Přejít na obsah


Fotka

Londýn - rady, tipy, postřehy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2015 - 17:32

Zdravim
V květnu vyrážím na tři dny do Londýna a tak bych vás chtěl požádat o to, zda by jste se nepodělili o zkušenosti z tohoto města. Tyto zkušenosti můžou být nejen o geocachingu, ale třeba i dopravě, tipy na výlet, stravování a pod. Co nemám minout a čemu se naopak vyhnout. :)
Díky za vaše postřehy.

Myškin


  • 1

#2 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2015 - 19:15

Já bych určitě šel do Národní galerie a hodil oko na nádherný obraz od Tiziana, sem tam před ním kdysi seděl asi hodinu :

Tiziano_1520_23%20Bacchus%20Ariadne.jpg


  • 1

*


#3 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2015 - 19:52

Zrovna jsem to chtěla napsat, že když jsem před lety byla v Londýně, byly tam muzea a galerie zdarma.V Tý NG mají taky Fra Angelica mimo jiné.


  • 0

#4 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2015 - 20:40

Samozrejme neminout Imperial war museum. Vstup zdarma a moc hezke kousky. Navic na metru.
  • 3

#5 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2015 - 21:03

Fra Angelico :wub:  a co takový Giotto !


  • 0

*


#6 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2015 - 21:17

Fra Angelico :wub:  a co takový Giotto !

Váš zájem o výtvarné umění je jistě chválihodný, ale raději bych dal přednost před vyznámím k tomu či onomu malíři, poněkud praktičtějším informacím. Např. jakým dopravním prostředkem a cenově nejvýhodněji se mezi muzei a jinými pozoruhodnými místy ve městě pohybovat a podobně. ;)


  • 1

#7 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2015 - 21:27

http://www.fffilm.na...-na-londyn.html


  • 0

*


#8 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2015 - 17:06

My jsme spis na techniku a prirodni vedy nez na umeni. Takze:

Science Museum - vetsina expozice zdarma - mnoho hodin

Imperial War Museum - uz nekdo psal - take na dlouho

London Transport Museum - je v centru kousek od Covent Garden (tam je to taky bezva - stanky, umelci, hospody)

Vedle Tower Bridge kotvi kriznik Belfast - cca 8 GBP, min 2 hodiny i vic, uzasne expozice vcetne vuni desinfekce na osetrovne a oleje ve strojovne

Park, nulty polednik a muzeum casu v Grenwich - posledni zastavka levnejsiho pasma DLR, park je obrovskej a je tam pohoda

V Grenwich male ulicky, hospudky, blesak, od tam vede pesi podchod pod Temzi jak z dob Jacka Rozparovace - doporucuji.

 

Na to rusky kolo bych nesel. To je lepsi si vyfotit z dalky a jizdenku propit v pive.

 

Zaklad je celodenni jizdenka MHD, plati na metro, DLR, autobusy. Pak nic neresis, jen jezdis. Nas bavilo i treba jen nasednout na nahodnej doubledecker a jet na konecnou a pak zase nekam jinam. Poznas atmosferu mesta lip, nez v tech muzeich.

Metro je v centru vsude, vsude maji tistene skladaci mapky, chvili to trva, nez pochopis, ale pak je to prehledny. Vsude je personal, kterej ochotne poradi i kdyz nemluvis plynule.


Tento příspěvek byl upraven od MiTi1: 01 duben 2015 - 17:08

  • 1

#9 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2015 - 17:09

Jo a kousek od Belfastu je Shakespearovo divadlo s doskovou strechou.


  • 0

#10 Novaci_KH

Novaci_KH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2015 - 23:08

British muzeum (jako vetsina statnich vstup zdarma) a jeden den je v haji :)


  • 0

#11 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 6:22

Dekuji za tipy na muzea. Jiste nejake navstivim. Rad bych zde take uvital vase postrehy ohledne geocachingu v tomto meste :-)
  • 0

#12 Five D

Five D

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 8:11

V centrální části to je hlavně o mikrovkách - filmovky tebo takové ty plastové "minizkumavky" (nevím, od čeho to je). A nanovky, samozřejmě. TB/GC není skoro kam umístit. Výjimky se ale taky najdou. Pokud se ale čte listing, tak se dozvíš o místě dopředu a pak z toho máš rozhodně víc než jen bod. K mému překvapení procento DNF jsem míval poměrně nízké.

 

Jsou tam ale i zajímavé mysterky (luštění), dá se splnit země do Challenge 2.0/3.0. Otázka je, co preferuješ.


  • 0

#13 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 20:08

V centrální části to je hlavně o mikrovkách - filmovky tebo takové ty plastové "minizkumavky" (nevím, od čeho to je). A nanovky, samozřejmě. TB/GC není skoro kam umístit. Výjimky se ale taky najdou. Pokud se ale čte listing, tak se dozvíš o místě dopředu a pak z toho máš rozhodně víc než jen bod. K mému překvapení procento DNF jsem míval poměrně nízké.

 

Jsou tam ale i zajímavé mysterky (luštění), dá se splnit země do Challenge 2.0/3.0. Otázka je, co preferuješ.

 Moje cíle jsou velice skromné. Rád bych si prohlédl a poznal toto město a našel několik keší. Musím brát ohledy na to, že budu ve společnosti dalších lidí, kteří nikde nebudou ochotni čekat dlouhé minuty na vhodný okamžik, kdy je možné keš vyjmout z úkrytu. Rád bych tedy našel minimálně jednu tradičku, multinu atd. Rovněž bych chtěl rozšířit svou skromnou sbírku virtuálních keší kterých je v Londýně docela hodně, hlavně v porovnání s ČR.


  • 0

#14 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 21:53

Já jsem odlovil dvě

Bow creek ecology park

http://coord.info/GC2ARTM

Docela pěkný zapadlý park.

 

Pak ještě virtuálka na Greenwichské observatoři.

http://coord.info/GCK7HH

Abys ji odlovil, nemusíš platit vstupné, ale vřele doporučuji.

Expozice o navigaci a měření času je velmi pěkná a řekl bych, že pro kačery je skoro i povinná.


  • 0

#15 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2015 - 7:50

Když jsem byl v Observatoři naposledy (2009), tak se vstupné neplatilo, ale asi bych jej klidně zaplatil - celá expozice je moc pěkné. A když už je člověk v Greenwichi, tak ve spodní části parku je Námořní muzeum (také bývalo zdarma, jak teď, to nevím), která je velká, krásná a bagáž vám tam klidně schovají na recepci ;)


  • 0

#16 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2015 - 8:29

Kdyby tě náhodou napadlo si zkrátit cestu při ježdění vlaky nebo metrem něčím co projede kousek přes vyšší zonu zase zpět do normální, tak nedoporučuju.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 03 duben 2015 - 8:38

  • 0

#17 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2015 - 10:12

Kdyby tě náhodou napadlo si zkrátit cestu při ježdění vlaky nebo metrem něčím co projede kousek přes vyšší zonu zase zpět do normální, tak nedoporučuju.

Tvemu prispevku jsem bohuzel neporozumel. Mohl by jsi byt konkretnejsi nebo zde uvest nejaky priklad? :)
  • 0

#18 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2015 - 12:04

Myslí tím, že kdyby to náhodou vypadalo, že jedeš ze zóny 1 do 1, ale cesta je kratší třeba přes zónu 2 (kam nemáš lístek, protože turnikety jsou jen ve vestibulech), tak že se máš ovládnout a jet raději delší cestou přes jedničku.

 

I když teď tak na to koukám, takové místo není snadné najít. Arne, můžeš nám napráskat, jak se ti to stalo?


  • 1

#19 Oddnyx

Oddnyx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 12:30

Na křižník Belfast nedoporučuji vstup lidem s jakoukoliv formou klaustrofobie ;-) Já vlezla do první chodby, nadechla se smradu s desinfekce a další 3 hodiny čekala na palubě a na můstku na manžela a syna, co chrochtali blahem a odmítali odejít. Já přežila díky ochotnému německému páru, který mě přivedl k vědomí ;-)

rčitě stojí za to jít na Tower Bridge na věž, je tam vidět mechanismus zvedání.

Bohužel jsem v době návštěvy ještě nekešovala, takže tyto zkušenosti nemám. Ale výlet závidím, Británii mám ráda, i když Skotsko o fous víc než Anglii.


  • 0

#20 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 8:52

Pokud jsi geek, tak obchod Forbidden planet.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama