Přejít na obsah


Fotka

Jak vybarvit Vyškov?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#1 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 424 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 21:46

Na mapce vybarvených okresů v profilu mi Vyškov svítí zářivou bílou barvou. Generuji z Geogetu pomocí Statoru, ve Vyškově mám odloveny dvě keše, konkrétně Zmizely Vyskov - hospoda U Mazanka a Pan Prstenu - Vyskov. Bohužel se odlov nepromítnul do mapy okresů, ani puntíkaté mapy. V čem může být problém? Předem díky :-)


  • 1
\m/

#2 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 10:26

Jako první se prosím podívej, jestli máš u těch dvou keší správně nastavený tag "CZ okres"...


  • 1

#3 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 424 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 20:50

Máš pravdu, nemám. U starších keší v GG tento tag mám, ale u nových, které stahuji přes Databáze -> Import -> Aktualizovat vaše nálezy je jen počet favoritů a import = GC.Live.

Zkoušel jsem tedy kde co, aktualizace listingu úplná i částečná, ale nijak tam nemůžu dodat okres/kraj/stát. Takže jak? Díky. 

 

(možná by to nějaký mod mohl přesunout do Geogetího vlákna, díky)


  • 0
\m/

#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 20:58

Divider !


  • 1

#5 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 21:29

Trochu rozvlekleji řečeno - Stator generuje statistiky z vaší pečlivě obhospodařovávané databáze. Sám nedoplňuje žádné údaje. Vlastní import nálezů v GeoGetu načte údaje z listingu. Pokud chceme mít statisticky rozpitvané nálezy podle dalších hledisek, musíme příslušné údaje do databáze dopnit. Většinou pomocí nějakého pluginu, ale mnoho lovců si zadává i speciální údaje do vlastních tagů ručně. Nejběžnějším ručně doplňovaným je tag FTF. Vlastní import nových nálezů je proto nutné doplnit dalšími akcemi, typicky:

  • Divider - přidělení tagů podle přísušnosti do správních celků a městských obvodů
  • Elevation - doplnění nadmořské výšky keše
  • Logator - počty slov nálezových logů
  • GCVote - vlastní a celkové hodnocení keší
  • GetMyFP - vlastní přidělené favoritní body 
  • SvetloTma - rozlišení nálezů za dne a za tmy
  • FTF - xTF nálezy

Každý si doplňuje, co pro své statistiky potřebuje. Pochopitelně je výhodné si potřebné akce naskládat do dávky Combine.


  • 0

#6 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 424 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 21:46

Díky pánové. Problém byl nejspíše v tom, že jsem na starém ntb generoval statistiky postaru (dle slavného návodu Satana) s pomocí geojarry a podobných srand, takže to si vše pošéfovalo samo. Teď na novém ntb jsem přepnul na Stator a ten si to sám neudělá.

 

Vyškov tedy vyplněn. Akorát na puntíkaté mapce nemám nic na východ od Brna. Ta mapka je na tu na serveru a vstupním parametrem je moje UID, z kama bere data?


  • 0
\m/

#7 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 204 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 22:01

Z kama - z dat co sem nalejes ;)
  • 0

#8 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 22:02

Akorát na puntíkaté mapce nemám nic na východ od Brna. Ta mapka je na tu na serveru a vstupním parametrem je moje UID, z kama bere data?

 
Mapka se generuje zde na serveru z dat, které je sem na server třeba nahrát. To, co máš nahráno najdeš zde.
Z GeoGetu se data nahrávají pomocí pluginu „Geocaching nálezy“.


  • 0

#9 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 424 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 22:11

Aha, tak o tom jsem neměl ani páru, opět vše dělal skrytě plugin.  :)  Takže díky, nahráno a puntíky přibyly.


  • 0
\m/

#10 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 22:34

Zbývá snad jen poznamenat, že automatizační dávka pro Combine, která aktualizuje data, nahrává nálezy na GC.CZ a spuští Stator je připravena na http://geoget.ararat...avka_pro_stator


  • 0

#11 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 8:09

Aha, tak o tom jsem neměl ani páru, opět vše dělal skrytě plugin.  :)  Takže díky, nahráno a puntíky přibyly.

 

To je prave ten problem - pokud se nekde neco dela "samo", uzivatel nema tuseni. To podle me neni spravne. Myslel jsem, ze uz konecne bude smitec s problemy, ktere Satan se svym balikem napachal. Zrejme jsem byl prilisny optimista. Vim, ze to neni popularni, ale Erik tu zatim nenapsal nic, co by nebylo v dokumentaci ke Statoru. Proc jsme si dali takovou praci, abychom to napsali?

 

(Nahodou jsem narazil na toto vlakno. Proc nedas dotaz do te spravne casti fora? Na co ma GG a Stator vlastni vlakno? Nastesti je tu kiReGPS, ktery sleduje co se kde noveho sustne ;))


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 12:53

A to bych si dovolil nesouhlasit. Vetsina uzivatelu nejsou programatori, takze nevi, ze maji poskladat za sebe nejake akce aby to dosahlo pozadovany vysledek - at uz je to v dokumentaci nebo ne. Rozhodne nebudou travit hodiny vymyslenim spravne kombinace, ktera bude fungovat. Takze standardne by mela byt soucasti instalace Statoru i ta davka, ktera to vsechno vyplni tak, aby se statistiky vygenerovaly "jednim kliknutim".

 

(ne)popularni FindStatGen pro GSAK se taky na nic nepta, ma jeden konfiguracni dialog kde jde naklikat co tam uzivatel chce a vsechny zavislosti k tomu si to makro dotaha samo (rozdeleni do okresu, nadmorska vyska, ...).


  • 3
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 13:03

pokud to jsou informace, ktere se pouzivaji jen a jen na statistiky, pak budiz. jenye tomu tak neni, jde o obecne informace pouzitelne vsude.


  • 0

#14 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 424 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 14:05

To je prave ten problem - pokud se nekde neco dela "samo", uzivatel nema tuseni. To podle me neni spravne. Myslel jsem, ze uz konecne bude smitec s problemy, ktere Satan se svym balikem napachal. Zrejme jsem byl prilisny optimista. Vim, ze to neni popularni, ale Erik tu zatim nenapsal nic, co by nebylo v dokumentaci ke Statoru. Proc jsme si dali takovou praci, abychom to napsali?

 

(Nahodou jsem narazil na toto vlakno. Proc nedas dotaz do te spravne casti fora? Na co ma GG a Stator vlastni vlakno? Nastesti je tu kiReGPS, ktery sleduje co se kde noveho sustne ;))

 

Začnu od konce. Dal jsem to sem, do nejobecnějšího poradního vlákna, protože jsem nevěděl, kde je problém. Nejvíce jsem vinil tento server, protože obrázky, na které jsem si stěžoval jsou právě z něj. Jak si ale můžeš všimnout, ve druhém příspěvku píšu (po zjištění, kde je problém), že kdyby šel kolem nějaký mod, tak prosím o přesun.

 

S druhým musím souhlasit s niximorem, já jako uživatel nechci tušit/vědět. Já chci nainstalovat plugin, udělat nutné nastavení, kliknout a mít statistiky na profilu. To jsem udělal, statistiky se objevily na profilu a vše bylo ok. Pokud je součástí šablony i puntíkatá mapa nálezů, tak nechci vědět, jaká magie se za tím děje. BFU ani neví, že se bere z tohoto serveru.

 

Mrknul jsem teď na stránky Statoru (http://geoget.ararat...r:skript:stator), zejména část Tři kroky k vytvoření vaší statistiky. Tyto kroky jsem v podstatě prošel, statistiky vygeneroval a nic víc mě netrápilo.

 

Chápu tu myšlenku zde zmíněnou, že Stator pracuje pouze s tím, co je v GG. 


  • 2
\m/

#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 14:42

Puntikata mapa: BFU nevi, ze se to bere z tohoto serveru a pokud tu nema ucet, tak ani puntikatou mapu mit nebude. To rozhodne zadny nastavovaci scrptik nebo podobne udelatko nevyresi. To je to co rikam - je treba o tom neco vedet.

 

Statistiky pouzivaji spoustu veci, ktere nejsou primarne soucasti statistik - treba ty tagy okresu, nadmorske vysky a spol. Jsou soucasti databaze a Stator je jen vyuziva! Tezko muzes po Statoru chtit, aby ti nainstaloval pluginy a spoustel ti je jen tak. To je i pripad davky pro Combine. Stator jde pouzivat bez ni docela dobre (ostatne vznikla tesne pred publikaci prvni verze Statoru) a potrebuje podporu Combine, tedu dalsiho pluginu, ktery vubec uzivatel nemusi mit.

 

Chces jezdit autem, mysleno ridit, musis mit nejake minimalni znalosti. Domnivam se, ze tady je to podobne.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 424 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 15:38

No, ale abych mohl řídit, musím absolvovat školení a projít zkouškou.

 

Já se chci jen vozit jako spolujezdec; zapnout pás, posunout sedačku a nastavit opěrku hlavy umím.


  • 0
\m/

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 15:43

Vidis, ale i tak musis vedet, ze mas jezdit pripoutany, musis vedet, jak si tu sedacku spravne seridit a jak nastavit tu operku.


  • 0

#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 15:59

To je zbytecny. Smir se s tim, ze pokud nebudes mit ucet na gc.cz, nebudes mit puntikate mapy. Fakt neni mozne vytvorit nastroj, ktery za tebe vytvori ucet. (To ti jako programatorovi asi vypravet nemusim, ze.) S ostatnimi prvky ve statistice to muze byt podobne. A co nemas v databazi, nemuze byt ani ve statistice. Na spoustu veci te Stator sam upozorni nebo zobrazi pri nastaveni a v logu radky s WARN nebo ERR.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 16:16

Asi nemá cenu se hádat. Jasně, že by bylo ideální, kdyby v databázi GG bylo všechno hned po základním importu dat. Pak by bylo vše na jeden klik. Jenže my si vymýšlíme nadmořské výšky a městské obvody a složitost houstne a houstne... 

 

Lze najít i opačný přístup některých generátorů. Předhodí se jim GPX vlastních nálezů a ony z něho vytvoří statistiku. Pochopitelně jen z dat, co jsou v souboru obsažena. Nic víc. Ale je to na jeden klik, jednoduché, vždy funkční. Prostě zapnout pás a jet...

 

Stejný přístup je možný i ve Statoru, jen budou statistiky o hodně chudší. Pokud se ale někdo nechce prodírat prapodivnou houštinou doplňování nejrůznějších údajů, chce jen nasednout a jet, nic mu myslím nebrání poskládat sobě statistiku jednoduchou jak facka. Takovou, kde stačí jednou kliknout na aktualizaci nálezů v GG a podruhé na generování statistiky. Chci tím jen říct, že onu komplikovanost si děláme sami. Přidáváme si analýzy podle obskurních hledisek, pro která nemáme od GS podklad a pak se divíme komplikovanosti procesu...

 

Na druhou stranu zmiňovaná dávka většinu stesků řeší.


  • 2

#20 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 16:32

Přesunuto z poradny do sekce GeoGet.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama