Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.2

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
235 odpovědí na toto téma

#1 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 22:11

Zmena pravidel na stahovani logu z gc.live si vyzadala zrychlene vydani nove verze. Snad mi tam neunikl nejaky ten nedodelek.

 

Nicmene i tak by tam melo byt nekolik zasadnich novinek:

 

Nový druh stahovaných dat z gc.live. Doposud to byl Lite a Full, tedy jen zakladni udaje, nebo uplne vsechno. Nyní je mozne tahat i tzv. Summary, coz je jako Lite, akorat navíc je tam listing, hint a waypointy. Ale pocita se to do limitu pro Lite...

 

Vyhledavani kesek z gc.live jde i podle statu nebo kraje.

 

Geoget umi pracovat i s keskami, ktere jeste nema v databazi! Co je tim mysleno?

 

Napriklad máte nekde na webu odkaz na kesku? Chytnete ho mysi a pretahnete na okno Geogetu. V kazdem pripade se vam prida na seznam. Pokud ale keska v databazi neni, ukaze se jen jeji GC kod. Nevadi, takovy radek jde preci snadno aktualizovat treba z GC.live! ;)

 

Co na to rikate?


  • 7

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 22:51

Geoget umi pracovat i s keskami, ktere jeste nema v databazi! Co je tim mysleno?

 

Napriklad máte nekde na webu odkaz na kesku? Chytnete ho mysi a pretahnete na okno Geogetu. V kazdem pripade se vam prida na seznam. Pokud ale keska v databazi neni, ukaze se jen jeji GC kod. Nevadi, takovy radek jde preci snadno aktualizovat treba z GC.live! 

 

Otestováno, funguje :-)

 

Šlo by, aby to reagovalo na pouhé nakopírování odkazu na keš do schránky ? Tedy podobně, jako je to při výběru keše, která již v databázi je ?

 

Hele, ono to tak funguje už teď :-)


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 Pavel.Hb

Pavel.Hb

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 22:52

Díky moc.


  • 0
Pavel.Hb

#4 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 23:17

funguje :)

nicméně pokud je víc vlastních keší trvá to déle díky prima hlášce která semotamo vyskočí:

 

GetGeocacheLogsByCacheCode [140] The number of calls allowed for this Method has been exceeded
 

29 vlastních keší - dřív to bylo tak minutu max 2...

10x minuta - 10 minut jen na prostojích takže cca 15 minut natáhnout vlastní logy

 

není to kritika jen konstatování věci :)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#5 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 23:27

ad kesky co nejsou v db - tohle je dobre! to uz muzu zcela zahodit muj fastdownload skript!


  • 1

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 23:34

Ono to funguje treba i na nacitani GGT seznamu kesi... jakmile nejaka z nich neni v databazi, stejne se tam nacte.


  • 1

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 6:51

Summary, coz je jako Lite, akorat navíc je tam listing, hint a waypointy. Ale pocita se to do limitu pro Lite...

 

Nemám teď Geoget, vyzkouším až večer. Ale nedá mi to a zeptám se. CO Tedy Chybí? Logy?

Asi budu hodně rychle předělávat svou dávku pro Combine, stahuju všechno Lite a tři Full. A zdá se mi, že Summary by mělo úplně stačit.


  • 0

#8 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 7:08

paráda, stahování dle kraje velký palec nahoru. Díky.


  • 0

#9 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 7:10

Summary, ...

Nemám teď Geoget, vyzkouším až večer. Ale nedá mi to a zeptám se. CO Tedy Chybí? Logy?

FP, logy ?


  • 0

#10 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 7:15

Ono to funguje treba i na nacitani GGT seznamu kesi... jakmile nejaka z nich neni v databazi, stejne se tam nacte.

To je pěkné, ale bourá mi to zažité postupy. Jak teď zjistím, co z toho co bylo v GGT jsem v databázi neměl ? Dříve to bylo jednoduché - načíst keše podle GGT (například cizího), udělat GGT z toho co se načetlo a pak porovnat. Co zbylo, to tam nebylo... Teď se bude muset vždycky použít funkce "odečíst databázi od seznamu".
  • 0

#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 7:34

Paráda, to doplnění podle odkazu ve schránce. Hned jsem taky vyzkoušel tu novou metodu tahání dat (Souhrn) a nějak nemohu najít co v těch datech chybí. Logy se dají v případě potřeby dotáhnout extra, PMO příznak se dá rychle nastavit kontrolou stavu.
  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 8:26

Pokud chybí logy, bude je dobré pro nově stažené dotáhnout, alespoň několik posledních. Dost to pomáhá, když na místě nemůžu najít. Ale to by neměl být problém. A PMO příznak mě ani moc nezajímá, protože předpokládám, že PM keše se mi vůbec nestáhnou.

Takže mi to připadá, že největší zátěží API bylo stahování logů? Ty zkrouhli a ostatní pustili?


  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 8:28

Ze zasadnich veci chybi v Summary logy, atributy, a prilozene obrazky (spoilery, atd.).

 

U Full listingu dochazi treba k tomu, ze kdekoliv je zmineny nejaky uzivatel (autor kese, autor nejakeho logu), tak jsou k nemu doplnovany informace jestli je to PM, kolik ma nalezu a kolik ma zalozenych kesi, atd. To muselo generovat znacnou databazovou zatez. A tohle se u Summary nedela. Nejsou tam logy, a ani u toho autora je jen jeho jmeno, a zadne info o nem.

 

Ani se tam treba nedela nahledani nazvu statu a kraje, jsou tam zminene jen tim ciselnym kodem.

 

Zkratka, Summary vypada, ze se snazili poskytnout co nejvice uzitecnych informaci o kesce, ale za co nejmensi zatez databaze. Zkratka, kdyz us nasli zaznam v databazove tabulce kesi, tak z toho zaznamu vezmou vsechno, ale redukuji praci s dalsimi tabulkami.

 

Nicmene neni vubec znamo, jestli to s tim limitem 10000 i pro BM mysli vazne i do budoucna, nebo je to jen prechodny stav. K tomuto se z Groundspeaku nejak jeste nikdo nevyjadril.

 

Nicmene vysledkem je, ze si ted i BM muze behem chvile stahnout treba vsechny tradicky v jeho kraji, vcetne listingu a waypointu. Nicmene porad plati omezeni, ze BM mohou takto vyhledavat jen tradicni kese!


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 18 březen 2015 - 8:30

  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 8:32

To je pěkné, ale bourá mi to zažité postupy. Jak teď zjistím, co z toho co bylo v GGT jsem v databázi neměl ? Dříve to bylo jednoduché - načíst keše podle GGT (například cizího), udělat GGT z toho co se načetlo a pak porovnat. Co zbylo, to tam nebylo... Teď se bude muset vždycky použít funkce "odečíst databázi od seznamu".

 

Proc? Poznas to na prvni pohled! Ted proste ten GGT nactes a na prvni pohled vidis, jake kesky v databazi nemas! Nemusis nikam nic ukladat a nic s nicim porovnavat. Ano, naboura to zazite postupy - zjednodusi je.


  • 0

#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 8:36

Proc? Poznas to na prvni pohled! Ted proste ten GGT nactes a na prvni pohled vidis, jake kesky v databazi nemas! Nemusis nikam nic ukladat a nic s nicim porovnavat. Ano, naboura to zazite postupy - zjednodusi je.

Jenže já to občas nepotřebuju jen vidět, ale mít to v GGT ! Aha, ty jako myslíš, že ty šediváky si uložím do nového GGT ještě před eventuelní aktualizací - to je fakt, to je možná i jednodušší!
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 8:40

K tomu summary, chybi presne:

  • logy
  • obrazky
  • atributy
  • pocty nalezu a zalozenych u autora (GG nepouziva) (je v Lite)
  • ma prideleny favorit (GG nepouziva) (je v Lite)
  • neni textova podoba statu a kraje (GG nepouziva)
  • neni flag IsPublished (GG nepouziva) (je i v Lite)
  • neni info o tom, jestli muze byt prideleny favorit (GG nepouziva) (je i v Lite)

Jak vidno, odstranili dokonce i neco, co je v Lite, ale pro nas to neni podstatne.


  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 8:42

Jenže já to občas nepotřebuju jen vidět, ale mít to v GGT ! Aha, ty jako myslíš, že ty šediváky si uložím do nového GGT ještě před eventuelní aktualizací - to je fakt, to je možná i jednodušší!

 

Bingo!


  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 8:48

Takže mi to připadá, že největší zátěží API bylo stahování logů? Ty zkrouhli a ostatní pustili?

 

Tabulka logu bude zdaleka nejvetsi, takze prace s ni je i nejvetsi zatez. Musis nahledat logy patrici k nejake kesi, a jeste je spravne seradit, abys z nich vzal par nejnovejsich. To je diametralne odlisna zatez, nez najit jeden zaznam v tabulce kesi.


  • 0

#19 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 8:48

Asi budu hodně rychle předělávat svou dávku pro Combine, stahuju všechno Lite a tři Full. A zdá se mi, že Summary by mělo úplně stačit.

 

Combine zatim Summary neumi. Uvolneni nove verze GG bylo trochu prekotne a zatim se ke mne nedostala informace o zmene jeho Script API (pokud vubec uz zmena byla provedena).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#20 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 8:54

Ono je opravdu nepochopitelne, co vsechno se posila v logach. Skoro mi to pripada, ze u kazdeho logu je kompletni profil jeho autora. Nevim, co je vedlo k tomu, aby to tam bylo (pokud ma stejny nick treba 5 WN, je to u kazdeho znovu), ale pripada mi to nesmyslne. Rozumnejsi by bylo poskytnout informaci o tom, zda je PM/BM, aby slo pocitat procenta FP. A dalsi podrobnosti o nicku si pak muze uzivatel zjistit pres nacteni profilu pro ten nick. Ale tak by to asi delali ostatni programatori, ne ti v GS :)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 18 březen 2015 - 8:55

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama