Přejít na obsah


Fotka

Terezínské hry - podpora


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#21 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2015 - 12:58

Stejně je to pojetí komerce padlý na hlavu. Když mi nějaký hobbymarket nabídne trubky za dva tisíce, abych z nich udělal keš a za odměnu dal do listingu logo a poděkování, tak to nesmím, protože je to komerce. Ale když ty dva tisíce dám hobbymarketu já a pak si trubky odnesu, tak to komerce není, přitom peníze se posouvají jen jiným směrem a stejně každý nálezce bude vědět, že jsem si ty trubky sám nevyrobil, rudu nevytěžil...


  • 0

#22 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2015 - 14:12

Nevím, proč se to tolik rozebírá. Pokud jsem správně pochopil všechna pravidla, tak GS nezakazuje komerci jako takovou, zakazuje pouze „nepovolenou“ komerci, tj. nechce, aby se na jeho produktu někdo jen tak přiživoval. Pokud chce někdo udělat něco komerčního, tak si na to může od GS vyžádat souhlas. Pokud ho dostane, pak komerci nic nebrání.

Terezínské hry jsou megaevent. Ten podle mých informací vyžaduje povolení přímo od GS. Takže nelze předpokládat, že by šlo o nepovolenou komerci.

Komu se to nelíbí, nemusí se akce účastnit. Nějak se nad tím pozastavovat však nemá valného významu.

 

Stejně je to pojetí komerce padlý na hlavu. Když mi nějaký hobbymarket nabídne trubky za dva tisíce, abych z nich udělal keš a za odměnu dal do listingu logo a poděkování, tak to nesmím, protože je to komerce.

 

No pokud si to vyjednáš na GS, tak to asi do listingu dát můžeš. To je ale čistá teorie, v praxi nejspíš GS takovou žádost bez dalšího zkoumání zamítne. A pokud ne, tak z toho určitě bude chtít nějakou provizi.

 

Ale když ty dva tisíce dám hobbymarketu já a pak si trubky odnesu, tak to komerce není, přitom peníze se posouvají jen jiným směrem a stejně každý nálezce bude vědět, že jsem si ty trubky sám nevyrobil, rudu nevytěžil...

 

No člověče, opravdu to komerce není. Protože nikde se neobjevuje jméno toho konkrétního hobbymarketu, trubku jsi mohl koupit kdekoliv, či k ní přijít různým způsobem. Opravdu je rozdíl mezi tím, když řekneš: „Podívejte se, jakou skvělou tyč jsem koupil“ anebo „Podívejte, jakou skvělou tyč jsem koupil od firmy Tyčka a syn.“ První je obecné vyjádření, druhé je reklama.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#23 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2015 - 14:20

To ano, ale kdyby byla možnost reklamy, bylo by víc propracovaných keší a eventů, protože ty mívají velké náklady.


  • -2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama