum nalezu? Tj. splnil jsem ji kdysi behem me prvni tisicovky, ale nesplnuji v soucasnosti?


  • 0

#195 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2015 - 17:34

P/T není nás vynález. První co vím byla kdysi u Drážďan a FTF mi uteklo o pár kesi. Už je v archivu, ale po světe je pár dalších. Pokud vim podmínky mají všechny stejne. Dělat to zpetne k historickému datu je technicky nemožné protoze neexistuje oficiální archiv jak to kdy bylo.

Podmínka která funguje takhle je naprosto bezna. Funguje takhle i zmiňovana Jasmer Challenge kde taky nestačí mít odlovenou jednu kes v květnu 2000 ke splnění k dnešnímu datu. Zrovna tak 95 procentní Jasmer u Chemnitz a další podmínky postavene na tom odlovit někde všechno, nebo nějakou část něčeho co se vyviji v case. Existují i schnapszahlen challenge, ty můžeš zalogovat jen jako třeba nález číslo 1111, 2222 a podobne. Žes mel 1111 nálezu před půl rokem ti nepomůže, musíš se trefit presne. Takže je to takhle mozne, neni to ani výjimečne a je to v souladu s pravidly. To co pravidla garantují je, že se musejí uznávat všechny nálezy z minulosti a ne třeba až od data publikace challenge, aby se lidi nebuzerovali plnit vse pokaždé od nuly. Tohle je někdy nespravne chapano jako to splneni navzdy. U spousty challengi to vyjde nastejno, ale ne u vsech, není to totez.
  • 0

#196 -PaD-

-PaD-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2015 - 18:13

Me tu chybi challenge "kazdy den v roce jednu challenge" ;) Ale jinak challenge mam rad od te doby, kdy jeda je jedim z 5 nejblizsich otaznicku u mych HC... uz pres rok se ji snazim doplnit a porad to nejak nejde... A davat ji po takove dobe na ingnore list? To by byla zbabelost!

 

Ale chapu lidi, kteri tohle maji za barakem ;)


  • 0

#197 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2015 - 18:37

Pár kousků jsem na ignor list dával...... Ty už jsou fakt dotažené z mého pohledu do absurdního rozměru. Byl jsem se na pár kousků v sérii v neděli podívat, hlavně na T5. Byl jsem před tím na sérii "Petky pro dedky" a skvělou náladu z této série jsem si docela zkazil. První, co mne dost vadilo, byl neustálý hukot od blízké dálnice a T5? Strom porostlý mechem a v okolí jsem potkal pár dalších stromů, které byly daleko krásnější.......


  • 0

#198 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2015 - 20:35

Pár kousků jsem na ignor list dával...... Ty už jsou fakt dotažené z mého pohledu do absurdního rozměru. Byl jsem se na pár kousků v sérii v neděli podívat, hlavně na T5. Byl jsem před tím na sérii "Petky pro dedky" a skvělou náladu z této série jsem si docela zkazil. První, co mne dost vadilo, byl neustálý hukot od blízké dálnice a T5? Strom porostlý mechem a v okolí jsem potkal pár dalších stromů, které byly daleko krásnější.......

Hele, a neni to vlastne jedno? Jsou owneri co si s kesi dali neuveritelnou praci. Nasli hafo peknejch stromu, udelali pekne stage, na ne vymysleli lusteni, udelali aplikaci na netu a zabavu na nekolik hodin. Namatkou me tak napadaj oboje Mloci, 12 mesicku atd. A stejne jsi sel jen na finalku, sfouknul to za ctvrt hodiny a co pro tebe owneri udelali nemas vubec tuseni. Takze zrovna kvuli tobe nema smysl se namahat vubec.

 

Taky jsem se k tobe s dovolenim podival do profilu, ze se poucim od experta a podivam se jak teda se takovy pekny kese maj delat a na nejakou si zajdu. Ale nejak zadny kese nevidim. Nechces mi doufam tvrdit, ze nejvic pripominek ma clovek kterej jeste nic nezalozil?


  • 2

#199 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2015 - 20:47

Modráku, Modráku,...... Ono by stačilo, kdyby sis přečetl logy FTF-kařů - strohé, nic neříkající..... To samo vypovídá o kvalitě kešky, nemyslíš? Pak se podívej na logy kešek, které jsem zmiňoval (Tepetky pro dedky) a fotky k nim přiloženým. Tak se zkus nad tímto zamyslet a přestat kopat kolem sebe


  • 0

#200 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2015 - 20:54

Me tu chybi challenge "kazdy den v roce jednu challenge" ;)

Díky za inspiraci; jdu připravit listing ke schválení.  :rolleyes:


  • 2




6 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 6 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama