Přejít na obsah


Fotka

WAAS / EGNOS na eTrex Legend


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2006 - 21:11

ok, díky, už jsem to našel. WebUpdater mi hlasí, že mám poslední software.

ahoj a nemas s ni problem, jak jsem ji nedavno nainstaloval a od te doby se mi pri zadavani bodu nebo pri pohybu v mape moje Vista Cx kouse a nejde ani vypnout.
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2006 - 4:19

Ja jsem dneska WAAS okolo ctvrte chytil v okoli Pruhonic na Legendovi bez problemu - presnost se vysplhala na luxusni 2m! Podminkou je videt na satelit 33, ktery je pomerne nizko nad obzorem, tudiz je potreba si take ohlidat, aby clovek omylem nestinil telem (nestal mezi GPS a druzici 33). Nejlepsi je nechat GPS v klidu lezet na vhodnem miste - prvni chyceni 33 totiz trva okolo 5 minut. Jakmile se objevi prvni "Decko", je potreba jeste chvilku vyckat a ostatni "Decka" zacnou pomerne rychle naskakovat i u ostatnich druzic. Pekny clanek o WAAS (EGNOS) je na skyfly
H.

Jojo. Pri dalsich dvou pokusech uz jsem byl take trpelivesji a po peti az sesti minutach to naskocilo v pohode. Svou uvahu o nefunkcnosti radeji dementuji. Cekal jsem predtim ookolo dvou minut. Dobrou.... noc, nebo rano, nebo co ted je.
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2006 - 18:21

ahoj a nemas s ni problem, jak jsem ji nedavno nainstaloval a od te doby se mi pri zadavani bodu nebo pri pohybu v mape moje Vista Cx kouse a nejde ani vypnout.

Ťukám na dřevo, zatím nic takovýho.
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2006 - 5:40

Ještě jednou děkuji všem za informace. Vyplatilo se mi, že jsem se nebál zeptat. Jen co se dnes trochu vzpamatuji po noční směně, tak to vyrazím vyzkoušet. A to by bylo, aby nebylo...
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2006 - 17:59

Tak EGNOS naběhl v pohodě. Základem je skutečně se v průběhu načítání informací z družic a satelitů nepohybovat. Chytlo to dokonce satelity dva, 33 a 39. Možná také pomohlo, že jsem držel přístroj šikmo nakloněný k jihu. Tak mi napadá, zda vestavěná "anténa" nemá určitou směrovost.
Díky moc, budu teď schopný snad přesněji zaměřit zejména některé vlastní cache.
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2006 - 18:46

Tak EGNOS naběhl v pohodě. Základem je skutečně se v průběhu načítání informací z družic a satelitů nepohybovat. Chytlo to dokonce satelity dva, 33 a 39. Možná také pomohlo, že jsem držel přístroj šikmo nakloněný k jihu. Tak mi napadá, zda vestavěná "anténa" nemá určitou směrovost.
Díky moc, budu teď schopný snad přesněji zaměřit zejména některé vlastní cache.

Tak gratuluju. Nevim jak je to s tim sputnikem 39, podle informaci ESA je ten druhy k 33ce sputnik cislo 44. Ale cert to vem. Co se anteny tyce, smerovost ma rozhodne, je placata, koneckoncu pod polopruhlednym plastem Legenda je trochu videt. Nejvetsi citlivost ma celkem pochopitelne nahoru, kdyz mas pristroj vodorovne v ruce. Je to hned znat, kdyz treba pri chuzi svesis ruku a Legend je 'hlavou' dolu, zacne ztracet signal...
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2006 - 19:17

Tak gratuluju. Nevim jak je to s tim sputnikem 39, podle informaci ESA je ten druhy k 33ce sputnik cislo 44. Ale cert to vem. Co se anteny tyce, smerovost ma rozhodne, je placata, koneckoncu pod polopruhlednym plastem Legenda je trochu videt. Nejvetsi citlivost ma celkem pochopitelne nahoru, kdyz mas pristroj vodorovne v ruce. Je to hned znat, kdyz treba pri chuzi svesis ruku a Legend je 'hlavou' dolu, zacne ztracet signal...

Jedou oba 33 i 39, měl jsem je nedávno oba na Legendu, když byl jih volný...
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2006 - 22:10

Tak gratuluju. Nevim jak je to s tim sputnikem 39, podle informaci ESA je ten druhy k 33ce sputnik cislo 44. Ale cert to vem. Co se anteny tyce, smerovost ma rozhodne, je placata, koneckoncu pod polopruhlednym plastem Legenda je trochu videt. Nejvetsi citlivost ma celkem pochopitelne nahoru, kdyz mas pristroj vodorovne v ruce. Je to hned znat, kdyz treba pri chuzi svesis ruku a Legend je 'hlavou' dolu, zacne ztracet signal...


Díky. Myslel jsem jen zda bude lepší signál z družic těsně nad obzorem při nasměrování antény přímo na ně, než když je přístroj vodorovně a zabírá celou oblohu. Tedy jestli má anténa větší cilivost když signál směřuje kolmo k její rovině, než když přichází z úhlu. Pokud je GPS třeba svisle, tak již se samozřejmě většina družic nemůže "chytnout". Pokusím se to ještě vyzkoušet v praxi. To již je ale detail, hlavně že Béďa není vadný, jak jsem původně předpokládal.
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2006 - 23:36

Tak gratuluju. Nevim jak je to s tim sputnikem 39, podle informaci ESA je ten druhy k 33ce sputnik cislo 44. Ale cert to vem. Co se anteny tyce, smerovost ma rozhodne, je placata, koneckoncu pod polopruhlednym plastem Legenda je trochu videt. Nejvetsi citlivost ma celkem pochopitelne nahoru, kdyz mas pristroj vodorovne v ruce. Je to hned znat, kdyz treba pri chuzi svesis ruku a Legend je 'hlavou' dolu, zacne ztracet signal...

Taky gratuluju k deckum :-).Antena v legendu chyta docela pouzitelne v cele horni polorovine, nejlip teda primo kolmo proti ni, ale ani pod jinymi uhly to myslim neni v ramci moznosti tak spatne. Nicmene z tohohle hlediska zlatej Magellan 315 s helixovou antenou.
No jak se to ma s vysilanim sputniku 44 (PRN131) fakt tezko rict. Nejak ho ani neuvadej v aktualnim stavu systemu. V podstate bych rekl, ze pouzitelne jsou jen dva satelity - 33 (PRN120) a 39 (PRN126). Zvlast tady v Cechach, protoze 44 je stejne uz dost na vychode. Treti satelit s oznacenim 37 (PRN124) zrejme nevysila. Aktualni stav je k nalezeni tady. Ale nejak poradne zmakly to nemam. Prijde mi ze ESA v nekterych vecech dost mlzi. Nemate nekdo o tehle zalezitosti pouzitelne ucelene informace?
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2006 - 22:48

Díky. Myslel jsem jen zda bude lepší signál z družic těsně nad obzorem při nasměrování antény přímo na ně, než když je přístroj vodorovně a zabírá celou oblohu. Tedy jestli má anténa větší cilivost když signál směřuje kolmo k její rovině, než když přichází z úhlu.

No urcite tu jednu vysnenou druzici chytis lip, kdyz GPSr nasmerujes jejim smerem ... :] ale zase odstinis ty na druhe strane. coz neni zadouci, korekcni data ti budou na nic, kdyz pochytas malo ostatnich druzic, jejichz udaje chces korigovat a urcit co nejpresneji polohu :]. Takze asi vodorovna poloha zustava nejlepsi. dulezitejsi myslim je nijak prijem nestinit, treba vlastnim telem. takze posadit si GPSr na hlavu je rozhodne lepsi, nez ji mit nekde u bricha... samozrejme ze nahoru na hlavu si nevidis, ale... no vime, ne :] / a treba ulozit aktualni polohu muzes i poslepu :]]
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2006 - 10:34

No urcite tu jednu vysnenou druzici chytis lip, kdyz GPSr nasmerujes jejim smerem ... :] ale zase odstinis ty na druhe strane.

To je dobré! Skutečně bych skrze samé zpřesňování zapoměl na samotné GPS družice. To bych si pak moc nepomohl. Dík.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama