Přejít na obsah


Fotka

Jak vybarvit Vyškov?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#21 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 17:00

Tak jeste jednou a polopate.

V GSAKu je vstupem GPX. Co je v GPX myslim vsichni vime. Presto kdyz si nainstaluju FindStatGen a zakliknu si, ze chci mapu ceskych okresu, tak ji proste dostanu. Nemusim k tomu poustet rucne dalsi skript, protoze, surprise surprise, FindStatGen je dostatecne chytry aby vedel, ze kdyz po nem pozaduji mapu okresu, tak ty okresy musi napred oznacit. A on to prekvapive udela, sam, automaticky. Stejne tak s nadmorskou vyskou. Proc to FindStatGen muze delat a Stator ne? Vstup od groundspeaku je v obou pripadech stejny, jen se lisi pristup programatora.

 

Prijde mi to stejne jak v Linuxu. Taky mame v prikazove radce tisice jednoucelovych utilitek, ktere ale samy o sobe nezvladnou mnoho. Az jejich spravnym poskladanim muze vzniknout komplexni celek, ktery dela neco uzitecneho. A kolik lidi umi pouzivat prikazovou radku v Linuxu? Rekl bych, ze procento lidi kteri to dokazou bude o neco vyssi nez procento uzivatelu geogetu, kteri si budou umet sami najit skript pro oznaceni okresu/vysky a spustit ho pred statorem. Proc jim to neusnadnit?

 

A jestli Stator generuje nejaky log, tak ten je tak maximalne dobry pro programatora, bezny uzivatel se v nem rozhodne nevyzna a akorat ho mozna zvladne zkopirovat do fora, kde se dozvi, ze aby mohl to, napred musi tohle a tamto. A za tyden dalsi takovy... a pak dalsi, a dalsi.


  • 2
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 17:58

Spousta kecu kvuli hovadine!

 

Mas v GSAKu zdejsi puntikatou mapu? Tu si taky FindStatgen sam zaridi aniz bys musel cokoliv nastavovat? Kdyz si nekdo vymysli statistiku treba podle hustoty prumyslu, tak jsem fakt zvedav, jak si to ten FindStatGen sam zaridi.

 

A o tom to je! Zakladni statistiku i ten Stator vygeneruje naprosto sam. Jenze stator je vysoce modularni a velmi rozsiritelny. Neni problem pridat naprosto cokoliv! A to cokoliv muze generovat obsah z cehokoliv, klidne i z veci, ktere vubec v databazi Geogetu nejsou. Jak se pak ma Geoget starat o aktualizace dat, ktera nejsou v jeho rezii? Je na uzivateli, ze kdyz si vymysli nejaky nadstandardni modul, tak aby si pro nej zajistil i vstupni data.

 

To sice byl obecny princip, ale jiste mas uz na jazyku namitky,z e ty polygony a vyska je neco trochu jineho. Mas pravdu, je!

Jenze kdyz se zamerime konkretne na ty polygony a nadmorskou vysku, tak si to uz dnes muzes nechat pri automatizovanem importu PQ Geogetem pridelit. Nevyzaduje to zadne rucni pousteni! A vyvoj jde dal, brzy se z toho stane obecny princip pri importu jakychkoliv dat.

 

Takze, o co jde? Ve stinu vyse uvedeneho je to opravdu spousta kecu k nicemu.


  • 0

#23 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 19:36

To sice byl obecny princip, ale jiste mas uz na jazyku namitky,z e ty polygony a vyska je neco trochu jineho. Mas pravdu, je!
Jenze kdyz se zamerime konkretne na ty polygony a nadmorskou vysku, tak si to uz dnes muzes nechat pri automatizovanem importu PQ Geogetem pridelit. Nevyzaduje to zadne rucni pousteni! A vyvoj jde dal, brzy se z toho stane obecny princip pri importu jakychkoliv dat.

Zajímavé... hned jsem předělal importní rutiny z Combine na tohle!
  • 0

#24 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 19:39

Tak jeste jednou a polopate.

V GSAKu je vstupem GPX. Co je v GPX myslim vsichni vime. Presto kdyz si nainstaluju FindStatGen a zakliknu si, ze chci mapu ceskych okresu, tak ji proste dostanu. Nemusim k tomu poustet rucne dalsi skript, protoze, surprise surprise, FindStatGen je dostatecne chytry aby vedel, ze kdyz po nem pozaduji mapu okresu, tak ty okresy musi napred oznacit. A on to prekvapive udela, sam, automaticky. Stejne tak s nadmorskou vyskou. Proc to FindStatGen muze delat a Stator ne? Vstup od groundspeaku je v obou pripadech stejny, jen se lisi pristup programatora.

 

Hned na pocatku jsem rozhodl, ze Stator ma generovat statistiku a odmitl jsem delat cokoli, co by menilo data v databazi nebo je tam pridavalo. To neni veci statisticke aplikace. Kazda aplikace at si dela svoje. Nevidim nejmensi duvod k tomu, abych manipuloval s daty v databazi - na to je GG. Mozna se to nekomu nelibi, ale mne to tak pripada rozumne a spravne. Nikdo me nepresvedcil o opaku a ani to, ze FindStatGen se chova jinak, muj nazor neovlivnuje.

 

Sazadni pro me ba modularita, pruznost a snadna rozsiritelnost s rozumnou ovladatelnosti. Hned v pocatku dokumentace se pise, ze kdyz nekdo chce statistiky na jedno kliknuti, ma se poohlidnou po jinych existujicich nastrojich. Stator je nema, nemel a nebude suplovat.

 

Preme se zbytecne a o hloupost. Ja jen na zacatku chtel naznacit, ze pokud neco chci pouzivat, mel bych o tom neco vedet. A za tim si stojim.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#25 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 22:32

Tak jeste jednou a polopate...

 

Chápu tvůj pohled na věc. Prostě nainstalovat jeden plugin na statistiky, pustit ho a hotovo. Žádné tajuplné souvislosti s dalšími pluginy. Ideální pro BFU, který chce nástroj jen na statistiky. Jenže on GG není jenom nástroj na statistiky, je to univerzální databáze bodů. Atributy keší, které pak lze použít pro nějaký statistický výstup, velká část uživatelů používá i při běžné práci s GG. Nejsou do databáze doplňovány pro statistiky, ale pro mou vlastní práci s daty. Statistika je jen jeden z produktů, který z dat vzniká. Proto ten Gordův vyhraněný názor, že Stator nemá svévolně doplňovat do databáze hodnoty, které by se mu hodily pro jeho výstupy.

 

GSAK i FindStatGen3 znám poměrně dobře, v jejich minulých verzích jsem obojí dost používal a kód FindStatGenu jsem si pro své potřeby upravoval. Netřeba mi proto myslím polopatických opakování. Tehdá ale FSG vzal data z databáze GSAKu, všechna je překopíroval do své SQLite databáze pro statistiku, do ní doplnil všechny atributy, statistiku vygeneroval a pak tuhle svou databázi smazal. A tak při každém spuštění... Možná, že aktuální stav je jiný, nezkoumal jsem ho.

 

Souhlasím, že pokud chce někdo jen pouhopouhý nástroj na statistiky, tak je pro něj současný stav trochu nepraktický. Situace se ale (jak píše HaLuMa) vyvíjí. Osobně čekám, že některé obecně používané atributy budou přímo v GG přiřazeny k importu dat a některé speciální statistické si třeba může doplnit i Stator. Dovedu si představit, že některé výpočetní moduly Statoru si mohou své výsledky poznamenat do tagu podobným způsobem, jako dnes pracují separátní pluginy typu Logator nebo SvetloTma. Uvidíme, kam se pohne další vývoj...  :)


  • 0

#26 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 7:18

Nejpodstatnejsi informace, kterou si z tehle diskuze odnasim je gordovo prohlaseni, ze "kdyz nekdo chce statistiky na jedno kliknuti, stator neni pro nej". To mi asi staci a nemam co vic bych k tomu dodal :)

ano, i takhle se da vyvijet software, neco jsem naprogramoval, ale lidi to pouzivali...


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 8:16

Ano, ted jsou statistiky na jedno kliknutí, nebo někdy na dvě. Ooo, jaka hrůza!

Fakt nevím, proc tu kvůli jednomu prudici ztrácí tolik lidi svuj čas. Jemu nikdy nešlo o vecnou diskuzi, on chce jen prudit. Nejen tady, stejne se chova i na nyx.cz.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 05 březen 2015 - 9:20

  • 0

#28 VZAL team

VZAL team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 12:53

Podobný problém, jako v úvodu tohoto vlákna se tady řešil už dříve. Bohužel ani nyní nedokáži "vybarvit" Prahu. Stále asi opakuji jednu chybu dokola (viz obr.)problem.JPG?dl=0


  • 0

#29 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 13:08

Bez obrazku nebo dalsiho vysvetleni sotva nekdo poradi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#30 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 14:32

https://www.dropbox....9ee/problem.JPG


  • 0

#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 15:09

Stare polygony? Soudim z toho, že je to bez diakritiky.
  • 0

#32 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 17:08

V logu je urcite napsano presneji o jake zkratky se jedna. Ale priklanel bych se k Halumovi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#33 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 19:24

A to bych si dovolil nesouhlasit. Vetsina uzivatelu nejsou programatori, takze nevi, ze maji poskladat za sebe nejake akce aby to dosahlo pozadovany vysledek - at uz je to v dokumentaci nebo ne. Rozhodne nebudou travit hodiny vymyslenim spravne kombinace, ktera bude fungovat. Takze standardne by mela byt soucasti instalace Statoru i ta davka, ktera to vsechno vyplni tak, aby se statistiky vygenerovaly "jednim kliknutim".

 

(ne)popularni FindStatGen pro GSAK se taky na nic nepta, ma jeden konfiguracni dialog kde jde naklikat co tam uzivatel chce a vsechny zavislosti k tomu si to makro dotaha samo (rozdeleni do okresu, nadmorska vyska, ...).

Přesně, proč to komplikovat - jako jo, můžeme si s tím hrát, ale ani já bych neměl zájem si řešit kde co, abych měl pěkný statistiky - proto mi vyhovuje projectgc. Protože prostě nemusím nic řešit.


  • 0
:)

#34 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 19:41

Jenze tohle vlakno neni o tom, co kdo chce pouzivat za statistiky. Vemte to na vedomi, dekuji.


  • 0

#35 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2015 - 9:52

Nejpodstatnejsi informace, kterou si z tehle diskuze odnasim je gordovo prohlaseni, ze "kdyz nekdo chce statistiky na jedno kliknuti, stator neni pro nej". To mi asi staci a nemam co vic bych k tomu dodal :)

ano, i takhle se da vyvijet software, neco jsem naprogramoval, ale lidi to pouzivali...

ja to rikam, vzdycky trosku jinak. pokud chce nekdo geoget pouze na statistiky (a ze takovych lidi je mraky), tak je to kanon na vrabce, tim, ze je vse nastavitelne, je to slozite a at pouzivaji neco jineho. pokud chteji opravdu spravovat data o kesich a tu a tam si z toho statistiky vyplivnout, tak je geoget idealnií volba, komu se nelibi at zkusi jiny program.


  • 0

#36 hofic

hofic

    hofic

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2015 - 18:08

Taky nějak nemůžu vybarvit Prahu jako okres. Používám GG a autoStat 3.0.3.1. Divider jsem použil. Jaký tag u pražských keší u CZ okres má být, aby se pak na mapě okresů vybarvila? Já tam mám jednotlivé Prahy (1 až 10). Zkoušel jsem to i změnit, třeba jen na Prahu a furt nic.

Tento příspěvek byl upraven od hofic: 07 březen 2015 - 18:09

  • 0

#37 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2015 - 20:09

Autostat negeneruje statistiky. To dela assi GGstat. A ten uz neni kompatibilni se strukturou ovychpolygonu, respektive musi se k tomu priohnout.

 

Proc nepouzijes Stator, ktery je nahrada stareho Ggstatu?


  • 0

#38 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2015 - 23:02

Taky nějak nemůžu vybarvit Prahu jako okres. Používám GG a autoStat 3.0.3.1. Divider jsem použil. Jaký tag u pražských keší u CZ okres má být, aby se pak na mapě okresů vybarvila? Já tam mám jednotlivé Prahy (1 až 10). Zkoušel jsem to i změnit, třeba jen na Prahu a furt nic.

Po chvíli hledání ve starých vláknech bys našel, že jako nouzová oprava je přidání těchto definic:
DEFINECANTON AP Praha 1
DEFINECANTON AP Praha 2
DEFINECANTON AP Praha 3
DEFINECANTON AP Praha 4
DEFINECANTON AP Praha 5
DEFINECANTON AP Praha 6
DEFINECANTON AP Praha 7
DEFINECANTON AP Praha 8
DEFINECANTON AP Praha 9
DEFINECANTON AP Praha 10


  • 0

#39 hofic

hofic

    hofic

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2015 - 6:48

Arne1: Děkuji, vyzkouším.
HaLuMa: stator jsem ještě nezkoušel, nikdo v mém blízkém okolí ho zatím nepoužívá, ale uvažuji, že na něho mrknu :-).
  • 0

#40 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 17:33

Využiju tohoto vlákna, protože mám podobný problém. Statistiky generuju přes Ggstat. 1.1.36c a teď při posledním generování mi vyjely divně okresy. Dobarvila jsem si Moravu, ale Ggstat to u všech neudělal, na druhé straně mi pak sebral jeden okres, co jsem už měla vybarvený. Divider jsem samozřejmě použila. Tagy jsem u těch vybraných keší zkontrolovala a jsou taky v pořádku, resp. je tam to, co tam asi má být. Poraďte prosím, co mám udělat, aby to běhalo. Pominu ten fakt, že už nějaký čas mi to odmítá generovat Hl. m. Prahu jako okres... 

Pokud to nepůjde udělat nějak blbuvzdorně přes Ggstat, asi se uchýlím ke Statoru, ale Ggstat mám ráda, udělala jsem si šablonu, atd. Se Starorem zatím holt nejsme kamarádi, tak bych se ráda obešla bez něj, pokud to jde.

Díky za rady.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama