Přejít na obsah


Fotka

nové Garmin eTrex 20x a 30x


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#21 pekres

pekres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2015 - 16:52

Kdybych někoho v okolí znal, tak bych jistě se domluvil. Bohužel neznám a tak rady sháním tady.


  • 0

#22 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2015 - 18:14

Vyšší přesnost (tedy, hlavně lepší příjem signálu) budou vždycky mít ty přístroje, které mají "externí", nijak uvnitř přístroje neutopenou, anténu. Čili něco z těch Tebou právě jmenovaných, GPSMAP 62, GPSMAP 64 apod. To se holt nedá nic dělat, fyzika se oblafnout nedá ;)

 

A jinak, pokud vím, tak hledání krabiček vždycky bylo právě o tom HLEDÁNÍ ;)  To není o tom nechat se navigací navést až přímo k nim... A asi ani nikdy nebude, tak dobré ty normálnímu civilu dostupné GPS nikdy nebudou...

Ono také záleží jak owner to místo s krabkou dobře zaměřil, a hlavně také čím. Pokud si s tím nedal práci (úplně nejlepší je tu pozici zaměřovat několikrát během dne, a pak také po několik různých dní), tak Tvoje GPS může klidně ukazovat dobře (podle ownerem zadaných souřadnic), ale ve skutečnosti bude krabička o pěkný kus dál, protože owner to odflákl nebo to měřil nějakým nepřesným krámem...


Tento příspěvek byl upraven od Jarous1: 08 červen 2015 - 18:19

  • 1

#23 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2015 - 19:14

GPSMAP 64 seženeš za podobnou cenu, jako eTrex 30 (cca za 6 600,-), GPSMAP 62 ještě o kus levněji...


  • 0

#24 pekres

pekres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 8:18

No já neříkám, že bych chtěl aby mě navigace dovedla přesně na místo. Vždyť i ten mobil i ta navigace má nějakou odchylku. V případě mobilu skoro 5-10m a v případě navigace..., nevím. Mě jde o to, aby mě ta navigace vedla k cíli i když pár metrů od cíle jdu pomalu. Mobil se mi zastaví a přestane na nějakou dobu ukazovat. Pak se rozběhne a ukáže mi, že to místo je někde vlevo, v pravo za mnou. To se asi u navigace nestáva, nebo snad ano?


  • 0

#25 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 9:27

Popíšu zážitek z odlovu jednoho PT:

 

Jeli jsem v autě 4, 3x Oregon, já měl ještě GPSmap 60CSx. Všechny Oregony ukazovaly tak, že stále bylo spousta metrů ke keši a pak jsme najednou byli za, jen moje 60tka se chovala jinak, ukazovala správně bez přejetí keše.

 

Prostě, není to o tom, jestli máš mobil nebo GPS, ale o chování chipsetu daného zařízení. A SIRF III nebyl už ani v poslední generaci GPSmap 60CSx :-(

 

Na chování daného přístroje je potřeba si zvyknout a poznat specifika, výměny za jiné přinesou jen jiné problémy.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#26 pekres

pekres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 9:32

Ten chipset SIRF III je tedy nejlepší? Takže bude asi vhodné vybírat si navigaci která ten chipset má?

 

Něco jsem si už o tom přečetl. Dík za radu.


Tento příspěvek byl upraven od pekres: 09 červen 2015 - 9:41

  • 0

#27 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 9:40

SIRF III už jedině v bazaru :-(


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama